Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију

Препоручена порука

Pod informacijom podrazumevam primljenu i shvacenu poruku.dakle celiju unutar organizma ostvaruju neki vid komunikacije putem tih ,,informacija,,.

Ok i kad celija moze da sintetise enzim koji pre toga nije mogla to znaci da genom ima jednu

novu informaciju?!

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Pod informacijom podrazumevam primljenu i shvacenu poruku.dakle celiju unutar organizma ostvaruju neki vid komunikacije putem tih ,,informacija,,.

Onda nema nikakvih informacija u DNK jer ne postoji nista u celiji sto sto moze da "shvati" bilo kakvu poruku...

Celije razmenjuju hemijske elemente i elektricne signale ali ne komuniciraju u onom smislu komunikacije koji se primenjuje na nasu komunikaciju... (osim ako ne mislis da ti i ja komuniciramo kad prodjemo jedan pored drugog na ulici i neki atom prasine padne sa mene na tebe)

Vidis kako se lakse sporazumevamo kad das definiciju... :D

Подели на овим сајтовима

Onda nema nikakvih informacija u DNK jer ne postoji nista u celiji sto sto moze da "shvati" bilo kakvu poruku...

Celije razmenjuju hemijske elemente i elektricne signale ali ne komuniciraju u onom smislu komunikacije koji se primenjuje na nasu komunikaciju... (osim ako ne mislis da ti i ja komuniciramo kad prodjemo jedan pored drugog na ulici i neki atom prasine padne sa mene na tebe)

Vidis kako se lakse sporazumevamo kad das definiciju... :D

dobro al kad bi ti pogledao samo popreko poslao bi ti informaciju a da da ti nista i ne kazem.I verujem shvatio bi poruku odmah.

Подели на овим сајтовима

Onda da ne bi bilo ovakvih nesporazuma treba da podvuces konkretno sta u odogovoru nije smisleno

i zbog cega . Ja sam ukratko opisao kako se formira novi gen duplikacijom, Ivica je jos detaljnije, postavio sam do temlja detaljan tekst sa teorijaevolucije.com. Ne ocekujes valjda da cu ovde da kucam tako dugo kao Milos Babic na TE sajtu? A daleko je prelglednije ako se ostavi link.

Bez obzira sto ovo nije fakultet treba se nesto malo i procitati od vecih tekstova jer ipak su ovo suvise

komplekse teme da bi bilo kome mogli da ulijemo u glavu bilo sta sto se ovoga tice u 5 prostoprosirenih recenica.

Мени је жао што се све ове расправе сведу на то ко је паметнији и ко ће кога да порази.

Очигледно је тешко изаћи из оквира и образаца свог мишљења.

А ја ти могу одговорити по истој, твојој, логици: ако ти није јасно шта сам мислио, врати се па прочитај.

И тако у круг. Свако своје, какофонија.

Подели на овим сајтовима

dobro al kad bi ti pogledao samo popreko poslao bi ti informaciju a da da ti nista i ne kazem.I verujem shvatio bi poruku odmah.

Sasvim sigurno... meni je samo bilo vazno da ti ukazem da postoje razlicita znacenja pojma informacije... i da kad pocnes da pricas o tome da je za informacije potrebna inteligencija, da te vratim na ove poruke... jer, meni je potpuno sve jedno kako ces da definises informaciju:

mozes na jedan nacin koji podrazumeva inteligeniciju (jer je potrebno da neko shvati poruku) ali u tom slucaju DNK ne sadrzi informacije, posto tu nema nikakvog "shvatanja"...

a mozes i na drugi nacin koji obuhvata i DNK ali za koji nije nuzna inteligencija niti inteligentni tvorac...

koju god da izaberes, meni je ok... samo nemoj da ih mesas onda kad ti odgovara...

a koliko vidim... Akvi ce da nastavi o "novim informacijama"...

