Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Зоран

Где ћете на летовање?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Još jedan napad na srpske turiste u Hrvatskoj 

Vesti - Hronika | Tanjug | 27 jul 2009

Постављена слика

Grupa mladića u mestu Zaton, kod Šibenika, uz povike "Srbe na vrbe" i "Ubij Srbina", napala je kuću poznatog beogradskog zlatara Dragana Milutinovića i oštetila mu vozilo parkirano pred kućom, registrovano u Beogradu.

Milutinović, inače zatonski zet, spavao je kad je u noći izmedju subote na nedelju, oko 1.30 časova, čuo uvrede i pretnje, ali, kako je izjavio, zbog straha nije izišao pred kuću.

"Čuo sam uvrede na moj etnicitet za koje držim da ih po ničemu nisam zaslužio i one me više smetaju od nastale štete na vozilu", izjavio je Milutinović "Jutarnjem listu".

On je istakao da su nekoliko dana pre napada njegovo dvoje maloletne dece na plaži vredjali njihovi vršnjaci, ali da na dečja posla nisu obraćali preveliku pažnju.Policija je obavila uvidjaj i traga za počiniocima.

Ovo je drugi napad na srpske turiste, koji je evidentiran u hrvatskim medijima i uveden u policijske dokumente. Pre desetak dana trojica mladića iz Plata, u Župi Dubrovačkoj, demolirali su automobil gostu iz Srbije koji se odmarao u Hotelu "Plat".

Još jedan napad na srpske turiste u Hrvatskoj 

Vesti - Hronika | Tanjug | 27 jul 2009

Постављена слика

Grupa mladi?a u mestu Zaton, kod Šibenika, uz povike "Srbe na vrbe" i "Ubij Srbina", napala je ku?u poznatog beogradskog zlatara Dragana Milutinovi?a i oštetila mu vozilo parkirano pred ku?om, registrovano u Beogradu.

Milutinovi?, ina?e zatonski zet, spavao je kad je u no?i izmedju subote na nedelju, oko 1.30 ?asova, ?uo uvrede i pretnje, ali, kako je izjavio, zbog straha nije izišao pred ku?u.

"?uo sam uvrede na moj etnicitet za koje držim da ih po ni?emu nisam zaslužio i one me više smetaju od nastale štete na vozilu", izjavio je Milutinovi? "Jutarnjem listu".

On je istakao da su nekoliko dana pre napada njegovo dvoje maloletne dece na plaži vredjali njihovi vršnjaci, ali da na de?ja posla nisu obra?ali preveliku pažnju.Policija je obavila uvidjaj i traga za po?iniocima.

Ovo je drugi napad na srpske turiste, koji je evidentiran u hrvatskim medijima i uveden u policijske dokumente. Pre desetak dana trojica mladi?a iz Plata, u Župi Dubrova?koj, demolirali su automobil gostu iz Srbije koji se odmarao u Hotelu "Plat".

Uopste nisam iznenadjena jer je to svakodnevnica tamo...

sad ovo moje misljenje je verovatno za osudu, pogotovo na ovom forumu ali zasto pored tolikih mora, banja itd...idemo u Hrvatsku da pospesujemo njihovu ekonomiju i kredibilitet u EU. Oni iznose brojke posetilaca i "povratnika" pred EU da pokazu kako su oni demokrate...

Primer njihove "demokratije" je vidljiv iz toga koliko i deca znaju vec da vredjaju Srbe...ako nisu uceni oni to ne bi sami uradili. Deca su andjeli Boziji, sta im rade ljudi koji nemaju vere u sebi.

Oprostite ako nekoga uvredih sa ovim...samo moje osecanje...ne mogu da pobedim tog demona u sebi. Eto otkrih jedan od svojih velikih grehova ovde.... 0442_feel  0705_read

Ja sam sestro 4 godine od 86 do 90 drzao tezgu sa robom na Korculi po 3 meseca i imam  neke veoma lepe uspomene vezane za pojedine ljude tamo.Ako mislis da se ovo i ne desava njima kod nas gresis,ali je u svakom slucaju za  osudu.Sto se mene licno tice nemam nikakvih problema sa punjenjem hrvatskog turistickog budzeta,kao ni bilo kog drugog,jer takvih likova ima apsolutno svuda osim sto nas ovo malo vise boli iz opravdanih razloga.

