Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Небојша Јовановић

Ислам - каква је то религија?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Да ли је Мухамед заиста пророк са хришћанске стране гледано и какав однос треба да имају према исламу?

Да ли је Мухамед заиста пророк са хришћанске стране гледано и какав однос треба да имају према исламу?

ма какав пророк ...

истинит и образован, ако може муслиман да поднесе, па благ колико може.

Није пророк. Не признаје Христово васкрсење.

Немогуће је бити хришћанин и признати Мухамеда за пророка. То је ваљда и муслиманима јасно.

to će se desiti kada mi priznamo Isaa za sina Božijeg....:).i vi,i mi bi u tom slučaju udarili na temelje svaki svoje vere...

Први наследници Мухамедови (које није он именовао за вође сабрања које је окупио у вери),

Бекр-Омер-Осман засигурно нису веровали у Христово васкрсење и мрзели су хришћане (то им дела показују).

Но, да ли је Мухамед веровао у Христово васкрсење?

Мерјем је, након Спасовог рођења, однела Сина и показала својој породици и они су се разљутили не знајући да је Овај рођен од Духа Аллаховог, гледајући Ису (Исуса) рекли су:

"O, Merjemа, ti koja po čednosti sličiš Harunu, tvoj otac nije bio nevaljalac, a ni mati tvoja nije bila nevaljalica!" Мерјема је онда послушала Габриелов савет и остала са њима на њихов укор. А прве речи Исе (Исуса) биле су:

"Ja sam Allahov rob!" (Ово је додатак, и као на оном месту где се говори о томе које је Исус,

у ранијим Кур анским текстовима нема - Ја сам Аллахов роб!, већ стоји само да је Исус Реч Божија и Дух Божији, без Алахов роб. То је доказано. У савременим издањима се додаје испред - Аллахов сам роб.)

"Učinit će me Allah blagoslovljenim gdje god bio i naredit će mi da, dok sam živ, namaz obavljam i zekat dajem i da majci svojoj dobar budem.

I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih proživljen!" (Merjem, 28-35)

Немогуће је бити хришћанин и признати Мухамеда за пророка. То је ваљда и муслиманима јасно.

to će se desiti kada mi priznamo Isaa za sina Božijeg....:D.i vi,i mi bi u tom slučaju udarili na temelje svaki svoje vere...

Јасно ко дан... 1000000001010

Први наследници Мухамедови (које није он именовао за вође сабрања које је окупио у вери),

Бекр-Омер-Осман засигурно нису веровали у Христово васкрсење и мрзели су хришћане (то им дела показују).

Мерјем је, након Спасовог рођења, однела Сина и показала својој породици и они су се разљутили не знајући да је Овај рођен од Духа Аллаховог, гледајући Ису (Исуса) рекли су:

"O, Merjemа, ti koja po čednosti sličiš Harunu, tvoj otac nije bio nevaljalac, a ni mati tvoja nije bila nevaljalica!" Мерјема је онда послушала Габриелов савет и остала са њима на њихов укор. А прве речи Исе (Исуса) биле су:

"Ja sam Allahov rob!" (Ово је додатак, и као на оном месту где се говори о томе које је Исус,

у ранијим Кур анским текстовима нема - Ја сам Аллахов роб!, већ стоји само да је Исус Реч Божија и Дух Божији, без Алахов роб. То је доказано. У савременим издањима се додаје испред - Аллахов сам роб.)

"Učinit će me Allah blagoslovljenim gdje god bio i naredit će mi da, dok sam živ, namaz obavljam i zekat dajem i da majci svojoj dobar budem.

I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih proživljen!" (Merjem, 28-35)

Интересантно... Некако и ја интуитивно мислим и дознајем да је Мухамед ипак био нешто друго од својих наследника и интерпретатора. 1000000001010

ne.podvučeni tekst nema taj smisao koji misliš...svi ćemo biti proživljeni,i svi se molimo da na taj Dan budemo blagosloveni Božijim mirom,da ne dočekamo Sud sa strahom( u tom smislu je ta dova).dodaj tome da mi muslimani smatramo da je Isaa živ uznet na nebo,i da ŽIV čeka svoj dolazak (uznet je,po našem verovanju,pre raspeća)tako da o tom proživljenju na koje ciljaš nema ni govora... 1000000001010

ne.

podvučeni tekst nema taj smisao koji misliš...

svi ćemo biti proživljeni...

Знам да је то тумачење у вези ових ајета општеприхваћено код вас скоро од почетка.

Кажем - скоро од почетка, јер како баш да се говори баш посебно о Његовој смрти и васкрсењу?

Наравно да ће сви васкрснути, али оваквог ајета нема уз ничије друго име осим уз Исусово.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...