Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему

Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

192 члановâ је гласало

1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

• Желе
      33
    • Не желе
      40
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95

Препоручена порука

Ateisti citirajući Nikolaja pokušavaju da pokažu da je bio fašista, a ja sam tumačeći pokušao da im prikažem da je knjiga Kroz tamnički prozorr, kritika fašističke Nemačke koja je vladala evropom.

Tako i antiekumenisti, citirajući svete oce, totalno odoše na stranputicu ,raskoli su dokaz tome.

Raskoli su proizvod ekumenizma.

Подели на овим сајтовима

Raskoli su proizvod ekumenizma.

не би се сложио, расколи су увек били присутни, данас је изговор екуменизам а у историји је су изговори били друге ствари.

Подели на овим сајтовима

не би се сложио, расколи су увек били присутни, данас је изговор екуменизам а у историји је су изговори били друге ствари.

Danasnji raskoli su uglavnom nastali zbog ekumenizma i ponasanja pravoslavnih predstavnika koji su vrlo problematicni i sablaznjavaju mnoge. Naravno, i ti sto su se odvojili su krivi zato sto nisu imali vise vjere.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Danasnji raskoli su uglavnom nastali zbog ekumenizma i ponasanja pravoslavnih predstavnika koji su vrlo problematicni i sablaznjavaju mnoge. Naravno, i ti sto su se odvojili su krivi zato sto nisu imali vise vjere.

Нема Црква времена чекати, да  се духовно сакати призову памети.

Да су у Русији обраћали пажњу на то, у време патријарха Никона, Руси би се и данас крстили са два прста.

Безумнима је је потребан изговор, а наћи ће га само ако желе да га нађу.

Подели на овим сајтовима

Znas to me nista ne cudi sto hrvati igraju na srpsku narodnu muziku. Upoznao sam jednog bogoslova iz Mostara koji zna vise srpskih narodnih junackih pesama nego mnogi od nas. Peva covek i sve srpske patriotske pesme samo razlama na slavi eparhije zahumsko hercegovacke i td. Imalo bi tu jos puno toga navesti. Samo neznam kakve to veze ima sa razogovoirma izmedju PC i RKC? :.mislise.

Подели на овим сајтовима

• 7 months later...

Дијалог са католицима по мени треба да иде у правцу истине и чињеница које за 10 векова нико није још оспорио. Дакле ако дијалогу са РКЦ приступамо на начин такав што ћемо кокетирати са истином и ићи у правцу мешања истине и лажи,то је за мене неприхватљиво јер знамо ко је отац лажи.

Прво за дијалог су потребне две стране и рецимо ако узмемо за пример канонизацију Степинца,опхођење католичких свештеника у Хрватској према Србима...онда прво треба јасно рећи извините али ви ако желите дијалог не треба да нас саплићете.  Е онда даље у богословском дијалогу која мора бити сведена на математику,једноставно ипак православље има иза нас толико богослова,толико историје,толико светитеља,толико свега да би у дијалог приступила са тачке може бити али и не мора. Покајање католика и повратак јединству је један од првих корака,али не као ултиматум,него једноставно кроз дијалог показати,образложити...јер ако имамо тачку а и тачку б да би се те тачке привукле и биле на истом месту не могу остати на оном месту где су пре били,тако и овде не може дакле фактички ништа да се промени а да се створи јединство.  Исто као и пример где у данашњици свакодневој посвађаш се са братом и он није у праву,па не иде да ти идеш њему на ноге и да га молиш да ти опрости,већ наравно он временом схвати грешку и дође код тебе.

Подели на овим сајтовима

• 3 months later...

Иначе,ово време је време кризе дијалога сваке врсте.Да ли суштински имамо дијалог сами са собом,и у оквиру Православља,чак у оквиру једне локалне заједнице.Често се два монолога доживљавају као дијалог и у личној комуникацији,међу,назови најближима.Отвореност и спремност за дијалог је стање свести,начин постојања,кад дођемо до тога,дијалог ће постати стање,и нећемо ни приметити како тече и како је плодотворан,у најлепшем смислу.

Подели на овим сајтовима

• 8 months later...

Дијалог са католицима по мени треба да иде у правцу истине и чињеница које за 10 векова нико није још оспорио. Дакле ако дијалогу са РКЦ приступамо на начин такав што ћемо кокетирати са истином и ићи у правцу мешања истине и лажи,то је за мене неприхватљиво јер знамо ко је отац лажи.

Прво за дијалог су потребне две стране и рецимо ако узмемо за пример канонизацију Степинца,опхођење католичких свештеника у Хрватској према Србима...онда прво треба јасно рећи извините али ви ако желите дијалог не треба да нас саплићете.  Е онда даље у богословском дијалогу која мора бити сведена на математику,једноставно ипак православље има иза нас толико богослова,толико историје,толико светитеља,толико свега да би у дијалог приступила са тачке може бити али и не мора. Покајање католика и повратак јединству је један од првих корака,али не као ултиматум,него једноставно кроз дијалог показати,образложити...јер ако имамо тачку а и тачку б да би се те тачке привукле и биле на истом месту не могу остати на оном месту где су пре били,тако и овде не може дакле фактички ништа да се промени а да се створи јединство.  Исто као и пример где у данашњици свакодневој посвађаш се са братом и он није у праву,па не иде да ти идеш њему на ноге и да га молиш да ти опрости,већ наравно он временом схвати грешку и дође код тебе.

Да брате,жив био и добро збориш.Ако икада дође до спајања то ће бити невиђени бућкуриш :(

Подели на овим сајтовима

• 4 months later...

Непристојни новинар пресреће, тада кардинала Рацингера, (будући папа Бенедикт 16.) и пита га о свештенику који је изазвао скандал у јавности.

У том тренутку, кардинал се изнервирао и јако ситним ударчићем је пецнуо новинара, и тиме му је одузео спасење (16. секунда видео снимка). Бенедикт ми је толико симпатичан, лик је таква моћ и мистичност, да заиста верујем да он има ту моћ да одузме спасење човеку ако га тако пецне руком. 

Колико ми је Бенедикт симпатичан, толико ми је површни Фрањо антипатичан. Лик нема ни најмању ревност према традицији у римокатоличкој миси. Фуј. 
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...