Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest свештеник Иван

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest свештеник Иван

И је ли ЖРУ добио новац на Веб-фесту?

Шта би с идејом да се он поклони за кауцију за Његово Блаженство?

Задњи пут смо видели новац када смо уплаћивали хостинг и ионтернет сервисе за наш сајт. Ма какав новац брате, нема леба од интернета, али би могли да покренемо акцију, ако то Свети Архијерејски Сабор благослови. Шта мислите?

Некако, старно намеће ми се питање, дали се довољно прави или не за Архиепископа Јована, када се Филарет, бламирао на границу и спавао у комби, било је на свим вестима.. посећивали су га, носили му храну, искрено ме интересира дали се ико и коко грижи за Архиепископа, видим, да у суштини, може једна трећина из Србије, немају појма да је Његово Блаженство у затвору, дај те организирајте по неки молебан за пустање, или слично, уместо за гејеве, ово је елементарно, ради се о слободу човека који је крајно невин пред законом и пред Бога, и све ради за Христа и Цркву.....

Потпис на ово што рече брат Иполит.

Дужни смо сви као чланови СПЦ да непрекидно јавно дижемо глас и вршимо притисак на власти Србије, Бугарске и Македоније да се ово кршење људских права и прогон на вјерској основи прекине.

Ако неће они, гурати све до Суда у Стразбуру и слати петиције за Брисел.

Ако се Тадић уби да педерима да права, могао би се мало позабавити и вјерским слободама!

Заиста не могу ништа друго да кажем него, 'фала Богу - да се неко сетио да обнови тему о Архиепископу. Јер, љубљени у Христу браћо и сестре, гледам ове теме које су у последњих два дана постављане на овом нашем форуму...и није да нису битне joooj..не,..далеко од тога...али дошло ми је некако киселогоркобљутаво, ни сам незнам како ...и намерно нисам желео ја, да потежем причу о овој теми јер - ем већ постоји ова тема -брат Зортодокс ју је отворио ЈОШ 24. НОВЕМБРА !!! и хвала му - а од тад је написано нецеле ДВЕ СТРАНЕ!?! confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' /> ... и тема је погледана једва 500 пута... ем већ сам доста покушао да кажем на оној теми о саслуживању Игумана из Валаама са македонским расколницима... и рекох да чекам ...и ево ..''молитве праведника услишене беху у задњи час'' 319.gif Погледајте само колико је било који СРПСКИ МЕДИЈ писао о овој теми ...Тако је и на православним форумима све пропраћено тражите, копајте, листајте ...ЏАБА..нигде ништа... Катастрофа... тако ми бранимо Цркву...А човек је скоро МЕСЕЦ ДАНА У БУГАРСКОМ ЗАТВОРУ!.. Сви перу руке тамо...и Прванов (њихов председник) и Синод БПЦ, ајде за њих да ми је и јасно некако (ма да није никако ne_shvata)..али наши... Шта са нашима...било којима... Ево јуче је Јеремић био у Бугарској са Грчким премијером...дали негде има некка реч на ту тему ..сетио ли се неко..или ће чувени добросуседски односи са Македонијом том Бившом републиком Југословенском а сада само Републиком - по званичном ставу Републике Србије,  klapklap ... ''поново бити приоритет и ми нећемо МРДНУТИ НИ ПРСТОМ...а о другим деловима тела да и не говорим crutches... Што рече негдар његово преосвештенство - епископ Захумско-Херцеговачки и Приморски г. Атанасије јевтић, сада у мировини,цитирајући Кара-Ђорђа : ''Бојим се да не дође до повраћања зеленог једа''...

Мислим да овим заиста показујемо колика је наша свест о Једној светој Саборној и Апостолској Цркви...и колико нашу Помесну и Свету Православну Цркву у Србији, видимо као Такву... Овде падају све флоскуле и теорије у воду..човек је физички угрожен.. незнам да ли сам био довољно јасан.. stadaradim

Јеси брате и мени се већ годинама срце стеже што ћемо сами себи суд направити

јер за праведника не дигосмо глас када је требало и када би у страдањима.

Срамота је што сви ћуте и више се баве ефемерностима и глупостима, а допуштају да праведник страда!

