Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest O.Ugrin

HOMOSEKSUALIZAM

Recommended Posts

Guest O.Ugrin

U danasnje doba izvikan, oslobodjen, afirmisan. Da li kao seksualna sloboda ili ipak ima neku drugu, dublju zaledjinu tek kako je tako je - gej je OK! Skoro kao nova moda ili odevni trend, pitanje homoseksualnosti uvukao se u sve pore drustvenog razmisljanja pa, da li ih osudjuju ili podrzavaju, kako bilo tek homoseksualci su dobili nenadanu paznju... ili nadanu? Sa obzirom da smo pretrseli vise manje sve teme drustvenih fenomena red je i da ovoj posasti ukazemo paznju i izvedemo odredjene zakljucke koji se ticu naseg, Pravoslavnog, pogleda na svet kao i na slobode istog. Kao i uvek... vi ste na potezu.

Mir Vam - Ugrin

Мени ту доста тога није јасно.

На пример вели се да су гејеви некаква сексуална мањина, ајд дуго ми је требало ал сам на крају прихватио да је између осталих мањина(које живе код наске у србистану) могуће да буду и гејеви.

Даље ако су они искључиво сексуална мањина , даклем неко ко се идентификује и декларише само у односу на то с ким и како обавља секс , то значи да и је тај секс нешто нарочито битан јелте.

Ако је тако , а по свему судећи је тако, дакле гејеви који су мањина и који су дефинисали сами себе у контексту своје сексуалности сада траже некаква своја права.

Ал ајд да видим ја у чему је ту заправо проблем.

Главна стереотипна прича у вези гејева је та да су то људи заробљени у тело које је супротног пола од онога каквим се они осећају.

Даклем као неко је женско у мушком телу.

Ова прича се врти неформално ( а повремено и формално) као основни разлог за разумевање/дефинисање, проблема гејева.

Међутим ако је то тачно а склон сам да поверујем да постоје такви људи , на пример жена у мушком телу и мушкарац у женском. Онда је сасвим нормално да таква особа промени пол , јер је данас то готово ко добар дан учинити.

Ако они то не желе(да промене пол) , поставља се питање зашто?

Зашто желе да имају сексуалне односе са истим полом какав  су и они , ово нарочито мислим за мушкарце , за жене не знам ни како би то могли да остваре на неки назови природан начин, дакле с обзиром да им је примарна та сексуалност , како другачије објаснити оне који и даље остају у свом полу осим као садо-мазо однос који је дефинитивно поремећај.

Постоји седам смртних грехова,међу којима се гордост издваја као прва и све прожимајућа.Ја могу да разумем да човек има нагон ка хомосексуалности,било да је подстакнут генетиком или ђаволом.Исто тако неко има нагон ка нечему другом ,мржњи,пијанчењу ,зависти, свако од нас се разликује и носи свој крст али и свако има обавезу да се бори против зла у себи.Нико не може да ме убеди да хомосексуалци не могу да се промене.Ако људи који су апсолутно нормални са свим својим природним нагонима,оду у манастир и победе своју природу,зашто то не би могли и гејеви.Само за тако нешто је потребан Христос.

Licno mislim da geni ne odredjedjuju da je neka osoba homoseksualna, no-sredina,vaspitanje,licni izbor i sl... To iz razloga sto postoje osobe koje su,zivjeci pravoslavnim nainom zivota, napustile ''homoseksualno'' ponasanje.

Inace, Hristos, Bog nas je dizao mrtve, iscjelivao gubave, slijepima davao vid- pa moze izlijeciti i vratiti na pravi put bludnika(pa i ako je homoseksualac.)

Mislim da tim ljudima treba pruziti pomoc, i bratski ih prihvatiti-naravno,one koji su u Crkvi- a ne osudjivati,progoniti i sl.

Licno mislim da geni ne odredjedjuju da je neka osoba homoseksualna, no-sredina,vaspitanje,licni izbor i sl... To iz razloga sto postoje osobe koje su,zivjeci pravoslavnim nainom zivota, napustile ''homoseksualno'' ponasanje.

Inace, Hristos, Bog nas je dizao mrtve, iscjelivao gubave, slijepima davao vid- pa moze izlijeciti i vratiti na pravi put bludnika(pa i ako je homoseksualac.)

Mislim da tim ljudima treba pruziti pomoc, i bratski ih prihvatiti-naravno,one koji su u Crkvi- a ne osudjivati,progoniti i sl.

interesantno rasudjujes

mislim da treba odgovoriti na pitanje:da li je homoseksualizam bolest,greh ili nesto trece?  0205_whistling

1. lekar nisam pa ne mogu rasudjivati da li je bolest ili ne jer takve tvrdnje izizkuju  naucnu analizu, ispitivanje, zakljucke

2. sto se drugog dela tice jeste greh u svakom slucaju, mada se moze nazvati i iskusenjem koje se moze pobediti, zaista ima ljudi koji su uspeli i neke od njih licno poznajem

eto skromno misljenje

.Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се бешчасте телеса њихова међу њима самима;

који заменише истину Божју лажју, и више поштоваше и послужише твари него Творцу, који је благословен у векове. Амин.

Зато их предаде Бог у срамне страсти.

Јер и жене њихове претворише природно употребљавање у противприродно,

а исто тако и мушкарци оставивши природно употребљавање жена,

распалише се жељом својом један на другога, мушкарци са мушкарцима чинећи срам,

примајући на себи одговарајућу плату за своју заблуду.

