Jump to content
Милан Меденица :)

Da li igrate kompjuterske igrice i koje?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 22 часа, obi-wan рече

Ne vredi, moracu skorije da sakrojim jednu novu konfu, vreme je...

Каква конфигурација би могла да се добије, за рачунар ( не лаптоп ), за између 500-1000 евра данас? 

Ја тренутно имам лаптоп којег сам узео 2011. за 550 евра са 2 гиге графичке ( Nvidia ), 8 гига РАМ-а, процесор са два језгра ( дуал-кор ) и 700 гига меморије на хард диску ( која ми је доступна - не рачунам ону коју нужно заузимају основне функције рачунара ). Но, фазон је што је то "Acer Aspire" лаптоп, па је брзо почео да се распада по хардверској линији ( камера цркла тек тако, загрије се у року од одмах да можеш јаја пржити на њему, а и генерално имам осјећај да је мало "clunky" ), па бих за пар годиница узео рачунар за гејминг јер се тако добије јача конфигурација за мање пара.

Но немам осјећаја у овом тренутку колике су цијене за какве конфигурације. Какве су на рачунару за ову моју тренутну конфигурацију?

пре 34 минута, Срндаћ рече

500-1000 евра 

CPU 

Intel Core i5-9600K

GRAPHICS 

EVGA GeForce RTX 2060

MAINBOARD 

MSI Z390-A PRO

HEAT SINK 

Cooler Master Hyper 212 EVO

RAM 

Corsair Vengeance 8GB 2666 MHZ

SSD 

Crucial MX 275 GB

POWER SUPPLY 

EVGA 600 Watt Bronze

CASE 

Corsair Carbide 88R

PREBUILT ALTERNATIVE

OUR SUGGESTION 

CLX Gaming PC (Intel i5-9600K & 2060)

пре 36 минута, Срндаћ рече

Каква конфигурација би могла да се добије, за рачунар ( не лаптоп ), за између 500-1000 евра данас? 

Za 500E, ... onako, srednje zalosna :D .... za 1000E, vec dosta dobra.... ima tu puno faktora koji 'odlucuju'  kakva ce biti konfa i za koju upotrebu treba da se koristi.

пре 38 минута, Срндаћ рече

Ја тренутно имам лаптоп којег сам узео 2011. за 550 евра са 2 гиге графичке ( Nvidia ), 8 гига РАМ-а, процесор са два језгра ( дуал-кор ) и 700 гига меморије на хард диску ( која ми је доступна - не рачунам ону коју нужно заузимају основне функције рачунара ). Но, фазон је што је то "Acer Aspire" лаптоп, па је брзо почео да се распада по хардверској линији ( камера цркла тек тако, загрије се у року од одмах да можеш јаја пржити на њему, а и генерално имам осјећај да је мало "clunky" ), па бих за пар годиница узео рачунар за гејминг јер се тако добије јача конфигурација за мање пара.

Но немам осјећаја у овом тренутку колике су цијене за какве конфигурације. Какве су на рачунару за ову моју тренутну конфигурацију?

Za tu paru trebalo bi da moze da se uzme sasvim solidna igracka konfiguracija, evi ti nekoliko primera sa Emmi-ja (najjeftiniji, fork WinWin-a, isti gazda). Normalno, bolje je ako se sam pozabavis, pa sastavis polako konfiguraciju deo po deo, ali ovo ti je da otprilike vidis sta za tu paru moze da se dobije.

Npr. ovaj Venom je bas solidan, cena mu je 64.990 din., AMD platforma.

8640333.jpgClip_11.jpg.2a9681f90bb2b8947abd4080d926cf3c.jpg

https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-elite-venom.11.html?productId=80216

...

Onda npr. imas ovaj Probus, isto odlicno spakovan, cena je 88.990 din., Intel/nVidia platforma.

8626438.jpgClip_12.jpg.d16010b09373af2926bbece8dbbdb839.jpg

https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-probus.11.html?productId=76990

...

Medju najskupljima u tom rangu cena je npr. ovaj Altos White, meni je ovo kuciste bas super. Cena je 98.990 din., Intel/nVidia platforma.

8650926.jpgClip_13.jpg.867f979a3c046b22992b8bae1b62a280.jpg

https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-white.11.html?productId=83218

Evo i jednog primera - ubacio sam konfiguraciju ovog Probusa (srednji od ova 3 gore), da vidim kako stoji sa Star Wars: Battlefront igrom, koja je vizuelno prilicno zahtevna (zavisi od scenarija i moda, ali je engine - normalno - uvek isti). Ispod mozes da vidis da Probus ne bi mogao da izvuce pristojan framerate samo na ultra podesavanjima, i to za malo. Kao sto se vidi, jedino sto ga zulja pomalo je RAM, ali to je opet i najmanji problem, lako je da se doda npr. jos jedan modul od 4 GB, i to pitanje je reseno.

Clip_14.jpg.d6d3c813c56f6cfcd20ccbf17033b068.jpg

...

