Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest O.Ugrin

HOMOSEKSUALIZAM

Recommended Posts

извини мила, али.

Related Links

Site about Seraphim Rose, including articles, icons, and even miracles:

http://www.sisqtel.net/~williams

Books about Rose:

http://www.reginaorthodoxpress.com/seraphimrose.html

Texts concerning Rose's "anti-Catholic" beliefs:

http://ic.net/~erasmus/RAZ330.HTM

Veneration of Rose:

http://www.cin.org/archives/cineast/199805/0164.html

The 10th anniversary of Rose's "repose":

http://www.roca.org/oa/118/118e.htm

само један ради и то регина ортодокс прес, који нема нигде инфо под чијим је покровитељством ...

тако да сам и даље скептичан и да ли јесте, и да ли није био.

не бих да служимо као одскочна даска за евентуалну клевету, а волео бих и да сазнам истину, мада не игра неку претерану улогу, ионако је - непроверена опет - информација да је покајан.

извини мила, али.

само један ради и то регина ортодокс прес, који нема нигде инфо под чијим је покровитељством ...

OK. Онда ево шта од линкова даје гугл: http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=zxc&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=seraphim+rose+letters+homosexuality&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=. Пре десетак година најзад су објављена његова приватна писма, и из њих је тај цитат који сам навела. Детаљ о његовом хомосексуализму o.Дамаскин Кристенсен је испустио из биографије о. Серафима, али никада из Св. Хермана није било демантија или оспоравања аутентичности писама која су објављена 2000. године. И нешто ми је у глави да има података о томе и у књизи Ово је твој дом (објавио је Младен Станковић у http://www.predanje.com/doc/jeromonahserafimrouz.php), али сад немам начина да проверим. Ко може нека види, да сад не причам безвезе. 

Imao je ocigledno takvih iskusenja,ali im se odupro- podvigom i Evharistijom....  tako da eventualna seksualna orijentacija i ikusenja Sveotog oca Serafima su irelevantna, za njegovu svetost i znacaj u Crkvi.

Да.

наравски. :cheesy2:

Мислим да су сви људи склони неком гријеху више или мање па се онда морају ако су православни и свесни тога, да се боре против тог гријеха. Православан човјек зна да су то све обмане оног непомјаника и његова мржња према човјеку и жеља да га узме под своје. Хомосексуализам је исто склоност ка гријеху јер је гријех бити са истим полом у односу, и то је блуд али још неприродан блуд. тако да се против тога сам човјек мора борити исповјешћу и не чињењем. Тај не мора бити ни са особом другог пола ако не жели, али ово мора избјегавати. То је вјерујем јако тешка борба али кад људи успјевају да се и од природног блуда одвоје и да не чине тако исто и ови требају да не чине и да одбацују те помисли. Можемо се ми вадити на гене и на неке породичне склоности и на болест али зна се шта је по Богу а шта није. Ово стварно не може бити по Богу већ је потпуно огреховљење.

Данас је тако све дозвољено у друштву и дјеца сазнају прерано оно  блудно а онда послије им то постаје неинтересантно и они једноставно срљају све више у оно што је донекле данас табу. Једноставно људи су толико далеко отишли у својој општој изопачености да само смишљају шта би још одврано чинили.

А код већине становништва оно што је по Богу и што је нпр. породица, брак, љубав духовна - њима је то смијешно и застарјело. Тужно јако тужно, али онај ко је православан и причешћује се у Цркви Христовој и труди се у Христу мислим да треба да гледа на тај хомосексуализам ако га осјети код себе као на још једну замку коју мора одмах да одбаци јер ђаво никад не мирује. isus-sinai

Guest O.Ugrin

klapklap

Мислим да су сви људи склони неком гријеху више или мање па се онда морају ако су православни и свесни тога, да се боре против тог гријеха. Православан човјек зна да су то све обмане оног непомјаника и његова мржња према човјеку и жеља да га узме под своје. Хомосексуализам је исто склоност ка гријеху јер је гријех бити са истим полом у односу, и то је блуд али још неприродан блуд. тако да се против тога сам човјек мора борити исповјешћу и не чињењем. Тај не мора бити ни са особом другог пола ако не жели, али ово мора избјегавати. То је вјерујем јако тешка борба али кад људи успјевају да се и од природног блуда одвоје и да не чине тако исто и ови требају да не чине и да одбацују те помисли. Можемо се ми вадити на гене и на неке породичне склоности и на болест али зна се шта је по Богу а шта није. Ово стварно не може бити по Богу већ је потпуно огреховљење.

Данас је тако све дозвољено у друштву и дјеца сазнају прерано оно  блудно а онда послије им то постаје неинтересантно и они једноставно срљају све више у оно што је донекле данас табу. Једноставно људи су толико далеко отишли у својој општој изопачености да само смишљају шта би још одврано чинили.

