Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Јаков.

Strani jezik za učenje?

Koji bi ste strani jezik voleli da naučite (a da ga naravno ič ne znate)?  

34 члановâ је гласало

1. 1. Koji bi ste strani jezik voleli da naučite (a da ga naravno ič ne znate)?

• engleski
      2
    • francuski
      3
    • španjolski
      2
    • italijanski
      4
    • njemački
      6
    • ruski
      10
    • romski
      1
    • albanski
      1
    • bugarski
      0
    • neki deseti (upiši u odgovor koji)
      5

Recommended Posts

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1339619395' post='659533]

немам ништа против, ал братски ћу ти рећи да склониш слику на време иначе ће ти пуно сандуче бити :D

Jes da spamujem ali moram da ti kazem : NAVIKLA JE! :D :D :D

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1339619395' post='659533]

немам ништа против, ал братски ћу ти рећи да склониш слику на време иначе ће ти пуно сандуче бити :D

HAhahahahahaha :D

Mi kad smo je pevali, bial je mnooogo vesela :D A i nasa lektora je vesela i svaku pesmu pretvori u neku radost, neki brzi ritam.

Evo jedne Brazilke i bas se oseti ta razlika izmedju onog portugalskog u Portugalu i ovog 'brazilskog' (a i dijalekti su cudo! I u samom Portugalu kada je rec na pogranicnim delovima, a Brazil ima 'cistog' spanskog, jer ovi Spanci u Evropi imaju onaj deo kao da imaju govornu manu, malo kao da im jezik izlazi iz ustiju ili tako nesto, ali je mnogo lepsi taj spanski iz Spanije. Mnogo lepsi :D)

Ova pesma mi je mnoogo lepa

http://www.youtube.com/watch?v=7934Dg0EEH0

Ne mogu naci brzi ritam. Ima onaj Miguel sto je aktivan u poslednje vreme As ti pego, tako nesto.. Ali da li je iz Brazila ili POrtugala, ne znam..

Grcki je isto zanimljiv! Divni su jezici :)

Ja inace mnogo volim kada cujem dalmatinski hrvatski.. Istopim se. kao mala sam bila tamo kada je tata sluzio vojni rok, bas pred onim glupostima sto napravise politicari.. Obozavam pesme iz tog dela.. Gibonni i Oliver su cini mi se odatle. Bas lepi pricaju i pevaju, 'Talijanski mi nije toliko pevljiv koliko oni naprave cudo sa hrvatskim.

Irski me isto zanima.

Kao mala sam ucila nemacki sama- uz pomoc serija. Ja sve sto ucim, meni ide samo uz pomoc TV-a, radija i knjige. CIm se dotaknem gramatike pocnem da flipiram i cupam kosu. Osim u fonetici sa italijanskim i srpskim. A engleska gramatika-cela.. Legla mi je kao.. samar budali (sto neko kaze a meni to smesno kad cujem).

избедачићу од оволико њањавости ... лепо је вук поделио песме на женске лирске и мушке епске :D

Jes da spamujem ali moram da ti kazem : NAVIKLA JE! :D :D :D

е децо, децо :D

само немојте да заврћете мозгиће овде по форуму, биће играчка плачка ;)

Ovo moze i za jedne i za druge u nekom klubu gde se pusta ovako divna muzika za igranje ili na nekoj obali. Ja sam imala prilike u ITA na ekskurziji da nas vodic zamoli DJ da pusti njegov CD sa ovakvom vrstom muzike i jos brzom. Ja veciti durator i drveno stvorenje koje prezire klubove i mrak i ona sljasteca svetla i buku i grdosije i sve sto nosi nocni klub, ustala sam i igrala sve dok nas nisu zaustavili i poslali u hotel na spavanje :D S tim da je to bila latino muzika.

Poljski. :)

Ajoj, gospodine Zeliću, to je tema na nekoliko sljedećih godina!

Česi i Poljaci se smiju jedni drugima šta to oni tamo drugi za jezik imaju!

Inače poljski je kao kad biste govorili češki s govornom manom a važi i obrnuto.

Pričao mi baš taj kolega što je Srbin katolik kako se zna s Poljakinjama nekim tamo

u Amsterdamu a da se one smiju Česima kako govore, on pošto govori isto češki onda

misli, e moje drage, kad biste znale kako se vama smiju Češi isto tako kako govorite vi.

Imam neka videa o tom na YT što to sasvim nazorno prikazuju, kad se sjetimn gdje su postavim.

do tada evo imate jedan. pošaljem vam PDF knjigu za učenje poljskog a ako hoćete upoznam

vas s jednim svojim prijateljem koji je svećenikom, studirao na Gregorijani, rodom iz Zakopana,

pa možete tako pomalo učiti prateći šta on i o čemu piše, 1992 Ukončení studia na škole

Papieska AkademiaTeologiczna. Piše o vrlo zanimljivim stvarima najviše o povijesti što bi

vas moglo zanimati.A dok ne naučite poljski možete komunicirati italijanski, njemački, engleski

ili kako stignete.Pošaljem vam link i na njega i na taj udžbenik poljskog, inače ja živim na samoj

poljskoj granici. Nije to jedini Poljak kojeg imam na friend listi, imam ih mnogo, jednim od njih je

medijalno vrlo poznati poljski svećenik koji služi kao župnik u Češkoj a vrlo je poznat i često zvan na

TV, radio itd. zbog svog vrlo originalnog neposrednog pristupa k ljudima i lijepog kršćanskog smisla

za humor.

ccvige

smieszne słowa po czesku

Najśmieszniejsze słowa w czeskim języku.

:rolleyes: 0110_hahaha

Ovako se poljski nauči najbrže, gledanjem nazornih edukativnih

lingvističkih situacionih videa i praćenjem prikazane konverzacije,

Oproban recept naših kolega slavističkih lingvista, važi za slavenske

jezike uglavnom, za mađarski ili arapski nije baš mnogo primjenljiv.

Blondýna za volantem

0110_hahaha :rolleyes:

Italijanski i vlaški.

Imam prijatelja koji tačno to studira sad na fakultetu, latinski, italijanski, francuski a rumunski, vlaški, cincarski itd. itd. Stalno ganja nešto o Vlahama, Cincarima, Istrorumunima itd. itd. A lip, zgodan, pametan, mlad, iz Splita. zna se s našim jednim s Foruma ovdje iz NS, mafija takva lingvistička, pa vas upoznamo ako hoćeš, pošaljem ti link.

:D

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...