Jump to content

Politicke (ne)prilike u Srbiji

Оцени ову тему

Препоручена порука

Radnici uvežbavali aplauz za Vučića u KC Srbije? (VIDEO)

Na društvenim mrežama deljen je danas video snimak navodne pripreme radnika da aplaudiraju Aleksandru Vučiću prilikom obilaska radova na Kliničkom centru Srbije.

„To je jedan od pet najvećih kliničkih centara u svetu, ne u Srbiji ili Balkanu ili nekoj tamo Evropi, već u svetu“, kaže stariji muškarac grupi radnika, i hvali vlast, ministara Lončara, pominje i Jevreje.

„Kada je prethodni režim vladao, on je već počeo da daje dozvole za rad nekim državama tipa Jevrejima ili Izraelcima. Šta bi bilo od nas da su oni došli? Pa ništa, umrli bi od kovida i raznih gluposti. Tako da sam hteo da vam kažem kakvih državnika ima“, govori taj čovek radnicima i nastavlja – „mi ćemo njih ovako da pozdravimo kad budu ovde, ja ću početi da aplaudiram, pa i vi aplaudirajte“.

„Nemam pojma ni šta su uradili radnici, niti sam to od njih očekivao“, rekao je Vučić upitan o tom snimku.

„Vidim da vas to muči i mori gde god da dobijem aplauze, šta ćete, vama sigurno aplaudiraju spontano, a meni samo namešteno. Ako će to da vam pomogne da mislite o sebi još malo bolje i lepše“, odgovorio je Vučić na pitanje novinara.
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, cloudking рече

„Vidim da vas to muči i mori gde god da dobijem aplauze, šta ćete, vama sigurno aplaudiraju spontano, a meni samo namešteno. Ako će to da vam pomogne da mislite o sebi još malo bolje i lepše“, odgovorio je Vučić na pitanje novinara.

Videla sam ovo juče, i htela da postavim. Nisam, jer me je strah bilo da je montirano.

Medjutim, ova izjava je novi stepen ludila.

Подели на овим сајтовима

<haveaniceday>

о чему се овде прича...пази...О АПЛАУЗУ!!! и то је сад најбитније јел

који сте ви људи кукавице то је стварно немогуће. не могу да верујем. па никада га нећете оборити са власти

владај Вучићу хахахахаха

</haveaniceday>

Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, GeniusAtWork рече

<haveaniceday>

о чему се овде прича...пази...О АПЛАУЗУ!!! и то је сад најбитније јел

који сте ви људи кукавице то је стварно немогуће. не могу да верујем. па никада га нећете оборити са власти

владај Вучићу хахахахаха

</haveaniceday>

Ti si sad ko Šuman kad je u Karnevalu medju onim komadima naslovio jedan "Šopen" i skinuo mu stil 👌

Pretpostavljam da je  Franko-Poljak po-piz-deo 😂

Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, cloudking рече

Kada je prethodni režim vladao, on je već počeo da daje dozvole za rad nekim državama tipa Jevrejima ili Izraelcima. Šta bi bilo od nas da su oni došli? Pa ništa, umrli bi od kovida i raznih gluposti.

На страну што се овај - ко год да је - обраћа одраслим људима, радницима, као деци у вртићу уз драње и увежбавање аплауза...ово цитирано има потенцијал да од свега направи врло гадан међународни скандал.

Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

На страну што се овај - ко год да је - обраћа одраслим људима, радницима, као деци у вртићу уз драње и увежбавање аплауза...ово цитирано има потенцијал да од свега направи врло гадан међународни скандал.

Не видим зашто би. Ем пази на сигурност и здравље странаца, ем се залаже за Израел као грађанску а не јеврејску државу.

Све у складу са политичком коректношћу :smeh1:

Не знам... некад се запитам колико су за овакве ствари криве саме Вође које имамо, а колико заправо њихове подгу*не муве које само смишљају како што више да им се увлаче толико да и Вођа некад добије трансфер блама.

Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Срндаћ рече

подгу*не муве

Кад их већ споменух, и ово се десило - Обрадовић, Радуловић и Милица Завјетница на састанку са Вучићем, Додиком и Брнабићком:

Vucic-opozicija.png.78ae9bb053c50b5123c70660095bfbb5.png

WWW.NSPM.RS

Вучић са политичким представницима из Републике Српске и делом опозиције Председник Србије Александар Вучић и руководство РС, након одвојеног сусрета, састали су се и са...

Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Срндаћ рече

Кад их већ споменух, и ово се десило - Обрадовић, Радуловић и Милица Завјетница на састанку са Вучићем, Додиком и Брнабићком:

Vucic-opozicija.png.78ae9bb053c50b5123c70660095bfbb5.png

WWW.NSPM.RS

Вучић са политичким представницима из Републике Српске и делом опозиције Председник Србије Александар Вучић и руководство РС, након одвојеног сусрета, састали су се и са...

Video sam juce i nisam mogao da se odlucim da li sam iznenadjen ili nisam iznenadjen :)  

Odlucio sam da ipak nisam iznenadjen.

@haveaniceday Zar ne milis da je ovo pogresan nacin Radulovicu da dodje do glasova? Zar nije bolje da "obecava glasacima ono sto im treba" umesto sto je ocigledno izabrao precicu....

Hana Adrovic i VOjin BIljic juce  u intenzivnom damage control na tviteru... pogresnom naravno.

A od Boska sam ovo ocekivao mnogo ranije...

