Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Жељко

Да ли верујете у науку?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Данас у доба материјализма , вера у Бога је добрим делом замењена вером у науку.

Поштовање које се некада указивало светитељима је избледело а улугу су преузели велики научници , они и њихове речи су предмет новог поштовања .

Догме цркве (или вере) су замењене учењем науке.

Свете списе су заменили неки други списи.

Брига за спасење душе је замењена бригом за спасење тела.

Да ли и колико верујете у науку?

Питање је сад.

????? ? ???? ????????????? , ???? ? ???? ?? ?????? ????? ???????? ????? ? ?????.

????????? ???? ?? ?????? ????????? ??????????? ?? ????????? ? ????? ?? ???????? ?????? ???????? , ??? ? ?????? ???? ?? ??????? ????? ????????? .

????? ????? (??? ????) ?? ???????? ?????? ?????.

????? ????? ?? ???????? ???? ????? ?????.

????? ?? ??????? ???? ?? ???????? ?????? ?? ??????? ????.

?? ?? ? ?????? ???????? ? ??????

?????? ?? ???.

.

?? ?? ????? ? ???????. ??? ?? ???? ?????, ?? ? ??????? ????? ?? ??? ?????? ?????????. ????? ????? ????? ???? "???????" ?? ?? ???? ??? ????? ?? ???????, ? ????? ????? ??????? ????? ????? ???????? "???????" ?? ?? ??? ???? ??? ?????? ?? ???????

Dakle konacno se jedna hrabra zena iz Austrije usudila iznjeti pravu istinu

pred svjetsku javnost i zbog toga je u svega nekoliko dana izgubila posao,

sto je dokaz da prisilna cijepljenja u SAD-u, Canadi, Australiji i V.

Britaniji nisu niti malo bezazlena i bezopasna!! U tim se zemljama mora

cijepit 100% stanovnistva inace im prijeti godinu dana zatvora ili kazna od

250.000 USD kao npr. u SAD-u. U mnogim drugim zemljama cjepit ce se ili

cijelo stanovnistvo ili veliki postotak!! Hrvatska je narucila cca. 2,5

milijuna cjepiva.

Cijepljenja ce poceti na jesen i tada ce se zapravo putem cjepiva zaraziti

zdrave ljude, a kad pocnu masovna umiranja sluzbeno objasnjenje u medijima

glasit ce da je "virus mutirao" te da ga vise ne mogu zaustaviti!!!

Budite mudri i pametni, istrazite ovu temu. Kliknite dolje na link i procitajte tekst...

Proizvodac cjepiva je firma Baxter koja je vec 5-6 puta

"SLUCAJNO ZARAZILA" sasvim zdrave ljude sa svojim cjepivima.

SAMIM SLANJEM OVOG MAILA SVE VIŠE LJUDI ZNA

ZA OVO PA TAKO I POSTOJI MANJI RIZIK DA ĆE TO ZAISTA I NAPRAVITI!;-)  POZDRAV!

http://www.javno.com/hr-svijet/kaznena-prijava-zbog-zavjere-protiv-covjecanstva_270289

...

Можда је боље питање:

Верујете ли научницима...

evo i mog misljenja - slazem se da je danas vera u Boga zamenjena verom u nauku...Ali Gospod kaze po veri tvojoj bice ti...(zato se pri ispitivanju lekova koriste i placebo preparati da bi se otklonio subjetivni uticaj)....Ljudi traze odgovore u nauci,traze ih od naucnika koji moguce je nisu pobozni a jasno je da ljudi ne mogu drugima dati ono sto ni sami nemaju...a opet sa druge strane naucnici(mislim na one koji su svojom naukom iz osnova izmenili i poboljsali nase zivljenje na zemlji) - Nikola Tesla,Kopernik,Njutn i mnogi drugi (o kojima sam citala u Pravoslavnom putu) bili su zaista jako verujuci,i oni sami govorili su da im je Gospod otkrivao znanje...(mogu i da pronadjem br tog casopisa ako nekog interesuje opsirnije obrazlozenje istih)

