Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest ЖРУ Администрација

Отац Јоил изгубио благодат па вратио ???

Оцени ову тему

Recommended Posts

Реците ми само ко је од вас видео и слушао оца Јоила у свом животу?

Имате ли шта да пришијете српским непријатељима, он то сигурно није.

Баш сте ме наљутили... prstgore ne_shvata

мош се љутиш док не паднеш у несвест, што се мене тиче. dada

пун јутјуб видео и аудио будалаштина оца Јоила из његових уста а које понајмање имају везе са православљем.  :)-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused' />

Ја стварно вас не капирам.

Који то треба да буде ментални склоп верника,да би гутао Јоилове приче??

Јел знате ви за неке друге духовнике?

Да ли сте рецимо икад чули за о Дејана Дејановића, е па тај Јоило му није достојан пертле везати,али без да претерујем...

Можеш да се чешкаш по тој зеленој глави док не паднеш у несвест...

Баш ме брига за ју-тјуб, имам лично мишљење са личним аудио визуелним сусретом са дивним оцем

Јоилом...

confused ne_shvata

Да ли сте рецимо икад чули за о Дејана Дејановића, е па тај Јоило му није достојан пертле везати,али без да претерујем...

Ја никад нисам чула за тог оца... Дејана Дејановића...у ком је он манастиру...

не, погрешно си поставио:

Који то треба да буде ментални склоп човека,да би гутао Јоилове приче??

Fotoaparat mu oduzeo blagodat.     ne_shvata

Ja mislio da samo Abraham Simpson ne zeli da se slika jer ce da mu fotoaparat oduzme dusu.

то мисле и индијанци у Амазону, једном фотографу поразбијали све живо  confused

Guest свештеник Иван

Има врло поучних ствари код о. Јоила али има многих које нису баш на месту. Опет је то ствар личног избора. Ја више волим да чујем човека који ме не плаши већ који ми говори о љубави Божијој и ономе шта је Он учинио за мене. Већ имам довољно разних плашења око себе.  Ја желим да ме вера растерети, да се одморим са мојим Богом. Надам се да има још који овако размишљају.

Немојте само да се тема претвори у СУД, а поготово не у ОМАЛОВАЖАВАЊЕ (у реду здрава критика) оца Јоила, јербо ћемо тему, јелте, закључати.  ne_shvata

Па док је о.Дејан, очигледно није у манастиру.

Старешина храма св.мученика Трифуна, на Топчидерском гробљу.  ne_shvata

Guest свештеник Иван

Отац Дејан је чувени протојереј ставрофор, организатор безброј духовних трибина, старешина цркве Светог Трифуна у Београду. Стари Прота

Polako, bratac! Ne bih da ti popujem, ali izvukao si par reci iz njegovog pastoralnog rada i satanizujes coveka,

ili blaze receno - ismejavas.  :drugarstvo:  Mozda strogo zvuci, njegova propoved je stroga i snazna kao u Ilije Tesvicanina... Vise je on broj ljudi naucio Simvolu vere, priveo i utvrdio u Svetom Bogosluzbenom zivotu

nego sto smo ja i ti uopste pokusali (ajde, ja, da kazem u svoje ime).

Nije on nista lose rekao time sto je dao i moralni stav povodom trudnica i pusaca...  

Slicnu strogocu prema drugima (i sebi) na veliku dxuhovnu korist,

pokazivali su i neki od Svetih Otaca, posebno Sveti Oci koptske pustinje...

То је главни аргумент вас "џоиловаца"! Ако је он привео људе православљу на начин који је приказан у безброј видео клипова на јутјубу...онда је ово још трагичније!

Схвати да људи нису овце да неко узме мотку да их "потера" и "приведе" хришћанској вери. Човек се остварује као хришћанин искључиво ако се пројави као личност, као уд Његовом телу! А не тиме што не пуши, пардон што "не кади ђаволу" и што не узима биометријску документацију.

А иначе није битан квантитет, него квалитет. Ето ту је и проблем епископа Артемија;манастир Црна Река беше расадник монаштва за ЕРП, један од највећих духовних стецишта...и шта би? Сви се разбежали као пуштени са ланца. Никада се не даје предност квантитету над квалитетом, то је у старту осуђено на пропаст. Ето ти и жив пример, имаш га у +Артемију.

Ово што он ради, то није приближавање вере, напротив-удаљавање, уношењем разних инославних (чак и окултистичких!) елемената у православље.

Јел се неко шали, или је само мени ненормално да неко телефонира о. Јоилу због докумената, а да му овај прича бајке о губитку благодати због фотоапарата? И његовом повратку после цепања слика?

:291291291:

Па док је о.Дејан, очигледно није у манастиру.

Старешина храма св.мученика Трифуна, на Топчидерском гробљу.  :drugarstvo:

Хвала...

И мислим да је тему требало закључати пре него су почела омаловажавања.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...