Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest свештеник Иван

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему

Recommended Posts

Кад ове комуњаре овако мисле и говоре шта ли сневају антички ВМР-овци?  ;)

тема са овим мостом се већ дуже кува:  http://www.politika.rs/rubrike/region/Konjanici-stizu-na-Kameni-most-u-Skoplju.lt.html

Данас је дошло време медиокритета и глупака.Ови први се намећу својим полузнањем или полунезнањем а ови други слушају ове прве као вође.Све то што свакојаке будале пишу и причају по медијима ,то ни пас с маслом не био појео а камоли да ми такве рачунамо као еминентне људе који могу заиста да поведу своје суграђане,земљаке или сл, у неки бољи живот и будућност.

Најгоре је у свему то што,ради личних или страначких интереса такви људи су у стању да продају не само неког човека попут Владике Јована већ и рођену матер и оца,и онда шта ми можемо више ту да причамо кад је све јасно ко дан.

Питао сам једном, после његовог изласка из затвора, Архиепископа Јована да ли му се неко од Епископа јављао док је био у затвору. Одговорио је да се њему нико није јављао али да су његови свештенослужитељи у постојаном контакту итд. Размишљао сам касније о томе и увидео да храбри и одговорни људи у Цркви служе Цркви без много кукања и очекивања похвала или признања. Такав је и тај човек. Ево шта сада подноси, мушки, достојанствено и ко зна шта га тек чека. Немам неки закључак нити чврсти став о томе како би требало да се понашају или држе наши или бугарски Епископи (од ових других и не очекујем много). Некад ми се чини да треба наступити одлучније, протествовати и слично а понекад мислим да је Цркви - Епископима својствено такво ношење крста... Чуо сам (можда је дезинформација) да је Архиепископ пребачен из кућног притвора опет у онај прави притвор-затвор.

Ја сам чуо са врло поуздане стране, тако поуздане за мене да бих могао да се закунем да је то истина, да је +Игњатије ишао код њега у посету али му нису дозволили да га види.

Ја сам чуо са врло поуздане стране, тако поуздане за мене да бих могао да се закунем да је то истина, да је +Игњатије ишао код њега у посету али му нису дозволили да га види.

Да, прочуло се нешто у том конексту ... да је било нечег на ту тему... Углавном ишло се тихо и полако...надам се искрено да ће и уродити плодом... Али ако се ипак то не деси, и Архиепископ буде не дај Боже изручен Скопским властима...ја не могу да кажем друго сем да је то била Божија воља... али и воља расколника ..то несмемо да заборавимо!... Па ако је већ тако..мислим да смо и ми дужни да се потрудимо, да се коначно Воља Божија поклопи и са нашом вољом...оћу рећи ко разуме надам се да је схватио...

Кад ове комуњаре овако мисле и говоре шта ли сневају антички ВМР-овци?  smej.gif

Па познавајући иоле те ВМР-овце, не могу се отети убеђењу да би они вероватно желели да сви македонци оду у Бугарску или да сви бугари дођу у македонију...небитно...  smej.gif

...Када се Филарет, бламирао на граници и спавао у комбију, било је на свим вестима.. посећивали су га, носили му храну, искрено ме интересује дали се ико и колико брине за Архиепископа, видим, да у суштини,  трећина Србије нема појма да је Његово Блаженство у затвору.....

Тачно тако..у ту несувислу причу су се укључиле и неке парламентарне политичке странке па и сами политичари лично. А ствар је била више него подспрдна, Епископ-штрајковао глађу 89898989898989

..Једино решење је да СПЦ покаже зрелост и реши ствар као са брат' Артемијем, брзо и одлучно, ако не ослободе човека и не региструју ПОА, онда ајмо у ред монаха...и да завршимо причу...

