Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Дејан

Исусова молитва! Понављајмо до Есхатона

Оцени ову тему

Да ли се молите Исусовом молитвом?  

186 члановâ је гласало

1. 1. Да ли се молите Исусовом молитвом?

• да
      92
    • не
      7
    • немам благослов за то
      7
    • да, али не у мери у којој би желио/желела
      71
    • немам времена
      3

Recommended Posts

Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну.  Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну.  Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну.  Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну.  Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну.  Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. Господе Исусе Христе Сине Божји помилуј ме грешну. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Господе Боже наш, Ти си некада послушао молбу свога ревнитеља, пророка Илије, и изволео си да за једно време задржиш кишу. И сада, Творче који волиш човека и милостиви Господе, погледај на смирене молбе нас, смирених и недостојних служитеља својих, и као благ немој гледати на наша прегрешења.

Сама Твоја љубав према човеку умољава те: дај ведро време свом наследству и да сунце обасја оне којима је потребно и који моле милост од Тебе. Развесели лице земље ради свога убогог народа, деце и стоке, и свих осталих живих бића, које ситиш својим благовољењем и дајеш им храну у право време. Да, Господе, Боже наш, чуј молбу нашу и немој нас посрамити у нашем очекивању, него нас поштеди по милости својој и посети својим милосрђем, јер пролазе узалуд наши дани и нестаје као дим живот наш. Немој нас погубити због наших безакоња, којима смо навукли на себе Твоје негодовање и праведан гнев Твој, него поступи са нама по својој тихости и по мноштву милости Твоје. Јер, гле, скрушене душе и смирена духа падамо ничице пред Тобом, и као некорисни служитељи, који и највећу казну заслужују, у покајању умилно Ти вапијемо: грешисмо, чинисмо безакоња и прегрешења у свему преступајући заповести Твоје. Стога све што шаљеш на нас, истином и праведним судом шаљеш на нас, али немој нас до краја предати пропасти, глади и погибли, нити да нас поплави водена бујица, него се у гневу сети милости и због свога милосрђа чуј усрдне молитве наше, те се као благ смилуј на оно што си саздао и на дело својих руку, и брзо избави од сваког зла. Амин!

Извор: Епархија зворничко-тузланска
    • Од JESSY,
      Молитва у облику песме стара је вероватно колико и вера у Бога, а то значи колико и само човечанство. Од самог почетка Хришћанство је схватило вредност певања псалама и црквених песама првенствено као средство у богослужењу. Старозаветни псалмопевац својим позивом "Појте Богу нашему, појте... (Пс. 46:7), утемељава облик доксологије који данас имамо у Православној Цркви. Сам Господ наш, Исус Христос, учвршћује ову праксу и на тај начин је доводи до пуноће. Света Јеванђеља кажу да је Он после Тајне Вечере заједно са Својим ученицима "отпојао хвалу", после чега су скупа изишли на Маслинску Гору (Мт.26:30; Мк. 14:26). Такође, у Делима апостолским, свети апостол Павле употребљава појање на исти начин и са истом сврхом, јер Свето Писмо каже: "Око поноћи Павле и Сила у молитви слављаху Бога, а сужњи су их слушали... (Д.ап.16:25).
    • Од Логос,
      Достојевски је рекао да је молитва светог Јефрема Сирина - молитва која изражава суштину хришћанства и представља народни катихизис. Зашто ова кратка и једноставна молитва заузима тако важан положај у целокупном богослужењу за време поста? На ово и многа друга питања, у емисији „Оче, да те питам“, реализованој 21. марта 2019. године, одговарао је презвитер Игор Игњатов, парох при храму Светог Симеона у Ветернику.

• Од Логос,
      У вечарашњем издању серијала “Катедра“, поштовани слушаоци, Вашој пажњи препоручујемо предавање “Пост и молитва – увод у пасхалну радост“, Преосвештеног Епископа др Јована (Пурића), које је одржао у понедељак друге недеље Великог Часног поста 18. марта 2019. године у Темишвару, са благословом домаћина, Његовог Преосвештенства Епископа будимског и администратора темишварског г. Лукијана (Пантелића), на братском сабрању свештенства и монаштва епархије темишварске. Претходно је Владика Лукијан служио Литургију Пређеосвећених дарова у Саборном храму у Темишвару.
      Звучни запис предавања

Извор: Радио Светигора
    • Од Јелена М.,
      О, Преславна Мати Божија, помилуј мене, слушкињу Твоју и дођи ми у помоћ у време моје болести и опасности у којима све бедне Евине кћери рађају децу, сети се, Благословена међу женама, с каквом си радошћу и љубављу Ти ишла журећи у далеки крај да посетиш рођаку Твоју Јелисавету за време њене трудноће и какво је чудесно дејство имала благодатна посета Твоја и на матер и на дете у утроби.
      И због неисцрпне доброте Твоје даруј и мени, покорној слушкињи Твојој, да се успешно породим; даруј ми ту благодат да дете које се сад налази под мојим срцем, оживевши, радосно узигравши као свето чадо Јован, поклони се Божанском Господу Спаситељу, Који се из љубави према нама грешнима није узгнушао да и сам постане чадо у утроби Твојој. Неизрецива радост, којом се испунило Твоје девствено срце према новорођеном Твом Сину и Господу нека услади муку у којој ми предстоји да родим.
      Живот света, мој Спаситељ, кога Си родила, нека ме спаси од смрти, која прекида живот многих мајки на порођају и нека уброји плод утробе моје међу изабраника Божије.
      Услиши, Пресвета Небеска, смирену молбу моју и погледај мене, бедну грешницу, погледом Твоје благодати; не посрами моје уздање у Твоје велико милосрђе и осени мене, Помоћнице хришћана, Исцелитељко болесних, Твојим Материнским покровом у часу муке и болести, да се удостојим и ја да осетим на себи да си Ти – Мати милосрђа и да прославим заувек Твоју благодат, која никад не одбацује молитве грешних и спасава све, који Те призивају у време муке и болести. Амин!
  • Create New...