Jump to content
Sign in to follow this  
Милан Меденица :)

Sektaska propaganda usmerena protiv pravoslavlja i PC

Rate this topic

Recommended Posts

Из једноставног разлога што је вера незнабожаца Словена била толико сурова, одвратна, мрачна да су незнабошци којима савест још увек није била угашена просто са олакшањем дочекали и прихватили хришћанске мисионаре и проповед о Богу Љубави Који Себе приноси на жртву за људе из љубави.

Када се то пореди са свим оним жртвоприношењима, вечитом страху од казне "богова", оном мраку у души коју је то стварало, постаје јасно зашто се хришћанска пропвоед тако лако ширила.

И то управо насупрот много већој војној сили незнабожаца у то време иако неопагани тврде супротно (измишљотина о насилном крштењу, итд.). Просто је људима било мука од те таме.

Постоје описи живота незнабожаца тог времена који јасно показују сву таму незнабоштва и када то све прочиташ онда ти другачије звуче речи да "народ који седи у тами виде светлост велику"...

Ускоро ће, ако Бог да, на мисионарском блогу бити постављено још материјала који показују оно у шта неопагани желе да се врате...

ja ne branim paganstvo, ali ovo uopšte nije istina, otkud ti ideja da je bila surova i odvratna (ovo odvratna je neki naučni termin?). Sve religije, pa i one surove nakon nekog vremena imaju tendenciju socijalizacije, ublažavanja, otupljavanja oštrih delova (naravno i hrišćanstvo) i postaju socijalno prihvatljive ili uglavnom nestanu... Paganstvo je bilo kojekako... na velikom prostoru na kojem su živeli slaveni. To je bila jedna prirodna religija, u sebi puna mitološkog i metaforičkog... što tako fali u hrišćanstvu. Ko može prihvatiti surovi realizam hrišćanstva, hrišćansku slobodu o kojoj je govorio Dostojevski?

ja ne branim paganstvo, ali ovo uopšte nije istina, otkud ti ideja da je bila surova i odvratna (ovo odvratna je neki naučni termin?). Sve religije, pa i one surove nakon nekog vremena imaju tendenciju socijalizacije, ublažavanja, otupljavanja oštrih delova (naravno i hrišćanstvo) i postaju socijalno prihvatljive ili uglavnom nestanu... Paganstvo je bilo kojekako... na velikom prostoru na kojem su živeli slaveni. To je bila jedna prirodna religija, u sebi puna mitološkog i metaforičkog... što tako fali u hrišćanstvu. Ko može prihvatiti surovi realizam hrišćanstva, hrišćansku slobodu o kojoj je govorio Dostojevski?

Јел си читао можда сведочанство арапског путника десетог века, ибн Фадлана који је провео са руским незнабошцима неко време на Волги? Прочитај па ће ти бити јасно зашто је била и сурова и одвратна. Или ибн Руста, или франачких летописаца?

Намерно наводим њих, јер ако бих наводио хришћанске проповеди посвећене том мраку, свако би могао да каже да је у питању само злоба.

Прочитај сведочанство човека кога није било ни најмање брига за незнабошце са Волге, а који је итекако био згрожен оним што је видео. И заиста, изазива гађење оно што он описује.

Тај документ је пронађен у Ирану, објављен за време Совјетског Савеза, дакле нема места "хришћанској пропаганди"...

Не знам да ли под "социјализацијом" подразумеваш да жена упокојеног мора да сексуално општи поред мртваца са његовим друговима јер на тај начин показује љубав према свом драгом? И наравно, она мора да пође за својим мужем, љубавником, господарем, а пре тога је још мало силују његови рођаци, ако проба да се одупре да не крене у "рај".

Прочитај код ибн Фадлана све је јасно као дан.

Šta da ti kažem, nisam istoričar religije, ali Mirča Elijade i ostala ekipa su onda verovatno gadno pogrešili kad su opisivali slovenske religije. Zašto misliš da je taj izveštaj uopšte relevantan?

Ima i jedan izveštaj (ima ih sigurno više) o englezima koji su prvi put došli u carsku Kinu. Jedan od domaćina je posle opisao došljake kao vrlo ružne ljude koji jako smrde i verovatno su ljudožderi. Kao uvek bitan je kontekst nečega. On se uglavnom vremenom izgubi  i teško ga je proniknuti (pod uslovom da se nešto slično što opisuješ igde dešavalo na području gde su živeli sloveni). Ne zaboravi da su rimljani smatrali da su prvi hrišćani ljudožderi.

Ti ako želiš ljude odvratiti od neopaganstva možda da izebereš neku drugu metodu? Dosta paganstva je ostalo sačuvano unutar hrićanstva kod slavena, to se isto može proučavati...

Претпостављам да алудираш да по твом схватању "немам довољно љубави, разумевања, толеранције"? Ја искрено и немам, али не према људима, већ према учењу које као ниједно друго, изобилује глупостима, измишљотинама и фалсификатима. Просто је човек некада у недоумици да ли да се смеје или да се нервира због толике дрскости.

Мала је једна порука да би се указало на све засебно. "Родноверје" представља класичан пример онога што Апостол Петар описује речима "пас се враћа на своју бљувотину". Људи просто траже изговор, било какав, да могу да се предају разврату, јер "богови не дају никакве моралне забране".

Чак немају довољно искрености да то отворено признају као што је један атеиста био толико поштен па је рекао да неће да верује у Бога јер би то значило да мора да поштује седму заповест.

Пошто нема на чему, не постоји ништа просто на чему би могли да изграде свој идолопоклонички култ, они почињу да пљују по хришћанству и на томе и граде целу своју фантазију. А ми хришћани треба да смо пуни "љубави" па да не одговоримо на пљување по Христу, називање Христа "блудним обрезаним Јеврејем"?

By the way, твој аватар указује да можда волиш Перуна, Дажбога или Велеса, ако се не варам?

Или ти је неки скандинавски "бог" можда више по мери? :)

Вау, полако, нисам нападао ништа. Више сам мислио као:"Цццц... не ваља то... јок..." као неки професор кад слуша студентска трабуњања  :bleh:

Наилазио сам на родновјерје и увијек ми је било збуњујуће како неко може слиједити религију за чије богове зна да не постоје. Очигледно нешто друго је ту посреди. Свако из неког свог разлога то ради. Ово што си ти навео је један од њих. Но, то прозивање Исуса је, ако се добро сјећам, из једне огромне књиге неког родновјерца који је Исуса чак назвао хомосексуалцем? Заборавих му име, а и књигу сам му престао читати након пола прве странице.

Мој аватар указује да волим Толкина, јер ово је Турин Турамбар, лик из његових књига Силмарилиона и Дјеце Хуринове. И да, волим митологију уопште ( посебно словенску и германску ).

Ми нисмо слуге, слуге нисмо ми? (о неопаганској пароли „мој бог мене робом не назива!“)

Објављујемо још једну од анализа родноверних „аргумената“ којим покушавају да оправдају своје непријатељство према истинитом Откривењу и Ономе Који га је донео на земљу, Распетом Исусу Христу, Сину Божијем. У тексту се даје одговор на аргумент који може да узменири и збуни неке људе, који можда може да „звучи добро“ а у суштини представља још једно показивање сопственог незнања. Неопагани „хуле на оно што не знају“ (Јуда 10).

http://www.svedokverni.org/mi-nismo-sluge-sluge-nismo-mi-o-neopaganskoj-paroli-moj-bog-mene-robom-ne-naziva/