Jump to content
Јаков.

Dal da čestitamo (gej) bračnom paru na dobijenoj bebi? Rode su se baš potrudile!

Оцени ову тему

Recommended Posts

@Зосима: Приде заборављаш да су претили руководству сајта, те да су и Ивицу отерали са форума, уз сведрдну подршку администратора Андреја.

Ивица је самовољно отишао,онако клиначки и непромишљено, јер је заљубљен до ушију... :cheesy2:

А претње су биле смешне и неозбиљне,да би се неко овде посебно узбуђивао.

Али суштина моје критике је у томе,што ти и још пар леберала,имате прилично искључиве ставове,осуђујете и нападате без пардона,или преузимате улогу милостивог самарићанина,кад треба рецимо бранити хомосексуализам и остале тековине секуларног друштва...

Zoske brate, kako ne vidiš razliku između osuđivanja nečijih postupaka, poput osuđivanja propovedanja i sprovođenja nasilja što rade Obra3ovci i slični im, i ovakvih želja da "neko nestane sa lica zemlje kako bi mi dobri i pobožni, nadasve moralni mogli 'normalno' da živimo"?

@Зосима: Приде заборављаш да су претили руководству сајта, те да су и Ивицу отерали са форума, уз сведрдну подршку администратора Андреја.

Ивица је самовољно отишао,онако клиначки и непромишљено, јер је заљубљен до ушију... :cheesy2:

А претње су биле смешне и неозбиљне,да би се неко овде посебно узбуђивао.

Али суштина моје критике је у томе,што ти и још пар леберала,имате прилично искључиве ставове,осуђујете и нападате без пардона,или преузимате улогу милостивог самарићанина,кад треба рецимо бранити хомосексуализам и остале тековине секуларног друштва...

Ја само много држим до хришћанских ставова...до хришћанских а не неких семи-фарисејских, или нео-манихејских, или етнофилетистичких, или...

Zoske brate, kako ne vidiš razliku između osuđivanja nečijih postupaka, poput osuđivanja propovedanja i sprovođenja nasilja što rade Obra3ovci i slični im, i ovakvih želja da "neko nestane sa lica zemlje kako bi mi dobri i pobožni, nadasve moralni mogli 'normalno' da živimo"?

Ма ок,наравно да треба разобличити све негативне појаве,поготово оне које су наводно под окриљем Цркве,и оградити се од тога, али искрен да будем,не видим разлог да тога буде поштеђен и госн Елтон Џон,без обзира што није члан Цркве и форума,што рече Александар.

То са Џоном и бебом,је толико огавно,да би и милостиви самарићанин,прешао на другу страну улице,кад би га видио... :cheesy2:

Ма ок,наравно да треба разобличити све негативне појаве,поготово оне које су наводно под окриљем Цркве,и оградити се од тога, али искрен да будем,не видим разлог да тога буде поштеђен и госн Елтон Џон,без обзира што није члан Цркве и форума,што рече Александар.

То са Џоном и бебом,је толико огавно,да би и милостиви самарићанин,прешао на другу страну улице,кад би га видио... :cheesy2:

Sumnjam. Mislim, nije naše da gledamo ikoga kako bi na šta reagovao, naše zapovesti su sasvim jasne. No, ponavljam, jedno je reći "meni je to fuj", "ja sam protiv toga" i nešto slično, a sasvim drugo "jedva čekam da takvi nestanu sa lica zemlje"... ja jedva čekam da ZLO nestane, a ne ljudi kao takvi. I nije da ja sad sebe tu nešto ističem, na momente nisam ja ništa bolji, ali opet, ne sme to da nam bude norma...

Треба критиковати ненормалности. Међутим, морамо се вежбати да некако поштедимо људе. Није лако, али морамо.

Kome, bre, da čestitam? Jedva čekam da sa lica zemlje nestanu ovakve moralne spodobe da bi normalni ljudi mogli da žive. 319.gif

Kaкви су то говори мржње сестро?

Pa šta da radim kad ne volem Eltona Džona! :cheesy:

P.S. Da li si svestan da su homosexualci potencijalni pedofili? Da li ti je palo na pamet šta može da se desi ovoj bebi pored sexualno nastranih osoba? Nije? E meni jeste i žao mi je te bebe, a za njih me baš briga!

Pa to i ja rekoh. Jedno je reći "to ne valja" ili šta god, drugo je reći ovo što ova sestra napisa, ili ono "ubij, zakolji" i te fore koje se uzvikuju na raznim "porodičnim" šetnjama...

