Jump to content

Makronu prete građanskim ratom, generali spremaju vojni puč? "Francuska je u opasnosti"; "Biće posledica"

Оцени ову тему

Препоручена порука

"Francuska je u opasnosti. Nekoliko smrtnih opasnosti joj preti. Čak i u penziji, ostajemo vojnici Francuske i ne možemo u sadašnjim okolnostima ostati ravnodušni prema sudbini naše lepe zemlje. Dezintegraciju zemlje čine islamske horde iz predgrađa, koje odvajaju velike delove nacije i pretvaraju ih u teritoriju podložnu dogmama suprotnim našem ustavu", navodi se, između ostalog, u pismu.

Ma ne, ovo su teorije zavere koje propagiraju senilni oficiri i nacisti.. Nigde u Francuskoj ne postoje "No-go zones" u kojima se primenjuje šerijat i gde ni policija Francuske ne sme da zađe.. to su priče koje su širili nacisti preko interneta a penzionisani oficiri sada imaju višak slobodnog vremena pa bleje po netu i nailaze na takve dezinformacije....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, Tumaralo. рече

"Francuska je u opasnosti. Nekoliko smrtnih opasnosti joj preti. Čak i u penziji, ostajemo vojnici Francuske i ne možemo u sadašnjim okolnostima ostati ravnodušni prema sudbini naše lepe zemlje. Dezintegraciju zemlje čine islamske horde iz predgrađa, koje odvajaju velike delove nacije i pretvaraju ih u teritoriju podložnu dogmama suprotnim našem ustavu", navodi se, između ostalog, u pismu.

Ma ne, ovo su teorije zavere koje propagiraju senilni oficiri i nacisti.. Nigde u Francuskoj ne postoje "No-go zones" u kojima se primenjuje šerijat i gde ni policija Francuske ne sme da zađe.. to su priče koje su širili nacisti preko interneta a penzionisani oficiri sada imaju višak slobodnog vremena pa bleje po netu i nailaze na takve dezinformacije....

Nisu, tako je sve. Poznajem Coveka koji zivi u Parizu, a ozenjen je Srpkinjom. Skoro je dolazio pa smo pricali na tu temu....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Tumaralo. рече

Moj stric živi u Parizu! 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Flojd рече

Nisu, tako je sve. Poznajem Coveka koji zivi u Parizu, a ozenjen je Srpkinjom. Skoro je dolazio pa smo pricali na tu temu....

пре 18 минута, Trifke рече

Moj stric živi u Parizu! 

Jel postoje "No-go zone" gde ne sme francuska policija da zađe?

A gde mule uče naraštaje o ubijanju kafira?

I udaju devojčice od 9 godina za neke istaknute robove Alaha?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 23 минута, Tumaralo. рече

A gde mule uče naraštaje o ubijanju kafira?

I udaju devojčice od 9 godina za neke istaknute robove Alaha?

Ako ti odgovorim da li ćeš da mi veruješ?

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Tumaralo. рече

Toga je bilo jos sredinom 90-ih, kamoli sad. Tako mi je tad, `95. godine, pricala jedna nasa zena koja tamo zivi mnogo dugo.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, obi-wan рече

Toga je bilo jos sredinom 90-ih, kamoli sad. Tako mi je tad, `95. godine, pricala jedna nasa zena koja tamo zivi mnogo dugo.

Pa što su me onda forumaški liberali godinama cimali kada sam argumentovao da nije dobra ideja preseliti Džihad u Evropu? Da li je moguće da su bili Toliko Neinformisani?

Inače, meni pričao stari profa da, kada je išao vozom za Ljubljanu negde sredinom 80tih, pričao u vozu sa nekim muslimanima iz Bosne koji su išli na rad u Nemačku. I ti naši muslimani se isčuđavali kako Turčin u Nemačkoj kolje ovcu u stanu :))

A ima i još nekih priča o kapadokijskim Turcima koje nisu za ovako pristojan forum.

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 часа, Tumaralo. рече

Hajde reci. Al da bude ekskluziva.

Još uvek mi nisi odgovorio ali nema veye veruj šta hoćeš.  Ovo o čemu se priča u ovoj vesti sam imao prilike da slušam od mnogobrojnih turista  Francuza koji ma sam bio neka vrsta turističkog vodiča i od naših ljudi koj žive u Francuskoj. Da ti ne pričam da sam pre 6 godina i bio u Parizu. Živ ti meni bio! :mahmah:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Trifke рече

Još uvek mi nisi odgovorio ali nema veye veruj šta hoćeš.  Ovo o čemu se priča u ovoj vesti sam imao prilike da slušam od mnogobrojnih turista  Francuza koji ma sam bio neka vrsta turističkog vodiča i od naših ljudi koj žive u Francuskoj. Da ti ne pričam da sam pre 6 godina i bio u Parizu. Živ ti meni bio! :mahmah:

Pa daj da čujemo ekskluzivu. Konkretne primere itd.

Inače, ja sam sve vreme ironičan, trebalo je to da prepoznaš Trifke. Na forumu sam poznat kao Beskompromisni Prosvetitelj, odavno sam učio da nije mudro preseliti Abdula iz Kabula na obale Loare.

Džihad je nešto loše, sakaćenje dečijih genitalija je nešto loše, i to su razlozi zašto je bolje da Abdul ostane u Kabulu. Naravno, potebno je istovremeno prestati sa ubijanjem Abdula putem drona.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Генерални из пензије који су потпуно небитни у цијелој причи. Зашто се нису бунили док су били на функцији. 

Ово као и они "покајници" са разних државних функција са запада, када шатро нешто причају да је Србима нанешена неправда за вријеме НАТО кампање 90-тих. 

Постоји проблем са односом домаће заједнице на западу са имигрантима, али овај начин испољавања негодовња заправо не упире у суштину проблема. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      Društvenim mrežama deli se objava ratnog vojnog invalida Novice Kostića iz Vlasotinca, koji je kao pripadnik JNA ranjen u Karlovcu nakon samo pet dana ratovanja, a koji je od ratnog veterana iz Hrvatske na poklon dobio protezu za stopalo, nakon što sedam godina nije uspevao da zameni staru koja se raspala.
        Kostić je već dugi niz godina angažovan kao mirovni aktivista preko neprofitne organizacije Centar za nenasilnu akciju koja okuplja ratne veterane iz Armije BiH, Vojske Republike Srpske Krajine, hrvatske vojske i Vojske Jugoslavije. Od 2008. organizuju zajedničke posete mestima stradanja civila i vojnika u ratu koji se 90-ih vodio na prostoru bivše Jugoslavije i učestvuju na komemoracijama stradalih koje organizuju lokalne i državne vlasti.
      Živi na jugu Srbije, u Vlasotincu, gde je predsednik udruženja ratnih vojnih invalida, pišu zagrebačka 24sata. Nakon što je objavio da sedam godina nosi istu protezu s raspadnutim stopalom i da nema pravo na novu, iznenadio ga je paket koji mu je iz Hrvatske stigao preko Mađarske.
      Naime, ratni veteran iz Hrvatske poslao mu je oblogu stopala za levu protezu C41 koju je, kako je napisao, teško nabaviti i nije jeftina. Uz nju je stiglo i pismo.
      - Pismo koje je bilo unutra je bilo jako jako dirljivog sadržaja s puno topline, empatije i solidarnosti, čovek pojašnjava da smo mi samo ljudi i da smo u istim problemima, kao da nam taj prokleti rat nikome ništa dobrog nije doneo. Taj moj bivši neprijatelj, a sada već duže vreme prijatelj kaže da me je od momenta upoznavanja prihvatio kao prijatelja i brata - napisao je Novica.
      Novica Kostić, FOTO: Facebook/Printscreen Autor pisma zamolio ga je da ostane anoniman jer ne želi da ga sredina u kojoj živi, proziva. Iako nije ranjen u ratu, preko kolega je pronašao deo proteze koji je Kostiću bio potreban.
      - Šta ovde dodati, što reći osim da je ovo možda jedna snažna poruka ostalima, posebno političarima, da ako mi koji smo direktno pucali jedni na druge možemo razgovarati i prihvatiti jedni druge, zašto je to njima problem, što ih sprečava u tome? Znam da će ovo svako gledati iz svog ugla, ali priznaćete, o ovome treba razmišljati posebno kada su u pitanju obični ljudi, ljudi koji sve u društvu pa i rat, iznesu na svojim leđima - zaključuje Novica.

https://direktno.rs/zivot/295311/vojni-invalid-iz-srbije-dobio-protezu-od-veterana-iz-hrvatske.html

• Од Милан Ракић,
      U Kairu je u toku 31. svetska islamska konferencija na temu Nadležnost i obaveznost izgradnje države. Islamsku zajednicu Srbije predstavlja muftija Mustafa ef. Jusufspahić.

Konferenciju, koja se održava 15. i 16. septembra, je organizovalo Ministarstvo vakufa Republike Egipta na čelu sa ministrom Vakufa šeih Muhamedom Muhtar Džumom, a pod pokroviteljstvom predsednika Egipta.
      Konferenciji prisustvuju ministri i muftije iz 55 država i preko 159 islamskih učenjaka.

Muftija Jusufspahić je u svom obraćanju, nakon zahvale Allahu i salavata na Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kazao da mu je velika čast što se susreće sa prisutnima na skupu u Kairu te je sve poselamio u ime muslimana Srbije.

Muftija je na početku istakao plemenitost organizatora koja se ogleda u pozivu za učešće jednoj maloj zajednici muslimana, poput Islamske zajednice Srbije, koja broji oko 600 hiljada pripadnika, gde im je data mogućnost da se obrate na ovako velikom i važnom skupu.

„Mi (muslimani) moramo da prihvatimo obavezu da učestvujemo u izgradnji država (u kojima živimo) zarad Allaha, zarad budućnosti, zarad naše dece. Ja ne verujem u nešto što danas nazivaju modernim islamom. Islam je dat za sva vremena i kao takav ostaće kao put do Allaha.“, kazao je, između ostalog, muftija Jusufspahić.

U daljem obraćanju, muftija je ukazao na neispravnost i opasnost uzdizanja nacionalizma i stavljanja pripadnosti naciji ispred islama. Muftija je spomenuo odnos države i Islamske zajednice Srbije gde je pohvalno govorio o ponovnom uspostavljanju verske službe unutar vojnih snaga.
      Muftija beogradski i vojni se danas susreo i sa ministrom Vakufa Egipta, muftijama Omana i Malezije.

• Од Милан Ракић,
      Kako Tango Six saznaje, načelnik Generalštaba Vojske Srbije doneo je 6. juna odluku da se vojni aerodrom „Batajnica“ preimenuje u Vojni aerodrom „Pukovnik – pilot Milenko Pavlović“.

Odluka o preimenovanju već je stupila na snagu i njom se najveći namenski vojni aerodrom na prostoru bivše Jugoslavije više ne zove po geografskom pojmu već po jednom od najslavnijih pilota lovaca u modernoj istoriji jugoslovenskog i srpskog RV i PVO.
      Pavlović je u vreme NATO agresije na SR Jugoslaviju bio komandant tadašenjeg 204. lovačkog avijacijskog puka. Poginuo je u borbenoj misiji 4. maja 1999. godine nedaleko od rodnog Valjeva. Vojska Srbije, pre svega RV i PVO baštinili su sećanje na Pavlovića, o njegovoj pogibiji snimljen je dokumentarac, njegovo ime nosi ulica koja vodi do batajničkog aerodroma a 101. lovačka avijacijska eskadrila nazvala je i jedan lovac MiG-29 (18351) po njemu.
    • Од Милан Ракић,
      Donevort – Manhing – Burže – Beograd.

(Jedan) srpski H145M će nakon premijere za zvaničnike, zatim trenažnih letova u Manhingu, do Beograda stići preko Pariza. Kako je Tango Six prvi ekskluzivno i javio, jedan RV i PVO primerak će sa domaće-razvijenom H-Force 1 integracijom biti na štandu Erbas Grupe na najvećem svetskom sajmu vazduhoplovne industrije od 17. do 22. juna (nedelju dana pre Partnera 2019).
      Do tada redovno pratimo dešavanja oko nove srpske heli-flote putem fotografija i video snimaka. Pre dva dana doneli smo vam nove fotografije iz Donevorta kojima smo kompletirali foto-kolekciju svakog pojedinačnog primerka srpskih H145M. Danas su na redu nove fotografije policijskih:
      Policijski dvojac iz drugog ugla. Maskirna šema policijskog neznatno je drugačija od od vojne. YU-ICE ali i svi ostali MUP H145M imaju potpuno zatamnjena zadnja stakla / Foto: Tango Six Vojne i policijske posade nakon zemaljkog dela obuke u Donevortu lete na svojim novim mašinama iznad Erbsovog glavnog opitnog centra u Manhingu. Pronašli smo video snimke iz decembra prošle godine koje prikazuju policijski YU-MED sa podvesnim teretom dok na drugom možemo videti kadrove vojnog 14501:
       Petar VOJINOVIĆ

• Од Милан Ракић,
      Vojni sindikat Srbije se od večeras aktivno priključuje Narodnom protestu.

Predsednik Vojnog sindikata Srbije obratiće se večeras na protestnom okupljanju u Kraljevu, u sklopu podrške Udruženju starosedelaca Kraljeva i okoline, koje je u više navrata bilo uz sindikat.
      „Ovo nije podrška bilo kojoj političkoj opciji, ovo je podrška obespravljenom narodu. Vojska je ogledalo države. Definitivno smo svedoci da je ova mudrost bezvremena“, navodi se, između ostalog, u saopštenju VSS.
      Ističe se da Vojni sindikat Srbije ne podržava niti jednu političku stranku ili bilo koju drugu političku frakciju, kao ni  grubo urušavanje Ustava i pravne države jer su se na to kao vojnici zakleli.
      „Vojska i država predmet su do sada neviđene pljačke. Nenamensko trošenje budžetskih sredstava koje Ministarstvo odbrane ubacuje u džepove privilegovanih privatnih preduzeća i razbijanje vojske radi svođenja na broj koji je naručen od strane neprijateljskih sila u završnoj je fazi. Narod je obespravljen sa ciljem da napusti Srbiju i ostavi je migrantima, koji imaju manje „bezobzirne“ zahteve. O slobodi medija je izlišno i govoriti. Svedoci smo najcrnjeg medijskog mraka, možda ikada. Međutim potkupljeni mediji nisu ni potrebni ako svi znaju ono što mediji pokušavaju da sakriju, narod je možda uspavan ali sigurno nije mrtav, bar još“, navodi se u saopštenju.
      Vojni sindikat Srbije poziva i druge sindikate, udruženja sveštenstvo, akademike i pojedince da im se pridruže u borbi za slobodnu i narodnu Srbiju.
      https://www.danas.rs/politika/vojni-sindikat-srbije-se-prikljucuje-narodnom-protestu/
  • Креирај ново...