Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију

Препоручена порука

• 4 months later...
  • 5 months later...
пре 26 минута, Tumaralo. рече

Ima li nečeg neobičnog u tome što se broj hromozoma značajno razlikuje kod nekih inače bliskih vrsta?

Npr. kod pande i medveda?

Ili kod različitih vrsta medveda?

Nema. Taj argument je postao deplasiran i medju kreacionistima kad smo skontali da je naš drugi hromozom nastao spajanjem dva hromozoma.

Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Nema. Taj argument je postao deplasiran i medju kreacionistima kad smo skontali da je naš drugi hromozom nastao spajanjem dva hromozoma.

A kako je je to objašnjeno među životinjama?

Jedan medved ima 52 ostali imaju 74.

Jedna panda ima 42 druga 36...

Kako li se to dogodilo?

Подели на овим сајтовима

Dve mogućnosti:

1. Fuzijom hromozoma.

2. Tako što je Bog šaljivčina pa je svesno napravio medvede tako da oni koji su po zabludelim evolucionistima najsrodniji medjusobno imaju isti broj hromozoma, njihovi dalji rodjaci (po pogrešnoj TE) nešto manji broj, još dalji rodjaci po TE još manji broj. Mogao je svemoćno da ih napravi i sa random brojem hromozoma bez takvih pravilnosti ali je želeo da kreacionisti u 21. veku zvuče glupo jer ga to zabavlja.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

• 1 year later...
пре 21 минута, Плаво Небо рече

Брале, хајде да баталимо да коментаришемо т.е. на овој теми и да брату Ћирилку буквално више не тролујемо тему. Са својим претходним коментаром завршавам било какво даље коментарисање о томе овде.

Evo odgovaram na odgovarajućoj temu... 

пре 21 минута, Плаво Небо рече

Они нас не могу убедити, ми не можемо њих. Свако остаје да заступа своје ставове и то је то.

Ovo nije tačno... ti mene možeš da ubediš u to da je TE pogrešna... sve što treba da uradiš (kao i sa svakom drugom naučnom teorijom) je da pronađeš činjenice koje postoje, a po teoriji ne bi smele da postoje... na primer: da nađeš fosil zeca, krave, orla, čoveka ili neke moderne životinje u kambrijskom sloju... da nađeš životinju koja ima biološke/genetske karakteristike dve nesrodne grane koju nije imao zajednički predak tih grana (npr. biće koje ima mlečne žlezde i perje, koštanu kičmu i zglobove od hitina, beskičmenjaka koji ima krv i slično)...

Teoriju evolucije uopšte nije teško oboriti... kad bi bila netačna)... 

Ja tebe ne mogu da ubedim u to da nisi u pravu jer ne postoji ništa što bi moglo da te ubedi u suprotno... zatvorio si um za takvu mogućnost... a ako grešim tj. ako i hipotetički postoji nešto što bi bar ukazivalo na to da nisi u pravu, reci slobodno... 

Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Avocado рече

ti mene možeš da ubediš u to da je TE pogrešna

Не могу да те убедим да верујеш да Бог постоји, не могу да те убедим да верујеш да је Бог створио човека од праха земаљског и да му је удахнуо живот у истом тренутку, не могу да те убедим да верујеш да Христос није хтео да Својим Оваплоћењем узме за Себе неко тамо тело чији су се генетски потенцијали милионима година развијали од тамо неког примата који се па опет као развијао од тамо неког микроорганизма, не могу да те убедим да верујеш да је Бог својим промислом за Себе хтео у тачно одређеном тренутку да узме баш оно тело чији преци потичу од првоствореног Праоца Адама, не могу да те убедим да верујеш да Тело и Крв Христова јесу Тело и Крв Богочовека и да у себи немају ни трунку генетског материјала од тамо неког примата, не могу да те убедим да верујеш да је Исус Христос Богочовек и да у себи нема ни трунке нечег што је животињско или од неке друге врсте која није људска, јер, Он је Бог и Човек. Не могу да те убедим да верујеш у све ово напред наведено већ веру у све то мораш да осетиш у своме срцу.

Подели на овим сајтовима

Misterija u celoj ovoj priči je karta regulatorne logike. Celo naše telo, sa milijardama ćelija, hiljadama različitih tipova ćelija i sve dolazi iz jedne ćelije. Kako genom to radi?
Sve to je bazirano kroz komplikovanu mrežu logike.
Određeni skupovi gena moraju se uključiti i isključiti u određeno vreme i na određenoj lokaciji.
Mudrost evolucionih procesa koji traju koliko traju sačuvana je u genetskom kodu i sve je to razumljivo. Ipak, i dan danas sa svom mogućom tehnologijom mi ne razumemo kako to zaista radi.
Recimo da koristite Linux na računaru. Računar radi savršeno po želji. Ipak, običan korisnik ne zna tačno zašto. Sva mudrost računara čuva se u njegovom OS-u, binarnom nizu. Da li odatle možemo dobiti  C ++ koda Ubuntu-a? I sva obrazloženja iza takvog dizajniranja.
Da li po istom principu možemo dešifrovati ljudski genom ?

Mislim da je najizazovniji problem genoma razumevanje regulatornih nekodirajućih sekvenci kao gigantskog nelinearnog dinamičkog sistema. Kao takav nužno uključuje fraktalno preplitanje pravilnog i haotičnog obrasca kao i holističke aspekte, što će verovatno sprečiti potpuno razumevanje dinamike, uprkos ogromnom napretku tehnologije.

Verovatno je paralelno sa drugim izazovnim nelinearnim dinamičkim sistemom, neuronskim sistemom ljudskog mozga kao i orkestriranom redukcijom kvantne koherencije u mikrotubulama koji verovatno proizvode model svesti.
Ovo je verovatno najsloženiji nelinearni dinamički sistem u celom univerzumu.

Ideja da su kvantni efekti mogući u živim organizmima dočekana je svojevremno sa podsmehom.

Međutim sad znamo i da šargarepa ima ugrađen biološki kvantni računar.

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/05/180521131756.htm

.

Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, obi-wan рече

@Mikorist

Na Vivaldi-ju (chromium) i na Mozili mi otvara pocetnu stranu foruma, na Brave (opet chromium) nece. U cemu je problem?
Obrisao sam i kes i kukuruz, sve kompletno.

...

@ostali

Izvin`te, ja samo da pozajmim sundjer. :)))

Evo me i na Brave.....

Screenshot 2021-03-07 at 15.33.27.png

Radi normalno.

Ovo je ukupno šesti browser iz koga potvrđujem da sve radi OK.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...