Obi, mislim da nisu bas najbolji ti sajtovi za merenje jacina grafika u igrama, ima drugih mnogo profesionalnijih sajtova koji se bave specificno testiranjem perfomansi grafika, procesora, memorija u igrama, recimo meni su ovi okey :

https://www.purepc.pl/artykuly/karty_graficzne

https://babeltechreviews.com/category/reviews/video-cards/

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten.html

https://www.techspot.com/reviews/graphics-cards/

https://www.gamersnexus.net

пре 2 часа, obi-wan рече

Za tu paru trebalo bi da moze da se uzme sasvim solidna igracka konfiguracija, evi ti nekoliko primera sa Emmi-ja (najjeftiniji, fork WinWin-a, isti gazda). Normalno, bolje je ako se sam pozabavis, pa sastavis polako konfiguraciju deo po deo, ali ovo ti je da otprilike vidis sta za tu paru moze da se dobije.

Значи за исте паре могу добити дупло јачу графичку и 50% бржи процесор ( ако гледам овај први, Веном ). Таман док ја дођем до прихода и/или пара за то проћи ће довољно времена да ћу моћи још више добити за ту цифру :) Фала пуно. 

План ми је пичити Скајрима са камаром модова ( углавном за имерзију и оверхауловање графике - што повећава захтјеве за перформансе, некад баш пуно ) и онда у цугу одиграти сва три Вјешца ( двојка ми тренутно кочи на средњим подешавањима - између осталог јер ми је и лаптоп претрпан па нема слободне меморије ). 

До тада, имам да завршим Обливион и Моровинд како доликује...

пре 10 минута, Срндаћ рече

План ми је пичити Скајрима са камаром модова ( углавном за имерзију и оверхауловање графике - што повећава захтјеве за перформансе, некад баш пуно ) и онда у цугу одиграти сва три Вјешца ( двојка ми тренутно кочи на средњим подешавањима - између осталог јер ми је и лаптоп претрпан па нема слободне меморије )

Skyrim modovi su relativno zahtevni Vestac dvojka je zahtevna i narocito trojka je bas graficki zahtevna, neki minimun grafike je gtx 1060, ako hoces neka jaca podesavanja.

пре 11 минута, obi-wan рече

@Bokisd 

Sto se mene tice, probao sam GameDebate vec mnogo puta za moju masinu, i do sad nije omasio.

Sta znam,....  veruj mi, imam dosta iskustva sa sastavljanjem komp.masina :takeoff:.....  i sa testiranjem perfomansi u igrama, ovi sajtovi su medju najboljima.

1 hour ago, obi-wan рече

@Срндаћ 

Za ove naslove uopste ti i ne treba ovako nesto jako, starije su igre, mozes i sa nekom masinom od nekih 350-400e sasvim lepo da igras sve to.

Па добро, али идеја ми је да ипак узмем машину која ће ми бити валидна и за игрице из сљедећих генерација, што ми се и таман уклапа у тренутне финансијске планове.

А са друге стране, као што рекох, одређени графички оверхаул модови за Скајрим знатно повећавају системске захтјеве јер користе нпр 5 пута више пиксела ( неки буквално игрицу пребацују у виши ранг захтјева, да ти процесор са дуплим језгром није довољан ). И све то бих да може тећи лагано, да се не осјети ( овако сада игра ми закочи на 2-3 секунде сваки пут када неко испали чаролију ).

А Вјешца 3 могу само на минималцу играти. А то ми је но-но. Словенска слава само на максу! :D

А да не спомињем како полако се развија инди-сцена гдје се праве квалитетне игрице, али наравно са све већим и јачим захтјевима ( нпр. Endless Legend ) па бих и њих евентуално да обухватим ( а када дођем до времена за куповину, и оне ће већ бити старије игрице, па ће моћи сасвим фино ићи на новој машини ).

Управо сада, Bokisd рече

Ne znam, veruj mi, imam dosta iskustva sa sastavljanjem komp.masina :takeoff:.....  i sa testiranjem perfomansi u igrama, ovi sajtovi su medju najboljima.

Ne sumnjam, ali kazem da je meni i ovaj sasvim lepo posluzio, tj. da nije nikakav provala u pitanju, nego normalan sajt.

пре 1 минут, obi-wan рече

Ne sumnjam, ali kazem da je meni i ovaj sasvim lepo posluzio, tj. da nije nikakav provala u pitanju, nego normalan sajt.

Da, mozda je i okey, ali, u principu, najbolje je pogledati sa vise sajtova i uporediti (uf, pa pratiti game scenu, sta i kako se ponasa neka igra u pojedinacnim scenama , kojoj grafi prija koja igra ....itd... cela nauka...:smeh1:)

пре 6 минута, Срндаћ рече

Па добро, али идеја ми је да ипак узмем машину која ће ми бити валидна и за игрице из сљедећих генерација, што ми се и таман уклапа у тренутне финансијске планове.

Pa, da, onda je 500E relativno malo, stvarno, da se ne nadas previse. :945729:

I, mora da se kupuju pojedinacne komponente, dobija se uglavnom bolji komp. za iste pare, od gotove konfiguracije. itd...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...