Jump to content
Guest - . . .-

Напади црквених расколника на Епископе и свештенике СПЦ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest - . . .-

И ако ово није ништа ново, о овим стварима смо већ доста писали, црквени расколници- а заправо прерушени комунисти и отпадници од Цркве, настављају са лчажном пропагандом- а све у циљу унижења СПЦ а величања својих "духовних вођа". Живимо у времену када није ништа свето ово је управо последица педесетогодишње атеистичке владавине, чија деца данас пљују по Цркви, а под маском наводне одбране. На њиховој листи се налазе сви који нису присталице м. Артемија и његове компаније: на првом месту је блаженопочивши Патријарх Павле, па онда наш Патријарх Иринеј, а затим и сви Епископи наше Цркве (изузев два-три Епископа које на једвите јаде могу да прођу њихове процене светости), потом свештенство и монаштво које чврсто стоји уз своју Цркву и наравно народ који неће да ћути и клима главом на њихове лажи и клевете. Зато њима смета и наш сајт, јер је готово једино јавно место (наравно и старији форум Верујем.орг је ту) где може да се чује реч верујућих људи онако како то благослови Црква.

Колико иду са својим лажима и безобразним измишљањима говори и оптужба на рачун Његовог Преосвештенства Епископа Г. Г. Игнатија коме, наводно, одговара Епископ бачки Г. Г. Иринеј:

Постављена слика

пропратни текст:

Vladika Ignatije Midić pored “Ravene” ima ženu i dete?

Ово је писмо, које је пре више од две године стигло на адресу Владике Игњатија браничевског и изгледа на адресе више свештеника у

извор: Фејсбук, 31.12.2010

+++

његовој епархији, након којег се, по причи једног свештеника, Владика Игњатије Мидић променуо за 360 степени. Из писма се веома лако може видети да Владика Иринеј бачки има нека сазнања о делу и раду возљубљеног брата Владике Игњатија и други епископа, али све то вешто крије.

Невероватно је да Владика Иринеј именом и презименом помиње лица која су везана за Владику Игњатија а да на основу тога није уопште реаговао. Читајући ово, и посматрајући дело и рад Епископа Иринеја, стиче се утисак да се Владики Иринеју жури да га римокатолици што пре приме у своје редове јер по свему судећи он сам себе искључује из СПЦ.

Уосталом, прочитајмо писмо па сами просудимо шта је Владика Иринеј Буловић овим писмом хтео да каже.

Дакле, најгоре клевете које, нажалост прихватају слабоверни људи не размишљајући о последицама за живот Цркве.

Ево и како то са слашћу коментаришу појединци са расколничке групације "Истина је само једна- Владика Артемије":

Alex Vein

NOVINAR.de » Vladika Ignatije Midić pored “Ravene” ima ženu i dete? | online novine koje zajedno s

www.novinar.de

Новинар.де су онлине новине које стварају и пишу посетиоци

пре 6 ч. · Свиђа ми се · Прокоментариши · Подели

Milos Jevdjovic воли ово.

Војислав Пантић Хм, извор фејсбук. Колико је ово вјеродостојно, ипак са овим стварима се није шалити. Али, итекако бих волио да је ово све тачно, да већ једном пође "права чистка".

пре 2 ч. · Свиђа ми се ·  1 особа ·

ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ Мислиш да се на Фб износе свуда неистине?Опрости одавно се зна да већина наших епископа има и жене и децу,и шта је то сада толико чудно.Епископу Јовану Шумадијском,најмлађе дете трчкара по двору кажу његови епархијани.Дакле молим па видиш да у њима нема страха Божијег,да су безаконици невиђени.

пре 2 ч. · Свиђа ми се ·

КИМ Цвејић Не морамо ни да се замарамо размишљајући о томе ко је и шта урадио, ако смо осетили да смо на правом путу, ако смо непоколебиви у нашој вери. Тада, једноставно, знамо то што Истина... каже, да у њима нема страха Божијег, да су безаконици невиђени и да се морамо чувати њих и општења са њима, без обзира на то шта је који од њих појединачно учинио. Свакако су у јереси. А ми треба да наставимо да храбро идемо путем којим смо кренули, уским, трновитим.

