Jump to content
Guest о. Агапије

• Како видите себе пре и како после десет година ?

Recommended Posts

Па овако себе се сећам да сам некада имао косе на глави и више кондиције могао сам да претрчим скоро 200 метара  ;) а за десет година са штапом и унуци мене шетају  мајкл Надам се бар dada

П.С Сад ја њих шетам

100% drugačijom  dada, manje osjetljivom,mudrijom (možete misliti kolika mi je mudrost bila tada kad sam sad mudrija  мајкл), sa više bolova u nogama i leđima (prije nisam niznala šta je to), sada u vjeri - onda van nje, tada sa entuzijaznom da mijenjam svijet, sada sa voljom da mijenjam sebe, prije da uzmem sve što mi Bog daje, sada da mu poklonim srce svoje. Jednom riječju, prije sam lutala stazama razuma smatrajući se velikom, sada vođena rukom Božijom svjesna svoje ništavnosti.

Guest о. Агапије

100% drugačijom  dada, manje osjetljivom,mudrijom (možete misliti kolika mi je mudrost bila tada kad sam sad mudrija  мајкл), sa više bolova u nogama i leđima (prije nisam niznala šta je to), sada u vjeri - onda van nje, tada sa entuzijaznom da mijenjam svijet, sada sa voljom da mijenjam sebe, prije da uzmem sve što mi Bog daje, sada da mu poklonim srce svoje. Jednom riječju, prije sam lutala stazama razuma smatrajući se velikom, sada vođena rukom Božijom svjesna svoje ništavnosti.

Милева, ово си јако лепо написала.  ekstra

Али не рече нам за "после 10 год." ?!  ;)

Prije 10g.

Zdrava,bila sposobna da u isto vrijeme odgovorim potrebama porodice i privatnog posla.Zadovoljna izgrađenim odnosima u porodici i djecom koja su tada bila u pubertetu.Previše osjetljiva na ljude koji su me povređivali,a duhovno još uvijek slaba da im to ne zamjerim.Provodila mnogo vremena razmišljajući o postupcima drugih,  sve više prilazila Vjeri i polako otkrivala istinu u Njoj.Sabirala životna iskustva i bez obzira na poteškoće bila zadovoljna.

Za 10g.

Iskreno se nadam, da se neće nešto bitno promijeniti u mom sada već naučenom poimanju života i odnosa među ljudima.Očekujem, da još uvijek budem sposobna i zdravstveno i materijalno da sa suprugom uđem u "zlatne godine"

Voljela bih da moja djeca završe školovanje,zasnuju svoje porodice,budu zadovoljni sa onim što u životu postignu i naravno da nam podare dosta unučića,koje čekamo s nestrpljenjem....oh da, nadam se da ću i tada moći da pišem na ovakvim i sličnim forumima i da će moje iskustvo pomoći nekome bar malo.....

100% drugačijom  confused, manje osjetljivom,mudrijom (možete misliti kolika mi je mudrost bila tada kad sam sad mudrija  4chsmu1), sa više bolova u nogama i leđima (prije nisam niznala šta je to), sada u vjeri - onda van nje, tada sa entuzijaznom da mijenjam svijet, sada sa voljom da mijenjam sebe, prije da uzmem sve što mi Bog daje, sada da mu poklonim srce svoje. Jednom riječju, prije sam lutala stazama razuma smatrajući se velikom, sada vođena rukom Božijom svjesna svoje ništavnosti.

Милева, ово си јако лепо написала.  ekstra

Али не рече нам за "после 10 год." ?!  :cheesy:

0110_hahaha 0110_hahaha smej.gif nisam skontala naslov  smej.gif

Za 10 godina???  smej.gif Ko zna šta će biti od mene do tada. Ne usuđujem se da razmišljam o tome, iskustvo govori da je sve ono što sam ja mislila da će se desiti bilo pun promašaj, tako da ne razmišljam to tome pravo da vam kažem. Mogu da kažem da bih jedino željela da mi Bog daruje snagu da sa manje osjetljivosti reagujem, i da po milosti Njegovoj bar nekad do kraja života steknem postojan mir. A šta će biti za 10 godina, biću  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='4chsmu1' />

Пре 10 година,

да ли због година или нечег другог, тада сам мислио да могу да освојим свет, да је сво моје, да све што лети може и да се једе, био сам пун себе...

Тренутно,

ми је прорадио очински инстикт...

После 10 година,

Овоме се надам, да оснујем породицу, да усавршим посао којим се бавим... али што кажу стари људи да сам жив и здрав а остало ћу лако.

Prije 10 godina:Narusenog zdravlja, prije svega!U panici i strahu...

Vise sam vjerovala ljudima, primala sve "zdravo za gotovo" sto me je vodilo u nepotrebne brige, pridava sam znacaj mnogim neznacajnim stvarima sto me takodje znalo uznemiriti, "kratkog" fitilja, burno sam znala reagovati na gluposti...jednom rijecju, svasta me znalo izbaciti iz kolosijeka a sto je nevazno, minorno...

Danas: ojacala Miloscu Gospoda Boga nasega u svakom pogledu! Duhovno a i fizicki. Znam sta su prioriteti, sta su nevazne stvari....

Za deset godina:Nadam se,  jos cvrsca i jaca u svakom pogledu! Mada znam da  sve je u rukama bozjim tako da se i ne trudim da puno  o tome mislim.....kako zasluzim, tako ce mi biti!

има једна светоотачка мисао која каже: "Не мери себе!!!". И још једна, у складу са темом: "Не гледај за собом колико си постигао да не би доживео бродолом у пристаништу!!!".

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...