Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Eniz

sve više hrvata prelazi u islam

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ovo sam našao na netu:

SVE VIŠE HRVATA PRELAZI NA ISLAM

Jusuf (nekada Bogdan) Radonić: - Katolički svećenici jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se saživjeli s vjerom

Splitski imam Kemal Skender: - Proteklih godina imamo sve više prelazaka katolika i drugih građana na islam

Zamjenik muftije Aziz Efendija: - Ljudi su razočarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu

http://www.slobodnadalmacija.com/20051130/novosti03.asp

Sudeći po izjavama osoba koje su iz Rimokatoličke otišli u druge crkve ili vjerske zajednice, te samih svećenika i vjernika koji su "digli ruke" od katoličanstva, sve više vjernika napušta Katoličku crkvu u Hrvatskoj! Bivši katolici s kojima smo razgovarali tvrde i da se nisu razočarali u Boga, nego u Crkvu i dio svećenstva, koje u novcu i moći vide svog jedinog Boga.

— Jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se saživjeli s vjerom. Misu odrade tek tako — reda radi. Tek sam prelaskom na islam vjerski ispunjen, a još će naših građana, nezadovoljnih Katoličkom crkvom, prijeći na islam — kaže nam Splićanin Bogdan Radonić, koji je i promijenio ime u Jusuf, jedan od mnogih u Hrvatskoj koji je prihvatio islam i ostavio katoličanstvo za sobom.

"Sad sam bolji čovjek"

— Bio sam gorljivi katolik. Često sam išao na mise, ali nisam bio zadovoljan. Na islam sam prešao ima nekoliko godina, a i jedna je moja bliska prjateljica, uvidjevši koliko mi je dobro napravila moja nova vjera, prešla na islam. Ona to još taji od svoje obitelji, ali moja obitelj je u meni, nakon prelaska na islam, vidjela boljeg čovjeka i prihvatili su to. Onaj tko prihvati islam, ne napušta ga, kao što neki napuštaju katoličanstvo — kaže Jusuf, dok nam splitski imam Kemal Skender govori da su proteklih godina imali više prelazaka katolika i drugih građana na islam, a godišnje im dođe i stotinjak ljudi koji traže savjet i informacije o islamu u njihovu centru u Splitu.

Zamjenik muftije Aziz Efendija, inače jedan od najuglednijih pripadnika muslimanske vjerske zajednice u Hrvatskoj, kaže:

— Istina je da nam dolazi sve više ljudi koji žele primiti islam. Svakodnevno nam se obraćaju ljudi i znam osobno one koji su s katoličanstva prešli na islam. Mi smo dužni da tim ljudima koji nam dolaze budemo servis. Neki od njih slušaju predavanja, a dio ih odmah želi prijeći na islam. Ljudi su razočarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu — kaže nam Efendija dodajući da je u Hrvatskoj između 60 i 100 tisuća muslimana.

Napominje i da broj muslimana kontinuirano raste. Pitali smo ga i jesu li katolici sve više razočarani u Crkvu, a na što on nije htio dati odgovor, navodeći kako nije na njemu da tumači razloge.

Jusuf (nekada Bogdan) Radonić: - Katolički svećenici jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se saživjeli s vjerom

Splitski imam Kemal Skender: - Proteklih godina imamo sve više prelazaka katolika i drugih građana na islam

Zamjenik muftije Aziz Efendija: - Ljudi su razočarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu

http://www.slobodnadalmacija.com/20051130/novosti03.asp

Sudeći po izjavama osoba koje su iz Rimokatoličke otišli u druge crkve ili vjerske zajednice, te samih svećenika i vjernika koji su "digli ruke" od katoličanstva, sve više vjernika napušta Katoličku crkvu u Hrvatskoj! Bivši katolici s kojima smo razgovarali tvrde i da se nisu razočarali u Boga, nego u Crkvu i dio svećenstva, koje u novcu i moći vide svog jedinog Boga.

— Jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se saživjeli s vjerom. Misu odrade tek tako — reda radi. Tek sam prelaskom na islam vjerski ispunjen, a još će naših građana, nezadovoljnih Katoličkom crkvom, prijeći na islam — kaže nam Splićanin Bogdan Radonić, koji je i promijenio ime u Jusuf, jedan od mnogih u Hrvatskoj koji je prihvatio islam i ostavio katoličanstvo za sobom.

"Sad sam bolji čovjek"

Bio sam gorljivi katolik. Često sam išao na mise, ali nisam bio zadovoljan. Na islam sam prešao ima nekoliko godina, a i jedna je moja bliska prjateljica, uvidjevši koliko mi je dobro napravila moja nova vjera, prešla na islam. Ona to još taji od svoje obitelji, ali moja obitelj je u meni, nakon prelaska na islam, vidjela boljeg čovjeka i prihvatili su to. Onaj tko prihvati islam, ne napušta ga, kao što neki napuštaju katoličanstvo — kaže Jusuf, dok nam splitski imam Kemal Skender govori da su proteklih godina imali više prelazaka katolika i drugih građana na islam, a godišnje im dođe i stotinjak ljudi koji traže savjet i informacije o islamu u njihovu centru u Splitu.

