Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Жељко

Да ли Хришћанин мора бити анационалан ?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Молим вас људи да се мало искулирмо,свађамо се на свакој теми у последње време и то оптужујемо једни друге за јерес,клевете и слично...претерујемо 301 4869

Blizi se post ....

@Medenica

Za ono drugo, imao si tvoju fazu o astralnim energijama ili kako se ono zvalo, ali naučio si da o tome ćutiš. Ako me sećanje ipak vara, neka ti Gospod vrati na dobro, jer u tom slučaju ja sam pogrešio. Ako me sećanje, pak, ne vara, i drugi će ono da poznaju.

Žao mi je da atmosfera na forumu ovako razvija. Ne bi trebalo tako da bude. Crkva treba da bude čvrsta i stabilna a Hrišćani da znaju kako međusobno da razgovaraju ili da se dopisuju. Pa i da nemamo jednako mišljenje, ili da negde nismo u pravu, da se i u takvom slučaju s poštovanjem jedni drugima obraćamo.

ајде молим те, још ћу да се расплачем над тобом ...

не прави се тоша и енглез, него лепо да образложиш цитатима ово клеветање:

Barem nisam sektaš (astralna tela itd.) kao ti. Našo si Pravoslavlje, fino, ali što bi rekao o. Drago iz Beča: Ali je zadržao sektaško razmišljanje.. I prema tome nemoj ovde da mi se duvaš.

или да ми се извиниш јавно.

сад би већ могао и оцу Ивану и Катарини да се извиниш, пошто си се понео према њима као према колатералној штети и невино су пострадали од твоје агресије.

можемо о оба да поразговарамо на јавном, пошто се десило на јавном.

ако до тога дође, мој предлог је да админи одсеку ову приватну преписку и стрпају је где сматрају за сходно, не смета ми.

Аууууу....колико на овој теми има провокатора из невладиних организација,типа Хелсиншки одбор и слично,па то је за не поверовати.Колико вас плаћају по учинку да проповедате по форумима то хипи хришћанство?Има вас ко кусих паса...хипика и толстојеваца више него истинских хришћана.

Браћо Срби и сестре Српкиње,немојте да наседате на хипи фазоне инфлитрираних провокатора...таквих има по целој интернет мрежи.

Српски народ је новозаветни изабрани народ и нама је дата улога ослобођења Европе од безбожника.Само је у српском народу и Христу истина,јер су Срби Христов народ.

За ове интернационалсте не би шкодило мало мудрих речи православног мислиоца Ивана Иљина,иначе веома уваженог и поштованог од стране Руске Православне Цркве:

"Интернационализам,под плаштом хришћанства,пориче отаџбину,сам национализам,духовни акт самобитно-националне структуре.Интернационалист,будући у духовом погледу нико,жели одмах да постане Свечовек,а то му не полази за руком јер је свечовечанство духовно стање које може бити доступно једино духовно и национално самопотврђеном човеку."

Дакле,само они народи су способни за духовно братимљење који су створили своју Отаџбину и који су се учврстили у свом национализму.

Интернационализам,а нарочито хришћански,је обична вештачка измишљотина,сентиментална,патетична и лажна.Зато увек треба и постављати питање-да ли се интернационализам потеже зато да би се један народ могао лакше и успешније разбити,освојити и уништити?

Национализам је једна од наузвишенијих манифестација духовности на земљи.

A jа овоме додајем да је родољубље саставни део 2 божје заповести:љуби ближњег свога као самога себе.

Сабор је осудио шовинизам,а не љубав према свом народу и поштовање добрих особина других народа,што иначе национализам и представља.

Јер у супротном,морамо све наше претке,који су били хришћани и родољуби,да прогласимо за јеретике-и свете Немањиће који су родољуби oдн.националисти par excellance,кнеза Лазара,Карађорђа,светог Николаја Велимировића и све остале који су се борили за Крст часни и Слободу златну.

Ja nisam sociopat da vodim dnevnik ko sve šta piše. Ali imam sećanje, zato i rekoh da ako me pamćenje ne vara, i drugi će da znaju ono što ja mislim da znam.

