Jump to content
Guest Светлана

о. Серафим Роуз

Оцени ову тему

Recommended Posts

Које неканоснке Цркве?

Јеромонах Серафим Роуз, рођен као Јуџин Роуз Денис, био је свештеник Руске заграничне цркве

Тако је, али је у тренутку смрти, тј. непосредно пред само упокојење (због неких свађа са архијерејима око екуменизма и не знам чега), иступио из Руске заграничне Цркве.

Тако да је био у статусу кво. На жалост.

Касније су га неки његови ученици рехабилитовали, постмортем.

Александар не да претерује својим изјавама већ доводи себе у опасност да непромишљеношћу и брзоплетошћу навуче на себе исти такав суд,јер каквим судиш-таквим ће ти се и судити,заправо свима нама.

Нама је скоро био у гостима,отац Пајсије,Американац,и разговарали о о.Серафиму и он као свештеник одговорно тврди а веома је близак са Платином,да отац Роуз никада није иступио из Цркве већ његов пријатељ и члан братства,Герман или Герасим...како беше.

Отац Пајсије то одговорно тврди,будући да је и сам био прелешћен од истог и уз препоруку отишао код лажног Епископа кога му је овај препоручио,рукоположио га и тек после пар година је отац Пајсије сазнао да он није канонски епископ .Њему и његовој заједници се свет срушио али тада их је пригрлила наша Мајка Црква и Епископ Лонгин и рукоположио га и сада људи нормално функционишу и са великом љубављу гледају на нас Србе и нашу Цркву.

Дакле,добро размислите када приповедате овакве ствари.Ја лично сам одавно прерасла и књиге и ставове оца Роуза али далеко од тога да сматрам да треба размишљати а камоли писати овако као Александар,поготово од Теолога,будућег свештеника.

Ja sam čitao u knjizi o ocu Serafimu da je na samrtničkoj postelji rekao Germanu:"Da si proklet"

German je bio napravio dete nekoj devojci a kasnije i neku versku sektu.

Да...да и тако се много саблазнули и прелестили преко њега...

Отац Серафим је први који је употребио израз "богослов (теолог) са цигаром" за људе или тачније нељуде, попут мене, који у својој маштовитости мисле да тврдо стоје у Цркви, толико тврдо да су чак њени некакви стубови.

Знам да је за многе болна ова опаска светитеља, међутим она је истина и узалуд галамимо. Предстоји нам не гласање и надгласавање већ праведно суђење за које се ваља спремати и на коме нико од нас неће бити питан за могуће пропусте било кога другога осим нас самих и на коме би нам , као уосталом и сада, врло значиле молитве Светога Серафима Роуза.

Мислим да морамо да водимо рачуна како и шта причамо.Није то само,написати на форуму....па ће ветар однети.Преко једног човека дође саблазан многима.

На крају,крајева као што је рекао наш пријатељ ћакон Мајкл,ове године отвориће се гроб оца Роуза и тада ће се просто знати неке ствари.Неко је једном написао на ово,да није нетрулежност валидност Светитеља.Сматрам да је то неумесна опаска јер сви знамо и нисмо луди како неке ствари функционишу,бар код нас,православних

хришћана.

Дакле,добро размислите када приповедате овакве ствари.Ја лично сам одавно прерасла и књиге и ставове оца Роуза али далеко од тога да сматрам да треба размишљати а камоли писати овако као Александар,поготово од Теолога,будућег свештеника.

Да ли се ово на мене односи?

Ја сам рекао да сам лично у Америци то сазнао и то од људи који поштују оца Серафима и који то сматрају једном његовом људском слабошћу у тренутку болести и осталог.

Не знам шта је теби причао који свештеник, али овде се не ради о причи, већ о факту!

Друга је ствар што су после многи - можда и са правом - почели да га рехабилитују.

Дакле, отац Серафим Роуз је умро ван Цркве - то стојим својим именом и презименом.

Мислим да морамо да водимо рачуна како и шта причамо.Није то само,написати на форуму....па ће ветар однети.Преко једног човека дође саблазан многима.