Додао бих да је то једино ПРАВО решење...јер угледајући се на случај са Артемитијанцима, и лаганим прегруписавањем у расколничким Македонско-Црно Горским-Бугаро-Старокалендарско-Грчким круговима од пре неки дан..уопште нам није потребна нека нова Македон(ск)ијева јерес... smej.gif

... не иде овако, не може да се тргује СЛОБОДОМ, то је елементарна ствар

А ово потписујем са обе руке...размислимо заиста мало дубље о свему..ако је Бог поистивећен са Љубављу...а са друге стране ЉУБАВ са СЛОБОДОМ... о чему ми причамо заправо... Човек је лишен ИСТЕ а ми полемишемо као неки незнавени... Знамо ко је одговоран за то... знамо шта је део посла ако желе да буду настављени разговори о статусу мпц...не показују никакав знак кретања ка томе...па према томе даБоме.. види им се скори крај... smej.gif

Питао сам једном, после његовог изласка из затвора, Архиепископа Јована да ли му се неко од Епископа јављао док је био у затвору. Одговорио је да се њему нико није јављао али да су његови свештенослужитељи у постојаном контакту итд. Размишљао сам касније о томе и увидео да храбри и одговорни људи у Цркви служе Цркви без много кукања и очекивања похвала или признања. Такав је и тај човек. Ево шта сада подноси, мушки, достојанствено и ко зна шта га тек чека. Немам неки закључак нити чврсти став о томе како би требало да се понашају или држе наши или бугарски Епископи (од ових других и не очекујем много). Некад ми се чини да треба наступити одлучније, протествовати и слично а понекад мислим да је Цркви - Епископима својствено такво ношење крста... Чуо сам (можда је дезинформација) да је Архиепископ пребачен из кућног притвора опет у онај прави притвор-затвор.

Svaka cast + Ignjatiju. Nadam se da ce arhijereji odgovoriti i djelatno.

Svaka cast + Ignjatiju. Nadam se da ce arhijereji odgovoriti i djelatno.

...Владика Игнатије јако добро познаје ситуацију у Македонији а при том и самог Архиепископа ...и верујем да је заиста тачна ова информација јер и са неким Бугарским теолозима па и клирицима је у добрим односима... Но што се тиче корака који би можда водили решењу...није згорег да поменемо како је једном приликом расуђивао сам еп.Игнатије о расколницима из ''мпц''... Наиме потпуно је свестан да та организација која себе претставља Црквом, нема ама баш никакву иницијативу да се то заиста и збуде! Јер је потпуно у рукама државних органа..(и то оних незваничних...оних који се не виде), који су је руку на срце и ПРОИЗВЕЛИ... То је заправо и једини проблем са расколницима у Македонији, јер они буквално и НЕМАЈУ своју иницијативу! Дакле ми немамо сарадника у њима по никаквој основи...а тражимо од њих да учине то и то... Зар то није врхунац апсурда...? Мени се чини да јесте, и потпуно сам у свему сагласан са епископом Браничевским ... smej.gif Дакле остаје нам да чекамо да се нека будућа власт у македонији одрекне расколничке ''мпц'' ...а то би било као да се мајка одрекне свог детета - дакле јако тешко... Друга опција је да на власт дође неко ко ''им није мајка''..А то су...погађате већ ко...наравно!...браћа Шиптари... е ако треба да чекамо да нам шиптари рашчишћују ситуацију... онда ја не знам какву ми то одговорност, какву визију Цркве имамо... Зато одлучно и одговорно... 50 година чекања заиста није мало,...онај народ доле се НА НАШУ одговорност не причешћује исто толико година! Размишља ли неко на тај начин..ко је за то одговоран... Дакле...Поновити позив који је 2000.године упутио Блажено почивши Патријарх Павле... па ко се одазове и приђе Јовану ..добро је дошао smej.gif А остали фукарлари (на Турском: пролетери - слободњаци) имају дакле слободну вољу па нека мисле и поступају као што је и деда Арта ваљда размишљао где ће и шта ће... А познавајући мпц-овце... припретили им се одлучно и они то ''намиришу'' биће свега ... smej.gif

Треће, Бугари су у Унији и морају свашта да раде. Обичан народ као и обично нешто друго. Баш би да питам бугарског владику једног о чему се ради. А имам могућности већ данас.

И брате ,... јел си питао тог владику..шта каже...а шта кажу руси..поготову кад је у питању мпц-расколништво ... Јел иамју осећај за П.О.А. за Архиепископа Јована, за његово страдање и страдање свих припадника Охридске Архиепископије...па и ових у расколу јер и они страдају ... али нажалост што свесно и узалуд што несвесно... и опет узалуд... како гледају руси на све то или су они заузети својим сновима о трећем риму па од тог посла немају времена за ''овоземаљске'' ствари.. :bla:

„Святейший Патриарх Алексий прокомментировал ситуацию вокруг Македонской Церкви

Версия для печати

1 июня 2005 г. 19:08

На встрече с представителями Координационного комитета международного форума «Культурно- традиции сотрудничества государственной власти, общественных институтов и Православной Церкви» была затронута тема отношений РПЦ и непризнанной Македонской Церкви.

