Jump to content

Сретењски предлог новог народног договора

Оцени ову тему

Михајло

Препоручена порука

Да. Мени се, такође, чини се да би ваљало мало обратити пажњу управо на ово што говорите, јер се уврежила међу нама некаква нездрава таборизација, која је тако супротна самоме Духу Цркве...

помаже Бог Оче Ђаконе..

Буквално су почели да терају људе да бирају страну..што није ни мало лепо, Хришћански..а на крају крајева људски..

ја једноставно нећу ни у један табор..

Постим, причешћујем се и исповедам духовнику...то је по мени сасвим довољно..

а ове проблеме нека Епископи решавају..то им је и посао..

А ако се политички нећеш сложити са мејн стримом у Цркви ..одма ниси хришћанин већ пљуну етикету па се пери..

Тако је.  0205_whistling

Не би било лоше да се они који нешто замерају ДВЕРИМА, више држе аргумената и конкретних замерки овој организацији, него да износе паушалне дисквалификације. Које су конкретне замерке на њихове активности?

То нећеш дочекати..јер 70% њих који замере дверима нешта..немају појма шта је то..и какав је програм Двери...
Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...
  • Одговори 51
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

U Čikagu u nekom klubu sinoć sam video akciju skupljanja sredstava za spas Srbije tj za Dveri .

Ja se inače ne družim sa gastabajterima ali to veče ,šta sam čuo .

Sada znam da Dverima sem bilo kakvog političkog programa fali i sredstava .

Tako da Dveri imaju zaista zaokruženu ideju .

Nemaju politički,ekonomski ,duševni,društveni bilo koji  program (ovo što iznose je varjanata Srbija na istoku i zapadu ,komunističke bajke vol1)

Nemaju para da osnuju stranku .

Frontmen Dveri je Srpski jezik studirao tričavih sedam godina malo fali pa duplo  ,taj kada nas povede ima sve da cveta  .

Ljudi ja nisam siguran ali mi se nešto čini da nam se nameću sve loši djaci ,neobrazovani ,sujeverni .

Koren političke promene je u tome oterati neobrazovane ,da se razumemo nemam ništa protiv neobrazovanih ,ali greengrin zaman ne laktajte se da uzimate vlast ,da učite narod,da savetujete .

Oteraste sve pametno iz moje Srbije

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...

Колико сам разумео њихову платформу, ДВЕРИ су, попут неких других који су то радили из демагошких разлога, такође предложили бацање већег акцента на аграр. Ипак, у њиховом случају, не верујем да је у питању била демагогија.

Дакле, Србија би заиста могла да буде регионални лидер у производњи и извозу здраве хране, а када би то радили само за руско тржиште и арапски свет, наши производни капацитети би већ били увелико премашени. То је у потпуној супротности са политиком досадашњих власти које су, на најразличитије начине дестимулисале пољопривредну производњу, продавале потенцијално изузетно профитабилне прехрамбене комбинате Словенцима и Хрватима, допуштале увоз генетски модификоване соје, а чак прете и приватизацијом природних ресурса (ко жели да види како то изгледа, нека се сети случаја Боливије где је америчка корпорација једно време била власник свих извора воде - чак и кишнице!!!).

Дакле, драстичном променом политике, могао би се постепено пронаћи новац и иза враћање нагомиланих дугова (колико нам је порастао спољни дуг од пада Милошевића и шта је с тим новцем урађено?), обнову инфраструктуре и, најважније, реиндустријализацију државе. Својевремено, имали смо врло респектабилну индустрију оружја. Дакле, да не дужим, већ би производња здраве хране и оружја донела осетно побољшање у држави. Уз сузбијање корупције и непотизма, такође би се постигле значајне уштеде. Наравно, ДВЕРИ обећавају и будуће уштеде - рецимо, уштеду од неуласка у НАТО.

Е сад, потпуно је друга ствар што њихова ЛИСТА (ипак нису странка) нема ни теоретске шансе да у догледно време на изборима освоји власт самостално. Међутим, ако постану парламентарни фактор, можда није безначајно да се чује и глас такве опције. У сваком случају, аутентичнија су "десница" и од садашњег ОБРАЗ-а и 1389 и од радикала и од ДСС и дефинитивно је пред њима перспектива да нешто ураде (макар и да буду глас опомене да се економија води домаћински а развој породице помогне и заштити). Коначно, да не заборав имо да имају и заиста значајну подршку у емиграцији, а то ће, у њиховом политичком деловању створити значајан финансијски па и изборно-процентуални учинак.

svaka cast, ima na ovom forumu i onih koji razmisljaju o tome sta cemo sutra 0212_rolleyes

Подели на овим сајтовима

Двери у Чачку

Представници Двери обишли десет градова у Србији и са грађанима разменили мишљења о Новом народном договору.

Београд, 18.03.2011

Од 25. фебруара 2011. године, када су Двери – Покрет за живот Србије покренуле први циклус трибина, Нови народни договор је представљен широм Србије.

Грађани Куле, Инђије, Пријепоља, Лознице, Врања, Косовске Митровице, Крушевца, Зрењанина, Бора, Суботице имали су прилику да чују предлог Договора, као и да се упознају и поразговарају са представницима Покрета за живот Србије.

У сваком од ових градова слични су проблеми, али и нада да ће само заједнички, кроз договор и разговор моћи да се крене неким новим, бољим путем, који може бити заснован и на представљеним начелима Двери.

Добро је било видети на лицу места да људи, још увек, гаје наду да кроз лични ангажман могу учинити нешто за себе и своје најближе. Такође је заједнички закључак да ће без свеукупне обнове и нације и државе, Србија увек бити на погрешном путу.

Двери - Покрет за живот Србије данас заокружују представљање Новог народног договора посетом Чачку.

Трибина ће бити одржана у Дому културе у 19 часова.

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...