Hvala brate...boli mnogo! vreme pre rata koje pominjes 86-90 je nesto drugo...blago tebi kad imas takav duh...ja rece da se borim sa tim demonom...necu reci koliko sam napredovala ali nije lako...

ne kazem da nema i kod nas takvih ispada....ne mislim da ima u tolikoj meri...mozda ja dozivljavam nas pravoslavne srbe puno bolje nego ustvari jesmo...

već drugu godinu za redom idem u Istru, Opatija, Poreč i ništa loe mi se nije desilo niti neprijatno, tamo su ljudi potpuno drugačiji

Prošle godine u celoj Rijeci ja nađem da sednem u jedan jedini HDZ restoran, tj. baš u njihovo sedište 1414_feel

Dođe konobarica, pita šta želimo a moj sin( 11 god) kao iz topa upita?

- Jel vi to navijate za Zvezdu? 0409_feel

Nasmeja se žena i reče:

_ Ne sine to nam je zastava( čak nije rekla ni šahovnica)

naravno moja prijateljica se "prevrnučla" kada ej čula gde smo bili a "zavrnula " kada ej čula za pitanje moga sina

ve? drugu godinu za redom idem u Istru, Opatija, Pore? i ništa loe mi se nije desilo niti neprijatno, tamo su ljudi potpuno druga?iji

Prošle godine u celoj Rijeci ja na?em da sednem u jedan jedini HDZ restoran, tj. baš u njihovo sedište 0913_sport

Do?e konobarica, pita šta želimo a moj sin( 11 god) kao iz topa upita?

- Jel vi to navijate za Zvezdu? 0205_whistling

Nasmeja se žena i re?e:

_ Ne sine to nam je zastava( ?ak nije rekla ni šahovnica)

naravno moja prijateljica se "prevrnu?la" kada ej ?ula gde smo bili a "zavrnula " kada ej ?ula za pitanje moga sina

Jeste Lazarice, tamo su ljudi drukciji jer nisu bili izlozeni svoj nesreci i nedaci kao recimo Dalmacija i Vukovarski kraj...

Primer konobarice pokazuje da ima normalnih ljudi svugde pa i u Hrvatskoj. Sto se tvoja prijateljica kako kazes prevnucla kad je cula gde ste bili...

Blago tebi kad imas takav duh...mozemo mnogi uciti od tebe... 0205_whistling

ve? drugu godinu za redom idem u Istru, Opatija, Pore? i ništa loe mi se nije desilo niti neprijatno, tamo su ljudi potpuno druga?iji

Prošle godine u celoj Rijeci ja na?em da sednem u jedan jedini HDZ restoran, tj. baš u njihovo sedište 0703_read

Do?e konobarica, pita šta želimo a moj sin( 11 god) kao iz topa upita?

- Jel vi to navijate za Zvezdu? 0205_whistling

Nasmeja se žena i re?e:

_ Ne sine to nam je zastava( ?ak nije rekla ni šahovnica)

naravno moja prijateljica se "prevrnu?la" kada ej ?ula gde smo bili a "zavrnula " kada ej ?ula za pitanje moga sina

Jeste Lazarice, tamo su ljudi drukciji jer nisu bili izlozeni svoj nesreci i nedaci kao recimo Dalmacija i Vukovarski kraj...

Primer konobarice pokazuje da ima normalnih ljudi svugde pa i u Hrvatskoj. Sto se tvoja prijateljica kako kazes prevnucla kad je cula gde ste bili...

Blago tebi kad imas takav duh...mozemo mnogi uciti od tebe... 0913_sport

Moja prijateljica se "prevrnula" jer na trgu u Rijeci ima bar 6 kafi?a i ja odabrala baš taj- kaže to samo meni može da se desi  0205_whistling

Što se ti?e duha, prošla sam pakao, dotakla dno i ustala. zdravlje i ljubavi, sve ostalo ?e do?i samo po sebi

Уопће ми није жао србских туристичких афтомобила , који пострадају на далматинском приморју.

То се дешавало и за време титове Југославије па о томе нико не говори.

Колико је само завршило српских аутомобила у сплитском мору за време утакмица између београдских клубова и Хајдука , па ником ништа.

Искрено ја се чудим и дивим храбрости (или глупости) људи који тамо иду на летовање.

Ovo nije usamljen slucaj, kako u HR tako ni kod nas.(CG, SRB). Sjecam se,naime, prosle godine, u centru Kotora, jednog automobila dubrovackih registracija, sav premazan crnom farbom. U Herceg Novom-pojedinci rade svasta, od gadjanja kamenicama HR automobila do busenja guma i skidanja tablica. Hvala Bogu, radi se o pojedincima...

Ne treba generalizovati. Kako za ove nase, tako i za Hrvate.

Pozz

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...