Jump to content
Јаков.

Strani jezik za učenje?

Koji bi ste strani jezik voleli da naučite (a da ga naravno ič ne znate)?  

34 члановâ је гласало

1. 1. Koji bi ste strani jezik voleli da naučite (a da ga naravno ič ne znate)?

• engleski
      2
    • francuski
      3
    • španjolski
      2
    • italijanski
      4
    • njemački
      6
    • ruski
      10
    • romski
      1
    • albanski
      1
    • bugarski
      0
    • neki deseti (upiši u odgovor koji)
      5

Recommended Posts

Pa celu romansku grupu jezika i engleski sam odradila.. Mozda skandinavski jezici i ukrajinski, i oni jezici starosedeoca nekih ostrva, starih 'civilizacija' (kad cujem u onim serijama da pricaju na havajskom nekom, nis' ne razumem niti koji je to jezik, ali bih da znam :D Ka' i latinski, mada mi je strah od latinskog -.- glupave serije.. Kad gledam svasta nesto..)

Nego, ima li neko neki download file za romansku grupu jezika kao ono za engleski (cela gramatika)? (ja muke mucim sa jezicima jer nas ovi nasi malo zeke sa raznim gramatikama i diskusijama medju njima tj. raspravama i ja vise ne znam da li je prilog zaista prilog ili sta vec i da li nesto ide sa complement de maniere ili sta god deseto izmisle.. )

руски, привлачи ме :)

португалски ми је еротски, како звучи не због бразилки :D

Možda Lojban, al pustim prvo jednog mlađeg odavde s Foruma ŽRU kao probni

balon da se on s tim malo poigra pa ako ne bude teško onda probam i ja, hahahaha!

k4jts1.png Lojban

http://www.facebook.com/pages/Lojban/112448298767227

http://en.wikipedia.org/wiki/Lojban

http://www.lojban.org/tiki/Lojban

Ovako to izgleda u praksi. lqj2e2sokakote

ua mi po'o pendo do ma'i la fircku i mi ba lojbo ciska fi lo do bitmu pe'a xe'e'e

ki'e ui doi tsani .i mi gleki lo du'u do pendo mi .i ji'a mi ba lojbo ciska .i ta'o mi nu'o nelci lo nu pilno la feizbuk to mi ca'a nelci la tuitr toi .i ku'i mi djica lo nu tavla lo jbopre vi la feizbuk .i ja'e mi binxo lo fircku pilno zo'ocu'i .i uisai

i ui i i'e i ku'i ie la fircku cu milxe lo ka bebna vau vau pe'i i ku'i lo nu tavla lo pendo ju lojbo cu te zukte lo nu pilno fy kei mi

A ni ti naši slovenski sintetički jezici nisu za bacanje, dosta smo u tom napredovali.

Evo na primjer kratkog prepisa konverzacije na dvjema našim takvim

slovenskim sintetičkim jezicima u praksi, na sloviantu i interslavicu:

Osoba A, predstavila se sama kao neslovenskog porijekla, piše

sloviantom, jednostavnijim takvim jednim slovenskim sintetičkim jezikom:

Czest, moj imeno Dank, ja jesm Dank, ja jesm poczetoki uczenik, ja studijovati slovianto,

ja l'ubiti k studijovati jezyki, kto vedeti slovianto?, kak vi jeste?

Potom isto on piše nešto na lojbanu:

lo nu tavla bau la lojban cu frili .i ku'i mi ca'o tadni la sloviantos e la interslavik

A na kraju i na engleskom:

By the way, i was wondering if what i write in slovianto was understood?, i just start to studying the language and some vocabulary, since i am not familiar with the slavic languages i started with slovianto first. Also i am not shure i understand the answers, so it can be in english or in slovianto, maybe also slovianski since i check all the words in the same dictionary. Also i would like to know who else know how to use slovianto?

Osoba B:

A odgovara mu naš kolega na inteslavicu, to je ta verzija

na kojoj rade moji kolege i koju zajedno propagujemo jer

je daleko najbolje i visoko sofistikovana i razvijena zahvaljujući

višegodišnjem neprestanom timskom radu nekoliko timova:

Zdravo, Ja razumim tvojemu sloviantu perfektno/ hello,

I understand yours slovianto perfectly. Vitaj medžu nama / welcome here.

To je pravi Babilon već postao s tim svim svakakvim jezicima što ih tamo na FB imamo, OMG! stupido

Portugalski ima vise nazala od francuskog, ako se nisam zabrojala kao i vokala (govorim o fonetici)! Ali je mnogo lepsi od francuskog. Meni je predavala jedna lektorka- Mariana Feria (za prezime nisam sigurna) i to je tako PRELEPO stvorenje. Ne sam lik, nego ona sama kao osoba. Predivan glas, predivno obalcenje i drzanje, predivno ponasanje, predivno predavanje, zena nas je terala na glumu, na igru, na PEVANJE. Ja, pevam! Ja. Meni je nastavnica u osnovnoj rekla da pevam kao koza. Da ce mi dati peticu ako nikad vise ne pevam.

Ovo smo pevali:

http://www.youtube.com/watch?v=Y5prYYxq_jU

јесте, учио сам француски ал недовољно да проговорим ... праксе треба :)

а ова песма ме бедачи, има толико живљих :D

[quote name=Sara :)' timestamp='1339619181' post='659529]

Grckiiiiiii!!!! :10900: srcee

немам ништа против, ал братски ћу ти рећи да склониш слику на време иначе ће ти пуно сандуче бити :D

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...