Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest O.Ugrin

HOMOSEKSUALIZAM

Recommended Posts

Guest O.Ugrin

Istorijski gledano, homoseksualizam je uvek pratio pocetak neke katastrofe. Ljudi od prevelikog blagostanja pobesne, samim tim pocnu da ispoljavaju hirove, da se izivljavaju. Normalno da se to ne radi praznog stomaka niti za plugom na tezackim poslovima zato homoseksualizam predstavlja kapric vise klase. Barem je nekada tako bilo ali i sada ima taj stari odjek. Polovina srpskih homoseksualaca jesu umisljeni homoseksualci koji i na taj nacin zele da pokazu privrzenost jednoj ideji dok, sa druge strane, niko ko je izmozden fizickim ili kojim drugim radom ne razmislja o takvim avanturama. Rim, kada je krenuo sa takvim bahanalijama vrlo brzo se raspao, takodje i Egipcani... zato i slovi jedna mudrost - Nijednu veliku civilizaciju nisu srusili spolja, urusila se iznutra! A raskalasnost je cena poraza odnosno poraz je cena raskalasnosti... kako god tek bes je taj koji coveku neda mira zato je suvisna prica oko klasifikacije homoseksualnosti u neki oblik greha kada on vec ima svoje mesto i ono se zove BLUD! A blud predstavlja laz te je samim tim i greh jer je otac lazi djavo. Ne treba previse analizirati uzroke - jasni su i istovetni su i kod coveka koji je hetero promiskuitetan, mada se ni jedan promiskuitetni nacin ne zadrzava samo na jednom obliku. Jednostavno to postaje pasija, strast i vi celog sebe dajete na taj nacin u tu laz - zato to i jeste greh, ali ne veci od drugih ili manji od drugih jer se kao radi o bolesti. Ne, isti - greh - promasaj - pad! To je distinkcija koja je pravilna, nema manjih i vecih na planu ontologije ta nije greh komad sira da se parca i meri vec nacin postojanja mimo Boga, nacin postojanja koji izabira da crpi izvor zivota ne iz zajednice sa Bogom vec iz zajednice sa sobom (materijom), te da u njoj potrazi mogucnost postojanja. To je sve u krajnjoj analizi Adamov izbor, sto je i logicno jer postoje samo dva - Bog ili materija, zajednica koju izaberemo ona i definise nas kao bica te i kursira nas nacin zivota. Zato nema podela - greh je greh a grehu predhodi izbor; ali, ako ukljucimo rangiranje onda nas moze docekati neugodna racionalizacija tipa, moracu da citiram - jeste da bijem zenu, pola plate procerdam u kafani, tu i tamo a kada mi se ukaze prilika varam doticnu prvom prilikom (neprilikom), bijem i decu ali... ali, nisam - peder! Mada nije ovaj slucaj usamljen, moguca je i ova interpretacija - pijem kao konj, valjam se po ulici, propio sam vec i brak i porodicu ali... ali, nisam - narkoman! Vidite li u kakvu opasnost ulazimo ako nametnemo neke podele... one postaju racionalizacija vlastite bede te covek opravdan nastavlja po starom ni ne pomisljajuci na svoju muku i greh jer... da, uvek ima gorih a Bog, eh, Bog je milostiv, oprostice pa nisam ja Adolf Hitler. Vidite problem zamene teza a uzrok ovakvih anomalija u nacinu razmisljanja samim tim i zivljenja jeste izmestaj greha sa ontoloske na moralisticku lestvicu a sam kvalitet zivljenja po Hristu sa neposrednog odnosa (koji je jedino bitan), na psece pridrzavanje zapovestima, kao da smo roboti a ne ljudi. Ta pseca logika potrebuje gospodara ne gospoda i kaznu kao nacin komuniciranja sto automatski implicira da vlastiti zivot predajemo nuznostima ne vladajuci njime odgovorno jer svaki neuspeh je kazna, kasnije za svaku gresku nasu mi odmeravamo Bozijim arsinima proglasavajuci je kaznom te umesto da vidimo da popravimo realnu gresku mi jos vise na svoju savest nabacujemo grizu i na kraju covek se istopi, pogubi, izgubi orjentir pa zavrsava u istom kosu kao i pomenuti gresnici jer promasuje, umesto Boga on izabira Njegove zakone i coveka podredjuje njima a to je pogresno, barem nam je Hristos u Svoje dve zapovesti tako predocio. Uglavnom, razmislite o tome... djavo najvise voli za Boga da se izdaje i na taj nacin ljude obmanjuje zato i pise - ubijace vas i goniti misleci da Bogu sluzbu cine... zar ne? Kao sto napisah - Mislite o tome.