Напомним, самопровозглашенная Македонская Православная Церковь, входившая в состав Сербской Православной Церкви на правах автономии, в 1967 году на церковно-народном соборе в Охриде провозгласила автокефалию. Однако ни Сербская, ни другие Поместные Православные Церкви не признали этого статуса. В результате каноническое общение македонских епископов с их православными собратьями во всем мире прекратилось.

Продолжавшиеся многие годы переговоры сербских и македонских архиереев в 2002 году увенчались проектом договора о восстановлении общения, который был подписан в сербском городе Нише. Однако впоследствии синод МПЦ отказался одобрить этот документ, поскольку в нем не упоминался автокефальный статус Церкви, а также не употреблялось ее название.

Как известно, Греция и ряд других стран не признали конституционного наименования Республики Македонии, которая в 1991, после развала Югославии, стала независимым государством. В связи с этим в ООН и ряде других международных организаций Македония именуется БЮРМ (Бывшая югославская республика Македония).

Отвечая на вопрос членов греческой делегации, Патриарх Алексий подчеркнул, что позиция Русской Православной Церкви в данном случае остается неизменной: Македонская Церковь считается канонической частью Сербской Православной Церкви.

«Когда ко мне обратился Патриарх Павел (Предстоятель Сербской Православной Церкви — Ред.) и сказал, что существует проект создания некой «параллельной» иерархии для Македонской Церкви, я в ответ посоветовал не идти на это и всеми силами и способами сохранять церковное единство. «Параллельная» иерархия — это путь к углублению раскола».

Патриарх Алексий заметил, что ситуация требует компромиссного решения — в том числе и в отношении названия Церкви: «Это может называться не «Македонская Православная Церковь», а, допустим, «Охридская архиепископия».

Также Святейший Патриарх подтвердил, что государственное руководство Македонии обращалось к Русской Православной Церкви с просьбой о посредничестве в урегулировании проблемы. Святейший Патриарх Алексий высказал надежду на то, что раскол, разделивший православные славянские народы, будет в конце концов преодолен. „

Овако је отприлике мислила и мисли РПЦ

Крв праведника је страшна ствар, а Бог уклања благодат од оних који распињу праведне.

Ко има уши да чује нека чује.

Овако је отприлике мислила и мисли РПЦ

Да ... те руске ''мислилице'' које везе немају са Црквом а које ви толико злоупотребљавате у својој ''борби'' која не може другачије да се назове осим скривалица или ''завођење за Голеш планину'' су опште познате... и оне постоје само као руска Црквена дипломатија...која у суштинском смислу заиста нема никакаве везе са Црквом и кад а би се погледало мало у историју видело би се да никад није ни имала везе са мрвицом еклисиологије и касније се то само олупало о главу ником другом, него пре свега и конкретно Русима... е сад бојим се да сам ја питао потпуно нешто друго... Дакле нисам тражио званичан став који постоји само као мртво слово на папиру и у интерној је употреби унутар руске државе...као ''један од каменчића на путу за Трећи Рим ''  crosseo-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />, него сам питао Брата Рус-дибидус-а да ми да конкретне ствари са терена... јер је очигледно ''на правом терену'' :229229229:... ферштен брад'р

Крв праведника је страшна ствар, а Бог уклања благодат од оних који распињу праведне.

Ко има уши да чује нека чује.

