Jump to content
Sign in to follow this  
Владан

Продаја црквене имовине косовским Албанцима од стране бившег Епископа Артемија

Оцени ову тему

Recommended Posts

СЛУЧАЈ ПРОДАЈЕ ЦРКВЕНЕ ИМОВИНЕ У ЂАКОВИЦИ

Сада рашчињени Епископ Артемије и његов секретар С. Виловски продају пословни простор у власништву СПЦ у Ђаковици Албанцима уз помоћ Албанца - личног опуномоћеника епископа Артемија. Уговор никада није укњижен у епархијској архиви, нити је 150.000 евра од продаје црквене имовине Албанцима икада прошло кроз Епархијску касу!

ДОКУМЕНТАЦИЈА О ПРОДАЈИ ЦРКВЕНЕ ИМОВИНЕ У ЂАКОВИЦИ - ПДФ ДОКУМЕНТ

Срби се поново сврставају у два табора, стају под два барјака.

Они који подижу сидра своја, продају своја имања, куће, станове

и одлазе са Косова - иду под барјак Вука Бранковића,

продају и крчме српско Косово.

бивши Еп. Артемије

Предавање на Видовдан 2005. год

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

цијелокупан текст

линк: http://www.spc.rs/sr/iz_arhive_erp_prodaja_crkvene_imovine_kosovskim_albancima_od_strane_bivseg_episkopa_artemija

СРАМ ТЕ БИЛО ОЧЕ АРТЕМИЈЕ! bendoff 1000000001010

Биће на крају да је Артемије и масон и послат да нам уништи Православље...можда је и Ава Јустин умјешан чим га је уздизао духовно smej.gif

Чему ово брате "Семберац"?

smej.gif

Биће на крају да је Артемије и масон и послат да нам уништи Православље...можда је и Ава Јустин умјешан чим га је уздизао духовно smej.gif

Нема ту "биће на крају ово или оно". Овде није реч о "масонима" и "уништавању православља" него о парама. Овде имаш документа, званична епархијска и купопродајна документа која су сакупили наше владике и/или друга за ту сврху изабрана лица од стране САСабора СПЦ, а не од стране Блица, Б92 или неког другог средства за пропаганду. Наравно, да Артемије није радио то што је радио све ово никада не би доспело у јавност, али на жалост сада је далеко већа корист по многе душе да доспе него да седи у фиоци због потенцијалног отпада од Цркве тих верника.

Guest Evgenik

Ови документи показују да су ватрене критичке изјаве о.Артемија о томе како са Шипарима нема разговора, а камоли продаје српске имовине, ипак биле чисто лицемјерство.

Незнам браћо шта да вам кажем...једноставно немам храбрости да судим Артемију. Бојим се да ово није манипулација од стране СПЦ из пастирских разлога (да се вјерници охладе од Артемије, да неби ишли у раскол...). Стварно незнам шта да мислим.

Немојте ме схватити погрешно. smej.gif

Незнам браћо шта да вам кажем...једноставно немам храбрости да судим Артемију. Бојим се да ово није манипулација од стране СПЦ из пастирских разлога (да се вјерници охладе од Артемије, да неби ишли у раскол...). Стварно незнам шта да мислим.

Немојте ме схватити погрешно. 0102_laugh

Брате мој млади, није обавеза наша да баш о свему размишљамо. Па кад и сам кажеш

Стварно незнам шта да мислим.

онда немој ни размишљати о томе, нити писати, па неће бити потребно ни

Немојте ме схватити погрешно. 0102_laugh

Умири се, моли се, не читај оно што Те узнемирава....видећеш, добро је то...

smej.gif

smej.gif

smej.gif

Guest Evgenik

Бојим се да ово није манипулација од стране СПЦ

Чова, ја да мислим да је Црква способна на те врсте манипулација не би ме више ништа задржало да останем у њој. А ту врсту сумње довео је НАШ јавашлук и непоштовање властитих светиња, односно црквених власти и црквеног реда и поретка, те дозвољавање себи да на исти начин коментаришемо фудбалског селектора и Свети Сабор. Брука.

Чова, ја да мислим да је Црква способна на те врсте манипулација не би ме више ништа задржало да останем у њој. А ту врсту сумње довео је НАШ јавашлук и непоштовање властитих светиња, односно црквених власти и црквеног реда и поретка, те дозвољавање себи да на исти начин коментаришемо фудбалског селектора и Свети Сабор. Брука.

Није лијепо са твоје стране да ме цитираш ван контекста...лијепо сам болдово најбитнији део мога поста. Хвала

Немојте ме схватити погрешно. :cheesy:

Брате нема шта бити наштимано. Виде се документа виде се печати, лако је проверљиво ко је продао црквени плац у Ђаковици. Ово чак чини ми се ни Артемије није негирао да је продао црквену имовину како би накупили пара за све шта су радили, лобирање најпре чини ми се да је споменуо, не држи ме за реч. Проверљиво је и то да је рекао на предавању да они који се селе са Косова и продају имовину су они који се приклањају Вуку Бранковићу. Па ето просуди сам, не треба пуно да размишљаш, очигледно је.

Мислим да је скроз погрешно ову причу око Артемија,свести на неке световно-судске спорове,занемарујући оно што је по мени основно,а то је духовни аспект !

Треба указивати на погрешну еклисиолошку свест Артемија и његових следбеника,и њему сличних типа Симеона рукумијског ...

На њихову ускогрудост,затворено и мрачно поимање вере православне,етнофилетизам,пијетизам и разне друге девијације,које су уствари довеле до ових подела!

А што се тиче финансијских пословања и малверзација,верујем,да кад би се претресла свака епархија,да би се код сваког нашло нешто,бар  што спада у домен сиве економије!

Брате, када је мене Артемије изневерио оним својим акцијама по манастирима, од тад више никоме не вјерујем на слепо. Без обзира ко је у праву а ко лаже: Сви ће добити правду на страшном суду како су заслужили.

А што се тиче финансијских пословања и малверзација,верујем,да кад би се претресла свака епархија,да би се код сваког нашло нешто,бар  што спада у домен сиве економије!

На основу чега си дошао до овог закључка? Имао си увид у епархијске књиге, или закључујеш на основу себе: "да сам ја на том месту ја бих сигурно тако урадио"?

На основу чега си дошао до овог закључка? Имао си увид у епархијске књиге, или закључујеш на основу себе: "да сам ја на том месту ја бих сигурно тако урадио"?

Зато што ми нисмо на Небесима па да је све идеално....у свакој Епархији има проблема, мањих или виших.

Рекао је да верује, није рекао да поуздано зна. Можда стварно није тако да баш у свакој епархији има проневера новца. Сумњам да у Бихаћко-Петроваћкој има ичега, ето рецимо као пример, јер тамо нема ни 40 000 Срба укупно, а од тога 10% традаиционално религиозних, и можда 0,01 истински....

Но има епархија у коме има дебелих злоупотреба, ништа мање него што је било у ЕРП. Ако је свргавање Артемије било због финансијских малверзација, онда и то мора дефинитвно бити решено, јер такав јавашлук је такођер срамотан ако се затаји.  

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...