Mir Vam - Ugrin

Ja mislim da onda treba ici u kontra miting,ulicu svi delimo pa mozemo i da se za pravila ponasanja na njoj borimo.Ko ce sta da radi u svom stanu to mene ne interesuje ali ulica je nesto drugo.Licno mislim da treba organizovati litiju kroz grad u toku gej parade.

Guest O.Ugrin

Ja mislim da onda treba ici u kontra miting,ulicu svi delimo pa mozemo i da se za pravila ponasanja na njoj borimo.Ko ce sta da radi u svom stanu to mene ne interesuje ali ulica je nesto drugo.Licno mislim da treba organizovati litiju kroz grad u toku gej parade.

Da li ste sigurni, Dejane? Secate li se proslog puta? Jos su ispali i mucenici; a to, opet, ko ce ga znati, mozda i zele da postignu. Sta mislite o tome sada?

Mir Vam - Ugrin

Заиста, они то и праве зато што за сваки шамар добијају из иностранства високу одштету од својих истомишљеника у изопачености.

Но, мишљења сам да их, упркос томе, треба спречавати у јавноме манифестовању своје наопакости.

У супротном - шта је следеће? Треба ли сличну ''слободу'' дозволити и осталим изопачењацима, попут некрофила или педофила?

Ја не спорим да има чак и оних који се страсно, грешно и плотно везују чак и за животиње, али да ли им треба дозволити да изађу са својим ''љубимцима'' на улице и да намећу и ''рекламирају'' већини своју ''сексуалну оријентацију''?

Дакле, нека своју интиму свако задржи за себе и не оптерећује све остале својим склоностима, какве год оне биле.

Уосталом, да ли се запитао неко због чега хетеросексуално опредељени људи и не помишљају да праве параду на којој би, под паролом : ''МИ СМО НОРМНАЛНИ'', врцкали полуголи по улицама и вређали тиме јавни морал?

Ипак, литија није одговор! То ни случајно!

Зна се шта је литија и чему служи...

Da li ste sigurni, Dejane? Secate li se proslog puta? Jos su ispali i mucenici; a to, opet, ko ce ga znati, mozda i zele da postignu. Sta mislite o tome sada?

Mir Vam - Ugrin

Pa ne moze se  sedeti skrstenih ruku.Cuo sam da u Rusiji i svestenici idu u kontra miting ,jeste da bude opsti haos ali sta bi sad.A oce djakone zasto molitveni hod nije dobro resenje?

Mir Vam - Ugrin

Cinjenica je da oni zele paznju javnosti.Cuo sam da je Exit podrzao najavljenu gej paradu,ali to im ne odgovara jer ih na tvrdjavi nece niko videti.Oni hoce glavne ulice.Bilo bi bezveze da gej parada prodje bez otpora.

To je njima cilj, da bi postigli sto veci publicitet...treba da ih okolina ignorise i ovi nestrecni mediji ne prave od toga toliku famu....Sada je to postala neka vrsta mode kod tinejdzera da budu "in" a da ni sami ne znaju u sta srljaju. Mediji a posebno TV (americke) propagiraju homoseksualnost kao normalnu pojavu i masa serija je puna takvih prikaza a ljudi to gledaju i pocinju da pricaju, istrazuju pa na kraju i zive takvim nacinom. Jednostavno je celokupno drustvo prezasiceno, sve mu je dostupno i onda trazi nacine kako da se zabavi...(primeri sve cescih ubistava po skolama-a tinejdzeru je dosadno, gleda TV gde je nasilje zastupljeno vise nego ista drugo...igra igrice koje su opet samo nasilje i ubijanje itd...svoje frustracije resava tako sto ce i on/ona da izvrsi ubistvo, samoubistvo...pedofilija...homoseksualizam...da bi bio centar paznje...to je samo trazenje sopstvene duse i mesta u drustvu...trazenje da pripadas. Brzi zivot, tehnologija, prezauzetost sa svakodnevnim, nevaznim stvarima nas cini slepim pored rodjenih ociju. Evo primer droge...koliko je mladih koji se drogiraju godinama da im roditelji ne primecuju...

Sta da se uradi...da se propagira sveta Pravoslavna vera, da trazimo vecu zastupljenost u medijima jer je to danas najlaksi nacin da se cuje rec Bozija.