И како не марише да познају Бога, предаде их Бог у покварен ум да чине што је неприлично,

њих који су испуњени сваке неправде, блуда, злоће, лакомства, неваљалства, пуни зависти, убиства,

свађе, лукавства, злоћудности; дошаптачи, опадачи, богомрсци, насилници, гордељивци, хвалисавци,

измишљачи зала, непокорни родитељима, неразумни, невере, неосетљиви, непомирљиви, немилостиви.

Они, познавши правду Божју, да који то чине заслужују смрт, не само да чине то, него и одобравају онима који то чине“

„Ко би мушкарца облежао као жену, учинише гадну ствар обојица;

да се погубе; крв њихова на њих“ (3. Мој. 20, 13)

Хомосексуализам нема опцију стварања живота па тиме нема ни будућност.

Хомосексуализам је сумрак  човечанства.

(Рим. 1, 21-32).

Клирици Цариградске Патријаршије учествоваће на форуму хомосексуалаца у Финској

23 May, 2009 by Rodoljub

Хелсинки, 21. мај. Интерфакс – Свештенство Финске Православне Цркве (Цариградске Патријаршије) намерава да активно учествује у Европском форуму хришћанских општина хомосексуалаца «Храброст слéдити закон љубави», који је отворен у четвртак у граду Јарвенпеје код Хелсинкија.

Учесници форума ће сваки дан започињати тако што ће присуствовати на православном богослужењу, а затим ће ићи у сауну, саопштава сајт покрета «Јединство», који се бори за права хомосексуалаца.

Двадесет другог маја на Хелсиншком универзитету ће се одржати отворени црквено-практични семинар посвећен питањима истополних веза. Према објављеном програму, на форуму ће генерални секретар Екуменистичког савета Финске, протојереј Хеики Хутонен, поднети реферат под насловом «Хомосексуалност у православном богословљу».

У јануарском броју часописа «Aamun Koitto» овај познати свештеник Финске Православне Цркве детаљно је изнео своје виђење хомосексуалног «супружништва» као «одраза Божанске животне силе и доброг сексуалног начела».

Свештеници Цариградске Патријаршије такође намеравају да у оквиру форума поведу дискусију на тему духовне интеграције хомосексуалаца у живот Цркве. Једна од седница биће посвећена и теми: «Може ли мушкарац-свештеник осећати љубав према другом мушкарцу и живети са њиме?»

http://www.svetosavlje.org/vesti.php?action=fullnews&showcomments=1&id=722

0205_whistling

znao sam da je nasa vera vera slobode ali ovolike slobode.... kucanje

salu na stranu,da li je ovo tacno....evo listam po netu,izgleda kao stvarno.cak se kaze da moskovski petrijarh preti da ce finskoj crkvi uniziti status.... 0205_whistling

http://www.rainbowchristians.com/articles/entry/Homosexuality-issue-Complicating-Relationships-Between-the-Orthodox-in-Russia-and-Finland

znao sam da je nasa vera vera slobode ali ovolike slobode.... kucanje

salu na stranu,da li je ovo tacno....evo listam po netu,izgleda kao stvarno.cak se kaze da moskovski petrijarh preti da ce finskoj crkvi uniziti status.... 0205_whistling

http://www.rainbowchristians.com/articles/entry/Homosexuality-issue-Complicating-Relationships-Between-the-Orthodox-in-Russia-and-Finland

mislila sam da je neka neslana šala, "podmeta?ina" no izgleda da jeste istina bu

citao sam u nekoj knjizi da nisu bas svi geresi "u istom košu" da tako kažem tj. da postoje voljni i oni koji nisu voljni,tako da oni koji ih čine nisu u potpunosti svesno odgovorni za ono što čine...tako da greh nije direktna posledica svesnog i da tako kažem,potpunog postupka neke osobe.postoje gresi iz neznanja i gresi iz strasti.zar se na liturgiji ne  molimo za grehe koje počinismo svesno i nesvesno, u znanju i neznanju....da budu oprošteni...e,sad,to što su neki gresi nesvesni tj. u neznanju počinjeni ne čini ih manje gresima.ipak,ima i različitih homoseksualaca-onih koji javno ispoljavaju svoje opredeljenje,oni koji ga se stide,oni koji se protiv svog stanja bore.......ali mislim da je mnogo važnije pitanje koje podrazumeva homoseksualce u crkvi...pre svega da li ih treba pričestiti jer ipak mi u crkvi postajemo jedno.nije mi namera da moralisem ili se gadim već da dočaram sliku o tome.Homoseksualizam je svakako poraz zdrave i bogomdane nam prirode koja nam pripada.....sa druge strane,veći deo nas ima samo sliku o homoseksualcima,mali broj je pričao sa njima a kamo li da se družio i bolje ih upoznao...ja ne znam da li je homoseksualizam greh,bolest ili nešto treće ali je svakako posledica pale prirode-kao i ostali gresi....zato nećemo (kao i inače) osudjivati ličnosti već "greh"  0205_whistling

Lično ne odobravam homoseksualnost, ali nisam ni homofobičar

Ne sudim im, to što rade ne zanči da su loši ljudi, mada ne poznajem lično ni jednog

Ali ne slažem se da klir treba da stane u odbranu

Pravo na posao i da ne budu diskriminisani u tom smislu, da, ali pravo na brak i usvajanje dece ne

Mislim da to jeste patologija u psihološkom momentu

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...