Jump to content

Избори у Србији 2022.

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 10 минута, Вилер Текс рече

Тако то бива кад из контекста рада и живота једног човека нешто ишчупаш.

Što bi bio racionalan komentar da sam npr. tvrdio da je Bokan u svom celokupnom radu i životu vređao Rumune, a ne u izjavi o kojoj pričamo...

Ta izjava ima sasvim jasan i očigledan kontekst... da je Marinika Rumunka i da je zbog toga nacionalni neprijatelj... u pitanju je klasična tj. već mnogo puta ponovljena Vučićeva taktika, kad hoće da kaže nešto što ne bi bilo zgodno... hoće da podseti nacoše u biračkom telu na to da Marinika nije Srpkinja, ali pošto mu je nezgodno da to kaže on ili neko od njegovih direktnih potčinjenih (jer ne želi da izgubi glasove onih koji nisu nacoši, kao i oreol "najevropljanina"), pošalje nekog probisveta da to kaže na TVu sa nacionalnom frekvencijom i onda on to kao najstrožije osudi... i lepo je podsetio nacoše na to zašto ne trebaju da glasaju za opoziciju i istovremeno zadržao oreol "najevropljanina", jer eto nije on ni neko od njegovih to rekao i on je to osudio...

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Avocado рече

Pazi, iz moje perspektive, za koju bih rekao da više odgovara realnosti... ti konstantno misliš da vredi da mi nešto pričaš... jedino kad treba da objasniš to što si pričao ili da odgovoriš na neko pitanje koje demonstrira da nije tačno to što pričaš (npr. gde si u Bokanovoj izjavi video to što tvrdiš da je rekao), onda se uvek naprasno setiš da meni šatro ne vredi pričati... 

Nisam nikog nazvao psom... poredio sam određeno ponašanje sagovornika sa određenim ponašanjem pasa... metafora...

Takođe, kad nekom napišeš da je "напојен отровима са ндх1 и нова сс" jadno je da kmečiš što je taj neko to tvoje pisanije poredio sa lajanjem psa.

Ево да ти објасим. Он човек по свом животу и раду нема ништа против Румуна. Чак је и радио промоцији одређеник румунских књига. Ето провери ако лаже ја сам погрешио.

Овде се ради да се на основу једне изјаве, којом се манипулише, доноси погрешан суд о човеку. Јел рекоше да ће га тужити. Добро, па да видимо исход.

Некад ме мрзи да ти објашњавам,.напоран си. Ндх1 и нова сс су политичке метафоре. 

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Što bi bio racionalan komentar da sam npr. tvrdio da je Bokan u svom celokupnom radu i životu vređao Rumune, a ne u izjavi o kojoj pričamo...

Ta izjava ima sasvim jasan i očigledan kontekst... da je Marinika Rumunka i da je zbog toga nacionalni neprijatelj... u pitanju je klasična tj. već mnogo puta ponovljena Vučićeva taktika, kad hoće da kaže nešto što ne bi bilo zgodno... hoće da podseti nacoše u biračkom telu na to da Marinika nije Srpkinja, ali pošto mu je nezgodno da to kaže on ili neko od njegovih direktnih potčinjenih (jer ne želi da izgubi glasove onih koji nisu nacoši, kao i oreol "najevropljanina"), pošalje nekog probisveta da to kaže na TVu sa nacionalnom frekvencijom i onda on to kao najstrožije osudi... i lepo je podsetio nacoše na to zašto ne trebaju da glasaju za opoziciju i istovremeno zadržao oreol "najevropljanina", jer eto nije on ni neko od njegovih to rekao i on je to osudio...

Svaka mu cast ako je to tako lepo organizovao. Trebao je samo jos Palma da plasira neku njenu fotku sa radnog zadatka dok je nadnicila kod Palme u lancu prostitucije... Kao karika koja nedostaje 

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Avocado рече

hoće da podseti nacoše u biračkom telu na to da Marinika nije Srpkinja,

Са цетињским нацошима се дружи Мариникин политички учитељ Чанак.

Нацисти међ Србима не постоје.

Да да смислио Вучић, иначе Срби полетели да гласају за Маринику после овога:

Који си ти антифа лик.

Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Вилер Текс рече

Ево да ти објасим. Он човек по свом животу и раду нема ништа против Румуна. Чак је и радио промоцији одређеник румунских књига. Ето провери ако лаже ја сам погрешио.

Овде се ради да се на основу једне изјаве, којом се манипулише, доноси погрешан суд о човеку.

Ne znam da li je do sada imao izjave protiv Rumuna, komentarisao sam ovu izjavu. Jedini koji manipuliše tom izjavom si ti, tvrdeći da se u njoj govori o braći Rumunima koji se ponašaju bratski prema Srbima... pa sam te zato pitao gde se to nalazi u pomenutoj izjavi... jer, koliko vidim u njoj se očigledno iznosi mržnja prema Rumunima i Mariniki zamera to što je Rumunka... (i što je studirala rumunski jezik?!?!?! confused1 )

пре 12 минута, Вилер Текс рече

Јел рекоше да ће га тужити. Добро, па да видимо исход.

Kad si ti zauzeo stav da su sudske presude jedino merilo istine?  :D 

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ne znam da li je do sada imao izjave protiv Rumuna, komentarisao sam ovu izjavu. Jedini koji manipuliše tom izjavom si ti, tvrdeći da se u njoj govori o braći Rumunima koji se ponašaju bratski prema Srbima... pa sam te zato pitao gde se to nalazi u pomenutoj izjavi... jer, koliko vidim u njoj se očigledno iznosi mržnja prema Rumunima i Mariniki zamera to što je Rumunka.

