Jump to content
Жељко

Да ли Хришћанин мора бити анационалан ?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ja sam samo sredstvo u Bozjim rukama :D . Njima kazna stize od Boga,a ne od mene.

Одличан начин да правдаш своју нехуманост, мржњу и шовинизам. Ниси ти крив ништа ти живиш за више за Бога.

И после се питате што су у француској револуцији властели скидали главе.

А реци ми што их онда бог не погађа громом? Или тако нешто? Што баш мора кроз тебе да делује?

Covece,ja ne mrzim ni jedan narod.Ljubav gajim i prema Italijanima i prema Nemcima i Francuzima i Englezima.Svi smo mi istog evropskog korena.Nisam ti ja tipican nacional-sovinista koji mrzi citavu Evropu.

Mrzim samo izdajnike svoga naroda i one koji su neprijatelji Boga.

"Ljubi neprijatelja svog,neprijatelja Bozjih se gnusaj,a neprijatelje Otacastva satiri"-sv.Filaret Moskovski

"Ljubi neprijatelja svog,neprijatelja Bozjih se gnusaj,a neprijatelje Otacastva satiri"-sv.Filaret Moskovski

И ето медо после се питате што пеђа и још неки атеисти МРЗЕ хришћанство из дна душе?

Више медо Раскољинкови више штете нанесу него што ви добра учините.

Мени се ти Раскољнков брале ти гадиш. Твоје незнање, твој шовинизам, твој етнички национализам и илузије које гајиш.

И ето медо после се питате што пеђа и још неки атеисти МРЗЕ хришћанство из дна душе?

Више медо Раскољинкови више штете нанесу него што ви добра учините.

Pa hriscanstvo i nije za sve.Ateisti su sami po sebi nesposobni za bilo sta uzviseno,tipicni materijalisti i egoisti.

S obzirom da vidim da si tipican anacionalni "Evropejac",savetujem ti da procitas "Evropska ideologija" od Dragosa Kalajica,ako zelis da spoznas sta je istinska evropska nacionalna ideja.

Видиш, ја нисам анационални европјец, ја сам грађански националиста.

Препоручујем ти да прочиташ мало о историји државе.

Посебно о креацији модерне државе и о томе како се некад гледало на државу и како се данас гледа.

И како се некад гледало на народ и како се данас гледа.

А пошто си хришћанин такође ти препоручујем Аурелија Августина и Тому Аквинског који су накзначајнији филозофи на том пољу, односа хришћанства и државе.

Pa hriscanstvo i nije za sve.Ateisti su sami po sebi nesposobni za bilo sta uzviseno,tipicni materijalisti i egoisti.

А ти си ми јако нематеријалан. :)

И посебно неегоистичан.

О томе колико се дајеш за више циљеве тек да не причам.

Него коју бројку атеиста оћеш који су урадили за овај свет више него што ћеш ти икад?

Кажи само бројку толико ћу да ти их набројим.

Можеш да приметиш да је "Раскољников" овде прилично усамљен у неким ставовима.

Овде, пошто овде долази писмена мањина.

На улици и није толико усамљен.

А у Србији генерлано није толико усамљен. Што сви заборављате.

А чудно ми је да га нико сем МЕНЕ атеисте не критикује. Ево сада александра нема нигде да му каже било шта.

Нема ни оног О. Александра који је мене прогањао по темамам како сам којекакво зло да овом мало исприча шта је хришћанство. Вероватно зато што неће да убија хришћане већ само анационалне особе.

Не заборави то. Они сада ћуте пред очигледним злом и скрнављењем хришћанства.

А ти си ми јако нематеријалан. :)

И посебно неегоистичан.

О томе колико се дајеш за више циљеве тек да не причам.

Него коју бројку атеиста оћеш који су урадили за овај свет више него што ћеш ти икад?

Кажи само бројку толико ћу да ти их набројим.

Ima ih...ne kazem da ih nema.Ali suvise malo.U Evropi ih ima vise.Ali kod nas je srpstvo tesno povezano sa verom,tako da je to tesko odvojiti.

Retko se koji ateista zrtvovao za Otadzbinu i veru,retko koji.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...