На крају,крајева као што је рекао наш пријатељ ћакон Мајкл,ове године отвориће се гроб оца Роуза и тада ће се просто знати неке ствари.Неко је једном написао на ово,да није нетрулежност валидност Светитеља.Сматрам да је то неумесна опаска јер сви знамо и нисмо луди како неке ствари функционишу,бар код нас,православних

хришћана.

То је апсолутно детињасти аргумент Валентина!

Чуј "отвориће гроб па ће се знати ствари"!!!

Од када си ти свела своју веру и хришћанство на овакве плиткости?

И ово за "код нас православних хришћана", звучи као да си ти једина православна и да знаш шта је апослутно православно.

А добро знаш да мошти нису никакав православни аргумент.

Мислим, ма дај! Какви си ти ово аргументи?

Александар не да претерује својим изјавама већ доводи себе у опасност да непромишљеношћу и брзоплетошћу навуче на себе исти такав суд,јер каквим судиш-таквим ће ти се и судити,заправо свима нама.

Нама је скоро био у гостима,отац Пајсије,Американац,и разговарали о о.Серафиму и он као свештеник одговорно тврди а веома је близак са Платином,да отац Роуз никада није иступио из Цркве већ његов пријатељ и члан братства,Герман или Герасим...како беше.

Отац Пајсије то одговорно тврди,будући да је и сам био прелешћен од истог и уз препоруку отишао код лажног Епископа кога му је овај препоручио,рукоположио га и тек после пар година је отац Пајсије сазнао да он није канонски епископ .Њему и његовој заједници се свет срушио али тада их је пригрлила наша Мајка Црква и Епископ Лонгин и рукоположио га и сада људи нормално функционишу и са великом љубављу гледају на нас Србе и нашу Цркву.

Oni nisu znali da je Diocesa Vasiloupolis nekanonska? Pa onda su oni mnogo naivni. istina je da su iz tog raskola istupili kada se pojavio strasan skandal u toj nekanonskoj crkvi. Nasa crkva ih je prihvatila ali bi mnogi tamo morali da shvate smisao tog pristupa; koliko znam manastir je poluprivatni i dalje se vodi na imenima monaha kao vlasnika; a O. Serafim je bio covek sa mnogo vrlina ali i mana. ja bih rekao da je veci problem pak njegovi sledbenici nego on; koji u njemu vide svetitelja ( da ne kazem gurua) koji nije podlzean kritici

Ја први пут чујем да је о.Серафим умро ван Цркве.Раније то нисам нигде прочитао.Питање је колико је та информација веродостојна.

Нисам на тебе мислила Лазаре већ на Александра,чини ми се да је теолог ако није-извињавам се.Твоји ставови су умеренији,зато ми нису ни скренули пажњу.

Детињасто или не,свеједно је,барем мени,која не носим бреме звања-теолога,значи,може ми се да будем народски човек :) а с друге стране и сматрам и те како валидно ако Бог одлучи да своје Свете прослави и телима мироточивим и нетрулежним,оооо,то и те како је догматски објашњиво.

Ја испричах како је мени испричано а сад пунота истине је у Истини једино,Христу Господу.

Oni nisu znali da je Diocesa Vasiloupolis nekanonska? Pa onda su oni mnogo naivni. istina je da su iz tog raskola istupili kada se pojavio strasan skandal u toj nekanonskoj crkvi. Nasa crkva ih je prihvatila ali bi mnogi tamo morali da shvate smisao tog pristupa; koliko znam manastir je poluprivatni i dalje se vodi na imenima monaha kao vlasnika; a O. Serafim je bio covek sa mnogo vrlina ali i mana. ja bih rekao da je veci problem pak njegovi sledbenici nego on; koji u njemu vide svetitelja ( da ne kazem gurua) koji nije podlzean kritici

Оче,кад погледаш реално,није то само проблем следбеника о.Роуза него глобалан проблем данашњице.

Слепо уверење да је неко непогрешив,екс-катедра непогрешивости,како квази-духовника преко добрих духовника,Епископа па и нас на крају крајева...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...