Jump to content
Aristotel

Koliko ima pravoslavnih?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest

Бугарска је по том питању најслабија , има можда до стотинак монаха али ја сам ставио 90 , буквално сам бројао по манастирима колико их има !

Монахиња има за нијансу више , у суштини нема их више ( монаха и монахиња ) од 300 .

Guest

Занимљиви су Пољаци , њих има солидно добро гледамо да имају свега 12 манастира и у просеку око 10 их има.

Ја сам написао да има 50 монаха и 50 монахиња , али засигурно их има више поготово монахиња!

Имају један солидно добро бројчан мушки манастир око 15 монаха и неколико искушеника, такође и имају два женска манастира један близу 20 и други исто тако око 15 монахиња.

Гледано да је Пољска мала паства , солидан је проценат монаштва , сигурно их укупно има око 120.

Guest

Статистику Архијереја сам тражио директно по сајтовима , у ове бројке урачунати су и умировљени Архијереји , мада нисам све пронашао тако да их има више , поготово у Руској Патријаршији .

Такође можете видети у мојој теми СЛИКЕ ПОГЛАВАРА И ОСТАЛИХ АРХИЈЕРЕЈА

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,8212.0.html

где сам их у већој мери пронашао и поставио  .

Постављање ових фотографија ми доста помогло да сазнам колико имамо Православних архијереја и то:

ВАСЕЉЕНСКА ПАТРИЈАРШИЈА -------------------------------------  150 ( могуће да има више )

АЛЕКСАНДРИЈСКА ПАТРИЈАРШИЈА ---------------------------------    44

АНТИОХИЈСКА ПАТРИЈАРШИЈА -------------------------------------   28

ЈЕРУСАЛИМСКА ПАТРИЈАРШИЈА------------------------------------   29

РУСКА ПАТРИЈАРШИЈА --------------------------------------------  230 ( најмање )

СРПСКА ПАТРИЈАРШИЈА--------------------------------------------   42

БУГАРСКА ПАТРИЈАРШИЈА -----------------------------------------   32

РУМУНСКА ПАТРИЈАРШИЈА ----------------------------------------   55

ГРУЗИЈСКА ПАТРИЈАРШИЈА ----------------------------------------   36

КИПАРСКА АРХИЕПИСКОПИЈА --------------------------------------   17

ГРЧКА АРХИЕПИСКОПИЈА ------------------------------------------   92

АЛБАНСКА АРХИЕПИСКОПИЈА --------------------------------------    5

ПОЉСКА МИТРОПОЛИЈА -------------------------------------------   11

ЧЕШКА И СЛОВАЧКА МИТРОПОЛИЈА --------------------------------    5

АМЕРИЧКА МИТРОПОЛИЈА  -----------------------------------------   21

ФИНКА АУТОНОМНА ЦРКВА -----------------------------------------    4

ЈАПАНСКА АУТОНОМНА ЦРКВА --------------------------------------    2

УКУПАН БРОЈ :                                               најмање                 800

Допунио сам број архијереја БУРАРСКЕ ПАТРИЈАРШИЈА , укупно их има 32 Архијереја .

Kazes Kopti nisu pravoslavni.

У Америци атинска архиепископија Копте и Јермене сматра православнима, што доказује њихова сарадња понајвише на факултету Holy Cross у Бостону. Претпостављам да они у САД изражавају став Атине.

Јој, што су глупе статистике! ЈОЈ ГЛУПОСТИ!

Па ви у вернике сврставате оне који се изјашњавају православним, који су по нелим идеолошким и националиним разлозима православни.

А колико је људи заиста православно-црквено, уцрковљено? Који и чине Тело Христово?

Јој, што су глупе статистике! ЈОЈ ГЛУПОСТИ!

Па ви у вернике сврставате оне који се изјашњавају православним, који су по нелим идеолошким и националиним разлозима православни.

А колико је људи заиста православно-црквено, уцрковљено? Који и чине Тело Христово?

A što bi Ti htio, statistiku koju ćemo doznati tek kad dođemo u raj?!

Ako dođemo...

Ама бре треба разграничити формално верујуће од оних који су заиста верујући!

To će Sudac razgraničiti, ne možemo mi!

Mi se trebamo truditi da ne budemo kao oni koje opisuju slijedeće riječi iz evanđelja po Luki (Lk 13):

23. Рече му пак неко: Господе, Је ли мало оних који се спасавају? А он им рече:

24. Борите се да уђете на уска врата; јер вам кажем: многи ће тражити да уђу и неће моћи.

25. Кад устане домаћин и затвори врата, и почнете напољу стајати и куцати у врата говорећи: Господе, Господе, отвори нам! И одговарајући рећи ће вам: Не познајем вас откуда сте.

26. Тада ћете почети да говорите: Једосмо пред тобом и писмо, и по трговима нашим учио си.

27. А он ће рећи: Кажем вам, не познајем вас откуда сте. Одступите од мене сви који чините неправду!

28. Ондје ће бити плач и шкргут зуба, кад видите Авраама и Исака и Јакова и све пророке у Царству Божијем, а себе напољу истјеране.

29. И доћи ће од истока и запада и од сјевера и југа и сјешће за трпезу у Царству Божијем.

30. И гле, има посљедњих који ће бити први, и има првих који ће бити посљедњи.

Лепо је то што ми хоћемо да се сви спасу, крштени, некрштени, морално , аморални....

Али да ли можемо мулимана да назовемо православним?

Лепо је то што ми хоћемо да се сви спасу, крштени, некрштени, морално , аморални....

Али да ли можемо мулимана да назовемо православним?

28. Ондје ће бити плач и шкргут зуба, кад видите Авраама и Исака и Јакова и све пророке у Царству Божијем, а себе напољу истјеране.

Да можемо, кад се покрсти у православној вјери, хахахаха!

Дај, не препадај сувишно и себе и нас с њима и с тим њиховим причама.

Тамо горе у том цитату из Јеванђеља се нигдје не спомиње пророк Мухамед.

Не вјерујем да би нам Исус пропустио шта рећи више о њему и прикладно га

најавити да је по нас био тако круцијално важан! Овако може бити ким хоће!

0405_feel

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...