Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest свештеник Иван Цветковић

Лепи ћирилични фонтови

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest свештеник Иван Цветковић

Ако неко зна линкове ка ћириличним фонтовима (може и грчким, руским итд) нека их постави овде.

Хвала

Guest Izida

PD,posetila sam upravo ovaj link.Skinula sam datoteke,ali ne mogu da ih instaliram.Tu ima uputstvo,i ima deo kad da kliknem gde pise DESKTOP,ali na listi,koja mi se pojavi nema desktop. :) Neka mi neko pomogne,please.  s.o.s.

Guest Izida

PD,mora neko da ti instalira i cirilicu u Windows ili Linux,koji vec operativni sistem koristis.To posle bude na taskbaru tamno plavi kvadratic,na kome pise EN,pa kad kliknes na njega ima SR(latin) i SR(cirylic),i moras da znas gde ti je koje slovo i koji interpunkcijski znak,sve u svemu komplikovano.Tvoja urednica

ti kaze da ovde slobodno pises latinicu,dok ne naucis.Bitna je tvoja dobra volja i ono sto imas da kazes.Ako te bilo koji farisej prozove,slobodno ga uputi na

mene.Meni je,recimo,bitnije da idem svaki dan u crkvu i da zivim nego da ucim da koristim komp. 0703_read Kome god smetaju mojih 361 postova ovde,od toga nekih poprilicno dugackih napisanih latinicom,nek mi taj kupi novi komjuter sa tastaturom na kojoj pise gde je sta.Imam samo ovaj stari laptop,a i njega

sam relativno kasno dobila,sa 26 godina,zbog makroekonomske situacije u zemlji.Kad covek zivi u velikoj porodici,kao sto je moja,ne moze izvoljeva.No,nema veze.Niciji bolji kompjuteri,fancy garderoba i sminka ne vrede koliko moje dve sestre i kcerkice od najstarije.Sem toga tvoj trud je za svaku pohvalu,obzirom

koliko daleko zivis,da si zaposlena i da moras da brines i o porodici.Kuca ne stoji na zemlji,kuca stoji na zeni! https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1335_womens' />  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1324_womens' />

Ja,licno,preslovljavam neke textove,kad je to nesto jako zvanicno,i to mi uzima vreme,jer akcesorni programcic ne prepoznaje neka slova,pa moram da ih prekucavam.

наравно, модератор овог подфорума, као и остали модератори, администратори и присутни клир, стимулишу и позивају на коришћење нашег српског, оригинал, савршеног ћириличног писма 1324_womens

Изида брате сестро најјача си најке ми, али је стварно јако минималан труд потребан да се сви описменимо, и рачунарски. ако имаш проблем са коришћењем или намештањем регионалних подешавања што укључује и фонтове, ево ја ти нудим своју бесплатну и братску услугу обуке, колико год дуго времена и труда буде потребно, наравно у писаној форми или преко скајпа 0703_read

иначе од овог тренутка та понуда је проширена на све чланове овог форума https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/smiley.gif

п.с. мало је тешка та реч "фарисеј", чак и за неког неименованог.  1335_womens

додатак: и ја сам у претходних неколико стотина постова користио латинично писмо, али ево сад својим примером покушавам да позовем све душе добре воље да користе ћирилицу.

Guest Izida

Znam,brate.Ja,inace,sve u rukopisu pisem cirilicom,osim latinski i engleski.I sama preslovljavam svoje textove.Preslovljavam i tudje.Moje jos i brzo preslovim,a za neke tudje mi treba i po dva sata,jer moram da ispravim sve pravopisne i gramaticke greske.Sta cu kad sam perfekcionista.Kad ode

nesto od mene treba da bude korektno odradjeno.I kad nisam imala komp. uvek sam trazila da mi se seminarski radovi kucaju cirilicom.Nije da ne mogu da

naucim,ali puna sam ideja,hvala Bogu.Jos nisam ispisala sve sto hocu.Zuri mi se.

Brate,Medo,ne bilo ti zapovedjeno,samo mi posalji u mail(dobices ga u inboxu),gde je koje slovo i koji interpunkcijski znak u cirilicnoj tastaturi.Pa cu ja

vezbati u Wordu,obecavam ti,svaki dan,pa kad dovedem do zadovoljavajuceg nivoa,pocecu i ovde da koristim cirilicu.

Posteno govoreci,meni nijedan svestenik,ni od nasih iz foruma,ni od onih,sa kojima privatno vec godinama dobro stojim,ni duhovnik iz Kragujevca,ni duhovnik iz Uzica,nisu prebacili koriscanje latinice.Ali,svi do jednog su pohvalili moj nacin razmisljanja,i moje pisanje,i svi mi govore samo da nastavim tako.A ja sam im

svima rekla da procitaju u temi Egzistencijalna praznina Medine postove,da vide sta je pisanje i iskrenost. 1324_womens.gif' class='bbc_emoticon' alt='1335_womens' />

До сад сам све своје постове писала латиницом, само зато сто ми је лакше, научила сам да куцам на латиничној тастатури, па остала навика.

Али ево, придружујем се свима вама, и од сад ћу се трудити да писем само ћирилицом, мада, искрено, мени је то најмање битно. Битно је да се читамо, разумемо и дружимо. Ако знамо ко смо и шта смо, једно писмо нас не може променити нити пореметити....

Ех што лепо изгледа овај пост, не по садржају, већ по писму....  0104_cheesy  dobrodosli

Hvala Izidice i Medo. Evo ja nastavljam da pisem latinicom. Word dokumente cu da pisem cirilicom...Izida, sinoc sam probala pisati u wordu cirilicom i nije toliko tesko...ja imam engleski alfabet na tastaturi i lako sam pronasla nase nj i lj....samo se trenutno se secam koje je kojo, mesam q i w-jedno je nj a drugo lj...cini mi se da je x sh...ali nisam sigurna...ti si pametnica pa ces to brzo savladati ne sumnjam ja u tebe uopste...

dobrodosli

@ Изида,

ево ти једног савета: Када сам кренула у савладавање ћирилице, ја сам на малим квадратићима исписала ћирилична слова која нема на класичној тастатури (ч,ћ,ж,ш,ђ,љ,њ,џ) и залепила на оне типке где стоје та слова на ћирилици. За јако кратко време сам се навикла на нов распоред слова и лако и брзо савладала ћирилицу.

Поздрав!!!

одличан начин и савет Пиета confused

реално само се та слова и разликују од остатка распореда, тако да капирам да неће бити неких проблема ...

ево ја никад до сад нисам куцао ћирилицом, ал ми мало спорије иде због исправљања, ал вежба већ утиче на драстично убрзање 0110_hahaha

Hvala Izidice i Medo. Evo ja nastavljam da pisem latinicom. Word dokumente cu da pisem cirilicom...Izida, sinoc sam probala pisati u wordu cirilicom i nije toliko tesko...ja imam engleski alfabet na tastaturi i lako sam pronasla nase nj i lj....samo se trenutno se secam koje je kojo, mesam q i w-jedno je nj a drugo lj...cini mi se da je x sh...ali nisam sigurna...ti si pametnica pa ces to brzo savladati ne sumnjam ja u tebe uopste...

confused

???? ????? ????  0110_hahaha

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...