Jump to content

Трудноћа након спонтаног побачаја

Оцени ову тему

Recommended Posts

Драге моје,

Занима ме да ли је нека од вас након спонтаног побачаја родила бебицу?

Нажалост, своју бебицу сам изгубила још у стомаку. Нису ми радили никакву

интервенцију, угрушци су сами отишли након побачаја.

Многим женама су радили киретажу, па су послије рађале дјечицу.

До сад нисам чула за случај да нису радили киретажу (само контролисали Бета ХЦГ),

а да је жена родила здраво дјетенце.

Ето, ако сте једна од таквих којима нису радили киретажу, а да сте

родиле здраву дјечицу, да се јавите, као мала подршка.

Ето, драге моје сеје. 4chsmu1

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja sam imala dva spontena pobacaja i oba puta su mi radili kiretazu,ali znam zenu koja je imala spontani bez kiretaze i kasnije je rodila zdravo dete...tako da ne brini,uzdaj se u Boga i bice bebica  4chsmu1 Ja sam posle tih pobacaja rodila Georgija koji sada ima 6 meseci  0409_feel

Zelim ti sve najbolje  4chsmu1

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам имала два спонтана побачаја пре него што сам родила свог првенца Гаврила. Трудноће су биле "мале", 5-6 недеља, и "одлазиле" су саме, без икаквих медицинских интервенција. Не бих ја ни знала за те спонтане да нисам тада опсесивно сваког месеца радила БетаХЦГ-тест из крви, очекујући да ми налаз буде позитиван. Након другог спонтаног (размак између два је био 3 месеца) бивши муж и ја смо се бацили на детаљне здравствене прегледе. Здрави обоје. Очигледно је стрес био онај битни фактор који је "пресудио" мојим неуспелим трудноћама.

Психолошки фактор је занемарен, а веома је битан. Сталан грч око могућности затрудњивања и/или одржења трудноће такође диже ниво стреса,адреналина, пада прогестерон и трудноћа се рано завршава.

Значи, опуштено и смирено, са вером у Господа, биће бебица  :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

старија жена једна, покој јој души, која је изродила бар 5 дјеце - да ја знам и коју памтим као старце, и знам по причи да су нека умрла као мала од болести и у рату (2.С.Р.) причала једном да би их било и више да неке није изгубила прије него што су и могли да се роде и преживе...

ако је она могла тад без доктора.... даће господ и теби у данашње вријеме још чеда! 

главу горе и но сикирики! :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 7 months later...

Поштовање!

Просто имам потребу за  саветом на овој теми па молим неког да ми одговори.

У протекле две године имала сам два спонтана побачаја и то у великим трудноћама први пут у 5 месецу трудноће а други пут у 6 месецу. Ево прошло је скоро 8 месеци а ја у дубини душе још увек не могу да дођем себи, мада сам наизглед другима сасвим супер у реду. Иамм осећај да ме можда Бог кажњава за нешто. Иначе, имам једно дете али смо хтели бар двоје или троје али ево никако. После свега нисам мирна.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Поштовање!

Просто имам потребу за  саветом на овој теми па молим неког да ми одговори.

У протекле две године имала сам два спонтана побачаја и то у великим трудноћама први пут у 5 месецу трудноће а други пут у 6 месецу. Ево прошло је скоро 8 месеци а ја у дубини душе још увек не могу да дођем себи, мада сам наизглед другима сасвим супер у реду. Иамм осећај да ме можда Бог кажњава за нешто. Иначе, имам једно дете али смо хтели бар двоје или троје али ево никако. После свега нисам мирна.

Imala je i moja zena jos neke gore stvari, ali nije dozvolila sebi da klone... to je sve, u sustini, van naseg domasaja, Bogu poznato, nesto sto On - da tako kazem - poravnava na nekom visem planu... Nikako ne smes da dozvolis sebi da ocajavas ili da kinjis sebe tim besmislenim osecajem nepostojece krivice...

Opusti se i prepusti se Bogu, i pre svega - cuvaj svoje zdravlje, duhovno i telesno, moli se Bogu, a On ce da da porod kad za to bude vreme...

Moja zena je nakon jednog spontanog sa blizancima u 3. mesecu dobila uputstvo od lekara da napravi raspon od najmanje godinu dana pre nego sto opet pokusa... i ti se obavezno posavetuj o tome sa nekim dobrim ginekologom... redovno kontrolisi svoje zdravlje, i trudi se pre svega da po svaku cenu izbegnes stres, koji je okidac za sve moguce omaske naseg organizma...

I naravno, raduj se zivotu stalno, njegova sirina je neuporedivo veca nego sto mi to uopste mozemo i da predstavimo sebi...

..............

Dobrodosla na forum... prstgore ekstra girl_jumping

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Inace, i neki nasi prijatelji, tj. zene tih prijatelja, su u proteklih par godina imale takve spontane kao ti, visoke, u 5. ili 6. mesecu... izgleda kao da je bila neka navala virusa ili cega vec sto je uzrokovalo takve probleme...

P.S.

Ako ti stagod jos treba, samo kazi, a ako imas sto licnije mozes i na PP, odgovorice ti moja zena... prstgore

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Поштовање!

Просто имам потребу за  саветом на овој теми па молим неког да ми одговори.

Imala je i moja zena jos nege gore stvari, ali nije dozvolila sebi da klone... to je sve - u sustini - van naseg domasaja, Bogu poznato, nesto sto On - da tako kazem - poravnava na nekom visem planu... Nikako ne smes da dozvolis sebi da ocajavas ili da kinjis sebe tim besmislenim osecajem nepostojece krivice...

Opusti se i prepusti se Bogu, i pre svega - cuvaj svoje zdravlje, duhovno i telesno, moli se Bogu, a On ce da da porod kad za to bude vreme...

Moja zena je nakon jednog spontanog sa blizancima u 3. mesecu dobila uputstvo od lekara da napravi raspon od najmanje godinu dana pre nego sto opet pokusa... i ti se obavezno posavetuj o tome sa nekim dobrim ginekologom... redovno kontrolisi svoje zdravlje, i trudi se pre svega da po svaku cenu izbegnes stres, koji je okidac za sve moguce omaske naseg organizma...

I naravno, raduj se zivotu stalno, njegova sirina je neuporedivo veca nego sto mi to uopste mozemo i da predstavimo sebi...

..............

Dobrodosla na forum... ekstra girl_jumping thank_you777

Eto,reče Obi sve,samo da dodam,glavu gore,ne gledaj u nazad,samo napred,uz Gospoda je sve lakše...puno pozdrava i dobro došla među forumaše ŽRUa  prstgore 1405_love

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Анасо,

Па, ти већ имаш троје дјеце.

Само што ћеш се са оно двоје састати горе на небу.

Ја сам убијеђена да ће Добри Бого дати да загрлим своје дијете од кога се растадох. sHa_sarcasticlol

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 3 weeks later...

Много ми је жао и срце ми се стеже при помисли на све жене које су имале оваква искустава. Нико то не може боље да схвати него онај ко је то већ прошао и који се бори са истим осећањима. Желим да све будемо храбре и главу горе. Занм да је то лако рећи а тешко урадити али само тако можемо то све пребродити јер нема натраг мора се ићи напед, па макар какав да нам је живот. facenew22222222

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...