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Сличан садржај

• Од JESSY,
      Ime koje nosimo traje sa nama ceo život i zato ga roditelji uvek s velikom pažnjom biraju za svoju bebu. Trendovi se menjaju vremenom, te smo proverili koja su to zvanično najpopularnija imena za dečake i devojčice u Srbiji.
      Kako kažu podaci Republičkog zavoda za statistiku, jasno se izdvajaju imena koja roditelji najviše daju deci u Srbiji. Ubedljivo najpopularnije žensko ime u 2020. godini je Sofija, a muško Luka.
      Evo kako izgleda cela lista najčešćih imena za bebe u našoj zemlji.
      Devojčice
      Sofija
      Dunja
      Mila
      Teodora
      Sara
      Milica
      Tara
      Una
      Nađa
      Nikolina
      Dečaci
      Luka
      Lazar
      Vasilije
      Stefan
      Aleksa
      Bogdan
      Vuk
      Filip
      Mihajlo
      Vukašin
      A prema nepisanom pravilu svako ime ima i svoje značenje, te tako i ova popularna imena nose određenu simboliku.
      Devojčice
      Sofija – poreklom iz starogrčkog jezika, ovo ime označava znanje, rad, mudrost, pamet, stoji na sajtu značenjeimena.net.
      Dunja – ranije je davano devojčicama koje su rođene u mesecu maju ili junu, kada cvetaju stabla dunje. Takođe, plod dunje je od prastarih vremena simbol zdravlja i lepote, pa su roditelji davali svojoj deci ovakvo ime kako bi pre svega sve Dunje bile zdrave, lepe, jedre i vesele.
      Mila – smatra se da je žensko ime Mila staro srpsko i pravoslavno ime, a sa značenjem „mila i draga“ i da potiče od srpskog prideva „mila, mio“.
      Teodora – ovo žensko ime je najčešće davano ženskoj deci koja su dugo željena, a zbog svog značenja predstavlja i „dar od boga“.
      Sara – ona koja dominira; ona koja je važna; žena koja vlada i upravlja; „izaslanica od Boga“; princeza; boginja; „svetost“.
      Milica – ime Milica jeste staro ime, srpsko ime, i vodi poreklo od reči „mila“. Šire posmatrano, označava dragu i milu osobu, onu koja je „rođena da bude draga, odnosno mila“.
      Tara – najčešće se povezuje sa imenom planine Tare u Srbiji, odnosno imenom reke Tare u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini, pa se može prevesti kao – osoba koja je stamena ili pak koja je lepa kao pomenuta reka ili planina. S druge strane, Tara ima poreklo iz takozvanog kurdskog jezika, a sa značenjem – veo; prozračnost; lakoća.
      Una – poreklom od latinske reči “una”, ima značenje – jedna; jedina; unikatna; jedinstvena. Druga teorija kaže da je ime poreklom od keltske reči “Oona”, a koja znači u slobodnom prevodu jagnje ili jagnješce.
      Nađa – ime je izvedeno od ličnog ruskog imena Nadežda i pored osnovnog značenja povezanog s nadom, postoje i značenja – ona koja je plemenita, dobra, koja je širokogruda, koja svima misli dobro.
      Nikolina – i ovo žensko ime, kao i muški parnjak, izvedeno je od dve reči – „nike“ sa značenjem pobeda; uspeh; osvajanje, i reči „laos“, što znači narod; svet; ljudi; čovek, te se žena sa ovim imenom prevodi kao – „osoba koja voli ljude“; „ona koja je pobednica“; „žena koja daje pobedu ljudima“.
      Dečaci
      Luka – u osnovi lične imenice Luka, nalazi se grčki koren „luks“ što znači svetlost, sjaj, blistavost, dan, „ono što je svetleće i što obasjava“.
      Smatra se takođe, da značenje imena Luka ima veze sa apostolom Lukom Jevanđelistom, i da su sva muška deca rođena pod ovim ličnim imenom, predodređena da budu „nosioci svetlosti“ i da pomažu drugima.
      Lazar – u originalnom prevodu i sa hebrejskog i sa aramejskog jezika ime Lazar znači – „Bog je pomogao“; „Božja pomoć“; „Bog je poslao pomoć“; „Bog pomaže“; „Bog će pomoći“; „uz Božju pomoć rođen“.
      Vasilije – značenje muškog imena Vasilije u prenesenom smislu može da se protumači kao – “onaj koji je kruna uspeha”; “onaj koji je rođen da vlada”; “onaj koji ima uspeha u životu”; ali i “osoba koja je zdrava” ili “ona osoba koja je mirisna kao bosiljak”, “onaj koji je “zelen” (u smislu reči naivan ili nezreo kao osoba)”.
      Stefan – u prevodu sa grčke reči „Stephanos“, označava krunu, vladara, „osobu koja je ovenčana, krunisana“. Veruje se i da će se tradicija rađanja sinova i muške dece nastaviti, te da će svaki rođeni Stefan dalje imati muške potomke.
      Aleksa – kao kraći oblik imena Aleksandar, Aleksa takođe u odnosu na prevod sa grčkog jezika znači „onaj koji je zaštitnik ljudi“; ili samo „zaštitnik“ ili pak „ona vrla osoba koja pomaže svima“.
      Bogdan – u bukvalnom prevodu sa grčkog znači dat od Boga, te se dečaci sa ovim imenom smatraju – „Darom od Boga“, „onima koji su radost i nada svojih roditelja“; „osobama koje su štićene i voljene“.
      Vuk – značenje imena Vuk je danas preneseno, te predstavlja „osobu koja je zaštitnik“; „koju ne treba ljutiti“; te „osobu koja je borac protiv zla i nepravde“; „muškarac koji je snažan; neustrašiv i hrabar“.
      Filip – „osoba koja voli konje“ ili „onaj koji je ljubitelj konja“, ali u prenesenom značenju Filip predstavlja „pravog prijatelja“; „odanog saputnika“, „onog koji je postojan“, „jaka osoba i karakteran čovek“.
      Mihajlo – obično se tumači kao – “onaj koji je kao Bog”; “poslat od Boga”; “sluga Božji”; “bogumili”; “anđeo”; “sveti i bezgrešan”; “čovek koji živi po pravilima i koji se kloni svih ovozemaljskih grehova”.
      Vukašin – ova varijanta staroslovenskog imena Vuk osim značenja zaštitnika ranije je predstavljala i štit od zlih duhova i bolesti.
      https://zadovoljna.nova.rs/beba-i-porodica/zvanicno-najpopularnija-imena-za-bebe-u-srbiji/?widget=frontpage&segment=nova-ladylife&article=Zvanično najpopularnija imena za bebe u Srbiji

