Jump to content
Eniz

Izvorno čisto hriščanstvo

Оцени ову тему

Recommended Posts

dobro za novi zavjet mada i na to ima komentar, međutim gdje je crkva bila za vrijeme starog zavjeta.Ko je tu čuvao istinitost tekstova prije dolaska Isusa?

Опет Бог. И старозаветна заједница је заједница око једнога Бога.

brate ako je tako da su Bog i starozavjetna zajednica bili ono što Bog i novozavjetna zajednica, kako to da onda ta staozavjetna zajednica nije prepoznala Boga i stajali su prije svega njihovi učenjaci iza rada protiv njega kao i njegove egzekucije (po vama)Tu nešto onda ne štima ili oni nisu bili u jednistvu sa Bogom ili vi niste na istini!

Још нешто. Када би ишли твојом логиком, онда бисмо могли и овако да питамо: ако је у Курану Бог, како то онда свим људима није јасно и зашто многи тврде да то није Божија књига? Наравно, то није исправна логика и питање се не може тако поставити како си га ти поставио.

Поглчедај Енизе, како Га Јевреји нису препознали. Овај текст пророк је у Старом Завету написоа око 700 година пре Христа:

Исаија, глава 53

1. Ко верова проповедању нашем, и мишица Господња коме се откри?

Јован 12:38, Рим. 10:16, 1 Кор. 1:18

2. Јер изниче пред Њим као шибљика, и као корен из суве земље; не би обличја ни лепоте у Њега; и видесмо Га, и не беше ништа на очима, чега ради бисмо Га пожелели.

Зах. 6:12, Мар. 9:12

3. Презрен беше и одбачен између људи, болник и вичан болестима, и као један од кога свак заклања лице, презрен да Га низашта не узимасмо.

Псал. 22:6, Псал. 69:19, Мат. 27:28, Јован 1:10, Јевр. 4:15

4. А Он болести наше носи и немоћи наше узе на се, а ми мишљасмо да је рањен, да Га Бог бије и мучи.

Зах. 3:9, Мат. 8:17, Мат. 26:66

5. Али Он би рањен за наше преступе, избијен за наша безакоња; кар беше на Њему нашег мира ради, и раном Његовом ми се исцелисмо.

Јован 19:1

6. Сви ми као овце зађосмо, сваки нас се окрену својим путем, и Господ пусти на Њ безакоње свих нас.

3 Мој. 16:21

7. Мучен би и злостављен, али не отвори уста својих; као јагње на заклање вођен би и као овца нема пред оним који је стриже не отвори уста својих.

Псал. 44:22, Јер. 11:19, Мар. 14:49, Дела 8:32, 1 Пет. 1:19

8. Од тескобе и од суда узе се, а род Његов ко ће исказати? Јер се истрже из земље живих и за преступе народа мог би рањен.

Дан. 9:26

9. Одредише Му гроб са злочинцима, али на смрти би с богатим, јер не учини неправду, нити се нађе превара у устима Његовим.

Шта мислиш Енизе, о коме пророк пише?

А види ово Енизе у Старом Завету, 1000 година пре Христа писано:

16. Опколише ме пси многи; чета зликоваца иде око мене, прободоше руке моје и ноге моје.

Зах. 12:10, Лука 23:33, Јован 20:27

17. Могао бих избројати све кости своје. Они гледају, и од мене начинише ствар за гледање.

18. Деле хаљине моје међу собом, и за доламу моју бацају жреб.

Шта мислиш, о коме пише? Е то је Енизе надахнуће, када се пророчанства испуне.

Поглчедај Енизе, како Га Јевреји нису препознали. Овај текст пророк је у Старом Завету написоа око 700 година пре Христа:

Исаија, глава 53

2. Јер изниче пред Њим као шибљика, и као корен из суве земље; не би обличја ни лепоте у Њега; и видесмо Га, и не беше ништа на очима, чега ради бисмо Га пожелели.

3. Презрен беше и одбачен између људи, болник и вичан болестима, и као један од кога свак заклања лице, презрен да Га низашта не узимасмо.

4. А Он болести наше носи и немоћи наше узе на се, а ми мишљасмо да је рањен, да Га Бог бије и мучи.

5. Али Он би рањен за наше преступе, избијен за наша безакоња; кар беше на Њему нашег мира ради, и раном Његовом ми се исцелисмо.

6. Сви ми као овце зађосмо, сваки нас се окрену својим путем, и Господ пусти на Њ безакоње свих нас.

7. Мучен би и злостављен, али не отвори уста својих; као јагње на заклање вођен би и као овца нема пред оним који је стриже не отвори уста својих.

8. Од тескобе и од суда узе се, а род Његов ко ће исказати? Јер се истрже из земље живих и за преступе народа мог би рањен.

9. Одредише Му гроб са злочинцима, али на смрти би с богатим, јер не учини неправду, нити се нађе превара у устима Његовим.

Убедљиво један од најлепших делова Светог Писма. Јевреји га тумаче као повест о њиховом народу, али овде се очигледно говори о једном Човеку.

