Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Драгољуб Марјановић

Обраћање јавности протојереја-ставрофора Душана Н. Петровића

Оцени ову тему

Recommended Posts

Изражавам јавно кајање што сам 2. новембра 2010. године у манастиру Шишатовцу, на празник светог Великомученика Артемија, поводом имендана тадашњег умировљеног епископа Артемија, одржао здравицу којом сам увредио Свети Архијерејски Сабор и Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве.

Најучтивије молим Његову Светост Патријарха српског Г. Иринеја и господу архијереје да ми опросте све недоличне речи које сам у здравици изговорио, тада још увек не схватајући суштину случаја Артемије и не очекујући да ће он изабрати пут секташке борбе против јединства Цркве.

протојереј-ставрофор

Душан Н. Петровић,

ректор карловачке Богословије у пензији

Постављена слика

IZVOR

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Бићу искрен и рећи ћу да сам изненађен у најпозитивнијем смислу! Познајући лично свог професора и ректора и имајући у виду његову даровитост и његов положај и репутацију у црквеним круговима, мислим да је ово пример огромног смирења, пример за многе, како за лаике, а посебно за свештенике и епископе.

Јавно је говорио - јавно се каје. Без обзира на схоластичке темеље на основу којих беседи, не бих га никако могао повезати са онима који не познају црквену дисциплину и којима је стран добар поредак у Цркви, па стога сматрам да је ово сасвим искрено покајање и да ништа друго не би требало извлачити између редова.

Прошло је неко време од када смо од њега учили седећи у клупама или стојећи за певницом, а професор је овим часом одржао најпродорнију и најважнију лекцију у овој непрегледној животној учионици за све оне који имају уши и очи да чују и да виде. Неизмерно сам му благодаран на небројеним практичним стварима којима ме је научио. Те ствари се не могу избрисати.

Е ово "треба ценити, ово треба поштовати, пред овим се треба поклонити", и у љубави поучити се!

Joj ljudi ne znam da li da placem ili da se smejem.

Ovo je gore od spanske serije.

Ovo postoji samo u Srbiji.

Ma koliko se o.Ivan i o.Ljubsa trudili da ovaj forum naprave ozbiljnim dijalogom i razmenom misljenja, ovo prerasta u smejuriju(oprostite mi na izrazu)

Za Bozic sretnem o.Dusana, i izljubimo se i cestitam mu praznik, i pohvalim ga za govor u Sisatovcu, i znajuci da je pisao pismo uoci smene sa mesta rektora, i da je to brzo procirkulisalo crkvom, posebno medju profesorima, a ja sam cuo od jednog ciji brat je jako poznat, o.Dusan mi kao iz topa rece, STOJIM IZA SVAKE RECI KOJE SAM REKAO,i ne mogu mi nista, a pismo sam morao napisati.

Znajuci kakav progon trpi o.Dusan od vl.Irineja Bulovica, koji mu je zabranio i da cinodejtvuje u Backoj, vec skoro 10 god. nisam hteo da ga pitam kakvi su sada uslovi, ali verovatno pretnja rascinjenjem.

Ko je o.Dusan i kakvo je njegovo misljenje, nemojte pitati Mladju i njegove traktate o ''smirenju'' nego brata Zeljka ovde na ovoj stranici, i nek on kaze koliko je ovo pismo iskreno, i da li bi Parozan takvog kova kao o.Dusan ovo rekao u javnom obracanju, uzivo, i recima.

Secam se kakvi su ovde napadi bili na o.Dusana povodom njegovog znanja i svega kada je bio u Sisatovcu, eno i na forumu ''verujem''

A sada istim tim tempom, ''na mnooooogaja ljeeeta ocu Dusanu''

Mladja osine o smirenju...

Jao pa gori smo od popa Spire i Cire.

Бићу искрен и рећи ћу да сам изненађен у најпозитивнијем смислу!... пример огромног смирења, пример за многе, како за лаике, а посебно за свештенике и епископе. Јавно је говорио - јавно се каје.

...Е ово "треба ценити, ово треба поштовати, пред овим се треба поклонити", и у љубави поучити се!

Потпис.

Joj ljudi ne znam da li da placem ili da se smejem.

Ovo je gore od spanske serije.

Ovo postoji samo u Srbiji.

Ma koliko se o.Ivan i o.Ljubsa trudili da ovaj forum naprave ozbiljnim dijalogom i razmenom misljenja, ovo prerasta u smejuriju(oprostite mi na izrazu)

Za Bozic sretnem o.Dusana, i izljubimo se i cestitam mu praznik, i pohvalim ga za govor u Sisatovcu, i znajuci da je pisao pismo uoci smene sa mesta rektora, i da je to brzo procirkulisalo crkvom, posebno medju profesorima, a ja sam cuo od jednog ciji brat je jako poznat, o.Dusan mi kao iz topa rece, STOJIM IZA SVAKE RECI KOJE SAM REKAO,i ne mogu mi nista, a pismo sam morao napisati.

