Jump to content
Guest ага пије млеко

Молитве у разним приликама

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest ага пије млеко
Hidden

Hidden

To je najlepša molitva koju sam čula!!! Onaj SrPin me je inspirisao...

Guest ага пије млеко
Hidden

To je najlepša molitva koju sam čula!!! Onaj SrPin me je inspirisao...

Да, предивна је !

Нађох је на твом ФБ-у... :drugarstvo:

Guest свештеник Иван

Постављена слика

Господе Боже наш, као Бог милостиво погледај на осушену без љубави земљу
срца нашега и залеђену од мржње, од самољубља и безбројни безакоња.

Испусти капљу благодати твога пресветога Духа, богато  ју ороси,
да буде плодоносна, да од пламена љубави према Теби узрасте корен свих врлина.

Страх твој, и неленива брига за спасење ближњих, уз то још искорење свих страсти,
разни зала и лицемерја. Усрдно те молимо као благодатеља свих људи
хитно нас услиши и човекољубиво помилуј.

Обнови заповест нову, коју си дао, Господе, ученицима, да љубе дру друга,
обнови је истински благодаћу Светога Духа Твојега у душама и срцима нашим,
тако како би похитали да се потрудимо за оно што је Теби угодно,
а ближњима на корист и спасење. Молимо ти се, благодатељу, услиши нас и милостиво погледај.
Да будемо савршени у љубави Твојој, Боже наш,и да имамо нелицемерну љубав
према ближњему принуди нас на то, Господе  благодаћу Духа Твојега.

Јер ако неко мисли, да Тебе љуби, међутим брата свога мрзи, лажа је и у тами ходи.
Зато  Милостиви разгори душе и срца наша љубављу према Теби и према браћи
молимо Ти се као милостив хитно услиши нас и као дарежљив помилуј. Амин.

Po ovom smo upoznali Ljubav: on je za nas položio, život svoj, pa smo i mi dužni živote položiti za braću.

liv 3,16

Evanđelje nas upozorava da je život nakon smrti povezan sa zauzimanjem u ovozemaljskom životu. Prikazane su dvije sudbine: bog...ataš i siromah. Nije bogataš zao jer ima bogatstvo, nego zato što je bogatstvo koje ima njegovo srce zatvorilo za ljubav. Krivica ovog bogataša je u tome što nema ljubavi za Lazara.

Isuse, Lazaru pred našim vratima, obrati nas! Trgni nas iz naše ravnodušnosti! Daj da danas čujemo Tvoju riječ koja određuje našu budućnost! Ako Te prepoznamo sada, tada ćeš nas Ti prepoznati u vječnosti!

(ako dozvolite da molim s vama..ako ne..izbrisite.)

Molitva vjernika

Bogu koji je bogat milosrđem, u zahvalnosti za svaki dar što nam od njega dolazi, obratimo se iskrenom molitvom prošeci evanđeosku pravednost za sve ljude i za cijeli svijet.

1. Za Crkvu, koju si poslao da naviješta

i svjedoči... tvoju ljubav prema svakom čovjeku: obdari je istinskom brigom za siromašne i obespravljene, molimo te.

2. Za pastire Crkve: obdari ih bogatstvom Duha Svetoga da budu mudri učitelji tvoga naroda i nositelji dobara koja nikada ne prolaze, molimo te.

3. Za ljude i narode kojima je život darovao obilje dobara: pomozi im da ne izgube osjećaj za duhovna dobra i nadahni ih da blago koje im je povjereno radosno i pravedno dijele s onima koji su ga potrebiti, molimo te.

4. Za ovaj  žru-forum- zajednicu,sve clanove -: daj nam među sobom prepoznati one koji su potrebiti naše dobrote i osnaži nas za nesebičnost darivanja, molimo te.

5. Za pokojnu braću i sestre: obdari ih blagom vječnoga života, molimo te.

Bože, darivatelju ljudi, nadahni nas da s ljubavlju i zahvalnošću primamo svaki dar koji od tebe dolazi da bismo istim darom mogli darivati ljude oko sebe te tako svi budemo jedno s tobom. Po Kristu Gospodinu našemu.

:D

Господе Боже наш, као Бог милостиво погледај на осушену без љубави земљу

срца нашега и залеђену од мржње, од самољубља и безбројни безакоња.

Испусти капљу благодати твога пресветога Духа, богато  ју ороси,

да буде плодоносна, да од пламена љубави према Теби узрасте корен свих врлина.

Страх твој, и неленива брига за спасење ближњих, уз то још искорење свих страсти,

разни зала и лицемерја. Усрдно те молимо као благодатеља свих људи

хитно нас услиши и човекољубиво помилуј.

Обнови заповест нову, коју си дао, Господе, ученицима, да љубе дру друга,

обнови је истински благодаћу Светога Духа Твојега у душама и срцима нашим,

тако како би похитали да се потрудимо за оно што је Теби угодно,

а ближњима на корист и спасење. Молимо ти се, благодатељу, услиши нас и милостиво погледај.