пре 2 ч. · Свиђа ми се ·  1 особа ·

Војислав Пантић Свако може откуцати допис и рећи да је то тако. Не сумњам, а нити спорим то да поједине Владике раде што раде и да су недостојни свог чина и да своје неистомишљенике покушавају да рашчине. Итекако се слажем да их треба разобличавати, али то мора да буде аргументовано, а на рекла казала.

пре 2 ч. · Свиђа ми се ·

Momo Marinković Писмо има помало смисла, мада мислим да је далеко испод интелектуалног ниво Бачког, а сумњиво је и то што писмо није потписано. Прва два ултиматума јесу испуњена, али трећи није, што такође показује да то није дело Бачког, јер оно што он науми, он то и оствари! Мада су сумње у сваком случају оправдане, историја показује да су сви јересоисповедници живели нечистим животом, тако да основа за сумњу свакако има, мада се слажем са братом Војиславом, са непровереним информацијама на ову тему се не треба играти!

пре 2 ч. · Свиђа ми се ·

ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ Па једино да сликамо Мидића са женом а није ни то проблем,ако се ми организујемо можемо све да набавимо онако сликовито,па нека народ види ко их води у јерес

пре 2 ч. · Свиђа ми се ·  3 особе/а ·

КИМ Цвејић То је одлична идеја. Гласам за!

Пре око сат времена · Свиђа ми се ·  1 особа ·

Andrija Rakočević Ovo mi liči kao obračun svim sredstvima. Radi sebe, dostojanstva svoje borbe ovakve stvari (sumnjiva pisma sa najgorim optužbama) treba izbjegavati. Progon vladike Artemija je dovoljno veliki prestup ba baca ljagu na njegove aktere. Iskreno ne bih ni volio da je pomenuto u pismu istina jer to je određeni stupanj posrnuća koji stvara osjećaj ogavnosti i prezira, a valjda kao narod se nismo sunovratili do te mjere.

Пре око сат времена · Свиђа ми се ·

Данило Донале Пошто је почело одвајање жита од кукоља, онда до краја изгурати, истина је само једна и нема потребе за ћутањем, само праве информације износити и никог се не бојати, а горепоменутог браничевског првосвештеника треба разобличити.....Али само истину износити!!!

Пре 58 мин. · Свиђа ми се ·

Наравно, права Црква се не бави лажима већ на истини и на чињеницама, лажи црква нема других адута осим лажи.

Као што сам већ више пута поновио: Ово шта раде је позив на одстрел и то раде на веома провокативан начин: довољно је поменути Папу, заклане Србе у Хрватској, превођење православаца у римокатолицизам, измењене службе које су сада римокатоличке... и то вртити у круг до бесвести- док народ који није утврђен у својој вери наравно да олако пада на ове безочне клевете које немају везе са везом.

Свакако, Црква ће увек ићи напред и неће стати и чекати- ко хоће да буде на Броду Спасења- добродошао је, а они који то не желе- нико их неће задржавати на силу, али се за сваког треба борити до последњег атома снаге, јер је највећа љубав и живот свој положити за пријатеље.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest - . . .-

Нисам рекао: Писмо је најобичнији фалсификат. Овако се никада један Епископ не обраћа другом Епископу, нема нигде печата, нигде потписа... ово је заправо показатељ лаћног лица екипе око рашчињеног владике Артемија, његових сарадника и оних који их слепо (да не кажем слепачки) прате.

Ђаво јесте лукав али је ђаво и глуп. Овде је то показао на делу.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mogli su bar da navežbaju potpis vladike Irineja pa da ga potpišu. Na taj način bi dali  gornjem tekstu  makar prividu validnosti,ovako su ispali smešni kao cirkus

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A koji je cilj prenošenja ovakvih sadržaja na ŽRU, pa još i otvaranje nove teme u kojoj bi se plasirali.

Siguran sam da je opštepoznat svima fenomen na internet forumima čija pojava se kvalifikuje rečenicom:

'Do not feed the troll' (Ne hrani trola).

Ako je namera da se "autori" ovakvih bestijalnih laži žigošu, ili privuku ovde, ne bi li im se u konstruktivnoj raspravi dokazalo da lažu – oni to neće.

Već je rečeno da su kompaktni u svojoj grupi i kod njihovih "spisa" nema opcija za komentare.

Dakle, kopirati njihovih bljutavosti je samo opterećenje za ŽRU-forum i navodjenje članova na bespotrebno trošenje vremena radi učešća u komentarisanju.