Mozda da RTS kao najzastupljenija TV  uvede termine na kojim ce biti jedino verski program...Liturgije (o ovom je bilo reci na forumu ranije), vazni dogadjaji...koncerti....ali da bude u udarnim terminima kao one Zvezde Granda na Pinku....ja se iskreno nadam i molim Svevisnjeg da jos u nasoj majci Srbiji ima ljudi koji ne uzivaju gledajuci bedne kopije raznoraznih reality shows na Pinku, da jos zivi zdravi duh Pravoslavne Srpske porodice i njene vrednosti. Trebamo ga samo probuditi. 0442_feel

Uh, ja sad ovde ode nadugo i nasiroko. 0203_cool

опростићете ми на пластичности и можда наизглед на нехришћанском ставу, ако је неко саблажњиве природе нек прескочи, не бих волео неког да огадим ...

сви ови закључци су моји лични, из личног искуства. можда и погрешни, али овде сам да бих сведочио моје искуство, самим тим може доћи и до корекције ...

као што они имају своје овнове којима срљају на наше животе, тако би и ми требали да будемо, ако не у истој мери, заступљени, а оно барем квалитетно. ретко смо ми и наша права заштићени на том етеричном бојном пољу - телевизији.

мора се променити став наше Цркве из пасивности већине, са активношћу мањине, на велику активност свих, пошто постајемо угрожени егзистенцијално са њима и белом кугом у комбинацији.

ја сам растао са таквом субкултуром и по местима где се то сматра "нормалом". само ме је васпитани срам и романтична представа о љубави спасала такве девијације.

искрено, неки "либерални" другари ме поприлично активно не воле због мојег активног става против таквих девијација и декаденције друштва и цивилизације. и то пошто им ударим прст у око, да они то подржавају из себичних разлога користи а не "алтруизма" према таквима, неки од њих воле са лезбејкама, неке су имале хомосексуална искуства и радо их се подсећају, свашта се стимулише и подстрекује данас. није мој баш питом став по том питању и прилично гласан, а ни не одустајем ни за влас, али је довољно да се са њих неколико гласноговорних изађе на крај. на страну ја и моја поносна нетолеранција, али генерално постоје политичке странке које активно из мрака подржавају, финансирају и рекламирају отворено глас против Цркве и таквог начина живљења, као одраза нормалности, и глас за све оне наказности које иду руку под руку, само ради скупљања таквих гласача.

доста људи знам лично који се наводно не стиде својег сексуалног опредељења, а са друге стране су покривени тамом у својим деловањима, где кад им се успротивим у неким ставовима као неподесним за нормалан живот и функционисање, они употребљавају машинерију клевете и оговарања као оруђе одбране и дискриминисања као активног "мрзитеља" - хејтера у сленгу.

онда се напада и "мој" начин и вера, као оличење оно чега заступам. наравно, нит сам ја праведник неки, нити су они злато, али отприлике то тако функционише и код оних од којих то уче.

знам и неке несретне мужеложнике који иду у цркву, чак и посте и исповедају (кажем "чак", јер је у таквом свету то заиста подвиг и растрзаност између два света постојања), али све наопако. чак не могу ни да признају шта чине.

сходно таквим искуствима, нисам баш мишљења да су такви рођени, заиста треба доказати медицински да неко има неки поремећај у лучењу одређених хормона, али таквих је заиста мало мало,  и онда је то очигледно "болест" која се да излечити на време. али већина су то људи који су из тренда кренули. не знам нити једног младића  коме нека јака женскиња није огадила поглед на женско тело, из садо или мазохистичких склоности и блудних девијација којима су присуствовали обично и у јако раном узрасту. како су били изложени трауми, нерешеној на време, ваљда им је нешто и кврцнуло у чонтари, и тако ... знам и за случајеве присних другара који су и под утицајем наркотика "продубили" своје пријатељство заједно и са неким другима.

генерално ми Срби имамо предрасуду да сви хомосексуалци имају сексуални контакт. неки од њих више припадају идеји, него што су заиста и имали физички контакт, страх је велика одбрана.

искрено, мушкарци и нису толики проблем, колико жене. мушкарци су само очигледнији, жене су и неретко девице. по мом мишљењу за неке друге поставке живота то би било идеално, у овом случају, то је контраиндикација здравог живота. јесте грех је, и блуд, пре брачног живота, схватам, али у овим околностима - то је и граница разграничења између лезбејства и педерастије.

не иду те две ствари никако заједно, само док буду остварили циљ заједничким снагама, пошто не постоји "територијално" супарништво. то је брак из користи.