Kad si ti zauzeo stav da su sudske presude jedino merilo istine?  :D 

На основу Бокановог јавног рада и погледа на свет тешко да има нешто против Румуна.

Значи леба једеш по који пут и од лажних пресуда? 

Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Вилер Текс рече

На основу Бокановог јавног рада и погледа на свет тешко да има нешто против Румуна.

Ako je to tačno, onda je još gore što je ovog puta širio mržnju prema Rumunima radi sitnih političkih poena u korist SNSa, tj. protiv opozicije...

пре 18 минута, Вилер Текс рече

Значи леба једеш по који пут и од лажних пресуда? 

Ja "leba jedem" od savetovanja i zastupanja svojih klijenata... to mi je posao... nije mi posao da donosim presude... šta više, ako bih podneo žalbu na presudu koja je u korist mog klijenta i suprotno njegovoj volji zato što ja mislim da je presuda pogrešna, izgubio bih licencu momentalno...

Takođe, ne postoje "lažne" presude... verovatno misliš na presude u kojima je pogrešno i netačno utvrđeno činjenično stanje i/ili je pogrešno primenjeno materijalno ili procesno pravo...

Takođe, presuda može da bude i potpuno ispravna, a da ne oslikava realnost jer je sud vezan onim što su strane iznele pred sud.

Nekada se i ne stigne do presude jer vlast štiti nekog (kao što će verovatno sada biti slučaj) ili zlikovac umre pre suđenja (npr. Hitler).

Iz navedenih razloga, presude nisu konačno merilo istine (kao i zbog očigledne okolnosti da realnost postoji nezavisno od presuda)... S obzirom da smo se pre samo nekoliko dana složili da u Srebrenici nije počinjen genocid iako postoje pravnosnažne presude o tome, prilično sam iznenađen time da kao nekakav kriterijum istinitosti uzimaš to da li će Bokan biti osuđen ili neće biti osuđen za to što je rekao... kao da ne možemo da vidimo šta je rekao dok se o tome ne izjasni sud...

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Ako je to tačno, onda je još gore što je ovog puta širio mržnju prema Rumunima radi sitnih političkih poena u korist SNSa, tj. protiv opozicije...

Ja "leba jedem" od savetovanja i zastupanja svojih klijenata... to mi je posao... nije mi posao da donosim presude... šta više, ako bih podneo žalbu na presudu koja je u korist mog klijenta i suprotno njegovoj volji zato što ja mislim da je presuda pogrešna, izgubio bih licencu momentalno...

Takođe, ne postoje "lažne" presude... verovatno misliš na presude u kojima je pogrešno i netačno utvrđeno činjenično stanje i/ili je pogrešno primenjeno materijalno ili procesno pravo...

Takođe, presuda može da bude i potpuno ispravna, a da ne oslikava realnost jer je sud vezan onim što su strane iznele pred sud.

Nekada se i ne stigne do presude jer vlast štiti zlikovca ili zlikovac umre pre suđenja (npr. Hitler).

Iz navedenih razloga, presude nisu konačno merilo istine. S obzirom da smo se pre samo nekoliko dana složili da u Srebrenici nije počinjen genocid iako postoje pravnosnažne presude o tome, prilično sam iznenađen time da kao nekakav kriterijum istinitosti uzimaš to da li će Bokan biti osuđen ili neće biti osuđen za to što je rekao... kao da ne možemo da vidimo šta je rekao dok se o tome ne izjasni sud...

Хвала на детаљном објашњењу. С обзиром да је Мариника најавила тужбу, значи да има поверења у правосудни систем, па кад она има поверења ја се повео за њом :)

Подели на овим сајтовима

Молим вас заклопите се ушима ви који понижавате Бокана. Он је за вас светац Божији. :D

• Хахаха 1
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Milan Nikolic рече

Молим вас заклопите се ушима ви који понижавате Бокана. Он је за вас светац Божији. :D

Čekaj bre, pa onaj tvoj glavni (probi)svetac je povodom izjave ovog (probi)svetog rekao:

„Apsolutno osuđujem svakog ko bilo koga vređa na nacionalnoj osnovi. Ja Rumune obožavam, i Ukrajince, i Bošnjake, i Mađare i ne dam da bilo ko napada nekog zato što je Rumun ili Srbin. Uvek ću, svuda, na svakom mestu, da izrazim neslaganje s tim, da osudim svaki govor mržnje i isticanje argumenata da je neko ovakav ili onakav zato što pripada nekoj naciji“

Ali naravno, mediji pod kontrolom tvog omiljenog podržavaju i brane Bokana... pa sad i vi upadate u šizofreniju u kojoj su oba (probi)sveta u pravu iako su kontradiktorni... u pravu je i ovaj što sad priča da nije vređao na nacionalnoj osnovi i onaj drugi što je već osudio vređanje po nacionalnoj osnovi ovog prvog...

Kao što rekoh, u pitanju je samo Vučićeva fora da pošalje neku svoju barabu da priča stvari koje bi Vučić voleo da kaže ali ne sme, pa da onda kao osudi tu izjavu i ispadne kao fin... dok se baraba naravno ne skida sa Vučićevih medija, kako bi se priča o toj izjavi što duže vrtela...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...