Imam, eto, pamćenje da me je Mirođija onomad pre dve godine opomenula kad sam postavio jednu narodnu pesmu sa fotografijom jedne žene u bikiniju, jer nije bilo za pravoslavni forum. Od tad se na ovom forumu mnogo šta promenilo, jer danas imamo sto puta gorih stvari.

Voliš da provociraš, da prozivaš, to da.. da li možda imaš slabo pouzdanje u sebe pa ti je zbog toga to potrebno?

изгледа да си само неко ко воли да прича понижавајуће о другима да би могао сопствено да оправда, ал видим да волиш и да лажеш и клевећеш а волео би и да покушаш да се опереш или мене да испровоцираш да ти се спустим на ниво да би могао себе да оправдаш.

види, тај филм нећеш гледати.

иначе, примеђујем како убацујеш људе невезане за твоје писање из више разлога, а и да игноришеш да си увредио и оца Ивана и Катарину јер су на неки начин везани за мене.

дакле, да чујем о како желиш ово да се заврши?

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1329927606' post='589090]

ајде молим те, још ћу да се расплачем над тобом ...

не прави се тоша и енглез, него лепо да образложиш цитатима ово клеветање:

Barem nisam sektaš (astralna tela itd.) kao ti. Našo si Pravoslavlje, fino, ali što bi rekao o. Drago iz Beča: Ali je zadržao sektaško razmišljanje.. I prema tome nemoj ovde da mi se duvaš.

или да ми се извиниш јавно.

сад би већ могао и оцу Ивану и Катарини да се извиниш, пошто си се понео према њима као према колатералној штети и невино су пострадали од твоје агресије.

можемо о оба да поразговарамо на јавном, пошто се десило на јавном.

Национализам је једна од наузвишенијих манифестација духовности на земљи.

A jа овоме додајем да је родољубље саставни део 2 божје заповести:љуби ближњег свога као самога себе.

А колико смо ја и ти или ти и меденица или ти и драги БЛИЖЊИ?

Шта што говоримо исти језик и имамо истог прецедника ми смо БЛИЖЊИ?

Ја не лажем себе и знам да ми ти ниси ништа блињи од неког из египта или из норвешке.

Уствари знам норвежане који су ми БЛИЖЊИЈИ ОД ТЕБЕ. :)

Јер њих знам пријатељи су ми - ти ми ниси нико и ништа.

А исто и ја теби нисам нико и ништа. И по чему је дизање организације као што је држава и њених становника у небеса - љубљење ближњега свога волео бих логички да ми докажеш и аргументом да ми потврдиш.

Ако је то теби оправдање да можеш да уклопиш своју веру са својин национализмом који су дефинитивно и без сумње у сукобу, ок. Али није да баш пије воду.

Етнофелитизам није шовинизам него је стављање државе и нације на важно место у животу, у честом случају изједначањвање са породицом - видљиво код вас који свој национализам изједначавате са љубљењем ближњега свога.

Што је чиста шарена лажа, не можеш ти да волиш шест милиона Срба, ти готивиш припаднике србије који су у тој твојој националистичкој идеологији ми смо срби, прасе, светосавље итд.

Иначе јако ми је занимљиво како од светог саве правите екстремно важну личност у хришћанству иако је ЛОКАЛНИ светац.

Дакле уопште нека не претерано важна личност за хришћанство али ХХХ пута важна за данању Србију и за спц као нормативну УСТАНОВУ.

Sa pripadnicima mog naroda delim istu krv.

Uostalom,ja na naciju gledam kao na nesto vise od prostog zbira svih Srba.

Srpstvo za mene ima trancendetni znacaj i duhovni smisao.

Nacionalisti su blizi Bogu od egoisticnih anacionalista,jer se nacionalisti zrtvuju za uzviseni smisao,zrtvuju se za narod.

Nacionalista mora da prednjaci u samoodricanju,u pozrtvovanosti,u bezrezervnoj ljubavi prema svojoj naciji,a zatim i prema svim ostalim Evropljanima.Kod nacionaliste je sve afirmativno,nema niceg negativnog i zato je on daleko iznad onih koji odricu ljubav prema svojoj Otadzbini i naciji.

А колико смо ја и ти или ти и меденица или ти и драги БЛИЖЊИ?

Шта што говоримо исти језик и имамо истог прецедника ми смо БЛИЖЊИ?

