Jump to content
Guest Светлана

о. Серафим Роуз

Оцени ову тему

Recommended Posts

Све можда и могу да разумем - и фундаментализам, и ригидност, и генерализације, и предрасуде - али одакле му идеја да су KISS бивши православни Руси, никада ми неће бити јасно...

Све можда и могу да разумем - и фундаментализам, и ригидност, и генерализације, и предрасуде

Zasto ovako ostre reci ? Ima toga po malo u tekstu, ali mislim da je covek najvecim delom u pravu.

Kada bi nasu civilizaciju zaista video neki obican hriscanin ( ili bilo koji covek ) od pre 100 godina, zaista bi vecinu smatrao za idiote i duhovno bolesne osobe. Mnogo smo se promenili ( u negativnom smislu ) za veoma kratko vreme, i prihvatili neke stvari i pojave koje ne bi bile moguce do pre samo 30-at godina.

Nego kakav? Muslimanski?
Манихејски помешан с протестантским фундаментализмом, дуалистички, неки би рекли ,,гностички'' - но било како било, оно нема везе са хришћанством (осим што користи речник теологије, што су уосталом радили и древни ,,гностици'')...

Манихејски помешан с протестантским фундаментализмом, дуалистички, неки би рекли ,,гностички'' - но било како било, оно нема везе са хришћанством (осим што користи речник теологије, што су уосталом радили и древни ,,гностици'')...

E, vala svasta cu jos da procitam. Otac Serafim Rouz - gnostik.

Zasto ovako ostre reci ? Ima toga po malo u tekstu, ali mislim da je covek najvecim delom u pravu.

Kada bi nasu civilizaciju zaista video neki obican hriscanin ( ili bilo koji covek ) od pre 100 godina, zaista bi vecinu smatrao za idiote i duhovno bolesne osobe. Mnogo smo se promenili ( u negativnom smislu ) za veoma kratko vreme, i prihvatili neke stvari i pojave koje ne bi bile moguce do pre samo 30-at godina.

Озбиљно ме питаш, или се зезаш?

Озбиљно ме питаш, или се зезаш?

Ima toga sto si bio nabrojao u tekstu, ne kazem da nema.Ali imam utisak da se ti bas ne slazes sa tekstom. Nije valjda i po tebi otac Serafim gnostik ?

Covek je po meni veliki duhovnik i ume odlicno da opise pad i opasnosti Zapadne " kulture " jer je odlicno poznaje.

и рече ти...

и то по ко зна који пут...

а ти му дођеш као неки Православац?

Околности и начин на који је о.Серафим приступио Православљу су једноставно такве природе да је и овакво претјеривање (а овај текст Православни поглед на свијет то у себи носи) својеврсно огледало његовог монашког лика који је у неким тренуцима непромишљено и крајње параноично реаговао на сваку врсту различитости.Мислим да то најбоље осликава овај цитат из поменутог текста :

"Vrlo čudan odgovor na skori film o kome svi pričaju i koji gledaju u SAD, “E.T.“ koji

je uzrokovao da bukvalno milioni naizgled normalnih ljudi izrazi svoju privrženost

prema heroju, “spasitelju iz svemira“, koji je očigledno demon ‐ očigledna priprema ljudi

za obožavanje dolazećeg antihrista. (a slučajno, filmski urednik zvaničnih novina Grčke

Arhiepiskopije u Americi, Pravoslavni sveštenik, srdačno je preporučio film

Pravoslavnom narodu, govoreći da je to čudesan film koji nas može naučiti ljubavi i da

svi treba da ga pogledaju.) "

лол

филмови су прича за себе...

сваки има јасну поруку...

е сада....Православље се мало разводни разним докторантима са разних универзитета...

који као и О.Серафим...уносе ноту себе и околности под којима су сазревали у теолошко учење...

"Vrlo čudan odgovor na skori film o kome svi pričaju i koji gledaju u SAD, “E.T.“ koji

je uzrokovao da bukvalno milioni naizgled normalnih ljudi izrazi svoju privrženost

prema heroju, “spasitelju iz svemira“, koji je očigledno demon ‐ očigledna priprema ljudi

za obožavanje dolazećeg antihrista. "

У овом тексту нема грешке... :nene:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...