Jump to content
Зорица екс Милева

ЖРУ двоћошак

Оцени ову тему

Recommended Posts

Jedna sugestija:

-ili udari još jedan prazan red pre novog pitanja

-ili između dva odgovora neka ne bude prazan red, pošto su imena u različitim bojama

da bi bilo malo preglednije...  bendoff

Хвала пуно, усвојена сугестија  facenew22222222

Милева, не чекај већ брзо нови интервју. Обожавам ову тему и са нестрпљењем очекујем нове госте. А и прошле интервјуе по неколико пута читам. Супеееер!

Obećavam da neću zadugo, evo jednog sagovornika sam već dobila, još ovaj drugi da mi kaže pristaje li i da se bacim na posao. Svidjeće vam se garant moj izbor, zaista su fascinantni gosti, uostalom ko su oni to je tajna, ali svakako da će slijedeća epizoda biti prijatno iznenađenje za sve. Hvala sejo za podršku divna si.

Milevče, znaš li da 'talijanima duguješ ovu temu?

Već godinama, u satiričnoj emisiji "Le iene" (Hijene) na Italia 1 (Berluskonijev kanal) ide nešto što oni zovu "l'intervista doppia" (dupli intervju). Ekran je podeljen na dva dela i idu rafalno pitanja i odgovori (odlično montiraju). Nekada ima i više od dve osobe koje daju odgovore (čak i do 4, 5), ali najčešće 2.

Ta emisija je strava. Mislim, nije samo taj njihov "dvougao". Traje i do dva i po sata (sa reklamama).

Ja to snimam, pa kad imam vremena (često kada sam na turneji) na tenane gledam.

Mislim da je to ipak španski format, tako sam čuo, ali ga "žabari" rade, da ne mož' bolje. To i kada ide kasno uveče ima ogromnu gledanost.

Naši su od te ideje napravili taj "dvougao"...

p.s. možda bi ovu temu trebalo prebaciti u "Naš forum"  greengrin

and "zalepiti" je, naravno, jer je  stupido

Ulični nisam to znala, super. Ma meni je drago što svi nekako iskreno odgovaraju na pitanja, i što je interesantno drugima da čitaju. Hvala oče Ivane  1312_womens

I pošto ste tako fini častim vas sa ovom slatkom torticom:

Постављена слика

1312_womens girl_smiley 0102_laugh

Надам се да ће и кад пређем с оне стране неко од задужених рећи нешто слично и пропустити ме у Рај  :cheesy:. Драги моји спремам вам спектакуларну емисију кроз пола сата, стрпљења молим, одушевићете се.

Помаже Бог браћо и сестре. Дуго сам размишљала како да најавим наше вечерашње госте, и заиста није ми било лако да се одлучим како да то урадим. На крају сам се одлучила за ову солуцију:

Драги моји вечерас, у овом посебном издању ЖРУ двоугла, представљам вам superstars Поука, људе који су од самог почетка ту, они који остају кад други одлазе, ревносни у својим убјеђењима, храбри у одбрани сопствених мишљења, све само не конформисти, сјајни, непоновљиви, феноменални: Мееееееееедо Брутал и Улични Музичааааааааааааар

Постављена слика  vs  Постављена слика

1. Зашто си (ниси) изабрао Бога за Истину, Пут и Живот?

Улични Музичар: Зато што не верујем да у целој тој причи има истине.

Медо Брутал Бог ти помого и нико ти не одмого, јао што си званична Tongue

извињавам се теби и читаоцима на опширности, ал то сам ја. Хвала и што сам добио овакву прилику да кажем нешто у своје име, наспрам тога што ме неко стално сецира.

Имаш моју дозволу да само у интегралном облику објавиш моје одговоре, без прерађивања, улепшавања, дотеривања и промена  :)

Са 15 сам укапирао да ми фали нешто што ће бити непролазно (што неће нестати са мном) и тражио сам то свугде. Знао сам да може и (будућност) жена и деца и кућа и пас и ауто и све да ти се одузме а да останеш то што јеси, а после сам и добио потврду за то у Јову. на крају се испоставило да је религија (не као парадигма и идеологија, већ као принцип, начин живота) једина која ми одговара. Пробао сам разно и на крају се формулисало питање током 5 година тражења (и пар промењених религија јер су увек изостајале да одговоре на очигледно или биле тешки фалш) које никад никоме нисам саопштио да не бих могао бити преварен: пошто никад не видимо свој одраз како треба, већ у огледалу, како да знамо шта јесте?

И одговорено ми је било кад сам прочитао синодални превод, први пут узео у руке Свето Писмо, на жалост и на срећу тек на крају мојег боготражитељства:

Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

Коринћанима посланица прва, глава 13, стих 12

И то је било то, пукло ме у лобању - моја најскривенија мисао је препозната још пре пар 'иљада година, написана. а и није нека психолошка и алегорично-метафорична заврзлама ... девет месеци сам постављао питања и редом су поклекла пред љубављу, силом и мудрошћу једне велике жене која ме је примила као најрођенијег. После тога је једино преостало да се крстим и да почнем да проучавам веру и једноставно је живим, а увек ми је остало да могу и да баталим - једина истинска слобода коју сам упознао за моје 33 године, иначе сам већ 11 година крштен.