Nigde nisam napisala ni "ubij" ni "zakolji." Ako si opsednut nekim kvazi-hrišćanskim organizacijama poput Obraza i sličnih, ja ti tu nisam kriva. Iznosim svoj stav da bih volela da nas Bog oslobodi ove Sodome i Gomore i šta je u tome loše? 319.gif I da, ne volim pedere! :( I ne volim pedofile! (da li možda treba i pedofile da volim?) :cheesy:

A sad, evo Božijeg stava o tome: Rimljanima 1:27, 32

"A isto tako i muškarci ostavivši prirodno upotrebljavanje žena, raspališe se željom svojom jedan na drugoga, muškarci sa muškarcima čineći SRAM, primajući na sebi odgovarajuću PLATU za svoju zabludu.

Oni, poznavši pravdu Božiju, da koji to čine zaslužuju SMRT, ne samo da čine to, nego i odobravaju onima koji to čine."

Na jednom mestu u Bibliji stoji "Zar da ja ne mrzim Gospode na one koji na tebe mrze?" Ljubav prema Bogu znači ne samo voleti i činiti dobro nego podrazumeva i mržnju na zlo, o čemu piše car David u psalmima. Jer ako ne mrzimo zlo i zla dela, kakvi smo mi to hrišćani?

Treba da voliš sve ljude. Hristos je tako zapovedio. On je voleo i one koji njega nisu voleli. Nisi ti rekla "ubij, zakolji", nego si rekla još gore - da jedva čekaš da takvi nestanu sa lica zemlje - što će reći da uopšte ne želiš ni da se spasu. Meni je to ravno satanizmu - sori.

A tek gluposti kako će beba pored njih postati automatski nastrana ili ovo da su pederi "potencijalni" pedofili. Potencijalni pedofili su SVI. A Sodom i Gomora je svako ko bi da vrši bilo kakvo nasilje nad bilo kim. Da ne govorimo o tome kako smo svi potekli iz heteroseksualnih veza - pa i ti pederi. No, nije poenta u tome, niti ja branim ovo. Branim hrišćanski princip kog se svi tako lako odričemo kad nam je ćejf.

I da ponovim - jedno je mrziti zlo i zla dela - drugo je želeti da neko ne postoji. Stavi malo prst na čelo i vidi šta si napisala. Pa onda pročitaj malo NZ pa ponovo pogledaj. Ako si zaista bez greha, ok, bacaj slobodno kamen koliko ti volja.

I seti se KO je pozvan da sudi.

Pa to i ja rekoh. Jedno je reći "to ne valja" ili šta god, drugo je reći ovo što ova sestra napisa, ili ono "ubij, zakolji" i te fore koje se uzvikuju na raznim "porodičnim" šetnjama...

Nigde nisam napisala ni "ubij" ni "zakolji." Ako si opsednut nekim kvazi-hrišćanskim organizacijama poput Obraza i sličnih, ja ti tu nisam kriva. Iznosim svoj stav da bih volela da nas Bog oslobodi ove Sodome i Gomore i šta je u tome loše? Just_Cuz_19 I da, ne volim pedere! aman I ne volim pedofile! (da li možda treba i pedofile da volim?) lqj2e2sokakote

"A isto tako i muškarci ostavivši prirodno upotrebljavanje žena, raspališe se željom svojom jedan na drugoga, muškarci sa muškarcima čineći SRAM, primajući na sebi odgovarajuću PLATU za svoju zabludu.

Oni, poznavši pravdu Božiju, da koji to čine zaslužuju SMRT, ne samo da čine to, nego i odobravaju onima koji to čine."

Na jednom mestu u Bibliji stoji "Zar da ja ne mrzim Gospode na one koji na tebe mrze?" Ljubav prema Bogu znači ne samo voleti i činiti dobro nego podrazumeva i mržnju na zlo, o čemu piše car David u psalmima. Jer ako ne mrzimo zlo i zla dela, kakvi smo mi to hrišćani?

сви знамо те цитате.

прво те молим да не налазиш оправдање за своје насиље и агресију у Светом Писму, јер Бог нигде не помиње реч КАЗНА у њему. још мање позива на мржњу или насиље према човеку већ према греху и то према духовима поднебесја, а могла би да прочиташ тумачења светих Отаца на тему стихова које си узела као муницију да видиш на шта се уствари мисли. dada

сестро, немаш ти појма ни ко је хомосексуалац или хомосексуалка а камоли педофил. 1405_love

није хомосексуалност очигледна како је ти замишљаш, још мање су ти људи као оне слике што си их негде видела.у патријархалним срединама као што је наша, већином су ти људи у браковима и то успешним, а да не причамо да никад уживо ниси скапирала да имаш контакта са хомосексуалном особом јер је не би ни приметила, а вероватно се и дружиш са пар немајући представу о њиховим стварним сексуалним апетитима и опредељењима.

да не помињем да и педофилија није (само) оно што се може прочитати из новина, већ сваки онај ко је погледао са жељом дете испод 18 година и при том не мислим само на мушкарце. не мора чак ни голо да буде, може да буде у скијашкој опреми што се жеље тиче.

тако да мислим да је време да преиспиташ свој став и размишљање, јер врло лако са таквим ставом своје дете можеш погрешно усмерити од сопственог нездравог става створити му психолошко-васпитну клацкалицу од гађења до потпуног погрешног привлачења.