Onaj ko se odrekao svoje Otadzine,svoje nacije i svog Boga za mene vise nije bliznji,vec najljuci neprijatelj,izdajnik i otpadnik prema kome ne treba gajiti samilost.

bas ti stoji nick jer si u raskolu sa samim sobom, objasni mi ondak, molim te lepo, kad si tolki Srbin, kako to da onda ides ka master levelu tantre?!

Hahahaha....kakve veze ima tantra sa nacijom?Da ne pokusavas ti da mi kazes kako covek koji se bavi tantrom i jogom ne moze da voli svoj narod :D ?!

Istoricar Mirce Elijade je bio rumunski nacionalista,a po verskom ubedjenju je bio taoista.

Nikola Tesla je sebe smatrao rodoljubom,a po verskom ubedjenju je bio,kako on kaze,i hriscanin i budista.

Uostalom,ja sam pravoslavac.Tantra nije zasebna religija,vec skup duhovnih vezbi koje se ne kose sa mojim hriscanskim uverenjem.

Sa pripadnicima mog naroda delim istu krv.

Uostalom,ja na naciju gledam kao na nesto vise od prostog zbira svih Srba.

Srpstvo za mene ima trancendetni znacaj i duhovni smisao.

Није тачно. Не можеш да извадиш крв особе и да кажеш овај је припадник тог и тог народа.

Има нешто што се зове генотип али то делиш и са хрватима и са многим другима.

Моја и твоја крв

Nacionalisti su blizi Bogu od egoisticnih anacionalista,jer se nacionalisti zrtvuju za uzviseni smisao,zrtvuju se za narod.

Анационалисти се жртвују за човечанство. А хришћанство је спасење човечанства како сам разумео.

Циљ анационалиста је много већи од вашег.

Анационални стављају под исто важност све људе а ви стављате једну групу посебнију. Под изговором исте крви.

Kod nacionaliste je sve afirmativno,nema niceg negativnog i zato je on daleko iznad onih koji odricu ljubav prema svojoj Otadzbini i naciji.

У овом етничком национализму нема ничег блиског љубави има много блиског мржњи.

Јасно виђено у делоању оних који се називају националисти.

Супер је то као та шарена бајка док га ти причаш у апстрактним терминима.

Где су били националисти да заштите Београд када су га националистичке организације палиле?

Не постоји ниједна националистичка организација која нем АФЕРЕ насиља иза себе.

Anacionalisti se ne zrtvuju za covecanstvo,vec samo rade protiv svoje nacije.

Sta rade Ceda Jovanovic,Vuk Draskovic i ostali liberali za covecanstvo?Koji je njihov doprinos covecanstvu,a kolika je steta koju su naneli sopstvenom narodu?

Kao sto je to lepo objasnio Ivan Iljin,anacionalisti su duhovno prazni ljudi koji mrze svoj narod i Otadzbinu.Oni koji se nisu ucvrstili u svom nacionalizmu ne mogu biti internacionalisti.

Onaj ko se odrekao svoje Otadzine,svoje nacije i svog Boga za mene vise nije bliznji,vec najljuci neprijatelj,izdajnik i otpadnik prema kome ne treba gajiti samilost.

Ето видиш како јеси насилник и шовиниста?

И зашто је твој национализам лош

Ти си способан јавно да изјавиш да неког ко се не слаже са тобом у политичком и теолошком погледу треба убити и бити немилосрдан?

Мене би било срамота.

И после ме убеђују да национализам у комбнацији са религијом НИЈЕ ОПАСНА СТВАР.

И како националисти нису шовинисти. Па нису, грађански националисти нису шовинисти. Али углавном нису ни хришћани.

Anacionalisti se ne zrtvuju za covecanstvo.Kao sto je to lepo objasnio Ivan Iljin,anacionalisti su duhovno prazni ljudi koji mrze svoj narod i Otadzbinu.Oni koji se nisu ucvrstili u svom nacionalizmu ne mogu biti internacionalisti.

Слабије. Знам доста анационалиста углавном су људи који не мрзе отаџбину већ мрзе дудуке који мисле да не треба гајити самилост према њима зато што мисле да су сви људи важни а не само они са којима делимо држављанство.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...