Zamjenik muftije Aziz Efendija, inače jedan od najuglednijih pripadnika muslimanske vjerske zajednice u Hrvatskoj, kaže:

— Istina je da nam dolazi sve više ljudi koji žele primiti islam. Svakodnevno nam se obraćaju ljudi i znam osobno one koji su s katoličanstva prešli na islam. Mi smo dužni da tim ljudima koji nam dolaze budemo servis. Neki od njih slušaju predavanja, a dio ih odmah želi prijeći na islam. Ljudi su razočarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu — kaže nam Efendija dodajući da je u Hrvatskoj između 60 i 100 tisuća muslimana.

Napominje i da broj muslimana kontinuirano raste. Pitali smo ga i jesu li katolici sve više razočarani u Crkvu, a na što on nije htio dati odgovor, navodeći kako nije na njemu da tumači razloge.

0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='prstgore' /> brokoli-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':bla:' /> brokoli-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':bla:' />

На једном ПДФ-у читам, све више православних прелази у римокатолицизам, на другој све више Хрвата (већина су римокатолици, претпостављам) прелази у ислам, раније прочитах, велик број припадника ислама прешао у православље....значи потпуно  brokoli-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='dada' /> brokoli-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

319.gif 319.gif sFun_bat

brokoli-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='dada' /> brokoli-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

На једном ПДФ-у читам, све више православних прелази у римокатолицизам, на другој све више Хрвата (већина су римокатолици, претпостављам) прелази у ислам, раније прочитах, велик број припадника ислама прешао у православље....значи потпуно  confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='brokoli' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='brokoli' />

319.gif 319.gif sFun_bat

Евриван винс  :bla: :bla: prstgore

brokoli-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='dada' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

На једном ПДФ-у читам, све више православних прелази у римокатолицизам, на другој све више Хрвата (већина су римокатолици, претпостављам) прелази у ислам, раније прочитах, велик број припадника ислама прешао у православље....значи потпуно  confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='brokoli' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='brokoli' />

319.gif 319.gif sFun_bat

Евриван винс   :bla: :bla: prstgore

I tako cjeli svijet posta islamski, rimokatolički, pravoslavni.... brokoli

Ima svakakvih budala pa i među Hrvatima.

Nemoj da se desi da i za tebe sutra takvo nešto neko kaže! 0442_feel

Ja sam ti deklarisani papista latin i jeretik i to svi znaju na pravoslavnim forumima, nego ti da mi se čuvaš, valjda si najzad shvatio da smo svi Srbi, ja sam iz srpskog plemena Polana, to mu je kao nešto, na poljskom jeziku bilo bi proplanak, znači Srbin sa proplanaka, ono ko Bambi pa na proplanku, ništa šuma to su ti ovi Šumandinci, Dragi i sl. a ti si iz srpskog plemena Bośniacy, to su Srbi što su išli stalno bosi pa bosi i na kraju postali Bosanci, a sad svi imaju fabrike cipela u Pazaru e sad ne znam iz kog su plemena amebe.

A bio i jedan Likota, on ti je naravno Srbin LIK-čina, ne da je recitovao, i eno ga tužaka me po drugom forumu i dobio je ukor što mu je uopšte  palo na pamet da dođe na opasan forum jer malo je falilo da ga pokatoličimo, islamizujemo, napravimo novotarca, ateizujmo, i kozna šta mu još ne uradimo.

Ovde jedino Kaja i Zeljić nisu Srbi, oni su kolko sam ja čitao te njiove akademike iz Irana o čemu ti samo možeš da sanjariš. E sad vidiš odakle toliko Hrvata muslimana.

Ima svakakvih budala pa i među Hrvatima.

Nemoj da se desi da i za tebe sutra takvo nešto neko kaže! 0442_feel

Ja sam ti deklarisani papista latin i jeretik i to svi znaju na pravoslavnim forumima, nego ti da mi se čuvaš, valjda si najzad shvatio da smo svi Srbi, ja sam iz srpskog plemena Polana, to mu je kao nešto, na poljskom jeziku bilo bi proplanak, znači Srbin sa proplanaka, ono ko Bambi pa na proplanku, ništa šuma to su ti ovi Šumandinci, Dragi i sl. a ti si iz srpskog plemena Bośniacy, to su Srbi što su išli stalno bosi pa bosi i na kraju postali Bosanci, a sad svi imaju fabrike cipela u Pazaru e sad ne znam iz kog su plemena amebe.

A bio i jedan Likota, on ti je naravno Srbin LIK-čina, ne da je recitovao, i eno ga tužaka me po drugom forumu i dobio je ukor što mu je uopšte  palo na pamet da dođe na opasan forum jer malo je falilo da ga pokatoličimo, islamizujemo, napravimo novotarca, ateizujmo, i kozna šta mu još ne uradimo.

Ovde jedino Kaja i Zeljić nisu Srbi, oni su kolko sam ja čitao te njiove akademike iz Irana o čemu ti samo možeš da sanjariš. E sad vidiš odakle toliko Hrvata muslimana.

Nemoj mi se plaho sikirat, jer ja sam fasovo (izgleda )dijabetes, neće valjati!Siguran sam ja u svojoj vjeri, hvala Bogu a to što je moj pra,pra bio srbin hrvat, ma to nije moj problem, možda je bio cigan, možda šiptar(aha)a možda arapin, Bog me za njega neće pitati.Svako dobro!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Create New...