• Од JESSY,
      Foto: Nikola Krstic / Alamy / Alamy / Profimedia Sinoć smo po onoj kiši, baka od 70 i kusur i ja šetale pse po kraju. Kaže mi da joj je penzija 18.000 dinara. Baš toliko je svojevremeno dobio i moj otac kad je zbog bolesti dobio rešenje o invalidskoj.
      Diplomirani mašinski tehničar, radio je kao konj, od jutra do sutra, dok nije dobio rak. I ova baka s iscepanom jaknom i bušnim patikama s kojom šetam je radila. Sad je zaslužila da napokon živi, deca su otišla, još je u dobroj formi, ali, čini mi se, ništa od toga, deluje pregladnelo i noge su joj mokre.
      Stari ljudi u beogradskom naselju u kom živim retko imaju osmeh, umro je kad su treći put došli na kasu u Maksiju i shvatili da im fali 10 dinara za paštetu. Prvi put im je kasirka progledala kroz prste, drugi put su im neki momak ili devojka iz reda dodali, treći put su ostali gladni.
      A ako im je i posle toga ostalo nešto malo dostojanstva, sahranili su ga kad im je posle višesatnog čekanja u Domu zdravlja lekarka kroz zube, besna što su došli, rekla da pregled kod specijaliste ne mogu da zakažu jer su svi termini popunjeni bar naredna dva meseca. Ne plaše se stari bez razloga odlaska u bolnicu.
      Ja sam dedu koji je imao 80, ali se i dalje penjao na drveće, kosio travu, išao u nabavku, kuvao i bio pokretniji i zdraviji od pola mog društva, odvela u Klinički s početkom upale pluća. Davali su mu pogrešnu terapiju, vezivali ga za krevet “da se ne bi povredio kad odlazi u toalet”, ukinuli mu lekove za šećer jer im to nije bilo bitno… Umro je za sedam dana. Nisu mi ni javili, zatekla sam prazan bolnički krevet.
      S druge strane, jedna od stvari koje su me fascinirale na svakom putovanju su bake i deke koje u penziji zaista počnu da žive. Idu na skijanje, izlete, okupljaju se jednom nedeljno u klubovima gde plešu sambu, vode unuke na more i u akva parkove, skupljaju se u poslastičarnicama gde degustiraju nove kolače, frizer, pedikir, manikir svake nedelje, pevaju u nekim horovima.
      Jedna 70-godišnja Francuskinja je na vrhu od 3.200 metara otvorila kafić gde radi zimi, a ostatak godine putuje svetom. Sama, pocrnela i s osmehom koji poklopi svaki moj uzdah. Druga se u 67. preselila iz Norveške na grčko ostrvo i tamo drži azil za mačke. Treća bakuta iz Engleske putuje sa Mladim istraživačima po Evropi i volontira. U pauzama, klincima pravi sendviče i pije pivo.
      Da bi to mogli, treba da budu zdravi, da imaju pristojne penzije, pa elan za životom lako dođe. Da, dosta je do nas kako ćemo oblikovati svoju starost, ali kad krče creva, a noge su mokre, nema tu nikakvog oblika. Samo čekanje bolne i spore smrti. I ko je kriv, razmišljam? Nije teško pronaći krivce, čak i kada starim građanima Srbije poručuju da će im penzije porasti ČAK šest odsto. Juhu! Moja baka iz kraja će biti bogatija za čitavih 1.140 dinara i tad će shvatiti pravo značenje “zlatnog doba”.

