Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Милан Меденица :)

Зашто добри момци увек "извисе"?

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЗАШТО ДОБРИ МОМЦИ УВЕК “ИЗВИСЕ”?

Никола Дражовић | Јул 16, 2010

Изучавајући ову силну проблематику, или боље речено патологију мушко-женских односа, некако смо дошли до закључка да је плодно балканско тле препуно примера како се у ствари у вези ТРЕБА поставити. Блебетања о томе да желе да буду поштоване, цењене и схваћене, управо су само то – блебетања. Оног тренутка када је испоштујете, „исцените“ и схватите, она ће по „дефолту“ потражити неког новог, следећег који ће морати да научи да је цени, поштује и разуме. Погађате шта ће бити са њим..

Ако бисмо мало здраворазумски размислили, као највећи планетарни љубавници наводе се мушкарци махом латино порекла – Италијани, Шпанци, Кубанци, цела Јужна Америка + Французи (који спадају ко зна где). И шта су њихове универзалне одлике – хоштаплери и прељубници ватрене крви чијим венама тече чиста страст. Ок, неретко и 2 до 5 промила неке жестине, али ко смо ми да судимо..

Ипак, они су оно за чим чезну све жене, али дефинитивно нису оно што захтевају од мушкарца са којим су. Право питање није зашто је то тако, већ да ли оне уопште захтевају да мушкарци буду осећајне душице, односно шоње, папучари и све остало.. Одговор је НЕ. У питању је грешка која нам је иначе позната као феномен ПРИНЦА НА БЕЛОМ КОЊУ. То је оно о чему жене сањају и надају се да ће на једног таквог наићи. Проблем је у томе што жене везу доживљавају као дресуру. У почетку све су задовољне тиме ко смо и шта смо – мушкарац са великим М. Међутим, како недеље и месеци одмичу, дресура лагано започиње. Што васпитно-едукативна шиба јаче и чешће удара по нашим леђима, у жељи да спознамо нашу драгу као личност равноправну и пуноправну, то оно наше М постаје све мање. Јасно, временом смо научили да јој на фијук те шибе уделимо комплимент, измасирамо уморна стопала, направимо топлу мирисну купку, али оно на шта она није рачунала је да је дресура за последицу имала да смо отишли у сасвим другу крајност – из апсолутне доминације у потпуну потчињеност. А то није слика њеног ПРИНЦА.. У том тренутку она ће изговорити оно чувено – не знам шта се десило, мислим да више нисам заљубљена у тебе.. Наравно да ниси, па ни сам не бих могао бити заљубљен у ово што си од мене створила, гуско глупа.

Питање које је кључно за разрешење проблема ЗАШТО ДОБРИ МОМЦИ НА КРАЈУ ИЗВИСЕ гласи КО ЈЕ КРИВ? Она, је ли? Е, па није. Крив си ти! Крив си зато што си је пустио да те претвори у шоњу какав сада јеси. Крив си зато што сада седиш у мраку, слушаш тугаљиву музику и уз сузе у гласу се питаш – Зашто, а био сам тако добар према њој.. Зашто? Управо зато! Девојке не желе да будеш добар према њима. Њима треба мушкарац који ће бити способан да им парира, да задржи своје ЈА и да им на тај начин никада не досади. Компромис је у вези добра и кључна ствар, али мораш разликовати компромис од пристајања на све. Дресура је тест на ком можеш, као и на сваком тесту, проћи или пасти. Прошао си ако није свака њена последња, ако је кулираш када је љута, не дозвољаваш да манипулише тобом, не дозволиш ДА ОНА НОСИ ПАНТАЛОНЕ. Пао си оног тренутка када ти њена добра воља постане разлог за живот. Жене воле неосвојиво – намучи их, не буди УВЕК добар момак! Ништа не учи поштовању као мало страха у костима… али мало.