грех је грех а блуд је блуд, јер је један блудник изједначен са другим блудником:

9. Или не знате да неправедници неће наследити царство Божије? Не варајте се: ни курвари, ни идолопоклоници, ни прељубочинци, ни аџувани, ни мужеложници,

10. Ни лупежи, ни лакомци, ни пијанице, ни кавгаџије, ни хајдуци, царство Божије неће наследити.

Коринћанима посланица прва св. апостола Павла, глава 6.

у доста случајева се дешава да конзервативни, у не мало случајева милитантни, родитељ васпита дете да буде латентни, неостварени, хомосексуалац који само чека иницијалну капислу илити слаткоречивог који ће га/је увести у сладострасје тог греха при првом емотивном рањавању.

прво се пази себе и шта у теби чучи као последица твоје дела, а онда погледај у другог и сети се да сте равни у Божјим очима.

Nigde nisam napisala ni "ubij" ni "zakolji." Ako si opsednut nekim kvazi-hrišćanskim organizacijama poput Obraza i sličnih, ja ti tu nisam kriva. Iznosim svoj stav da bih volela da nas Bog oslobodi ove Sodome i Gomore i šta je u tome loše? мајкл I da, ne volim pedere! crvenilo I ne volim pedofile! (da li možda treba i pedofile da volim?) :drugarstvo:

сви знамо те цитате.

прво те молим да не налазиш оправдање за своје насиље и агресију у Светом Писму, јер Бог нигде не помиње реч КАЗНА у њему. још мање позива на мржњу или насиље према човеку већ према греху и то према духовима поднебесја, а могла би да прочиташ тумачења светих Отаца на тему стихова које си узела као муницију да видиш на шта се уствари мисли. :group111:

сестро, немаш ти појма ни ко је хомосексуалац или хомосексуалка а камоли педофил. мајкл

није хомосексуалност очигледна како је ти замишљаш, још мање су ти људи као оне слике што си их негде видела.у патријархалним срединама као што је наша, већином су ти људи у браковима и то успешним, а да не причамо да никад уживо ниси скапирала да имаш контакта са хомосексуалном особом јер је не би ни приметила, а вероватно се и дружиш са пар немајући представу о њиховим стварним сексуалним апетитима и опредељењима.

да не помињем да и педофилија није (само) оно што се може прочитати из новина, већ сваки онај ко је погледао са жељом дете испод 18 година и при том не мислим само на мушкарце. не мора чак ни голо да буде, може да буде у скијашкој опреми што се жеље тиче.

тако да мислим да је време да преиспиташ свој став и размишљање, јер врло лако са таквим ставом своје дете можеш погрешно усмерити од сопственог нездравог става створити му психолошко-васпитну клацкалицу од гађења до потпуног погрешног привлачења.

грех је грех а блуд је блуд, јер је један блудник изједначен са другим блудником:

9. Или не знате да неправедници неће наследити царство Божије? Не варајте се: ни курвари, ни идолопоклоници, ни прељубочинци, ни аџувани, ни мужеложници,

10. Ни лупежи, ни лакомци, ни пијанице, ни кавгаџије, ни хајдуци, царство Божије неће наследити.

Коринћанима посланица прва св. апостола Павла, глава 6.

у доста случајева се дешава да конзервативни, у не мало случајева милитантни, родитељ васпита дете да буде латентни, неостварени, хомосексуалац који само чека иницијалну капислу илити слаткоречивог који ће га/је увести у сладострасје тог греха при првом емотивном рањавању.

прво се пази себе и шта у теби чучи као последица твоје дела, а онда погледај у другог и сети се да сте равни у Божјим очима.

Na žalost, nije tačno da nisam imala kontakta sa pedofilom. Kad sam bila mala bila sam dugi niz seksualno zlostavljana od osobe od koje niko normalan ne bi mogao ni da pomisli da je takva. Otud i moje gađenje ka svim seksualnim nastranostima i perverzijama. Lako je biti milosrdan dok na svojoj koži ne osetiš sve gadosti seksualnog zlostavljanja. Zato ponavljam da mi je jako žao te bebe koja se nalazi u rukama nastranih osoba. A njima neka Bog sudi. Toliko od mene na ovoj temi i više se neću javljati. tuzansmajli8904

P.S. Ja sam mom zlostavljaču oprostila i čak razgovaram sa njim i pitam ga kako je, ali ogorčenost i bol koji mi je naneo nikada neće proći. Veruj mi, takve stvari se ne zaboravljaju lako. Nadala sam se da ću zaboraviti, ali na duši ostaju veliki tragovi. Neka Bog pomogne toj bebi! A ja i dalje moram da izrazim gađenje što se ta nevina i jadna beba našla u rukama bolesnih ljudi. Toliko od mene. :drugarstvo:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...