Приде, није мојој срећи краја кад сам се крстио ни мање ни више него на свете мученице Веру, Наду, Љубав и мати им Софију 30. септембра, а први следећи (13.) стих прве посланице Коринћанима је:

А сад остаје вјера, нада, љубав, ово троје; али од њих највећа је љубав.

и тако ја примих мудрост хришћанства за сва времена  :)

2. Знамо да си што се тиче овог форума старосједилац да се тако

изразим, чиме те је "купило" ово мјесто?

Улични Музичар: Фини и паметни људи, фина правила (нема вулгарног изражавања)...

Медо Брутал Немам појма, конкретно. Људи ваљда. Тражио сам начин да се вратим у Цркву пошто сам изгубио компас 5 година због непричешћивања, јер сам схватао одавно да је истина, спас и обожење у Светом Причешћу, а узимао сам га ретко због таквог благослова. И тако ме је отац Горан, Алефшин, упецао на фејсбуку, послат од Бога што се мене тиче, и намолио да се појавим овде. Подстакао ме да напишем нешто, ја видео тему која ми се свидела и пуко два сата пишући пола стране и плакајући. То је био мој вапај, мој повратак. Касније сам постао сигуран да је ово део Цркве и не видим разлога да идем, јер ми је ту добро бити на све зло које уме да се деси. Сматрам да ван Цркве нема ничега, само бесмисао, а ако мени нешто не одговара онда имам проблем са својим хтењем.

3. Ко је најсасвим потпуно сасвим најбољи даса?

Улични Музичар: Рори Галахер.

Медо Брутал Баџа или попај - философија, а? Ја нисам, а зависи од критеријума. Женама је критеријум жена, а мушкарцима мушкарац, тако да смо сви чудно опредељени док не схватимо да постоји спојива наспрамност и како се повезати са њом, две шаке једног тела. Они који одричу везу према било којем човеку, одричу се и Бога несвесно. Е сад ...

други одговор би био - ђаво, том нико никад није одолео и стално му се враћа. А Бога не могу да скапирам ко дасу, Он је ван сваког критеријума.

4. Шта свака дама мора да има да би била по твом укусу?

Улични Музичар: Физички изглед је много важан, да се не лажемо. "Акреп", па макар био и "суперакреп" (по осталим особинама), не може да буде по мом укусу...

Медо Брутал Главу и све удове  :)

Немам појма, нисам из фазона да уђем у продавницу и купим си месо, кад су људи у питању. Моје бивше девојке нису исте ни по ком критеријуму и све су различите висине, боје косе, изгледа, менталитета. Не знам, ја налазим лепоту у различитостима ...

Ал чуј дама, то скоро нисам видео и до сад сам искључиво везивао за средовечне госпође  greengrin

опасна си сестро, знајући да сам један од нежења на овом форуму, дала си ми трик питање  :P :)

5. Кажу данас су тешка времена, која су по теби била времена која нису тешка?

Улични Музичар: Ја не мислим да су тешка времена. Луда јесу...

Медо Брутал Мени све лакше, поготово што сам дете обиља па санкција и видео сам оба. Да ли је то због времена или због мојег односа и ''успеха'' у животу, а то је једна релативна и дискутабилна категорија шта јесте успех и чиме се вреднује, не знам. Моја бака је имала супер критеријум: деца су стварно богатство. Тако да сам ја ултра сирома' и све сиромашнији. Можда се и ја обогатим једном, ко зна и шта ми Бог да.

6. Шта би волио да промијениш на себи и својој личности?

Улични Музичар: Да пре него што нешто кажем, проверим најпре да ли је мозак прикључен (тј. да мање лупам)... а, и неке физичке "недостатке".

Медо Брутал Пих, све и ништа, ал злобу пре свега. Остаће ти ово половично неодговорено, ал да ти дам пример: мој језик. Некад би могао да буде оштрији а некад би требао да га зауздам, ал онда то не би био ја и не би било ни истина. Највероватније такт, за почетак, ал је и то дискутабилно.

Питање је шта би остало од мене, ако би се конформирао другоме, или сам овако сасвим ок ал да ускладим само љубав према ближњем да ме скапира. А онда остаје питање колико ја или онај други јесмо способни да скапирамо самим речима Господа – не разумеју шта чине ...

7. Да сам женско ја бих...  cheesy

Улични Музичар: ...био лезбејка, јер ми се мушкарци гаде (физички).

Медо Брутал Има разних шала које могу да напишем, ал је реална ситуација да не могу ни да замислим.

8. На шта си поносан?

Улични Музичар: На своју интелигенцију (ето, искрен сам).

