Jump to content

У ВОЈСКУ МУШКАРЦИ И ЖЕНЕ: Захтев ПОКС скупштинском Одбору за безбедност

Препоручена порука

пре 9 часа, Дејан рече

Данашња војска је пуна људи који су у својој младости преживели ратове и ратишта, тако да је сасвим очекивано да ће бити алкохоличара, људи на лековима и сл.

Људи које ја знам (а знам их откад су били питомци) никада нису били на ратишту. Такође сам видео да почну да пију и људи који раде при војсци, а који нису војници (знам алкохоличаре с ВМА, с ВТИ, ...).  Једноставно, стекао сам утисак да је култура тамо таква.

Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Dragi рече

Što? Jevrejkinje u izraelskoj vojsci su baš se.. keksi ;)

Sexy snaps of the hottest women in the Israeli Army celebrated in bizarre  Instagram account

Ili zašto Jevreji jure svi u vojsku :smeh1:

Treba mi vojska da bih bila keksi? I moram da budem keksi, jer sam žensko? Jer se sve oko toga vrti?

🤮

Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Smaragdni kamičak рече

Treba mi vojska da bih bila keksi? I moram da budem keksi, jer sam žensko? Jer se sve oko toga vrti?

🤮

Жене су увек биле злоупотребљаване у сврху војне пропаганде (врло је лако манипулисати мушкарцима помоћу жена, Путин је на пример користио жене за изборну кампању). Раније, кад је памет била здравија (ником није падало на памет да убацује жене у војску) пропагнда је била типа жене те неће ако не одеш у рат.

co-topic-wwi-recruitment-posters-700x1049.jpg.adf453ece21edc62eb350150399e40a3.jpg

Сада, Драги & Co. пуцају на пропаганду типа дођите у војску ту вас чекају жене, што је нонсенс јер је фратернизација (с разлогом) забрањена.

Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Smaragdni kamičak рече

🤮

Dok ne odeš u manastir: Da :)

Nije da se sve oko toga vrti. Ali svi se doteravamo i gledamo da budemo što više lepši, prijatniji, muškarci će svojim izgledom eventualno da imponiraju. Naš izgled govori o nama, našim vrlinama, uspesima, sposobnostima. Ili nije li crven cvet na glavi devojke u narodnoj nošnji se.. keksi? Naravno, zavisi koliko godina ima - ako je deset, onda je slatko; ako je dvadeset, onda govori nešto drugo...

Si vis pacem para bellum, ko želi mir da se sprema za boj. Miroljupci koji su bili protiv onoga "bolje rat nego pakt" vodili su posle svoje Srbe na streljanje. Lepo reče Bertholt Brecht:

Zamisli rat je i niko ne ode

...onda rat dolazi kod vas!
Ko ostaje kući kada počinje borba,
i pusti druge da se bore za njegovu stvar,
taj mora da se pazi:
jer ko nije delio borbu,
taj će deliti poraz.
Te ni borbu ne izbegava,
ko želi borbu da izbegne:
jer boriće se za stvar neprijatelja,
ko se nije borio za svoju stvar.

Ali sve mora da bude promišljeno, jer i Hristos govori da ko se mača hvata od mača će i da padne, i kralj koji sa deset hiljadu vojnika krene na drugoga kralja a onaj dođe sa dvadeset hiljada a ovaj onda gleda što pre da se pomiri. Ali nemojmo da budemo glupi, misleći da će da nas vole i ljube i da nas miluju ako se predajemo i bivamo žrtve! Žrtva je plen - ona se nikad ne miluje, nego je pojedu.

Al' je slatka maca, zar ne :) A kakav bi onaj zvuk od miša?

https://youtu.be/RbM0ZXWDLGs

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

On 8.6.2021. at 11:00, Smaragdni kamičak рече

🤮

Ma da, kako da ne.

Možemo samo da se foliramo. Nema te žene i devojke, koja ne bi želela da tako izgleda, a nema ni muškarca, koji ne bi želeo da ima ženu ili devojku sa takvim izgledom. Zato se i šminkaju, iscrtavaju uglove oko očiju, fotografišu sa napućenim usnama i u pozama gde se ističe zadnjica, a da bi pojačale taj efekat, utežu se u pantalone, helanke i suknjice sa izrezima, pripijene uz telo i čak posežu za najgorim metodama, podvrgavajući se izgladnjivanju, ubacivanju silikona i raznoraznih hemikalija za menjanje izgleda svog lica i tela.

Na primer ti, na forumu šalješ nedvosmislenu poruku svima da te strahovito impresionira engleski glumac Henry Cavill, upravo zahvaljujući njegovom izgledu. Time što kačiš njegove slike ovde i gif-ove, pa i na svom profilu držiš scenu iz američkog filma o “supermenu”, kao da je to nekakav svetli primer, ostavljaš utisak da si opsednuta njime i pored njegove reputacije kao muškarca koji je promenio dosta seksualnih partnera. Kad bi sve vernice tako obožavale strance, od srpskog naroda i vere, odavno ne bi ostalo ništa.

Niko nije u obavezi da bude iskren, ali ako su neke stvari toliko očigledne, besmisleno je predstavljati ih drugačije.

Подели на овим сајтовима

On 11.6.2021. at 11:57, Jokic Z. рече

Ako nek se sminkaju da budu lepe i nek rade hip trast valja se

Nek’ se šminkaju, nek’ puće usne na fotografijama na internetu, nek’ nose štikle i upadljivu tesnu odeću i nek’ pišu kako to ne rade da bi muškarcima izgledale seksi,  niti zbog rivaliteta sa drugim ženama oko seksualno privlačnih muškaraca, nego “zbog sebe” i “samopouzdanja”. A mi muškarci smo valjda sisali vesla, pa treba u to da poverujemo.

Подели на овим сајтовима

On 8.6.2021. at 8:33, mirko1929 рече

Људи које ја знам (а знам их откад су били питомци) никада нису били на ратишту. Такође сам видео да почну да пију и људи који раде при војсци, а који нису војници (знам алкохоличаре с ВМА, с ВТИ, ...).  Једноставно, стекао сам утисак да је култура тамо таква.

Тога има свуда.

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...
On 15.6.2021. at 15:04, Jokic Z. рече

Napravis se da si siso veslo kao ne znas zasto se sredjuje i onda joj lepo kazes sta tebe pali pa se ona tako sredi

Bar to ne moram, pošto ne pripadam onoj grupi muškaraca za koje se one “sređuju”.

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...
On 7.6.2021. at 14:23, GeniusAtWork рече

Јеси ли ти служио војни рок?

Пошто могућност добровољног служења није ниједног тренутка укинута, постоји и данас, реко чисто да видим шта сте сви ви које брине инвазија усташа и учк урадили по том питању личним примером. Да бисте онда могли другима да држите лекције.

Evo, čak ih i javno zovu ali cenim da za forumske ratnike ni to neće pomoći...

RS.N1INFO.COM

Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije tokom meseca avgusta organizovaće predstavljanje dobrovoljnog služenja vojnog roka u pet...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...