А код већине становништва оно што је по Богу и што је нпр. породица, брак, љубав духовна - њима је то смијешно и застарјело. Тужно јако тужно, али онај ко је православан и причешћује се у Цркви Христовој и труди се у Христу мислим да треба да гледа на тај хомосексуализам ако га осјети код себе као на још једну замку коју мора одмах да одбаци јер ђаво никад не мирује. klapklap

https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/amin-nas.png

U pripremi igračka za decu rađena po liku makedonskog šoumena!

Boki dobija lutku: Devojčicu sa pišom!

Sreda - 12.05.2010

Popularni makedonski šoumen Boki 13 je posle učešća u „Velikom bratu“ postao izuzetno interesantan javnosti, pa će tako, kako „Alo!“ saznaje, uskoro dobiti i lutku rađenu po njegovom liku.

- Pažnju koju Boki izaziva podstakla je vlasnike kompanije koja se bavi proizvodnjom igračaka, da se bace na razmišljanje i osmišljavanje nove igračke. Za sad je sve u fazi prikupljanja ideja i osmišljavanja idejnog rešenja. Zasigurno će lutka - devojčica imati dužu plavu kosu, biće malo punija, ali ono po čemu će se najviše razlikovati od ostalih sličnih lutki je što će imati mali muški polni organ, koji će se naravno videti samo kad se haljinice skinu sa igračke - objašnjava naš izvor, koji dodaje da će uporedo sa proizvodnjom lutke biti pravljene i još neke propratne stvari.

-Uz igračku dobijaće se, bar kako je za sada planirano, tri odelca za leto i zimu, i kupaći kostim, a deca će moći odvojeno da kupe i različite haljinice, cipelice... - rekao nam je izvor koji nije želeo da otkrije o kojoj se firmi radi jer je sve još u fazi osmišljavanja igračke.

Želeći da saznamo da li je neko popularnog Makedonca kontaktirao povodom ove ideje, pozvali smo Bokija koji je bio iznenađen ovom informacijom.

- Niko me još nije kontaktirao zbog toga. Ako neko zaista planira da uradi lutku po mom liku, logično je da me pozove i traži saglasnost za to. Šta god da se desi, deci bi trebalo predstaviti takvu lutku na lep način, da im bude zanimljiva, zabavna, a nikako nakaradna. Dvadeset prvi je vek i mislim da deci od malih nogu treba usađivati neke važne norme, između ostalog, bitnije je ko je kakav, a ne šta je. Naravno, očekujem da, ako je lutka inspirisana mojim likom i delom, bude lepa, nasmejana i naravno lepo i trendi obučena - kroz osmeh nam je prokomentarisao Boki.

I. G.

http://www.alo.rs/ljudi/27135/Boki_dobija_lutku_Devojcicu_sa_pisom

Serafim Rose (to jest Evgenije) je bio homoseksualac u mladosti ali se za to posle gorko kajao. Taj greh je toliko omrzao da uposte nije zeleo da razgovara o tome (tokom svog zivota u pravoslavlju). Interesantno je da je umro od bukvalno raspadanja creva. Mesecima je trepeo nesnosne bolove. Mislim da je on sam to prihvatao kao Boziju "kaznu" ili priliku da se ocisti tog "smrada" pre smrti. 

Momak sa kojim je ziveo ga je uveo u pravloslavlje ali je on posle napustio crkvu dok joj se Serafim u potpunosti predao.

Prica oca Serafima je slicna onoj od Marije Egipcanke koja je od trule bludnice postala svetiteljka.

Guest O.Ugrin

Serafim Rose (to jest Evgenije) je bio homoseksualac u mladosti ali se za to posle gorko kajao. Taj greh je toliko omrzao da uposte nije zeleo da razgovara o tome (tokom svog zivota u pravoslavlju). Interesantno je da je umro od bukvalno raspadanja creva. Mesecima je trepeo nesnosne bolove. Mislim da je on sam to prihvatao kao Boziju "kaznu" ili priliku da se ocisti tog "smrada" pre smrti. 

Momak sa kojim je ziveo ga je uveo u pravloslavlje ali je on posle napustio crkvu dok joj se Serafim u potpunosti predao.

Prica oca Serafima je slicna onoj od Marije Egipcanke koja je od trule bludnice postala svetiteljka.

Cudni i nepredvidljivi su putevi Gospodnji... sto je jos jedan od razloga vise da se mi sami uzdrzimo od komentarisanja i sudjenja drugih a potrudimo, sa svoje strane, da u tom mnostvu puteva, pronadjemo svoj i ostvarimo se njime i na njemu. Mislite o tome...

Otvorenog srca-otvorenog uma, mir vam - Ugrin

А то ти је он лично причао?

Пошто нигде не пише тај податак осим на ''поузданој'' Википедији.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...