A dolazak nekoga od "pisaca" bljuvotina isto je što i dozvoliti trolu da bude mangup, bitanga huligan...

Kako kaže Zoran Grbić u članku "Fenomenologija internet foruma": Trol prestaje jedino kad vide da ga svi ignorišu.

"Način na koji trolovi izazivaju pažnju i provociraju nije bitan i zavisi samo od umešnosti trola i vrste diskusije na forumu. Mogu da budu duhoviti, napadni, bezobrazni, vulgarni a mogu i da pronadju slabu tačku nekog korisnika i da ga na taj način isprovociraju. Njihove postove je ponekad gotovo nemoguće ignorisati, naročito ukoliko predstavljaju neki lični napad. Zbog toga trolovi napadaju iznova i ne prestaju sve dok postoji reakcija na njihovo pisanje. 

Zbog toga je verovatno najcitiranija rečenica na internet forumima 'Do not feed the troll' (ne hrani trola)."

U zaključku, predlažem za ovu temu: katanac.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ma види се и слепих очију да је оно горе фалсификовано писмо. Нити има меморандум, нити поптис нити печат. Осим тога неке реченице су подвучене, што уопште не приличи службеној кореспонденцији два епископа.

Одвратно и бедно каквим се све методама служе.  katanac

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A koji je cilj prenošenja ovakvih sadržaja na ŽRU, pa još i otvaranje nove teme u kojoj bi se plasirali.

Dakle, kopirati njihovih bljutavosti je samo opterećenje za ŽRU-forum i navodjenje članova na bespotrebno trošenje vremena radi učešća u komentarisanju.

Постоји уредништво овог форума који брину за овакве ствари,односно није ваше да бринете.

Бај д веј,вратимо се теми

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не видим зашто би ово било забрањено за коментарисање, цензурисано, што представља закључавање теме.

Ја сам против беспотребне цензуре. Ко хоће да коментарише, нека коментарише, ко неће, не мора.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ђаво јесте лукав али је ђаво и глуп.

И поврх свега неписмен. Да сам ја Вл. Иринеј, тужила бих их за увреду части (након што би им се утврдио идентитет). 0442_feel

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nema bas veze sa konkretnom temom,ali ima veze sa njima,elem,u jednom od svojih albuma su napisali kako sam ja OSTRASCENA ekumeno-novotarka (sta god to znacilo) i da se zovem M.K. i da sam supruga djakona Ljubise iz Soluna  :group111: :(amin-nas

Tri dana sam se smejala oko toga,a zena ni krva ni duzna... slava3

OCAJNI SU!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nema bas veze sa konkretnom temom,ali ima veze sa njima,elem,u jednom od svojih albuma su napisali kako sam ja OSTRASCENA ekumeno-novotarka (sta god to znacilo) i da se zovem M.K. i da sam supruga djakona Ljubise iz Soluna  :group111: :(amin-nas

Tri dana sam se smejala oko toga,a zena ni krva ni duzna... slava3

Malo su pobrkali loncice.

OCAJNI SU!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Kako kaže Zoran Grbić u članku "Fenomenologija internet foruma": Trol prestaje jedino kad vide da ga svi ignorišu.

"Način na koji trolovi izazivaju pažnju i provociraju nije bitan i zavisi samo od umešnosti trola i vrste diskusije na forumu. Mogu da budu duhoviti, napadni, bezobrazni, vulgarni a mogu i da pronadju slabu tačku nekog korisnika i da ga na taj način isprovociraju. Njihove postove je ponekad gotovo nemoguće ignorisati, naročito ukoliko predstavljaju neki lični napad. Zbog toga trolovi napadaju iznova i ne prestaju sve dok postoji reakcija na njihovo pisanje. 

Zbog toga je verovatno najcitiranija rečenica na internet forumima 'Do not feed the troll' (ne hrani trola)."