И не само то брате, ... иако је то потпуна истина... ти који прогоне не само праведнике него ЧАК и оне друге не могу се назвати, а још мање могу бити, део Цркве Апостолске...која нити је била нити ће бити, ОНА КОЈА ПРОГАЊА - БИЛО КОГ...напротив..а уши се посебно требају отворити на оно да ''ГРЕХ РАСКОЛА НИ КРВ МУЧЕНИЧКА ОПРАТИ НЕ МОЖЕ!'' ..то браћа македонероси морају да увиде и да чују... дакле осим једног, ево га и други, и трећи и неће бити краја греху у тој њиховој игри док је сами не прекину т.ј док се не покају... А играти на (не први пут погрешну) политику руске Цркве... је узалудан посао препун самооправдања сопствене немирне савести...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Српска Православна Црква позива вас да свечано и свенародно прославимо велики јубилеј 800 година аутокефалности:       6. октобар 2019. године - света архијерејска Литургија у манастиру Жичи са почетком у 9 часова;   8. октобар 2019. године - свечана академија у Центру Сава са почетком у 20 часова;   9. октобар 2019. године - отварање изложбе Осам векова уметности под окриљем Српске Православне Цркве у Музеју Српске Православне Цркве у Београду са почетком у 18 часова;     Поводом прославе осамстогодишњице аутокефалности наше помесне Цркве Информативна служба Српске Православне Цркве припремила је посебну интернет страницу посвећену великом јубилеју на адреси:   http://www.spc.rs/sr/osam_vekova_autokefalnosti_srpske_pravoslavne_crkve     Повезана вест:   У сусрет јубилеју Српске Православне Цркве (ВИДЕО)     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Обраћањем и представљањем Сабраних дјела Његовог високопреосвештенство Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија сјутра, 19. септембра, са почетком у 18 часова, у Варни, Бугарској, почеће  21. „Недеља православне књиге“ на тему „Православно образовање младих“.     У оквиру „Недељу православне књиге“, која се одржава од 19. до 25. септембра, биће представљени нови наслови и аутори, које су прошле године објавили православни издавачи у Бугарској, и разговараће се о актуелним темама у животу заједнице и Цркве, саопштили су организатори ове традиционалне манифестације Варна и Велико Турново, уз помоћ општине Варна.   Специјални гост Недеље је, како је најављено, Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије (Радовић), ученик Светог Јустина Поповића и Светог Пајсија Светогорца и један од најпознатијих савремених православних теолога. Од прошле године, његово главно дијело „Увод у православну филозофију образовања“, издање Митрополије Варне и Велико Турново, доступно је на бугарском језику. Прве ноћи (19. септембра), Митрополит Амфилохије говориће на тему форума – „Православно образовање младих“, а биће представљени и његови сабрани радови.   На форуму ће се разговарати о питањима која се односе на васпитање дјеце, да ли је могуће да дјеца одрастају као вриједни појединци, носећи у себи традиционални дух хришћанских и породичних вриједности, ослањајуће се на вјековно искуство Цркве …     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Хор ученика Православне Московске Гимназије је тренутно у посети граду Нишу. Младе хористе је у Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле дочекао старешина храма протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић са протиницом Јованом Микић, диригентом Дечијег Црквеног хора Бранко.     Наши гости су посетили Нишку тврђаву и упознали се са дугом и бурном историјом нашег града. На платоу испред зграде Кабинета градоначелника наше госте је дочекао и пожелео им добродошлицу, заменик градоначелника града Ниша, господин Милош Банђур, који се гостима обратио на течном руском и у својој беседи их подсетио на братске односе наша два народа и нашу заједничку историју.   Малишани из Русије су још обишли и Споменик ослободиоцима Ниша у центру града и храм Светог цара Константина и царице Јелене у парку Светог Саве. Верни пратилац и водич нашим младим гостима у нашем граду је био ђакон Дејан Јовановић, вероучитељ ОШ "Бубањски хероји" у Нишу.   Након исцрпног обиласка града, наши млади гости су отишли у Богословију Светих Кирила и Методија, где их је срдачно дочекао ректор богословије протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић.   У понедељак 17. септембра 2019. годнине, у просторијама нишке Богословије, ђаке из Русије је поздравио Преосвећени Епископ нишки Г. Г. Арсеније.     Извор: Епархија нишка
    • Од Логос,
      У емисији Пирг, која је емитована у уторак, 17. септембра 2019. године проф. др Драгиша Бојовић, управник Центра за црквене студије представио нам је два нова издања - "Речник Маријиног четворојеванђеља, Јеванђеље по Јовану" Алесандра Ческинија, у издању Међународног центра за православне студије и Библиографију часописа "Црквене студије" Јелене Глишић, у издању Центра за црквене студије из Ниша, Центра за византијско-словенске студије из Ниша и Међународног центра за православне студије из Ниша.   Your browser does not support the HTML5 audio tag.
        Представљајући и ново издање "Речник Маријиног четворојеванђеља, Јеванђеље по Јовану" Алесандра Ческинија, професор Бојовић је посебно говорио о о Маријином четворојеванђељу - најстаријој српској књизи, а овај сегмент разговора можете чути и ОВДЕ.     Извор: Радио Глас

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...