Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Eniz

Izvorno čisto hriščanstvo

Оцени ову тему

Recommended Posts

Сине да ти објасни чика Марко! Нови Завет је написан на грчком јер је то био опште прихваћен језик који су сви разумели, као данас енглески. Да би се порука проширила био је написан на најпознатијем дијалекту грчког језика тада који се зове кини. Нови Завет нису писали Грци, већ Јевреји. Као што данас на сваком вашем исламском сајту који пропагира ислам стоји текст на енглеском, а не арапском. Е, тако да те мало образујем да се не бламираш около. Ти представљаш и ислам и шта ћемо ми о вама помислити ако не знате основне ствари. Да сте необразовани и неписмени.

А Исус је говорио арамејски за твоји информацију.

Сине да ти објасни чика Марко! Нови Завет је написан на грчком јер је то био опште прихваћен језик који су сви разумели, као данас енглески. Да би се порука проширила био је написан на најпознатијем дијалекту грчког језика тада који се зове кини. Нови Завет нису писали Грци, већ Јевреји. Као што данас на сваком вашем исламском сајту који пропагира ислам стоји текст на енглеском, а не арапском. Е, тако да те мало образујем да се не бламираш около. Ти представљаш и ислам и шта ћемо ми о вама помислити ако не знате основне ствари. Да сте необразовани и неписмени.

А Исус је говорио арамејски за твоји информацију.

da da kako ne, ti znas da je Isus govorio aramejski jer su ti ta rekli svedoci . znam ja odlicno osnove , nego ne znate vi .

xaxaxaxaxaxax ti znas na kojem je govorio joooj?? grcki nije sigurno :P

Опште је познато којим су језиком говорили људи тог времена у Израелу, то је ствар образовања.

, a ostavite se vi vasih svjedoka , meni niko nije svedok , ja znam da postoji Bog, ne trebaju mi svedoci :).

Шта ће ти онда Мухамед?

Једно је божије надахнуће, а друго је историја грешних људи која је описана у Библији. Да би човек исправно разумео Библију потребна је на само људска памет, већ и надахнуће Духом Светим. Мени је у Курану чудно да Бог нема милости и љубави макар колико човек, чудан ми је рај где људи оргијају а Бог све то гледа, па шта да радим... smej.gif

A kako onda shvatiti kada Bog u Bibliji naredjuje Jevrejima da pobiju citave narode, ukljucujuci zene i djecu?

Видиш, Еnize, и то што нешто Богу замераш јесте чин Његове милости: прво имаш слободу да Му нешто замериш, а друго имаш право да то учиниш.

Ja bi ovo nazvao sushtinom koja vodi coveka ka Hristu.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...