Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Зоран

Који Анти - вирус користите

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 26 минута, Justin Waters рече

Antivirusi su prevazidjena stvar i opterecuju sistem. Websajtovi imaju sve sigurniji sigurnosni sertifikat, s legalnim windowsom se dobija windows defender koji radi sasim solidno na nivou bespaltnih verzija antivirusa, tako da je stvarno tesko pokupiti neki virus uz pristojono surfanje netom i izbjegavanje pitaterije. Inace antivirusni programi su samo nacelno antivirusni, oni su se pretvorili u spijune koji prikupljaju navike rada na racunaru i internetu kako bi to prodavali oglasivacima. 

Na zalost, sasvim je daleko od toga. Bez obzira da imas sve originalno i placeno, i dalje si itekako izlozen kojekakvim mreznim opasnostima - od onog najsmotanijeg phishinga, preko bitcoin-minera, pa sve do kradje podataka sa kreditnih i drugih kartica i naloga.

Prosle godine sam jednom prilikom skroz onako bezveze proskenirao sistem - nista pre toga nisam skidao niti piratizovao, sve je radilo mirno i normalno - da bi posle skena nasao na sistemu nista manje nego jedan pravi rootkit (virusni program koji ima samo jednu ulogu - da u datom momentu pokupi podatke koje koristite na vasem internet racunu/banKi). Meni nije mogao da nanese nikakvu stetu, jer u to vreme nisam nikakave transakcije imao preko mreze, ali je pravo pitanje otkud on tu i kako je uspeo da ostane neopazen sve vreme? Istina je, nijedan antivirus nije bas 100% siguran, ali su mnogi kao Kapserski, Bitdefender ili Avira tik uz tu cifru (ili su je zaista vec i stigli, za to treba da se vide testovi), i onda - kako je uopste usao? Pa tako sto sam bivao negde na nekom sasvim (na prvi pogled) normalnom sajtu na kome sam ga i pokupio.

Kreatori virusa nisu amateri, nego naprotiv - bolji su od mnogih profesionalaca, a cesto su to i sami ti profesionalci.

Ako cemo posteno, mnogo je bolje da imas nekog solidnog cuvara, koji ce da gleda na sve ulaze umesto tebe, nego da ga nemas.

Plus, sto je Windows sam po sebi - bez obzira koliko bolji u tome nego pre - i dalje busan kao resetka.

...

http://www.sk.rs/2017/06/skin02.html

https://sr.wikipedia.org/sr-el/WannaCry

Wana_Decrypt0r_screenshot.png

Comodo

Уз бесплатан антивирус добије се и претраживач који је идентичан као и google chrome, а антивирус је такође врло ефикасан, никада ми није заказао, не оптерећује пуно компјутер а по том питању се може и подесити у којој мјери желимо да буде активан (да оптерећује рачунар). Сем тога врло је ефикасан када лоцира непознат фајл, јер допуста да сами одредите шта ће бити са тим фајлом.

Ја сам презадовољан

пре 4 часа, Ацо Конатар рече

Comodo

Уз бесплатан антивирус добије се и претраживач који је идентичан као и google chrome, а антивирус је такође врло ефикасан, никада ми није заказао, не оптерећује пуно компјутер а по том питању се може и подесити у којој мјери желимо да буде активан (да оптерећује рачунар). Сем тога врло је ефикасан када лоцира непознат фајл, јер допуста да сами одредите шта ће бити са тим фајлом.

Ја сам презадовољан

Imaju i drugi browser koji je fork mozille... :)

360 Total Security

Odličan u smislu da je besplatan sa reklamama koje i ne dave poput ostalih iz Free grupe.
Avira i Bitdefender opslužuju ovaj antivirusni sistem bez da računar trpi neka velika opterećenja, naravno, postoje opcije da se jedan od ova dva engina ugasi.

4c23a6423ad4a72623f11a61628db901-full.pn

On 9.7.2018. at 13:38, obi-wan рече

Inace, ja od proslog leta, kako napisah na prosloj strani, samo Kaspersky free, i sve ide k`o mleko... :)

Posle prakticno citave godine (i kusur) koricenja, samo mogu da ponovim receno - besplatna verzija Kasperskog stvarno radi kao sat. :dobro:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...