Потпуно сам на том становишту брате Евгениче  klapklap ... као и ти.. Незнам како се оваква млакост уселила у нас ..како ни једна ствар не може да се држи онаквом какава је него све релативизујемо као неке тетке...Боже ме опрости а тетке нека опросте такође ...ништа лично протв тетака немам... Напротив confused1 Али ово је заиста прави изазов на коме потпуно показујемо ко и шта смо... Ајде да је једна година две, три пет..НЕ...Ајде да је Архиепископ први пут  у затвору ...НЕ... други трећи ово му је ПЕТИ ПУТ..и сад још у Бугарском АМАН ...па БАР МИ СРБИ имамо искуства са Бугарским затворима и судовима... и демократијом АМАН људи..  па код нас још је увелико жива она изрека, кад неком желиш да прође лоше... мало потспрдно..''Да Богда те снашо Турски суд и Бугарски затвор...'' и ..ништа kov..тја .. Гледам овде с времена на време, јави се и напише по коју и неко ко је у Расколничкој мпц... и праве се ко да су пали с Марса...те ово, те оно ..љубав...братство...симпатије...море све су то трице и кучине!  stadaradimЛАЖ и ОБМАНА ... Покажите ЉУБАВ кад је Човек физички угрожен... и то све уз благослов лудака из мпц... ЛИЦИМУРИ joooj Но ајде.. нека их ..али докле.. Па да су руси или грци у сличној само сличној ситуацији ..''господа'' из мпц би били расчињени пре 40 година ... crutches али ето ..Србин је то.. ne_shvata БРЕ

Мислим да док, браћа македонци, замлаћују са некакву љубав и преговоре и разумевање, при том “лицомерно“ забијају трећи пут нож у леђа,  јединим чистим међу њима епископа, а сада и могући њихов Архиепископ, ако га прихвате како таквог и принесу покајање испред њега, једино решење је да СПЦ покаже зрелост и реши ствар како са брата Артемија, брзо и одлучо, ако не оставе човека на слободу и не региструју ПОА, онда ајмо у ред монаха... и да завршимо причу... не иде овако, не може да се тргује са слободу, то је елементарна ствар...

Опет смо се ,Браћо ућутали

кано курве после тешка греха.

Нит ко слови али празнослови,

по некаквих неразумних тема,

а онога што је најбитније,

ми се слабо данас доватамо.

Велика се сада туга хвата,

око срца мога свегрешнога,

што имамо Велика чудеса,

а у нашој жалној Васељени,

уватише Владику Јована,

мученика и исповедника,

бацише га у тамницу влажну,

гора му је него идризовска,

где је мушки тврдо потрпео.

Имал овде соколићи сиви,

још понеког мудрога јунака,

ко би сада ово поткрепио,

и казао најновије вести,

шта се сада збива са Јованом.

Имал овде соколићи сиви,

још понеког мудрога јунака,

ко би сада ово поткрепио,

и казао најновије вести,

шта се сада збива са Јованом.

Где и да је процес са Архиепископом стигао или заглавио, полако се ближи сигурно коначни расплет његовог бивствовања у Бугарском затвору јер ..је ево проишло већ 20 и кусур дана а притвор му је био одређен на 40... с тим да иду Божићни празници а Бугари су по новом календару , требало би веома скоро..дакле претпостављам до краја недеље да дође до коначног расплета где ће браћа бугарске судије да Га пошаљу... А ево шта доноси несувисла македонска штампа која је таман исто толико независна као и жалосни бугарски суд... то је то...

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=12710103366&id=9&setIzdanie=22152

И надам се да је брат ЗортодокС задовољан овим... bendoff

Питао сам једном, после његовог изласка из затвора, Архиепископа Јована да ли му се неко од Епископа јављао док је био у затвору. Одговорио је да се њему нико није јављао али да су његови свештенослужитељи у постојаном контакту итд. Размишљао сам касније о томе и увидео да храбри и одговорни људи у Цркви служе Цркви без много кукања и очекивања похвала или признања. Такав је и тај човек. Ево шта сада подноси, мушки, достојанствено и ко зна шта га тек чека. Немам неки закључак нити чврсти став о томе како би требало да се понашају или држе наши или бугарски Епископи (од ових других и не очекујем много). Некад ми се чини да треба наступити одлучније, протествовати и слично а понекад мислим да је Цркви - Епископима својствено такво ношење крста... Чуо сам (можда је дезинформација) да је Архиепископ пребачен из кућног притвора опет у онај прави притвор-затвор.

Срби су ,после Иранаца,Ирачана и Северно Корејаца, најнепожељнији народ на свету.Нико нас неће а ево сад и ово:    http://www.politika.rs/rubrike/region/Sekerinska-pozvala-Srbe-da-napuste-Makedoniju.sr.html

Море, можда је ова женетина и у праву! Зашто преимењује име моста из Камени у Душанов ???? Замисли како би ми реаговали да нам неко преимени било шта?  ;)

Овако је скопска тв-Сител објаснила догађања везана за ''протеривање Срба из Македоније на Косово''

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/srpskiot-pechat-ja-osudi-izjavata-na-shekerinska ;)

