Jump to content
Spooky

Zašto ste baš pravoslavne vere?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ja sam krštena, moja mama je krštena i njeni roditelji su kršteni.

Otac i njegovi su muslimani. Međutim, kad je mama zatrudnela, moj otac je postavio uslov mojoj mami- da ona pređe u islam i da ja budem odgajana u islamu. Iako tada ona zaista nije bila neki vernik- deda je bio izraziti komunista i njena i bakina čitava vera se izražavala u tome što su postile na Veliki Petak i Badnje Veče, ona je osećala da to ne može da uradi. Napustila je mog oca, vratila se kod roditelja i tu se i porodila. Hvala Bogu pa je postupila tako :)

Onako, ,,pravi'' Pravoslavci smo postali pre tek skoro- 4-5 godina. Pre toga samo sam ja ponekad postila po 7 dana, i to je to. Jedno vreme nas je deda malo i gnjavio- imao je jako ružan običaj da namerno jede meso kada mi postimo, polako je popuštao i počeo da nas sluša, i mogu da se pohvalim da je i on ove godine postio Božićni post, ceo :D

Napisah ceo roman, al' da je kraće, ne bi valjalo :D

погледај у форуму православље за почетнике или духовни живот, а слободно можеш и да погледаш књигу и тему из мог потписа :)

Православне сам вере зато што су ми родитељи православци, и зато што ми је и шира породица православна, такође. Тако да сам крштен веома рано, без мог знања, хехе.

А шта би било да је супротно? Хммм, , свеједно бих веровао у Бога, мада је то дискутабилно, а за православље, можда бих и био православац кад бих постао пунолетан. :3 Али сва срећа сам православац. :D :D

Zato sto su me majka i tetka privele veri,ucile o njoj onako kako su znale i ja sam uzivao u tome.

Medjutim,kako sam poceo sam da se ucim,citam i slicno,pronalazio sam svakojake stvari,pa u poslednje vreme pogotovo,cesto preispitujem svoju religiju.Nikada nisam bio ateista,to mi je nekako totalno nelogicno razmisljanje ali,bicu iskren,cesto posumnjam u religiju hriscansku (ne u Hrista),kao vekovnu organizaciju namenjenu ispiranju mozga,pa se svadjam tako sam sa sobom,kad nemam pametnije sta da radim. :)

Cudni su putevi Gospodnji. Po Bozijoj promisli sam se rodio u pravoslavlju, a da nisam po Bozijoj promisli bih sigurno spoznao pravoslavlje i njemu se prikljucio. Kako kazu sveti oci sve sto se desava oko nas i u nama jeste Bozija promisao. Uvek imamo mogucnos izbora.Na nama je da izaberemo put kojim cemo da koracamo ali put ka pravom Bogu je uvek otvoren. Kada bi posmatrao sve religije pravoslavlje je jedino ono pravo, vera u Boga zivoga, vera u Spasitelja i stvoritelja.

Ето, посрећило ми се да се родим у православној породици! :)

Хвала Богу на томе! ;)

Sa tvojim tumacenjem ima jedan kljucni problem, to je cinjenica da ti podrazumijevas da svako ko za sebe kaze da je ''Pravoslavac'' jeste zapravo Pravoslavac po vjeri i djelovima, isto tako je pogresno misljenje da je svaki musliman u Iranu zapravo musliman samo zato sto se tako deklarise. Imas medju deklarisanim pravoslavcima puno ateista, a ima i medju deklarisanim muslimanima ili ateistima isto tako puno Hriscana pravoslavaca, svak ko zivi po Hristovom ucenju je njegov bez obzira kako se deklarisao. Sredina u kojoj neko odraste nikad nije izgovor za pobunu protiv Boga, svaki covjek moze prepoznati istinu, ljubav, pravdu i milost u svom srcu. A samo je jedan Bog koji kaze ''volite svoje neprijatelje'', i koji je ispunio sva prorocanstva iz starog zaveta.

Крстио се у православној цркви добровољно са 18 година, јер је тако било модерно у то доба.

Увек сам пратио трендове.... joooj шала..

Шта год сам тражио од Бога, добио сам...мени већи доказ не треба.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...