https://nova.rs/magazin/bebaiporodica/zasto-se-plasim-da-ostarim-u-srbiji/

• Од JESSY,
      Ovo nije obična košarkaška priča. Nikada i nije bila. Nije košarkaška, iako počinje sa našom reprezentacijom. Nije čak ni klasična sportska. Iako je njeno centralno mesto zauzela fotografija koju je napravio član stručnog štaba naše nacionalne selekcije.
        Jedan od pomoćnika selektora Aleksandra Đorđevića u stručnom štabu "orlova", Adam Tatalović, tokom obilaska srpskih manastira 2018. godine je blizu Studenice zapazio neobičnu scenu na regionalnom putu. Uzbrdica, a na njoj jedna invalidska kolica. U njima čovek, kog uzbrdo gura - ćerka.
      Adam Tatalović nije baš običan košarkaški radnik. Kada smo vam ga prvi put predstavili, mogli ste da saznate da srpski baš i ne poznaje savršeno jer je rođen, odrastao i još uvek živi u Sjedinjenim Američkim Državama, ali dušu našeg naroda poznaje bolje od mnogih koji su u Srbiji od malena. Inače, odrastao je u porti jedne crkve, prosto je kuća njegove porodice delila dvorište sa hramom, pa je i sam sanjao da će jednog dana, "sigurno", biti sveštenik. Otišao je, međutim, u košarkaške vode. I dostigao velike visine.
    • Од JESSY,
      30.01.2020. • 18:12 Srbija Danas/Telegraf DA LI SRBIJI PRETI EPIDEMIJA? Deca od 5 do 14 godina su najviše ugrožena!
      Foto: Srbija Danas U istoj nedelji zabeleženo je 13449 oboljenja sličnih gripu i to najviše među decom od pet do 14 godina   Virus gripa u Srbiji pojačao je svoj intenzitet, a najnoviji podaci Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" koji će tek sutra biti objavljeni, pokazuju da njegov intezitet više nije nizak već srednji i da je široko geografski rasprostranjen. Samo od 20. do 26. janura virus gripa je potvrđen laboratorijski kod 92 osobe u Srbiji.
      - U četvrtoj nedelji nadzora od 20. do 26. januara testirane su 172 osobe, a grip je potvrđen kod 92 - kažu za Telegraf.rs u Institutu "Batut".
      U istoj nedelji zabeleženo je 13449 oboljenja sličnih gripu i to najviše među decom od pet do 14 godina.
      - U cirkulaciji su sva tri virusa gripa AH1pdm09, AH3 i tip B - navode u Institutu Batut.
      Da podsetimo, muškarac star 82 godine preminuo je od komplikacija sezonskog gripa u Nišu prošle subote. Reč je o virusu gripa podtip B.
      Nišlija, koji je inače bio dugogodišnji bubrežni bolesnik, primljen je na Infektivnu kliniku u veoma lošem stanju.
      Za većinu ljudi, grip predstavlja nekoliko dana osećaja malaksalosti, ali za jedan deo populacije koju čine mala deca i stariji ljudi, grip može biti opasan po život.
      Grip može biti okidač za pogoršanje hroničnih stanja, ali i novih koji, u određenim slučajevima mogu dovesti do smrti. Jedno od tih stanja je pneumonija - grip izaziva povećanje tečnosti u plućima i smanjivanje kiseonika što dovodi do otkazivanja ostalih organa.
      Ujedno grip kod dece može dovesti do febrilnih napada, odnosno neuroloških oštećenja koja karakterišu konvulzije ili brzi trzaji. To je uobičajeno kod telesne temperature iznad 39 i obično ne ostavljaju dalje posledice.
  • Креирај ново...