Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

marija

Никола Тесла (1856 – 1943)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Nikola Tesla sahranjen je na njujorškom groblju Fernklif 10. januara 1943. godine. U sanduku prekrivenom američkom i srpskom zastavom, na večni počinak otišao je, po sopstvenoj želji, uz zvuke šubertove „Ave Marija“ i srpske tradicionalne pesme „Tamo daleko“. Izveo ih je na violini njegov prijatelj Zlatko Baloković zajedno sa slovenačkim horom Slovan.

http://www.youtube.com/watch?v=XnlmFzNdiUw&feature=related

JEDNA OD NAJLEPSIH IZJAVA NIKOLE TESLE

"Radim za budućnost, i savremenici me neće razumeti, ali jednoga dana prevladaće naučni zakoni prirode čije sam tajne otkrio i sve ce se izmeniti, kao dlanom o dlan, sve će se promeniti. Nastupiće nova era čovečanske mudrosti, čije će glavne odlike biti razumevanje vremena, otkr...iće izvora beskrajne energije i oblikovanje materije po volji naučnika. Ljudska svest pomeriće granice života i biće moguće razgovarati sa dušama umrlih odvojenim od tela.

Ova saznanja dodatno će pomeriti naše shvatanje o razlici života i smrti.

Uveren sam da je ceo kosmos objedinjen, kako u materijalnom tako i u duhovnom pogledu. Postoji u vasioni neko jezgro otkuda mi dobijamo svu snagu, sva nadahnuća, ono nas večno privlači, ja osećam njegovu moć i vrednosti koje ono emituje celoj vasioni i time je održava u skladu. Ja nisam prodro u tajnu toga jezgra, ali znam da postoji i kad hoću da mu pridam kakav materijalni atribut, onda mislim da je to SVETLOST, a kad pokušam da ga shvatim duhovno, onda je to LEPOTA i SAMILOST. Onaj koji nosi u sebi tu veru oseća se snažnim, rad mu čini radost, jer se sam oseća jednim tonom u sveopštoj harmoniji."

samo da kazem, pojavile su se na netu mnoge navodne Tesline izjave koje nikad nije izjavio, i takodje se mnogo manipulise i modifikuje, tako da treba uvek proveravati izvore... posebno se sektasi bave time zarad sopstvene koristi

e vidis bas na njegovom sajtu, ako je to taj clanak, obrati paznju sta sve dalje pise i ko stoji iza navodnog teksta... to su oni sto bulje u sunce lol... a vec sam ga pitao u vezi tog teksta okle mu, evo sta kaze:

"Intervju sa Teslom su mi poslali ljudi iz Tesline fondacije iz Filadelfije"

Pozdrav

BD

-------------------------------------------------------------------

a potom mu ja odgovaram:

"ipak je ovaj intervju sa Teslom izmisljen

http://www.dragas.bi...&catid=184:u-ii

tj ako je i autentican, delovi su izmenjeni, znaci prevara i laz, to su oni new age sungayzeri sto bulje u sunce, proveri to da ne bude posle problema :D"

-------------------------------------------------------------------

znaci vidis prevaranata danas ima kolko oces i naravno da im je cilj da prevarene postene ljude, one nepostene nema potrebe da prevare jer su vec prevareni...

Ovu izjavu je postavio branko dragas na svom fb profilu.moz da ga pitamo odakle je ta izjava

i nije kolko znam on postavio, jer on ne postavlja na FB nego je to vise fanpage, znaci ne uredjuje on na FB... al sam zato naisao na taj tekst na njegovom sajtu pa sam reagovao

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...