Интересантно. Баш као мисаона борба.  :group111:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од uomo del Ve.Te.,
      Већ сам неколико пута о томе писао овде: о медијима (папирним новинама, интернете порталима/страницама)... као и о дигитализацији на светском нивоу, као и о томе како на Западу (свака држава као и верске заједнице) већ увелико раде на томе да направе стратегију/визију како да заузму најбољи могући положај и да заштите своје интересе....
      Е сад... сведоци смо сви учесталих напада на Цркву као и поједине људе који воде Цркву... дакле тренутно СПЦ је у таквој позицији да чека кад ће неко (неке новине) да избаце нешто, ово или оно али у већини случајева негативно.... не улазим у то дали је извештавање тачно (истина) или није.... имамо примере где су вођени судски процеси против лажних извештавања неких новина и где је доказано да то што је писано није истина.....знам једног чоека' као и још неке људе који су контактирали путем електронске поште новине Курир и доказима указивали на нетачност извештавања и замолили да се вест само уклони и никаквог одговора повратне рекације било које врсте, са оваквим зна се како се ствари решавају....
      Дакле, код нас новине или ТВ станице који су често у страном власништву свакодневно обликују  умове наших људи свих узраста.... пласирају информације према нечијем интересу, циљевима итд....
      Зашто све ово горе пишем?
      Сад шта ћу написати многима од вас ће звучати вероватно чудно и неприхватљиво/контроверзно....по мени СПЦ би требала да има најмање троје или четворе новине (штампане и електронски формат)  различитог калибра... тако да на дуге стазе планираном стратегијом затвори стави под кључ новине као што су курир и још неке друге новине... према томе не треба оставити простора разбојницима/плаћеницима да уништавају наш народ..... исто тако по мени СПЦ би требала имати ТВ станицу која ће ићи 24h, ТВ Храм је одлична идеја и доста лепо ради, али ту има још простора за даљу мисију/рад...
      Овде неки који воле сентименталије/гуруистичко/сентиш Хришћанство рећи ће: јојјјј мој духовник би те сад екскуницирао, или доделио епитимију за ово што си горе написао... итд...
      Као и до сад што сам писао овде, непишем све ово напамет вез упоришта....ДАКЛЕ/АЛИ кад човек чита текстове Отаца Ране Цркве може се видети увек једна отвореност спремност код отаца за делање/рад за активности да се у сваком моменту заштити паства/народ као и интереси Цркве -- дакле потези Отаца Ране Цркве су биле чак понекад контроверзне у њихово време -- на пример да човек узме само Кападокијце у обзир....
      Код нас имамо ситуацију: Човек иде ујутро или у току дана да купи себи (за продицу) нешто и хоће уз све то да купи новине, ово је више " безазлени" ритуал код великог броја нашег народа... Зашто не понудити алтернативу људима?  Наш велики чоек, Свети Саво да није понудио крсну славу као алтернативу пастви/народу ко зна како би се ствари одвијале....
      Разборитом/разумном чоеку' не треба пуно па да дођете до закључка да је већина новина код нас буквално дно дна по свим параметрима,  само да споменем један детаљ код нас у новинама често/увек се среће а то су сензационалистички наслвои... ако на пример:  "Тај и тај или та и та је урадио/ла то од чега се леди крв у жилама..."  И да не говорим о другим гадостима које се свакодневно налазе у новинама....
      Ево не треба вам познавање језика да би уочили разлику, колико су пристојније новине на Запад, кажем не треба вам познавање језика довољно је да отоврите очи добро и да погледате, ето упоредите ове новине са било којим новинама код нас па сами закључите:

Француска:
      https://www.lefigaro.fr/
      https://www.lemonde.fr/
      Италија:
      https://www.repubblica.it/
      https://www.corriere.it/
      Аустрија:
      https://www.diepresse.com/
      https://www.derstandard.at/
      Енглеска:
      https://metro.co.uk/
      https://www.thesun.co.uk/
      Немачка:
      https://www.spiegel.de/
      https://www.bild.de/
      Поздрав за све људе добре воље
      P.S.
      Шта ви мислите, да ли би СПЦ требало да има барем једне новине (папирне/електронске) ако не више?
    • Од Иван Недић,
      Гашење сајта „Поуке“, ПМЦ „о.Данил Сисојев“ – размишљање – ФОРУМ СВЕТОСАВЉЕ
      WWW.FORUMSVETOSAVLJE.ORG Тема на форуму Светосавље
    • Од Иван Ц.,
      На основу базних станица мобилних телефона, лоцирано је неколико црногорских држављана из криминалног миљеа, у близини хотела Краун Плаза, у моменту пуцњаве на Давидовића и владику Јоаникија