Што рече Његош: Чаша жучи иште чашу меда – смијешане, најлакше се пију…

©Muskimagazin.com

О аутору: Од брдовите Босне, преко плавог Јадранског и зеленог Панонског мора, срећно свршио на београдским брзацима који га носе – видећемо куда. По „викању“ дипломирани политиколог за новинарство и комуникологију, што му у преводу значи новинар, а у изворном значењу доживотни хонорарац са надом да неће живети од новинарске пензије, јер су ретки они који је и доживе.. Осим М@Н!ијачења овде на М@Н!у прати војску, туризам, забаву и све друго што му неће дозволити да застрани у воде уске профилисаности, мада се околина искрено и отворено нада да ће се ускоро профилисати макар као ОЖЕЊЕН. Само нек се надају...

http://muskimagazin.com/index.php/2010/07/16/zasto-dobri-momci-uvek-izvise/

evo 2 citata.... mog omiljenog engleskog pisca  

Постављена слика                                         Постављена слика

“TI SI ZAMISLJALA DA JE ON NESTO STO NIJE BIO.TAKVA JE ZENA.ONA MISLI DA ZNA STA JE DOBRO ZA COVEKA I ONA CE SE POSTARATI DA ON DO TOGA DODJE; NISTA SE NJE NE TICE AKO ON PRI TOM UMIRE OD GLADI.COVEK CE UZALUD DA VAPIJE ZA ONIM STO MU JE POTREBNO;GLAVNO JE DA GA ONA IMA ZA SEBE I DA MU DAJE ONO STO ONA SMATRA DA JE DOBRO ZA NJEGA. ’’

lorens,sinovi i ljubavnici

“POGLEDAO JE OKO SEBE.DOBAR DEO LJUDI KOJE JE POZNAVAO BILI SU SLIČNI NJEMU,SPUTANI SVOJOM NEVINOŠĆU,KOJE NISU MOGLI DA SE OSLOBODE.BILI SU TOLIKO OSETLJIVI PREMA ŽENAMA DA BI IH SE RADIJE ZAUVEK LIŠILI NEGO DA IM NANESU NEKI BOL ILI NEPRAVDU.KAO SINOVI MAJKI ČIJI SU MUŽEVI NA GRUB NAČIN POVREDILI NJIHOVU ŽENSKU UZVIŠENOST ONI SU BILI ISUVIŠE BOJAŽLJIVI I STIDLJIVI.LAKŠE IM JE BILO DA SE ŽRTVUJU NEGO DA SE IZLAŽU UKORU JEDNE ŽENE , JER SU U SVAKOJ ŽENI VIDELI SVOJU MAJKU I BILI POTPUNO PROŽETI OSEĆANJIMA PREMA MAJCI.VIŠE SU VOLELI DA PODNOSE NEZGODE CELIBATA NEGO LI DA IZLOŽE OPASNOSTI DRUGU OSOBU. “

OPET D.H.LORENS , ISTA KNJIGA

mislim da dosta ovoga utiče na te tzv. dobre momke.... imao sam slične tripove... niko drugi neko sam Bog me je naučio i izvukao iz svega toga.... uh... kako je to utkano u nas...

Lorens je car... ako niste čitali,posebno muška populacija,kjiga SINOVI I LJUBAVNICI je moja topla preporuka.... odnos muškarca sa ženom i majkom.... do bola istinito opisano... iz podsvesti izvadjeno

Dobi momci, dobre djevojke izvise, loši momci i loše djevojke dobijaju šta god požele. Mislim sve je to individualno. Niti su svi muškarci lenji i bezobrazni, a nisu ni sveci, tako važi i za žene. Problem postoji odavno, a ogleda se u tome da se svi bore za dominaciju, i kada je dobiju pređe im u dosadu, i traže novo uzbuđenje (govorim o onoj lošoj strani), tada "papučari" i "papučarke" (ne znam kako da nazovem osobe ženskog pola u ovom slučaju) osjećaju se iznevjereno, pitaju se zašto, krive sebe itd. Elem nijedna strana nija nevina. Zašto? Zato što je ono što mi u svojoj glavi i srcu smatramo ljubavlju - u stvari nema veze sa onim što prava ljubav jeste (čast izuzecima koji znaju šta je to istinska ljubav). Generalno mislim da većina smatra da je ljubav tante za mante, tj.daš mi i dam ti. Ali istinska ljubav Jevanđelje nas uči - ne traži svoje. 0110_hahaha

P.S: Pero svaka čast za post! eheeeej

Zato što je ono što mi u svojoj glavi i srcu smatramo ljubavlju - u stvari nema veze sa onim što prava ljubav jeste (čast izuzecima koji znaju šta je to istinska ljubav). Generalno mislim da većina smatra da je ljubav tante za mante, tj.daš mi i dam ti. Ali istinska ljubav Jevanđelje nas uči - ne traži svoje. eheeeej

P.S: Pero svaka čast za post! ;)

0110_hahaha  0442_feel

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...