Jump to content
Spooky

Zašto ste baš pravoslavne vere?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Rogi,zadivljuješ me svojim veoma blizu,visokim moralnim savršenstvom.Blago tebi,u svakom slučaju,jedna pesma mi non stop pada napamet kad čitam o tvojoj filosofiji - religiji,za koju usput nema zapisa nigde

pa nemorash da je prochitash, mozhesh da je shvatish koristecji um koji ti je bog dao.

ima mnogo ljudi kao shto sam ja i bilo je mnogo ljudi kao shto sam ja, kako u antici, tako i u modernije doba.

Видиш, за нас је нелогично то што ти овде "проповедаш", а са моралом тек нема везе.

to mozhe samo ako nemate pojma shta su logika i razumnost. nemozhe neshto da bude (ne)logichno "za vas" ili "za mene", vecj mozhda bude logichno ili nelogichno, i to mozhe da bude dokazano, npr. silogistichki, ako mora formalno.

Осим бивалентне логике, постоји и поливалентна логика, а има тога још у тој подели. Увек треба још и још учити. Ти си мало запео код Аристотела и ту изгледа остао.

Осим бивалентне логике, постоји и поливалентна логика, а има тога још у тој подели.

shto nema veze sa tim da su osnovni zakoni logike i razumnosti vechni i nepromenljivi, i ako je neshto nelogichno i nerazumno onda je nelogichno i nerazumno, i to je to.

Ти си мало запео код Аристотела и ту изгледа остао.

jok, ja kod sokrata.

Rogi,zadivljuješ me svojim veoma blizu,visokim moralnim savršenstvom.Blago tebi,u svakom slučaju,jedna pesma mi non stop pada napamet kad čitam o tvojoj filosofiji - religiji,za koju usput nema zapisa nigde ( sam si rekao ),pa je zadivljujuće gde si je spoznao.A ta pesma je ova  4chsmu1

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=oyTSq84FpM0

mislim da se ta religija ili možda pre filosofski pravac naziva JAPAJAIZAM (prim.prev)  sFun_bat

Јел верујеш да постоји Бог?

da.
Религија има пуно. Да ли мислиш да се у једној од њих Бог открио, онако максимално, али само у једној(што би логично значило да је та религија истинита а остале не), или мислиш да се Бог "цепкао", да се мало открио ту, мало тамо?

Религија има пуно. Да ли мислиш да се у једној од њих Бог открио, онако максимално, (што би логично значило да је та религија истинита а остале не), или мислиш да се Бог "цепкао", да се мало открио ту, мало тамо?

mislim da se bog ne otkriva uopshte koristecji ovaplocjenje, proroke, sveta pisma ili neshto slichno, vecj da nam je bog dao um kojimo mozhemo da shvatimo da bog postoji (ili u krajnjem sluchaju, prihvatimo to intuicijom), i da je to sasvim dovoljno da postanemo vernici.

Религија има пуно. Да ли мислиш да се у једној од њих Бог открио, онако максимално, (што би логично значило да је та религија истинита а остале не), или мислиш да се Бог "цепкао", да се мало открио ту, мало тамо?

mislim da se bog ne otkriva uopshte koristecji ovaplocjenje, proroke, sveta pisma ili neshto slichno, vecj da nam je bog dao um kojimo mozhemo da shvatimo da bog postoji (ili u krajnjem sluchaju, prihvatimo to intuicijom), i da je to sasvim dovoljno da postanemo vernici.
А зашто нас је онда увео у постојање? Ја мислим да је тиме хтео, и да је урадио, нешто конкретно, нешто несагледиво велико. А шта ти мислиш?

А зашто нас је онда увео у постојање? Ја мислим да је тиме хтео, и да је урадио, нешто конкретно, нешто несагледиво велико. А шта ти мислиш?

neznam zashto nas je stvorio, tj. koji su njegovi lichni motivi konkretno, i mislim da nemozhemo to ni da saznamo.

neznam zashto nas je stvorio, tj. koji su njegovi lichni motivi konkretno, i mislim da nemozhemo to ni da saznamo.
Какав би то био бог који би нас створио, ето тако, из ћефа, без неког нарочитог разлога. За мене то би био неки незаинтересовани бог, као што ми је и боготражитељ, који се не заинтересује за разлог свог, и уопште људског, постојања, и који је задовољан, и ако није решио то невероватно важно питање, шта друго него - незаинтересован.

Какав би то био бог који би нас створио, ето тако, из ћефа, без неког нарочитог разлога.

pa sigurno je imao neki razlog, al kako da ja znam koji?

као што ми је и боготражитељ, који се не заинтересује за разлог свог, и уопште људског, постојања

to je druga tema. zashto nas je bog stvorio se tiche njegovih motiva, a to sa kojoj svrhom je chovek stvoren se tiche onoga zashto ja i ti postojimo, tj. shta treba da radimo u ovom zhivotu.

Какав би то био бог који би нас створио, ето тако, из ћефа, без неког нарочитог разлога.

pa sigurno je imao neki razlog, al kako da ja znam koji?
Ако је само до тебе да сазнаш то, и јеси се потрудио а ниси сазнао, онда мислим да немаш одговорности за то. Али ако се Бог "позабавио" тиме и то показао човеку, а човек то, из неких својих разлога не прихвата, одбацује и сл., онда имаш одговорност.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...