СРПСКЕ безбедносне службе, дошле су до нових сазнања везано за покушај убиства бизнисмена и добротвора СПЦ Миодрага Даке Давидовића, а оперативни подаци до који се дошло вештачењем указују да је највероватније мета напада ипак био владика Јоаникије.
      На та сазнања указују одређена вештачења која су недавно завршена, а која су се обрађивала више месеци.
      Уколико се ова сазнања истражитеља поткрепе материјалним доказима, то баца ново светло на читав тај случај.
      Чекају се још неки налази, тачније, ДНК узорак који је узет са места одакле је пуцано критичне ноћи.
      На основу базних станица мобилних телефона, лоцирано је неколико црногорских држављана из криминалног миљеа, у близини хотела Краун Плаза, у моменту пуцњаве на Давидовића и владику Јоаникија.
      Према информацијама из извора блиских истрази, те особе су под посебном обрадом.
      Да ли је случајност или нешто друго, да криминалци буду у близини места где је покушан атентат на владику Јоаникија и Миодрага Давидовића, великог донатора СПЦ и противника режима Мила Ђукановића, остаје да утврди истрага.
      Давидовић је у тренутку рањавања, 10. децембра прошле године, око 21 час, био у кафићу, на међуспрату хотела "Краун плаза" на Новом Београду, заједно са владиком Јоаникијем, епископом будимљанско-никшићким.
      Он је погођен у руку хицем из снајпера, а према првим сазнањима из истраге, само је сплет срећних околности помогао да не буде убијен.
      (Борба.ме)
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Саопштење Епископског савјета СПЦ Сјеверне, Централне и Јужне Америке, Манастир Светог Саве Либертивил, Илиној, 14. маj 2020. године.     Епископски савет Српске Православне Цркве у Северној, Средњој и Јужној Америци изражава забринутост због заоштравања ситуације у Црној Гори. Вишемесечни период заједничке борбе против коронавируса и одрицања свих, укључујући и Српску Православну Цркву у Црној Гори, показао је да у овој земљи може да влада мир и поредак. Недавна прослава празника Светог Василија у Манастиру Острогу када је омогућено молитвено присуство народа била је добар пример сарадње државе и Цркве.   Међутим, најновији поступци актуелних државних власти у Црној Гори које су 12. маја увече у Никшићу ухапсиле Преосвећеног Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија и седморицу свештеника, потврђују бојазни да држава Црна Гора представља жалосни изузетак у данашњој свечовечанској ангажованости у борби са пандемијом, јер је једино у њој примењена сила за нечије слободно исповедање вере што је једна од најважнијих цивилизацијских норми. Владика Јоаникије је током пандемије показао пуно разумевање и поштовање за мере најновије здравствене заштите које су на снази не само у Црној Гори, већ у целој Европи и цивилизованом свету.   Овим путем преносимо солидарност целокупне Православне Цркве у Америци са ухапшеним Преосвећеним Владиком Јоаникијем, са ухапшеном седморицом свештеника и са верним народом у њиховој борби за елементарна људска и грађанска права.   Због тога, Епископски савет Српске Православне Цркве у Северној, Средњој и Јужној Америци осуђује поступке власти која користећи изговор борбе са коронавирусом врши репресију над властитим грађанима и верним народом Православне Цркве који су недавно изразили своје незадовољство због усвајања неправедног закона.   Епископски савет се прикључује апелу Светог Архијерејског Синода СПЦ, Епископског савета Српске Православне Цркве у Црној Гори, као и многим другим гласовима у свету, како би власт у Црној Гори прекинула прогон Цркве. Позивамо власт да примени мудрост, сачува присебност и покаже разборитост те да сарађује са верским заједницама у општем интересу, као што то раде демократске владе у цивилизованом свету, а недужног Владику Јоаникија са свештеницима да одмах пусте на слободу.   Због свега наведеног, Епископски савет се обратио владама државâ у којима делује, указујући на антидемократски карактер понашања црногорских власти којим се угрожава слобода Цркве и тражећи њихову подршку.   Коначно, надамо се да ће црногорске власти као и тамошњи православни народ поступати мирно и одговорно и да неће одговарати на провокације.   Молимо се Васкрслом Господу да у Црној Гори превлада помирење и слога у народу.     Епископски савет Српске Православне Цркве у Северној, Средњој и Јужној Америци     Извор: Митрополија црногорско-приморска

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...