Jump to content

Rate this topic

Колико се често причешћујете?   

92 members have voted

1. 1. Колико се често причешћујете?

• Једном седмично или чешће.
      10
    • Једном у две седмице.
      7
    • Једном месечно.
      5
    • Једном у два месеца.
      2
    • Више пута у току сваког од 4 год. поста.
      9
    • По једном/два пута у току сваког од 4 год. поста.
      13
    • Два пута годишње.
      3
    • Једном годишње.
      2
    • Једном у току неколико година.
      5
    • Како кад... врло променљиво.
      3
    • Не причешћујем се.
      5
    • Не причешћујем се. Шта значи причестити се?
      0
    • на свакој Светој литургији
      24

Recommended Posts

poznajem coveka koji se pricestio ,a nikad se nije ispovedio, mozda zbog takvih uvode "kupone ",naravno svako radi po svojoj savesti ,ali mislim da ljudi sebi mnogo dozvoljavaju,pa iz tog ugla mozda "kuponi" i nisu losa stvar ....

Ма ја знам човека који је некрштен дошао стао у ред и причестио се.

И шта сад?

Ајде да разапнемо попа или тог човека, мислим то би било најбоље и најефикасније.

Није то разлог за увођење цедуља.

Кад је више народа у цркву поп ваљда зна кога зна а кога први пут види, треба да нагласи да само они који су крштени могу да се причесте .

То је неопходно.

А не  вако, наредио владика све причешћивати поп спустио главу и ко год му приђе он га причести ни не пита ништа...

И на крају какав је то термин "редовно се причешћује "  ?

Шта то значи редовно и нередовно ?

Не контам ?

U mom gradu ne mozes da se vencas ako nisi krsten.

hajde da malo prevedemo to na tvoj ateisticki popgled na svet? Ti zelis da ides na utakmicu iako nemas kartu? Ti bi hteo da koristis usluge teretane koje nisi clan???

I ja sam to vidio šta je napisao ali nadao sam se da je barem tako uvidjavan da sam uvidi kakvu je besmislicu napisao i da mu ne treba to nekako posebno crtat i naširoko objašnavat i obrazlagat. Neki fakt imaju razvijen smisao za besmisao, hahahaha!

Jednom sam pročitao ovakav oglas u novinama: "Momak sa smislom za besmisao traži djevojku sličnih osobina."  prstgore

dada

Освануло је у једним новинама код нас недавно како су попови ђуброви јер нису хтели да опоју једно дете које је погинуло само зато што није било крштено.

И сад кад видиш колика је неукост секуларизованих људи или атеиста , онда схваташ зашто педофили глат пролазе у мантијама и нико им ништа не може.

Ja sam zivela u Pristini i BILO JE BONOVA,tvrdim jer svaki put kad bih se ispovedila,svestenik bi mi dao ceduljicu sa pecatom te crkvene opstine i onda decak koji pomaze u oltaru skuplja od vernika kako koji prilazi putiru ,tako da se bonovi racionalno koriste,da ne kazem recikliraju,pa se dele opet.Ave Serbia,mozda je to samo u PR bilo,ne znam,u Gracanici jedino znam da nije,ali u PR i te kako jeste.

Inace,dole maloletnoj deci ciji roditelji nisu vencani u Crkvi,krstenje nije bilo moguce,tako da su se mnogi vencali,ne bi li krstili decu.Koliko je to dobro,ne znam,jer mi lici na cistu formu.A sto se tice nepricescivanja nevencanih u Crkvi,znam u KM,moja stanodavka je bila vernica,ali muz atesita i nije hteo ni da cuje,a ona,mucenica,nije mogla da ga privoli vencanju crkvenom,a postila je stalno,iz svestenicke porodice dete,starija zena,i isla je u Srbiju,najcesce KV,da se pricesti jer dole nije mogla.Kao da su svi prvi hristijani bili automatski vernici i svaki brak hristijanski...Eh,strasno...Nema tu slobodne volje,cini se meni.Razumem zelju tadasnjeg vladike da sto vise ljudi bude u Crkvi,ali na takav nacin,ne biva...

Ја сам ишао у Приштини у Цркву и нисам никада добио бон???

Ja jesam i stvarno nemam potrebe da lazem i izmisljam.Tamo neke 1997.,1998. bese to.Mogu i ime svestenika da kazem,ali necu,nije on to uveo.Lepo,papir beo,pecat crkvene opstine pristinske,hram sv.Nikolaja.Mozda si ti imao neku privilegiju,ja nisam.

Ja jesam i stvarno nemam potrebe da lazem i izmisljam.Tamo neke 1997.,1998. bese to.Mogu i ime svestenika da kazem,ali necu,nije on to uveo.Lepo,papir beo,pecat crkvene opstine pristinske,hram sv.Nikolaja.Mozda si ti imao neku privilegiju,ja nisam.

Која Црква?

Која Црква?