Исаија, глава 53

Aljo, brate gore sam postavio dvije opcije treće nema, koja je to opcija.Eto ovo što si ti napisao o onome što se navodi u tom djelu knjige jevreji koji su bili u zajednici sa Bogom kako tvrdiš nikada se neće složiti sa tobom da je to Isus.a ako se neće složiti to odmah negira njihovu zajednicu sa Bogom.Odgovori mi da li sam u pravu ili nisam.To brate tražim!

Aljo, brate gore sam postavio dvije opcije treće nema, koja je to opcija.Eto ovo što si ti napisao o onome što se navodi u tom djelu knjige jevreji koji su bili u zajednici sa Bogom kako tvrdiš nikada se neće složiti sa tobom da je to Isus.a ako se neće složiti to odmah negira njihovu zajednicu sa Bogom.Odgovori mi da li sam u pravu ili nisam.To brate tražim!

Рекох, човек у историји може и да изађе из заједнице са Богом. Али, заједница као заједница остаје, а појединци, илмноштво појединаца, може да отпадне. Хришћанска заједница, Црква, је природни наставак Јудејства - не исправљање Јудејства, већ његов природни наставак (јудејска вера је била припрема за Христа и зато је хришћанство не поништење јудејства, већ испуњење Старог Завета).

Ako je Bog bio u starozavjetnoj zajednici sa jevrejima kao što ti brate ustvrdi onda je nemoguće da oni ne prepoznaju Isusa i da on nije taj Mesih na kojeg su čekali.Ali ako ga nisu poznali onda oni nisu bili u zajednici sa Bogom.A ako nisu u zajednici sa Bogom i nisu prepoznali Isusa onda mora da su iskrivili stari zavjet.Ili prvo ili drugo brate trećeg nema.Eh sada izaberi šta ti je lakše i prihvatljivije.Razmisli pa odgovori!Nemoj mi gore dole nego direktno ili a ili b prstgore

Ako je Bog bio u starozavjetnoj zajednici sa jevrejima kao što ti brate ustvrdi onda je nemoguće da oni ne prepoznaju Isusa i da on nije taj Mesih na kojeg su čekali.Ali ako ga nisu poznali onda oni nisu bili u zajednici sa Bogom.A ako nisu u zajednici sa Bogom i nisu prepoznali Isusa onda mora da su iskrivili stari zavjet.Ili prvo ili drugo brate trećeg nema.Eh sada izaberi šta ti je lakše i prihvatljivije.Razmisli pa odgovori!Nemoj mi gore dole nego direktno ili a ili b prstgore

Или једно или друго? Хришћанство је трећа страна медаље. Ни црно, ни бело, него нешто треће. 0110_hahaha

Извини, али ја стварно не разумем твој систем закључивања. Заједница људи са Богом у историји је заједница СЛОБОДЕ. Бог није био у заједници са зомбијима него са људима слободног разума. Нису искривили Стари Завет, већ га нису схватили како треба (из разних разлога). Но неки Јевреји су схавтили како треба (да је искривљено, онда нико схватио не би). Зато су неки прихватили Христа а неки нису. Први хришћани јесу управо Јевреји. Мајка свих Цркава јесте Јерусалимска Црква (најстарија од свих Цркава).

Па рече ти човек, људи имају слободну вољу. Неки јевреји су препознали Исуса Христоса, а неки нису. Време још траје па њихови потомци могу да препознају Господа, а и потомци оних који су Га препознали могу да отпадну. Свима је слободна воља дата.

Дакле, присуство Бога у заједници не гарантује да ћеш, као зомби, примити све по аутоматизму. Твоја слобода ће увек бити под упитом. У томе је поента, а не у схватању да Бог са људима ради као са зомбијима (нажалост, има и таквих религија 0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='prstgore' />).

Трагедија је што брат Ениз тражи нелогичност дамо где је нема, а не види је тамо где је очита: у својој вери. Није нам одговорио на питање, како је могуће да он као родитељ воли више своју децу, него што Алах воли своја створења. Признао је да своју децу, па она и најгора била, не би бацио у огњену пећ. Алах, очигледно, би. То се зове нелогичност, да смртни човек има више љубави од Бога.

Ako je Bog bio u starozavjetnoj zajednici sa jevrejima kao što ti brate ustvrdi onda je nemoguće da oni ne prepoznaju Isusa i da on nije taj Mesih na kojeg su čekali.Ali ako ga nisu poznali onda oni nisu bili u zajednici sa Bogom.A ako nisu u zajednici sa Bogom i nisu prepoznali Isusa onda mora da su iskrivili stari zavjet.Ili prvo ili drugo brate trećeg nema.Eh sada izaberi šta ti je lakše i prihvatljivije.Razmisli pa odgovori!Nemoj mi gore dole nego direktno ili a ili b :bla:

Па рече ти човек, људи имају слободну вољу. Неки јевреји су препознали Исуса Христоса, а неки нису. Време још траје па њихови потомци могу да препознају Господа, а и потомци оних који су Га препознали могу да отпадну. Свима је слободна воља дата.

Jah.Što me napadaš! dada

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...