Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Guest ЖРУ Администрација

Прозелитизам на форуму Живе Речи Утехе

Оцени ову тему

Recommended Posts

Друго,као што сам и рекла пре неки дан честитајући муслиманима верски празник(без превелике сентименталности или порива васеленске осећајности...шта ћу)надам се да ће и други инославни нас удостојити на наш највећи верски празник Васкрс,да каже:

Браћо,Христос Васкрсе-Ваистину Васкрсе!

Е то је мој брате равноправност на делу за коју се и ти залажеш.

Ma bravo...

Измењено од Иван Цветковић
Одмори на једно два месеца. Остављено ти је да можеш да читаш форум. Довољно је. Администрација.

Teoretski zvuci zaista prelepo...

Steta sto se i ne primenjuje... jer admin kaze da je necija religija bajka i to je mnogo lepo, ma divota jedna i primer komunikacije i tolerancije... pa kad kaze da su autori tudje svete knjige nepismeni i polupismeni... juhuu! interreligijski dijalog moze da pocne!

па наравно да су бајке све религије осим Хришћанске...

ја некоме нисам крви што му је религију сачинио трговац који је волео девојчице и био ...........editovao i korigovao admin..или неки епископ који је пао у јерес зарад земаљске власти..

или бивши римокатолички монах који је пожелео монахињу за жену...или краљ који се хтео оженити по 50 ти пут.

још смешније ако је реч о будисти који верује у editovao i korigovao admin

Sta je to ikonomija?

ovaj termin označava snishodjenje tj. drugačije aršine za ljude koji su van crkve (nema nikakve veze sa ikonama :cheesy: ) .Takvim ljudima crkva se drugačije obraća nego onima koji su u crkvi-trebalo bi da i mi kao vernici to radimo a ne da svoja verska ubedjenja lepimo drugima na ledja a neretko i bacajući im u lice spisak koji treba da poštuju po principu-oćeš-oćeš,nećeš-nećeš.Približno je terminu-tolerancija-ali nije baš isto... Lepa stvar,posebno u teoriji... u praksi se sreće redje nego u postovima 0205_whistling

па наравно да су бајке све религије осим Хришћанске...

ја некоме нисам крви што му је религију сачинио трговац који је волео девојчице и био курвар...или неки епископ који је пао у јерес зарад земаљске власти..

или бивши римокатолички монах који је пожелео монахињу за жену...или краљ који се хтео оженити по 50 ти пут.

још смешније ако је реч о будисти који верује у малог дебелг кога протрљаш по стомаку и оставрити се жеља..

E vidiš, to je prozelitizam.

Vjerovanje da je čovjek Bog, za muslimana nije osim očita zabluda, ali poštuje tuđi izbor.Međutim takvim načinom pisanja ti ne samo da činiš prozelitizam negi i nipodištavaš druge i drugačije.Razmisli malo.

И још да додам да нема дана а да у топ-темама нема ислама и атеизма,тако да овде ствари стоје и више него за свако поштовање.

Поштујте то.

Zavisi u kojem se kontekstu islam spominje.Ako nešto spominješ po lošem i očekuješ od mene poštivanje zbog toga grdno se varaš, ali ako sa bontonom razgovaraš sa mnom o mojoj vjeri ili ja sa tobom o tvojoj, to bi trebala da bude svrha dijaloga.ali treba naučiti komunicirati.

@mračnjak:

Teрмин "икономија" и данас има итекако значење. То се нпр односи на оне људе који у зрелим годинама уђу у Цркву,и који се нису "саживели" са духом и животом Цркве. Имајући престрог став према њима,захтевајући да они испуне све норме вере,можемо их одбити од Цркве.

Друго значење појма "икономија" је појам оваплоћења Господњег и неке догматске ствари,али не знам да ли те интересује та област.

бонтон су измислили исти они који су измислили и гиљотину.

Ја баш не вјерујем нарочито онима који заговарају бонтон, обично у том

пакету имају још шта упаковано.

Тако често доживим, кад улазим у наш Храм да ме мушко лице пусти да прођем прва,

ја му кажем, није ово брате, казалиште него Црква, ви имате предност, чудно ме гледа,

онда му појасним, да бонтон ту не важи.

бонтон су измислили исти они који су измислили и гиљотину.

Ја баш не вјерујем нарочито онима који заговарају бонтон, обично у том

пакету имају још шта упаковано.

Тако често доживим, кад улазим у наш Храм да ме мушко лице пусти да прођем прва,

ја му кажем, није ово брате, казалиште него Црква, ви имате предност, чудно ме гледа,

онда му појасним, да бонтон ту не важи.

uprkos sitnici koju neki tamo pojedinac iznosi u poslanici Galatima u 3. glavi stih 28.

Zavisi u kojem se kontekstu islam spominje.Ako nešto spominješ po lošem i očekuješ od mene poštivanje zbog toga grdno se varaš, ali ako sa bontonom razgovaraš sa mnom o mojoj vjeri ili ja sa tobom o tvojoj, to bi trebala da bude svrha dijaloga.ali treba naučiti komunicirati.

Хтела сам рећи да је по мени сасвим довољно дато простора на православном форуму иновернима тако да то не треба злоупотребљавати.Такође сам сигурна у то да на било којем другом форуму не-православном,православни не би наишли на толико слободног простора.То је чињеница и факат.

Da ste čitali ono što sam ja vama pisao za vrijeme vaših praznika, mislim da to ovako nebiste ni pisali.

Ja poštujem tuđe vjerske osječaje i svaki vaš praznik iz poštivanja prema vama ću vam čestittati i zaželiti vam svako dobro.Ali naravno ne riječima kojima ćeš mene učiti nego onako kako ja smatram prikladnim.

Guest - . . .-

Da ste čitali ono što sam ja vama pisao za vrijeme vaših praznika, mislim da to ovako nebiste ni pisali.

Ja poštujem tuđe vjerske osječaje i svaki vaš praznik iz poštivanja prema vama ću vam čestittati i zaželiti vam svako dobro.Ali naravno ne riječima kojima ćeš mene učiti nego onako kako ja smatram prikladnim.

Наравно брате, Твојим речима, као што и ја честитам муслиманима или католицима празник мојим речима.

E vidiš, to je prozelitizam.

Vjerovanje da je čovjek Bog, za muslimana nije osim očita zabluda, ali poštuje tuđi izbor.Međutim takvim načinom pisanja ti ne samo da činiš prozelitizam negi i nipodištavaš druge i drugačije.Razmisli malo.

мене када буде интересовала философска мисао бедуина..

има да питам неког арапина..

ти си у овом посту успео да увредиш Хришћана..и то цинично и кварно...

Муслимани су у заблуди да Исус није Богочовјек, оваплоћени Бог. Обманути су . Али, Бог ће нам свима судити за наша вјеровања између осталог. Муслимане не треба вријеђати и ниподаштавати као такве. Чак и историјске истине не треба да се користе за подривање раздора.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...