Да будемо савршени у љубави Твојој, Боже наш,и да имамо нелицемерну љубав

према ближњему принуди нас на то, Господе  благодаћу Духа Твојега.

Јер ако неко мисли, да Тебе љуби, међутим брата свога мрзи, лажа је и у тами ходи.

Зато  Милостиви разгори душе и срца наша љубављу према Теби и према браћи

молимо Ти се као милостив хитно услиши нас и као дарежљив помилуј. Амин.

КАКО СЕ ЧИТА АКАТИСТ?

Акатист се може читати и код куће, нпр. на крају јутарњих или вечерњих молитви, али може се читати и у слободно време. У том случају, поредак читања је овакав:

Господе Исусе Христе, Сине Божији, ради молитава Пречисте Твоје Матере и свих светих, помилуј нас. Амин.

Слава Теби, Боже наш, слава Теби!

Царе Небесни, Утешитељу, Душе Истине, Који си свуда и све испуњаваш; Ризницо добара и Животодавче, дођи и усели се у нас, и очисти нас од сваке нечистоте, и спаси, Благи, душе наше.

Свети Боже, Свети Крепки, Свети Бесмртни, помилуј нас. (трипут)

Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова! Амин.

Пресвета Тројице, помилуј нас; Господе очисти грехе наше; Владико, опрости безакоња наша; Свети, посети и исцели немоћи наше, имена Твога ради.

Господе помилуј! (трипут)

Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова! Амин.

Оче наш, који си на небесима, да се свети име Твоје, да дође царство Твоје, да буде воља Твоја, и на земљи као и на небу; хлеб наш насушни дај нам данас, и опрости нам дугове наше, као што и ми опраштамо дужницима својим; и не уведи нас у искушење, но избави нас од злога.

Господи помилуј! (дванаест пута)

Слава оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова! Амин.

Приђите, поклонимо се...

Псалам 50.

Помилуј ме, Боже, по великој милости Својој и по обиљу милосрђа Свога очисти безакоње моје. Опери ме добро од безакоња мога и од греха мога очисти ме. Јер безакоње своје ја знам и грех је мој стално преда мном. Теби јединоме сагреших, и зло пред Тобом учиних, а Ти си праведан у речима Својим и чист у суду Своме. Гле, у безакоњима се зачех и у гресима роди ме мати моја. Гле, истину љубиш, и јављаш ми непознатости и тајности премудрости Своје. Покропи ме исопом и очистићу се; умиј ме и бићу бељи од снега. Дај ми да слушам радост и весеље, да се прену кости потрвене. Одврати Лице Своје од грехова мојих, и сва безакоња моја очисти. Срце чисто сагради у мени, Боже, и дух бодар обнови у утроби мојој. Не одгурни ме од Лица Твога, и Духа Твога Светог не одузми од мене. Дај ми радост спасења Твога, и духом владалачким утврди ме. Научићу безаконике путевима Твојим, и безбожници ће се обратити Теби. Избави ме од крви, Боже, Боже спасења мога; обрадоваће се језик мој правди Твојој. Господе, отвори уста моја и она ће казивати славу Твоју. Јер да си хтео жртве, ја бих Ти принео; за жртве паљенице не мариш. Жртва је Богу дух скрушен; срце скрушено и смерно Бог неће одбацити. По доброти Својој, Господе, чини добро Сиону, и нека се подигну зидови јерусалимски. Тада ће ти бити миле жртве правде, приноси и жртве паљенице. Тада ће метати на жртвеник Твој теоце.

Прочитати АКАТИСТ...

По свршетку читања акатиста:

Достојно је ваистину блаженом звати Тебе, Богородицу, увек блажену и пренепорочну, и Матер Бога нашега. Часнију од Херувима и славнију неупоредиво од Серафима, Тебе што Бога Реч непорочно роди, ваистину Богородицу величамо.

Слава оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова! Амин.

Господи помилуј! (трипут)

Господе Исусе Христе, Сине Божији, ради молитава Пречисте Твоје Матере, преподобних и богоносних отаца наших и свих светих, помилуј нас. Амин.

Прилике у којима се читају акатисти

Када се чита који псалам

МОЛИТВЕ У РАЗНИМ ПРИЛИКАМА

prayer_hands.jpg

Молитва за измирење завађених

Благодаримо Ти, Владико Човекољупче, Царе векова и Даваоче добара, што си зид непријатељства разрушио и мир роду људском даровао. Даруј и сада мир слугама Својим(имена) усади у њих страх Божији и међусобну љубав утврди: утишај сваку свађу и одагнај сваки повод неслоге. Јер си Ти наш мир и Теби славу узносимо, Оцу и Сину и Светоме Духу, сада и увек и у векове векова. Амин.