Znajuci kakav progon trpi o.Dusan od vl.Irineja Bulovica, koji mu je zabranio i da cinodejtvuje u Backoj, vec skoro 10 god. nisam hteo da ga pitam kakvi su sada uslovi, ali verovatno pretnja rascinjenjem.

Ko je o.Dusan i kakvo je njegovo misljenje, nemojte pitati Mladju i njegove traktate o ''smirenju'' nego brata Zeljka ovde na ovoj stranici, i nek on kaze koliko je ovo pismo iskreno, i da li bi Parozan takvog kova kao o.Dusan ovo rekao u javnom obracanju, uzivo, i recima.

Secam se kakvi su ovde napadi bili na o.Dusana povodom njegovog znanja i svega kada je bio u Sisatovcu, eno i na forumu ''verujem''

A sada istim tim tempom, ''na mnooooogaja ljeeeta ocu Dusanu''

Mladja osine o smirenju...

Jao pa gori smo od popa Spire i Cire.

Vidi Mudrov.

Niko na ovom forumu ne zna ni ko si niti odakl si a ti tvrdiš da znaš oca Dušana.

To kao prvo.Kao drugo,ako već nekog braniš onda ga brani nemoj ga ukopavati i zabijati mu nož u leđa.

Sad si od prote Dušana napravio licemera parekselans .

Guest - . . .-

Ако је ово заиста искрено покајање онда је Прота показао заиста на делу смирење и све оно што је учио своје ученике у Богословији. Са овим писмом је онда показао у пракси. Ако ли је, пак, онако како Ти кажеш ( а ничим не стојиш иза тога, нарочито не својим именом) онда немамо о чему говорити него о лицемертву и лажи и онда пада у воду све оно што је учио своје ђаке.

Но, за сада постоји само ово писмо где се Прота јавно исповеда и слава Богу на томе.

Ovo treba primiti sa smirenjem a ne traktatima, i ne znam kakvim hvalospevima, jer o Dusan je mnogo propatio,i sada pod stare dane najuren, a jos na to ne zeli da izgubi svoj cin i da sluzi u starosti.

Nema tu licemerstva nego je to uobicajna pojava u Crkvi, ali to je za internu upotrebu.

Ko je i zasto odlucio da privatno pismo objavi na sajtu SPC, to je pitanje za sebe.

Zao mi je prote, jer je sada izblamiran i kod novotaraca i ekumenista kako ih on zove,i kod revniteljai artemita kako ih drugi zovu.

nije mu lako, i verujem da je to onaj koji je objavio pismo na to i racunao.

Ako cete moje misljenje pismo u kojem Artemija naziva sektaskim putem, ne verujem da je njegov rukopis,jednostavno ko zna ovoga Parozana zna da to nije u njegovom stilu.

P.s.

Postoji jos pisama.

Što bi rekle pristalice m.Artemija otac Dušan je krenuo širokim putem  facenew22222222

Bolje i da ti se jezik odseče nego .... kada je vera u pitanju niko nema pravo...itd

Iz ugla pristalica m.Artemija nema opravdanja za protu Dušana.

Ovo treba primiti sa smirenjem a ne traktatima, i ne znam kakvim hvalospevima, jer o Dusan je mnogo propatio,i sada pod stare dane najuren, a jos na to ne zeli da izgubi svoj cin i da sluzi u starosti.

Nema tu licemerstva nego je to uobicajna pojava u Crkvi, ali to je za internu upotrebu.

Ko je i zasto odlucio da privatno pismo objavi na sajtu SPC, to je pitanje za sebe.

Zao mi je prote, jer je sada izblamiran i kod novotaraca i ekumenista kako ih on zove,i kod revniteljai artemita kako ih drugi zovu.

nije mu lako, i verujem da je to onaj koji je objavio pismo na to i racunao.

Ako cete moje misljenje pismo u kojem Artemija naziva sektaskim putem, ne verujem da je njegov rukopis,jednostavno ko zna ovoga Parozana zna da to nije u njegovom stilu.

P.s.

Postoji jos pisama.

Нисам стекао утисак да је ово обраћање приватно, ваљда умем да читам да пише ЈАВНО. Не знам каква су та друга писма, али испод овог је његов аутентични потпис. Имам га на дипломама, ђачким књижицама и књигама које сам од њега добијао.

И није најурен, него је и фактички отишао у пензију у којој се папиролошки налази већ 6 година.

Ma nek bude kako vi kazete,i nek je tacno to sto je tek posle Sisatovca i proslave imendana vl.Artemija tada i po Sinodu jos Vladike, na brzinu deaktivirana penzija.

Nek je slucajno sto on ne zna koje godine se to desilo pa u ''javnom obracanju'' napise 2011 god..

Ali u 100 evra da ce ovde jos da bude talasanja i to kakvog..

p.s. naravno da je ovo pismo iz Novembra slucajno postavljeno danas, kada se pojavilo pismo Mitropolita Serafima Pirejskog.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах