Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Зортодокс

Учење савремене неумске нотације (Источно (византијско) црквено појање)

Recommended Posts

ЧЛАН

Драги форумаши, ево уз договор(благослов) са Оцем Иваном отворио сам ову тему или још боље школу Источног Црквеног Певања. Мислио сам да постављам линкове овде одакле сам и ја налазио и учио, ево већ четврта година, са интернета искључиво, и ја сам живи доказ да бар почетно учење може да се обавља и преко нета. Наравно, у свему томе ми је помогао највише наш најученији и најшколованији појац Никола Попмихајлов,диригент хора Мојсије Петровић из Београда.. Византијску Црквену музику дипломирао је на атинском Националном конзерваторијуму са одличним успехом у класи професора Михаила С. Макриса. Имам још нешто да додам.Ја сам електричар и радим у електродистрибуцији у Зајечару без једног дана музичке школе.Кад сам ја могао да савладам неумску нотацију може онда свако иако изгледа компликовано. Што се тиче педагогије и методике наставе ја немам никаквог искуства па се уздам увек у Божију помоћ и свих вас. Отац Иван је дао предлог да радимо појање онлајн на ТимСпику па ћете морати да ми помогнете у томе ,поготово ко има искуства из музичке школе , мада ја имам овде неке три школе учења и то арапску,грчу и нашу српску од Николе. Надам се да ћемо добро и лепо сарађивати. Свако добро и помоћ од Господа жели вам електрологос који воли бизантин чант!!!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest свештеник Иван

Ја сам веома радостан због пкретања овакве теме. Ускоро планирамо уз сарадњу неколико одличних појаца византиског појања да почнемо са online школом. Наравно све ће бити бесплатно.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Да ли је могуће будуће лекције архивирати, еда бисмо их и касније преслушавали?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ево линка на ЕСНИПСУ где сам поставио ове вежбе.

http://www.esnips.com/nsdoc/d12c77b8-4ea6-49e0-b474-75acf41371d1/?action=forceDL

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Овде има нешто псалмопојања блаженопочившег Игумана Прохора Пчињског Пајсија

http://analogion.com/Paisije.html

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Pomaze Bog svima i Bog vam pomogao.Samo bih hteo da vas pitam da li i kad bih mogao da idem u internet skolu VIZANTIJSKOG POJANJA .JER STVARNO VOLIM VIZANTIJU SVIM SRCEM A I ZNAM PONESTO npr.CELU LITURGIJU i ...MOLIM VAS AKO HOCETE DA ODGOVORITE STAVITE NA POCETKU MOJE IME I ONDA ODGOVORITE HVALA VAM PUNO.

HVALA VAM OD SVEG SRCA!!!! ZBOGOM I NEKA VAS PRATI MIR GOSPODNJI!!!!!!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од neca995,
      СВЕТИ АРХИЕПИСКОП МАКСИМ НОВИ
      Ђорђе Бранковић, син деспота Стефана Бранковића, (1461-1516)
      деспот 1486-1495, архиепсикоп влашки око 1506, митрополит београдски и сремски 1513. год. Прославља се 31.01/18.01. Троапр у ноте записао прота Бранко Цвејић.

• Од neca995,
      СВЕТИ АРХИЕПИСКОП МАКСИМ НОВИ
      Ђорђе Бранковић, син деспота Стефана Бранковића, (1461-1516)
      деспот 1486-1495, архиепсикоп влашки око 1506, митрополит београдски и сремски 1513. год. Прославља се 31.01/18.01. Троапр у ноте записао прота Бранко Цвејић.

• Од neca995,
      Прота Бранко Цвејић тропар Светом Сави. Лајкујте видео и запратите канал, хвала.

• Од neca995,
      Сви заинтересовани запратите канал, пуно значи. Хвала <3
  • Креирај ново...