Na nekom od foruma iznela sam stav kao i djakon Nenad M. Jovanovic samo uz koriscenje sirovijih izraza.

Moje neko misljenje je da su homosexualci pre svega veoma bezobrazni i bolesni u glavu,a tek ovi sto pokusavaju da dokazu kako je homoseksualizam prirodna i normalna pojava !!!

Paradiranje im ne treba dozvoliti ni pod tackom razno,mada zao mi ih je kad sam gledala snimke kako ih u tom pokusaju setnje krvnicki biju...Ali ako je to jedini nacin,sta da se radi. Njihovi brakovi i usvajanje dece ili stvaranje dece takodje nikako.

"Interesantna" mi je pojava da neko ko je bio u hetero braku i ima decu sa tom osobom, se razvede i onda zapocne zivot sa osobom istog pola gde se takodje zna ko je "musko,a ko zensko."

Ne poznajem nikoga ko je takvog opredeljenja i iz tog razloga sam se registrovala na jedan njihov sajt bas da vidim o cemu pisu. I neki zakljucak koji sam mogla da izvucem je da je njima pakao u dusi. Prvo,imati borbu sam sa sobom, pa sa roditeljima koji i ne slute u vecini slucajeva da im je dete homo i ocekuju da se ono uda ili ozeni i podari im unuke,pa sa okolinom. Sve to mozda dovodi do nekih psihickih poremecaja,procepa.... To vec neko strucan moze da potvrdi ili ospori.

E sad,interesuje me, posto procitah u prethodnim postovima da je bilo homoseksualaca koji su pronasli Boga u sebi i okanili se pogubne ljubavi, jesu li bili posle toga u stanju da vole zenu ili ne?

Licno mislim da geni ne odredjedjuju da je neka osoba homoseksualna, no-sredina,vaspitanje,licni izbor i sl... To iz razloga sto postoje osobe koje su,zivjeci pravoslavnim nainom zivota, napustile ''homoseksualno'' ponasanje.

??????? ???????? ??????????????,??? ?? ?? ?? ?? ??? ??????? ??? ?? ?? ?????? ?? ???? ????????? ??????.???? ?? ?????????? ?? ?????? ? ?? ??????? ,?????? ?????????????? ?? ???? ???????.????? ????? ???? ?? ???? ?? ???? ?? ???????? ????.???? ??? ??????? ? ?????? ????????? ?? ?????? ?? ?????? ?????????,??? ????? ?? ?????? ???????? ???? ?? ????? ????? ???? ? ????? ?????? ?? ???????????????? ?? ?? ??????? ????? ????.??????? ?? ????.? ??????? ???? ?????????????? ? ??????? ????? ?????? ???? ?????? ?? ?????? ??????????????? ?????.

Пингвин педер постао пингвин нормалан        http://www.latimes.com/news/local/la-me-penguins17-2009jul17,0,4651929.story                                                          Pingvin Harry za pingvinkinju Lindu napustio pingvina Pepper'a... Ово сам нашао на форуму верујем

E sad,interesuje me, posto procitah u prethodnim postovima da je bilo homoseksualaca koji su pronasli Boga u sebi i okanili se pogubne ljubavi, jesu li bili posle toga u stanju da vole zenu ili ne?

?? ??? ?? ???? ??????, ??? ??? ?? ???????? ????? ???????? ? ????? ?????? ??????? ??????? ???? ?? ????? ?????????????, ??? ?? ????????? ????? ????, ???? ?? ...

иначе ја сам се сусретао само са хомосексуалцима који су направили погрешан избор, односно после везе са изузетно, из њиховог погледа, доминантном женском особом конвертовали у "оно". е сад нису све везе ни биле контактне природе, а камоли сексуалне. у сваком случају у најмању руку је то "увртено" понашање ...

женске особе су или девице или бисексуалне, колико сам приметио или упознат.

?? ??? ?? ???? ??????, ??? ??? ?? ???????? ????? ???????? ? ????? ?????? ??????? ??????? ???? ?? ????? ?????????????, ??? ?? ????????? ????? ????, ???? ?? ...
?????? ?? ???? ??????? ???? ?? ???? ???? ???? ?? ?????? ????????,?? ????? ????? ????? ???.? ??? ???? ?? ?????? ?????? ?????? ?????? ?? ???????? ?????? ?? ????? ?? ?????? ???? ??????? ??????,??? ?? ? ????? ?? ???? ?????? ????? ???? ?? ?????? ? ?????.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...