Ово само говори о Македонско-Српским односима и њиховом ''завидном нивоу'' што би реко ''наш'' dada Тадић  89898989898989.... а о чему (о завидним међу''државним'' односима) сам већ у неколико наврата говорио.. и ево их ...на нивоу какви заиста јесу а не онаквим каквим их Принач представља...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Српска Православна Црква позива вас да свечано и свенародно прославимо велики јубилеј 800 година аутокефалности:       6. октобар 2019. године - света архијерејска Литургија у манастиру Жичи са почетком у 9 часова;   8. октобар 2019. године - свечана академија у Центру Сава са почетком у 20 часова;   9. октобар 2019. године - отварање изложбе Осам векова уметности под окриљем Српске Православне Цркве у Музеју Српске Православне Цркве у Београду са почетком у 18 часова;     Поводом прославе осамстогодишњице аутокефалности наше помесне Цркве Информативна служба Српске Православне Цркве припремила је посебну интернет страницу посвећену великом јубилеју на адреси:   http://www.spc.rs/sr/osam_vekova_autokefalnosti_srpske_pravoslavne_crkve     Повезана вест:   У сусрет јубилеју Српске Православне Цркве (ВИДЕО)     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Обраћањем и представљањем Сабраних дјела Његовог високопреосвештенство Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија сјутра, 19. септембра, са почетком у 18 часова, у Варни, Бугарској, почеће  21. „Недеља православне књиге“ на тему „Православно образовање младих“.     У оквиру „Недељу православне књиге“, која се одржава од 19. до 25. септембра, биће представљени нови наслови и аутори, које су прошле године објавили православни издавачи у Бугарској, и разговараће се о актуелним темама у животу заједнице и Цркве, саопштили су организатори ове традиционалне манифестације Варна и Велико Турново, уз помоћ општине Варна.   Специјални гост Недеље је, како је најављено, Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије (Радовић), ученик Светог Јустина Поповића и Светог Пајсија Светогорца и један од најпознатијих савремених православних теолога. Од прошле године, његово главно дијело „Увод у православну филозофију образовања“, издање Митрополије Варне и Велико Турново, доступно је на бугарском језику. Прве ноћи (19. септембра), Митрополит Амфилохије говориће на тему форума – „Православно образовање младих“, а биће представљени и његови сабрани радови.   На форуму ће се разговарати о питањима која се односе на васпитање дјеце, да ли је могуће да дјеца одрастају као вриједни појединци, носећи у себи традиционални дух хришћанских и породичних вриједности, ослањајуће се на вјековно искуство Цркве …     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Хор ученика Православне Московске Гимназије је тренутно у посети граду Нишу. Младе хористе је у Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле дочекао старешина храма протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић са протиницом Јованом Микић, диригентом Дечијег Црквеног хора Бранко.     Наши гости су посетили Нишку тврђаву и упознали се са дугом и бурном историјом нашег града. На платоу испред зграде Кабинета градоначелника наше госте је дочекао и пожелео им добродошлицу, заменик градоначелника града Ниша, господин Милош Банђур, који се гостима обратио на течном руском и у својој беседи их подсетио на братске односе наша два народа и нашу заједничку историју.   Малишани из Русије су још обишли и Споменик ослободиоцима Ниша у центру града и храм Светог цара Константина и царице Јелене у парку Светог Саве. Верни пратилац и водич нашим младим гостима у нашем граду је био ђакон Дејан Јовановић, вероучитељ ОШ "Бубањски хероји" у Нишу.   Након исцрпног обиласка града, наши млади гости су отишли у Богословију Светих Кирила и Методија, где их је срдачно дочекао ректор богословије протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић.   У понедељак 17. септембра 2019. годнине, у просторијама нишке Богословије, ђаке из Русије је поздравио Преосвећени Епископ нишки Г. Г. Арсеније.     Извор: Епархија нишка
    • Од Логос,
      У емисији Пирг, која је емитована у уторак, 17. септембра 2019. године проф. др Драгиша Бојовић, управник Центра за црквене студије представио нам је два нова издања - "Речник Маријиног четворојеванђеља, Јеванђеље по Јовану" Алесандра Ческинија, у издању Међународног центра за православне студије и Библиографију часописа "Црквене студије" Јелене Глишић, у издању Центра за црквене студије из Ниша, Центра за византијско-словенске студије из Ниша и Међународног центра за православне студије из Ниша.   Your browser does not support the HTML5 audio tag.
        Представљајући и ново издање "Речник Маријиног четворојеванђеља, Јеванђеље по Јовану" Алесандра Ческинија, професор Бојовић је посебно говорио о о Маријином четворојеванђељу - најстаријој српској књизи, а овај сегмент разговора можете чути и ОВДЕ.     Извор: Радио Глас

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...