Молитва за оне који нас мрзе и вређају

Као првомученик Твој Стефан, који Ти се молио за оне који су га убијали, и ми Ти Господе припадамо и молимо да опростиш свима који нас мрзе и вређају, и нека ниједан од њих не погине нас ради, већ све спаси благодаћу Твојом, Боже Сведобри. Амин.

Молитва за помирење оних који су у завади

Владико, Човекољупче, Царе векова и добара Дароватељу, Који си непријатељства преграду разорио и мирподао роду људскоме, даруј и сада мир слугама Својим (имена): укорени у њих страх Свој и међусобну љубав утврди, угаси свакураспру, отклони од њих све саблажњиве несугласице. Јер Тијеси Мир наш и Теби славу узносимо, Оцу и Сину и Духу Светоме,сада и свагда и у векове векова. Амин.

Молитва за повратак мирних времена

Куда да побегнем од Тебе, Господе наш? У коју земљу да се сакријем од Лица Твога? Небо је престо Твој, земља је подножје ногама Твојим, море пут Твој, и ад је у власти Твојој. Ако је, већ близу крај света, то нека не буде без милости Твоје.

Ти знаш, Господе, да су неправде наше велике; и ми знамо како је велика милост Твоја. Ако Те не би умилостивљавала доброта Твоја, погинули бисмо због безакоња наших. Не остави нас, Господе, Господе, јер окусисмо Тело и Крв Твоју.

Када се дела свих подвргну испитивању пред Тобом, Господе свега створеног, у та последња времена не одврати, Господе, лице Твоје од оних који исповедају свето Име Твоје. Оче, Сине и Душе Свети, Утешитељу, спаси нас и сачувај душе наше!

Молим благост Твоју, Господе, отпусти кривице наше, превиди безакоња наша; отвори нам двери милосрђа Твога, Господе, да дођу на нас времена мирна, и по доброти Својој милостиво прими молитву нашу, јер Ти, Господе, отвараш врата онима који се кају. Амин.

Молитва Исусу Христу за учвршћење вери Православној

Створитељу, Господе, Боже наш, пошаљинам благодат Духа Твога Светога да нас учврсти у Светој ВериПравославној, коју примисмо од Сина Твога, Господа нашег Исуса Христа, да је једномислено исповедамо пред свим људима и сачувамоје до свршетка века. Амин.

Молитва за сиромашне

Свемогући Боже, који си у пустињи маном помогао Твојој деци, молимо Твоју милост за све оне који су притиснути немаштином. Молимо Ти се, просвети домостројитеље Твојих дарова да могу са радошћу делити сиромашнима на земљи, а ово молимо преко Оног, који је постао сиромашан ради нас, Твог Сина, Исуса Христа, Господа нашег који живи и влада с Тобом и Духом Светим, један Боже у све векове. Амин.

Молитва за истраживаче

Свемогући Боже, Творче васељене, сачувај и води наше истраживаче у небеском пространству. Нека путују у сигурности и без повреда. Даруј снагу и благослов спокојног ума и њима и њиховим домовима. Даруј им да испуне своју мисију, да би цео људски род могао користити њихова открића и помози нам да мирољубиво употребимо сва чудеса Твојих твари. Ово молимо за име и љубав Христа. Амин.

Молитве пред битку

Сине Божји, Ти си положио душу Своју да нас спасеш. Ти си заповедио и нама да душе своје положимо за другове своје. Радосно идем да извршим свету вољу Твоју, борећи се за Отаџбину и веру своју. Наоружај ме снагом и јунаштвом да одолим непријатељима нашим. Ако, пак, буде света воља Твоја да положим живот свој у данашњем боју, милостиво пусти да умрем с тврдом вером и надом у вечни блажени живот у Твом Небеском Царству. Мајко Божија, сачувај ме под покровом Твојим. Амин.

Молитва после битке

Господе Боже мој, топлу Ти хвалу приносим, што си ме у данашњи да милошћу Својом сачувао од свих видљивих и невидљивих непријатеља, од сваке напасти, беде, невоље, болести, ране и напасне смрти и удостојио ме да из данашње битке изиђем неповређен. Амин.

Молитва за рањену браћу

Спаситељу наш, као што си некад подигао раслабљенога којега су носили на постељи, тако и сада, о Милосрдни, посети и исцели страдалнике што леже на болесничком одру, смртном раном рањене, јер Ти си једини који си понео недуге и болести рода нашега и који као веома милостиви све можеш. Заштитниче наш, посети што пре слуге Своје који страдају и избави их од љутих рана и болова и подогни их да Ти певају и непрестано славе Тебе, који једини волиш човека. Амин.

Молитва за међусобни мир

Господе Боже добри, ослободи нас од магле грехова, па нам дај мир Твој и сачувај народ Свој у једнодушности. Изкорени из нас мржњу и завист и све остале страсти које нарушавају братску љубав - усрдно Те молимо, смилуј се.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...