Подели на овим сајтовима

Sasvim sigurno... meni je samo bilo vazno da ti ukazem da postoje razlicita znacenja pojma informacije... i da kad pocnes da pricas o tome da je za informacije potrebna inteligencija, da te vratim na ove poruke... jer, meni je potpuno sve jedno kako ces da definises informaciju:

mozes na jedan nacin koji podrazumeva inteligeniciju (jer je potrebno da neko shvati poruku) ali u tom slucaju DNK ne sadrzi informacije, posto tu nema nikakvog "shvatanja"...

a mozes i na drugi nacin koji obuhvata i DNK ali za koji nije nuzna inteligencija niti inteligentni tvorac...

koju god da izaberes, meni je ok... samo nemoj da ih mesas onda kad ti odgovara...

a koliko vidim... Akvi ce da nastavi o "novim informacijama"...

kako bre nije nuzna inteligencija da nastane nesto tako kompleksno kao sto je covek?to nema nikakve logike.onda je i svaka tvoja misao zapravo slucajan produkt hemijskih reakcija i impulsa unutar tvog mozga.Ti zapravo po tvom shvatanju i nemas misljenje .:)

Подели на овим сајтовима

pre se moze reci aktivacija postojece informacije unutar genoma

To se nikako ne moze reci! Zato sto bi u celoj populaciji bar negde kod nekoga bio sintetisan

taj protein da je samo iskljucen/dekativiran. Posto mozemo pratiti izolovane populacije jedne

vrste koje su hronoloski stariji da nemaju mogucnost sintetisanja nekog enzima koje imaju mladje

grupe iste vrste dolazimo do zakljucka da taj gen nije bio iskljucen nego ga su ga mladji delovi

populacije razvili duplikacijam, retroviralnim transferom.

Tipican primer. Postoje populacije aftickih plemena koje ne mogu da vare mleko a mi kao sto znas

mozemo. Da je gen za sintisanje tog enzima samo deaktiviran onda bi bar kod nekih pripadnika tih

plemena bio sintetisan. Medjutim to se ne desava. Iz toga sledi da su to ljudi razvili vremenom kao

adaptacija na nove okolnosti stvoren stocarstvom. Oni koji su mogli da vare mleko su bili jaci,

spretniji, okretniji, pametniji i mogli da prenesu svoje gene brze od onih koji to nisu mogli.

Zato se u nasem delu ljudske vrste prosirio taj gen a kod tih afirkcih plemena ga nama hiljdama godina.

Подели на овим сајтовима

kako bre nije nuzna inteligencija da nastane nesto tako kompleksno kao sto je covek?

Evolucijom od jednostavnijih formi.

to nema nikakve logike.onda je i svaka tvoja misao zapravo slucajan produkt hemijskih reakcija i impulsa unutar tvog mozga.Ti zapravo po tvom shvatanju i nemas misljenje . :)

Ne, zapravo su te hemijske reakcije i ta somatika produkt misli a ne obrnuto.

Подели на овим сајтовима

Evolucijom od jednostavnijih formi.

Ne, zapravo su te hemijske reakcije i ta somatika produkt misli a ne obrnuto.

A od cega je evoluirala misao?od jednocelijskih organizama poput bakterija? pa vi verujete u mnogo jake bajke.meni to nije problem samo sto ucite decu da su produkt slucajnosti i mutacija a to mi se nimalo ne svidja.

Подели на овим сајтовима

A od cega je evoluirala misao?

Misao evoluirala? Možda i tvoja misao bude na ovoj temi evoluirala.

Kao što i razgovor evoluira.

Šta si hteo da pitaš, o evoluciji mozga? Nervnog sistema?

meni to nije problem samo sto ucite decu da su produkt slucajnosti i mutacija a to mi se nimalo ne svidja.

Jaoj kad slušam neke koji se brinu o famoznom učenju dece, naježim se.

To je izraz brige o ideologiji a ne brige o deci.

od jednocelijskih organizama poput bakterija? pa vi verujete u mnogo jake bajke.

Šta ti hoćeš da kažeš, da smo izgrađeni od malenih čestica sa pozitivnim jezgrom i negativnim omotačem? Neverovatna bajka!

Nemojte samo da to učite decu.

Подели на овим сајтовима

Šta ti hoćeš da kažeš, da smo izgrađeni od malenih čestica sa pozitivnim jezgrom i negativnim omotačem? Neverovatna bajka!

Ovaj Auror je zivi dokaz da je atomska teorija omiljena ateistima i zato je toliko i brane.

(da ne budem samo ja na tapetu) :)

(a i ostao sam bez lajkova za danas)

Подели на овим сајтовима

Misao evoluirala?  Možda i tvoja misao bude na ovoj temi evoluirala.  

Kao što i razgovor evoluira.

Šta si hteo da pitaš, o evoluciji mozga? Nervnog sistema?

Jaoj kad slušam neke koji se brinu o famoznom učenju dece, naježim se.

To je izraz brige o ideologiji a ne brige o deci.

Da neces da mi kazes da tvoj mozak evoluira?Ili uopste ljudski mozak?Verovatno ce da nam izraste i trece oko...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...