Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију

Препоручена порука

• Одговори 4.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Bog stvorio sve savrseno. I prirodu i dnk i evinu kosu. Onda je Eva pojela jabuku i sve se pokvarilo. Priroda pala. DNK se ostetio. Kosa bez preparata i regeneratora vise ne lici ni na sta...

U zelji da napravimo prostora za sto kvalitetniju diskusiju ja bih te zamolio da pazljivo pricitas ovaj tekst iz prostog razloga sto je u njemu argumentovano na vecinu opravdanih i neopravdanih dilemm

Не знам тачно на коју Ајнштајнову теорију мислиш - има их две - али суштина је да Њутновска механика важи за скоро све појаве које срећемо свакодневно. Теби не треба релативистичко сабирање брзина или

Постоване слике

Господин Бореалис

Aj ti kao neko ko se razume u prirodne nauke objasni kako je to covekov pad narusio program?

Bog stvorio sve savrseno. I prirodu i dnk i evinu kosu.

Onda je Eva pojela jabuku i sve se pokvarilo.

Priroda pala.

DNK se ostetio.

Kosa bez preparata i regeneratora vise ne lici ni na sta...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Onda je Eva pojela jabuku i sve se pokvarilo.

Priroda pala.

DNK se ostetio.

Kosa bez preparata i regeneratora vise ne lici ni na sta...

То је то, у кратким цртама.   :dobro:  :)))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

S druge strane... kako mozes da budes siguran? Ti boga ne poznajes? Niko ne zna boziju promisao... 

Не знам, тако је откривено.

Ја то не бих претпоставио никад нпр., али верујем да је заиста тако... То је последица тога што је човек "одбио да буде првосвештеник творевине", теолошки речено. :)

Господин Бореалис

Aj ti kao neko ko se razume u prirodne nauke objasni kako je to covekov pad narusio program?

Природне науке не могу ништа рећи о томе, други домен.

@Григорије22. .... не бој се, одговориће ти Аурор у великом стилу. Он је попио мудрос' из књиге ПОСТАЊА.

-------

А ти немој да пишеш овако да не би попио опомене па бан.    :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Koji su sad prvi a koji drugi? Ako cemo da gledamo razvoj zivotinja u Postanju pise da zemlja pusti iz sebe dusu zivu. Citajuci original to bi moglo da se prevede po zakonima prirode. Sveti Maksim Ispovednik govori o mogim logosima ( zakonima) ukljucujuci logose stvaranja. Grisa u u tim prirodnim mehanizmima pokusava da nadje smisao, da ne ispadne sve kao neka slepa slucajnost. I drugo kakav je odnos izmedju prirodnih stvorenih zakona i nestvorenih Bozijih energija? Dakle da li je Bog stvorio zakone i pustio da idu pa kako ispadne, ili su ti zakoni takvi da ciljno dovedu do coveka? Ovo drugo je po meni prihvatljivo jer se time ne iskljucuje Bog i njegova aktivna uloga u svetu.

Pa baš to sam i odgovorio Grizliju u poruci na koju repliciraš.

On je smatrao da sam nepošten prema poklonicima hipoteze o "inteligentnom dizajneru" jer po njegovom mišljenju: "они не кажу да је "Дизајнер" направио ДНК тако да деца могу да добију леукемију, већ да је леукемија последица "грешака" у копирању ДНК које су настале касније" ili (tvojim rečima) oni smatraju "da je Bog stvorio zakone i pustio da idu pa kako ispadne"...

Kao što sam mu rekao, a evo i ti si potvrdio, poklonici IDa smatraju da je Bog svesno stvorio ljudski DNK upravo takav kakav je, aktivno učestvujući u izmenama tog DNK... samim tim je stvorio i leukemiju.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Uff...Klaudiću ne čitaš pažljivo / Bog za sve zaključuje da je dobro! "I vide Bog da je dobro" / a ne savršeno. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Bog je ultimativni liberal.

Kao sto su evropska liberalna drustva  u stanju da trpe direktnu stetu zbog toga sto ne zele da povrede tudje slobode, isto tako i bog ne zeleci da povredi ljudsku slobodu zapravo trpi mnogo veliku stetu po svoju tvorevinu i same ljude.

A paradoksalno, liberalne ideje su najljuci neprijatelj skoro svakog srpskog hriscanina koji drzi do sebe :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa baš to sam i odgovorio Grizliju u poruci na koju repliciraš.

On je smatrao da sam nepošten prema poklonicima hipoteze o "inteligentnom dizajneru" jer po njegovom mišljenju: "они не кажу да је "Дизајнер" направио ДНК тако да деца могу да добију леукемију, већ да је леукемија последица "грешака" у копирању ДНК које су настале касније" ili (tvojim rečima) oni smatraju "da je Bog stvorio zakone i pustio da idu pa kako ispadne"...

Kao što sam mu rekao, a evo i ti si potvrdio, poklonici IDa smatraju da je Bog svesno stvorio ljudski DNK upravo takav kakav je, aktivno učestvujući u izmenama tog DNK... samim tim je stvorio i leukemiju.

Pa nemoze to bas tako da se kaze. Uzrok leukemije je za sada nepoznat. Mogu da budu geni osteceni mutacijom ili spolasnja sredina. Bolesti uglavnom nastaju zbog slabljenja imunog sistema, a razlozi njegovog slabljenja su opet razni. Tako da ne moze da se kaze da Bog zbog svog aktivnog ucestvovanja stvara bolesti, isto kao sto ne moze da se kaze da Bog stvara zemljotrese ili munje.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...