Медо Брутал На друге, децу обично. Нешто не ценим ''своје'' добро, јер знам одакле долази – од Бога. А како је онда то моје? Деца су једина слободна, тако да само на њих могу бити поносан. Бог је ван сваког критеријума и има моју љубав.

9. Шта замјераш свом саговорнику?

Улични Музичар: Много се прави паметан.

Медо Брутал Шта ја имам да му замерим? Ко сам ја да му судим или бројим. могу да кажем нешто за његова убеђења, али га уживо ни не познајем па је и то питање моје немуште умне прецепције његових слова. Немам ништа против човека, врло ми је драг и изузетно га ценим због његовог животног избора да буде то што јесте.

Такав подвиг је редак и међу монаштвом, а камоли међу људима. Још има и породицу коју тиме издржава, заиста га је Бог наградио.

И онда ја нешто да му замерим? Била би срамота ...

10. Шта цијениш код свог саговорника?

Улични Музичар: Много је паметан (интелигенција + знање... страва комбинација).

Медо Брутал Написо горе.

11. Шта би му поручио?

Улични Музичар: Медо, откачи се од религије... осим ако баш мораш између више "зла" да бираш најмање (могу после и да објасним на шта мислим).

Медо Брутал Ај на пиће, ја частим  :) и нећу да ти кажем кад сам рођен

:P  :)

12. Трилер или СФ филмови?

Улични Музичар: Ни једно ни друго... Баш те жанрове не волим.

Медо Брутал СФ, ал су добри и трилери мада су данас мало празни од приче. СФ је леп и без приче  :)

13. Видео или аудио?

Улични Музичар: Видео камера.

Медо Брутал Чек, како то? Ја аудио не видим без видеа, а видео кад би гледао без аудиа расклопио би пола рачунара да видим јел нешто није у реду  :)

ја сам човек пуноће и разноликости, једно без другог је као да си ми ускратио оно друго.

14. Банана сплит или палачинке?

Улични Музичар: Сплит? Шта је то? Ал', 'ајде, може... Слаткиши и воће: моји фаворити!

Медо Брутал Палачинке са еурокремом, орасима и бананама  :)

15. Кућни љубимци или домаће животиње?

Улични Музичар: Мачке, мачке и само мачке.

Медо Брутал Домаће животиње. Против сам држања животиња у зоо вртовима и/или у ропству куће и дворишта, мада би то онда значило да држим и неку животињу која се сматра кућним љубимцем ал' је то већ слобода службе. Животиње су генерално храна, али се може и имати христолошки однос.

16. Андрић или Селимовић?

Улични Музичар: Ни једаног ни другог нисам читао.

Медо Брутал Ниједан - смарачи су обојица и не свиђа ми се њихов стил. супер су књиге написали али је то ствар укуса, а мој је мало специфичан.

али супер је фора што их људи на нету не разликују и редовно им мешају слике  :)

17. Воз или аутобус?

Улични Музичар: Воз, воз... Због комуникације са сапутницима (обично сам аниматор).

Медо Брутал Воз, комотнији је и мош се прошета. У аутобусу се намучиш.

18. Стан или кућа?

Улични Музичар: Живим (тренутно) у стану, али... ко нормалан не воли више кућу (са двориштем)?

Медо Брутал Живео сам у стану, сад живим на истом месту у кући на врх зграде  greengrin

19. Очеви или мајке?  4chsmu1

Улични Музичар: Бабе и деде...

Медо Брутал Чуј, како то може? оба.

иако су моји разведени, никад нисам волео једног више него другог, то ми је напросто непојмљиво и никад нисам бирао оног другог на уштрб оног првог. Ужасно питање за узети у обзир  :(

(Намјера ми је била да сазнам јесу ли мамини синови - и нисам успјела да извучем из њих тај податак  ;))

20. Бицикл или мотор?

Улични Музичар: Ди ме нађе... бицикл сам возио к'о луд, и опет ћу!

Медо Брутал Ауто, ал бицикл у овом случају. Мотор је већином за напаљене или сиромашке, који се мрзну док возе чак и лети. Бицикл мож и да понесеш на раме кад стане. Слобода бато  :)

Супер су ти питања. Хвала теби, и слава Богу за све.

Шта човјек да дода на крају, просто останеш без текста. Не знам вама, али мени је заиста било задовољство радити са овим сјајним људима, који су дали огроман допринос овом мјесту. Хвала им обојици на времену и искрености, а и вама драги читатељи на вјерности овој теми. Нека Господ дарује свима све најбоље. До слиједећег двоугла - срдачан поздрав.

:) bendoff bendoff bendoff bendoff bendoff bendoff bendoff bendoff bendoff bendoff bendoff

скоро сат времена је прошло  bendoff greengrin ;)

Медо брате једва средих одговоре - прецјенила сам се  :) bendoff bendoff

таман на време  bendoff greengrin

још једном, свака част  bendoff

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...