Jump to content
Spooky

Zašto ste baš pravoslavne vere?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ima mnogo onih koji su rodjeni u pravoslavnoj veri i samo su nominalno krsteni, a nikada nisu krocili u Crkvu na sluzbu. Pa kako onda mozemo da govorimo o tome kako bi bilo da smo rodjeni u nekoj drugoj sredini i religiji? Onaj ko trazi istinu, on je i pronadje, bio on rodjen u pravoslavnoj ili jevrejskoj ili islamskoj porodici. Razume se da je teze ako je rodjen u islamskoj ili jevrejskoj, ali nije nemoguce. Malo ko od nas je doziveo da ga roditelji od malena vode u Crkvu na svetu liturgiju i sveto pricesce. Vecina je dosla sama u nekim vec odraslim godinama, osetivsi priziv od Boga. Hristos je sam rekao:"Ja sam put,istina i zivot. Ko veruje u mene imace zivot vecni." Ne vezano za statistiku, bilo je jako dirljivih primera prelaska iz judaizma ili islama u hriscanstvo. Evo pogledaj sam na you tube prelazak muslimana Afshima u hriscanstvo. Neverovatna i dirljiva prica. A pogledaj posle pricu nekog drugog ko je iz hriscanstva presao u islam i videces da to zvuci potpuno drugacije i vise prakticno, nego dirljivo.

Zato što su ostali smoreni, a kod ovih ortodosknih uvek nešto ima...

Uvek sveži tračevi (pop Steva se posvađao zbog popadije Milke sa popom Đurom - o kome pričam znaju dobro parohijani te i te parohije), slatke pravoslavkice - sestrice, kul burazerija, gotivni hramovi i spasonosna liturđija...

a to je tek samo delić...

@hana: Neki od vas se prave malo naivni sa tim da su mnoge porodice ateističke - pa kao da zbog toga niste imali nikakve religiozne uticaje... To što je kod nas zbog uticaja komunizma vjera izgubila uticaj nikako ne znači da nismo i dalje u jakoj hrišćanskoj kulturi i da ako se već neko odluči da se vrati religiji (iako se njegova porodica npr. poprilično odrekla religije) to će gotovo uvijek biti religija koja mu pripada po porodičnom nasleđu

bilo je jako dirljivih primera prelaska iz judaizma ili islama u hriscanstvo. Evo pogledaj sam na you tube prelazak muslimana Afshima u hriscanstvo. Neverovatna i dirljiva prica. A pogledaj posle pricu nekog drugog ko je iz hriscanstva presao u islam i videces da to zvuci potpuno drugacije i vise prakticno, nego dirljivo.

E baš sam pogledao i obavio quick search-ove na temu converted to islam (christianity) newborn christian i slično i iako nisam imao vremena da gledam sva videa - mnogi su na preskoke pogledani izgledali emotivno i snažno - i čak je mnogo više videa konvertovanih u islam (mada mislim da je to više zbog promocija nekih organizacija koje to propagiraju nego jer ih je stvarno više)...

@hana: Neki od vas se prave malo naivni sa tim da su mnoge porodice ateističke - pa kao da zbog toga niste imali nikakve religiozne uticaje... To što je kod nas zbog uticaja komunizma vjera izgubila uticaj nikako ne znači da nismo i dalje u jakoj hrišćanskoj kulturi i da ako se već neko odluči da se vrati religiji (iako se njegova porodica npr. poprilično odrekla religije) to će gotovo uvijek biti religija koja mu pripada po porodičnom nasleđu

A ti si rodjen u porodici koja nikada u proslosti nije imala nikakve religiozne stavove?

Moji su mene samo krstili sa tri godine i slavili su svake godine slavu Svetog Nikolaja cudotvorvca. Nikada me kao malu nisu odveli u Crkvu, a samim tim ni na sveto pricesce. Na svetu liturgiju sam prvi put otisla u 19. godini zivota, sa par prijateljica koje su odrastale na slican nacin kao ja.

E baš sam pogledao i obavio quick search-ove na temu converted to islam (christianity) newborn christian i slično i iako nisam imao vremena da gledam sva videa - mnogi su na preskoke pogledani izgledali emotivno i snažno - i čak je mnogo više videa konvertovanih u islam (mada mislim da je to više zbog promocija nekih organizacija koje to propagiraju nego jer ih je stvarno više)...

Ja se svakoga dana i svakoga momenta u svom zivotu radujem tome sto sam pravoslavna hriscanka i nikada to ne bih promenila. A ti mozes slobodno da se svadjas sa Bogom do mile volje i da negiras Njegovo postojenje, jer imas takvu slobodu. Jednoga dana susresces se sa Njim "licem k licu", pa sve sto imas reci Njemu, a ne nama. Mi smo samo sluge Bozije, daleko manje od svoga Gospodara.

Zato što su ostali smoreni, a kod ovih ortodosknih uvek nešto ima...