Ja licno,posto studiram medicinu,ne odbacujem ni tehniku ni otkrica,pogotovo ne otkrica iz oblasti covecje anatomije i fiziologije,vec ih prihvatam kao dar Bozji,otkrice koje ce mi pomoci da ja razumem materiju (koliko je to uopste moguce ogranicenim nasim umom(ako mogu tako da se izrazim))i zatim mi omoguciti da ja drugome pomognem(u mom slucaju u oblasti medicine),a istovremeno svaki napredak u smislu otkrica nekog uvek mi posluzi kao osnova za velicanje Bozje premudrosti.Ucim anatomiju i divim se Bozjoj tvorevini koja sama postojanjem svojim peva u slavu Bozju,a mi posmatraci i svedoci te pesme mislim da smo duzni da u istom tonu doprinesemo tom slavoslovu...Koliko detaljno ucimo o jednoj celiji (po nekoliko knjiga a to je samo mali deo koji je otkriven i sto se vise otkriva to strucnjaci bivaju zapanjeni masom neotkrivenog) toliko je komplikovanije sve to povezati u sistem koji funkcionise ne na baterije,ne na solarnu energiju,ni na kakvo gorivo,jednostavno samo funkcionise,ima milion mehanizama za odbranu,za napad, za adaptaciju, za regeneraciju, akumulaciju, negativnu povratnu spregu, termoregulaciju, motoriku, senzibilitet...ma mogla bi jos ovako i sve to je na jednom mestu u coveku od 2m i embrionu od 3,5 cm(da vec na toj duzini i srce kuca i krv tece, a mlade majke cesto ni ne znaju da su u drugom stanju)....poenta nauka me ne odvaja od Boga, covek moze biti i dobar naucnik i dobar hriscanin, i ja jos nisam naisla na naucni podatak koji se bori protiv Boga, mozda ga bogoborci tumace drugacije i to serviraju masi ali to je vec problem do njih, ko ima oko da vidi videce...

Да, да, право збориш,

све је чудо,

чак и ако се не удубимо у нека области,

можемо видети комплексност овог света...

и опет...

све што се открије

некако увек оставља простоа за још по неки детаљ

или промену становишта...

Pa da, Gospod nam je i dao um da mozgamo,rasudjujemo,pronalazimo i ako tome prilazimo cista srca Bog nam se otkriva u svoj svojoj velicanstvenosti...U principu ljudi traze odgovore,traze smisao,oni koji ga traze na pogresnim mestima uspevaju da nadju samo surogat i moraju da se zadovolje time, psihologija i filozofija su vrlo pogodne za to.....ja sam isto tako htela da upisem psihologiju i hvala Bogu prof.Nesha(prof veronauke) rekao mi je spasonosnu recenicu - kada sam upoznao pravoslavlje psihologija mi vise nije bila potrebna...

хм а где је то описан смисаоу психологији и филозофији...

то је само неко наклапање и теорије и претпоставке

и експерименти...

и шта са тим...

гриц овамо - гриц онамо...

Филозофија даје многе различите одговоре,

али ништа конкретно,

не даје разрешење,

осим ако узмеш и изабереш неку теорију тамо...

мада у свакој по мало истине има...

како онда изабрати.

а психологија ми је раније била врло интересантна...

али опет је нешто фалило,

али нисам знала шта.

Filozofija mislim da uopste nije bas nesto konstruktivna nauka,bolje da budes metalostrugar i time koristan zajednici nego da upises filozofiju...a psihologija je i meni ranije bila vrlo interesantna pogotovo teme tipa hijerarhija u zadovoljenju motiva,teorije ucenja,nesvesni mehanizmi odbrane od frustracija etc...Ali kako kaze prof Nesha(koji se isto interesovao za psiho.) - kada sam upoznao prevoslavlje psihologija mi vise nije bila potrebna...i stvarno prvo sam sve pokusavala da pohvatam gde sam sta sam i kako da se ponasam po tim psiholoskim tackama(pogotovo u oblastima tipa halo efekat u upoznavanju,antipatija i simpatija,odavanje odredjene slike o nama okolini,razumevanje drugih....)ali sada u pravoslavlju i uz njega sve je vrlo vrlo jednostavno....a u korenu mnogih fenomena objasnjenih psiholoskim okom uspela sam da uvidim u krajnjem slucaju kolebanje duse i njeno trazenje Boga...tako da...

укратко један симпатично-заједљиви чикица је рекао за философију да је потпуно наивна, Пут који води из ниоткуд у нигде ... Емброуз Бирс

Патријарх Павле је лепо говорио о овој теми.Можемо ми развијати мудрост у нама докле год је то могућно (дакле бавити се науком) ако упоредо развијамо и доброту.А истинског добра у нама не може бити без Христа!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...