Rodjace,napisah.svetog Nikolaja.Ona u siptarskom delu grada,iza tri dzamije.Ta je jedina tamo  i radila.

Rodjace,napisah.svetog Nikolaja.

Ona u siptarskom delu grada,iza tri dzamije.

Ta je jedina tamo i radila.

Па реко да ниси ишла у неко околно место..па питам...

Ја сам у том периоду ишао..и нисам одбио ни један једини бон...

ДИ СУ МОЈИ БОНОВИ!

п.с

Јеси ишла редовно у Цркву?

Rodjace,napisah.svetog Nikolaja.

Ona u siptarskom delu grada,iza tri dzamije.

Ta je jedina tamo i radila.

Па реко да ниси ишла у неко околно место..па питам...

Ја сам у том периоду ишао..и нисам одбио ни један једини бон...

ДИ СУ МОЈИ БОНОВИ!

п.с

Јеси ишла редовно у Цркву?

Jao,evo,jesam...Bas sam bila zaglavila,cak su me crkvenjakom nazivali...Lako sa mene,novokrstenu,ali bonove su dobijali mnogo veci vernici i molitvenici od mene...Ljudi sa mnogo duzim stazom u Crkvi od mene,tada usijane glave.

Вако мало праксе. У Москви где живи 15 милиона људи ( негд еоко 12 милиона православних) има службе сваки дан скоро у свим  храмовима који  су отворени за све. Служи један свештеник и ђакон. Бонова нисам видео, али траже исповест, практично обавезно. Гледајући са стране , нема разлике оних са стажом који су париохијани дотичног храма и оних који су први пут дошли, или случајно туристички с епојавили на Литургији.

Ето ти сад, значи 7 векова су сви Хришћани живелу у греху јер није ни постојало церковно венчаније, ајте молим вас каке су то спике...

Није проблем да се причесте ( моје мишљење) и они који нису венчани у Цркви , зар треба одлучити од Цркве ону Хришћанку која је удата за муслимана а која хоће да се причешћује у Цркви , или можда да начинимо неку ал каиду па да и тог муслимана наћерамо да се покрсти?

Или шта ако је жена атеиста а муж црквен човек, зар је то грех што он воли своју жену?

И зар због своје љубави човек не може да се причести.

Друга је ствар што јесте венчање велики благослов за фемили и ако обоје супружника хоћеду да се венчају и имају услова за то треба да се венчају, али није све тако црно-бело .

7 векова? 1405_love

"зар треба одлучити од Цркве ону Хришћанку која је удата за муслимана а која хоће да се причешћује у Цркви , или можда да начинимо неку ал каиду па да и тог муслимана наћерамо да се покрсти" - мислио сам на супружнике који су обоје хришћани и верујући а нису венчани. А што се тиче ових других, ако један супружник не жели (из било којих разлога) да се венча у Цркви онда други не треба да има сметње за причешће, јер није његова кривица што не може да се венча у Цркви.

Грех је грех и ако је учињен у не знању.

По чему се пред Богом разликује грађански брак од односа момак-девојка?

Ако имамо љубав према некоме, треба да ту особу не увлачимо у грех (у овом случају у грех блуда - сваки телесни однос мушкарца и жене ван брака је блуд).

"Ако се осуђује и кажњава онај који се предаје блуду пре брака... утолико се пре осуђује и кажњава онај ко то чини након што је ступио у брак. Јер је овде двоструки и троструки преступ ... то је теже од свакога греха". - Св. Јован Златоусти, Беседа на 1. Кор. 7:2, Беседе на различита места из Светога Писма, т. 2. с. 479.

У првој Посланици Апостола Павла постоји објашњење - 1. Кор. 7 (о браку и девичанству)

Jao,evo,jesam...Bas sam bila zaglavila,cak su me crkvenjakom nazivali...Lako sa mene,novokrstenu,ali bonove su dobijali mnogo veci vernici i molitvenici od mene...Ljudi sa mnogo duzim stazom u Crkvi od mene,tada usijane glave.

Кум ми је Свештеник у Прилужју сада..и има да тражим да ми исплате све бонове са закашњењем...

Ово није фер...ја сам био редован и нисам никада бон добио..

1405_love

ДИ СУ МОЈИ БОНОВИ!

Свим форумашима бих препоручио предавање Игумана Подмаинског Рафаила на тему "Спасоносна заповјест" која односи на заповијест :"И кад јеђаху, узе Исус хлеб и благословивши га преломи га и даваше ученицима, говорећи: узмите, једите ово је тело моје. И узе чашу и давши хвалу даде им говорећи: пијте из ње сви; јер је ово крв моја новога завета која ће се пролити за многе ради отпуштања греха" (Мат. XXII, 26—28). 

Говори о тој заповјести као и о пракси причешћивања данас.Свака препорука.

o.Rafailo_Boljevic.jpg

http://www.svetigora.com/node/8925