Uvek sveži tračevi (pop Steva se posvađao zbog popadije Milke sa popom Đurom - o kome pričam znaju dobro parohijani te i te parohije), slatke pravoslavkice - sestrice, kul burazerija, gotivni hramovi i spasonosna liturđija...

:cheesy2: :cheesy2: smej.gif smej.gif

......  еј а ја што знам попа, ал тај када чита молитве он само "оне тешке...јаке" , али баш јаке... рецимо оно.. од 1 до 10  ма он чита оне што су најмање 12 , ма фул жестоке све се презнојава а ми сви  leteti  .

а и онај други са њим није лош али он некако нечита те велике него само ... шта је знам ....

https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/0102_laugh.gif  0102_laugh  0102_laugh

Што се тиче теме... могао сам бити свашта нешто ( пекар,лекар, апотекар... било шта,било шта, било шта...) 

Елем пре одласка у Богословију жешће су ме врбовали суботари ( ти си добро дете, за пар година кућа,кола посао, проповедник ( камиони,авиони,,,) )  , малко сам био избачен (привремено) у трећој години ееееее  ту су братија из ДБ-ја ( што би рекао госн Балашевић) дакле ти си сада 18 година, па као омладинац... знаш М.З., посао, стан службени ауто, сигурна плата...... ( немораш али ето  ...) фини љубазни...  а је отишао у Призрен 88'  , о РМК да ни неспомињем, већина пријатеља су  Католици, доста РМК свештеника сам познавао и познајем....

У Суботици је крајем осамдесетих било око педесатак  "тзв Цркава" - дакле секти од "Филаделфије" до "Цркве Кристове браће" преко "Хришћана (универзалаца)" ........а данас је верујем још горе. Кретао сам се у друштву где није ретко било чути "умри млад и буди леп леш..." какав бре Питагора, Плотин.... prst ka dole , Saxon, Judas Priest ....

Шта би било кад би било..... незнам

Благодаран сам, Свемилостивоме Господу на честитим родитељима и Православним прецима. Такође мислим и да ко окуси богословски пасуљ и својих  5 можемо рећи најслађих година живота ( рецимо од 15 до 20.) положи у жељи за стицањем Живота.....

У сваком случају да сам којим случајем мали деца Муслиман убеђен сам да небих прешао у Православље само зато што бих ишао на Светосавску академију или присуствовао резању славског колача у школи као што се прибојавају "честити" који позивају на, ако сам добро разумео, бојкот светосавске прославе, школске славе....

Никако потпуним ,скоро да, али никако потпуним.

Hristos je nepotpun?????????

Ili sam pogresno ukapirao poentu?

Никако потпуним ,скоро да, али никако потпуним.

Hristos je nepotpun?????????

Ili sam pogresno ukapirao poentu?

ПОГРЕШНО УКАПИРАО!!!

Шта је теби човјече?

Говорила сам о философији, и одговору....

0110_hahaha

Specijalno, samo za pravoslavne, Bog ce veceras za vas izvesti seriju magicnih trikova :). Uzivajte u predstavi.

Сужени умови су и за Теслу говорили да изводи трикове и да је мађионичар, а човек се само бавио науком. Како би могли да поверују у Благодатни огањ, кад нису могли ни у даљинско управљање.

Raspravljali smo o tome na drugim temama - ali kad već izazivate...

Čak sam pogledao i gomilu video snimaka na netu - koje su mi slali ljudi koji vjeruju kao ti... Mora da je to nešto što vi vjernici imate u mozgu zaista jako kada vam tako izobliči čula i informacije koje primate - jer ja na većini snimaka apsolutno ništa neobično i neobjašnjivo nisam vidio... Samo ljude koji na po djelić sekunde drže ruke ili lice u vatri - evo upravo sada to radim sa upaljačem... Niti sam vidio da se nekome u prvom planu upalila vatra u sveći sama - vidio sam samo da se tamo negdje u masi pojavi vatra - ali se uopšte ne vidi da li je upaljena upaljačem ili kako...

Evo recimo - pogledajte - http://www.holyfire.org/eng/ - ja mogu da rekreiram bilo koji od ovih video snimaka... Možda spalim koju dlaku na licu ili ruci - ali neću dobiti opekotine... Odrastao sam u ratu 92-95 bez struje - i tad kao djete baš sam se često igrao svećama i kojekakvim plamenovima - moji su me zvali piromanom - znam o čemu govorim.

Ako je vatra baš tako čudesna i ne povređuje - vidjeli bi smo ljude kako neprekidno bez vađenja i pomjeranja drže prst u vatri npr. 10 sekundi - a toga nema... Upravo se i na slici koju si ti postovala vidi da je to brzo pomjeranje vatre...

Ovo mi je fascinantnije od svim video-snimaka svete vatre koje sam vatre koje sam vidio - http://www.wonderhowto.com/how-to-make-fireballs-you-can-hold-your-hand-110568/

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...