Jump to content

Препоручена порука

пре 2 минута, Avocado рече

Jel ima neko ko zna da komunicira sa trogodišnjacima da prevede šta na srpskom jeziku (kad odrasli pričaju) znači rečenica "ti i ja i Bili imamo identičan stav o tome" i šta ne znači?

:smeh1:

Што се љутиш ? Избегаваш да ме квотујеш, а овамо  се осврћеш на моје постове. 

Трогодишњаку се чини  да ти Билија  много, много симпатишеш. Је ли га волиш до неба или преко неба ?:D 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 490
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Razmišljao sam da li da uopšte detaljno odgovaram na ovaj tekst... možda nekom bude i od koristi... preskočiću stvari koje se ponavljaju i koje su irelevantne...    Logičan zaključak??? Ak

Ма...ајде дигресија већа од Атанасијеве...али брате дооста више око те ТЕ....па једно трилион коменатра на поукама има знаш сам. Волим ја да ти лепо разбуцаш атеисте, него...стварно је офуцана прича.

Постоване слике

пре 13 минута, Рапсоди рече

:smeh1:

Што се љутиш ? Избегаваш да ме квотујеш, а овамо  се осврћеш на моје постове. 

Ne ljutim se... vidiš da sam zamolio ljude da ti pomognu...

пре 13 минута, Рапсоди рече

Трогодишњаку се чини  да ти Билија  много, много симпатишеш.

Mislim da je stručni naziv za to funkcionalna nepismenost.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Avocado рече

Ne ljutim se... vidiš da sam zamolio ljude da ti pomognu...

Mislim da je stručni naziv za to funkcionalna nepismenost.

Нисам љута...људи обично почињу са увредама, када су у шкрипцу са правим одговорима. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Рапсоди рече

Нисам љута...људи обично почињу са увредама, када су у шкрипцу са правим одговорима. :)

A zato se kao tripuješ ono o istoj ravni i simpatijama? Daj bar smisli neke bolje uvrede...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Avocado рече

A zato se kao tripuješ ono o istoj ravni i simpatijama? Daj bar smisli neke bolje uvrede...

Не бих те квотовала да ниси поменуо моје телиће (мој пост) у негативном контексту...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Рапсоди рече

Не бих те квотовала да ниси поменуо моје телиће (мој пост) у негативном контексту...

Sad pojma nemam o čemu pričaš i koje tvoje teliće sam dirao...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 часа, Avocado рече

Takođe, mnogo je zanimljiv ovaj frejming: hoće da pobiju sirote jadne teliće... koji zapravo znači: hoće da nam zabrane da ubijamo i jedemo toliko mnogo sirotih malih telića.

У ери интернета, спа(е)м порука, видео стриминга, авио загађења....итд, мало лицемерно звучи помињати мале телиће као главне кривце  глобалног загревања....загађења.:D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 24.2.2021. at 16:28, Ćiriličar рече

Кад буде долазио у госте донеће му бурек, печено пиле

Али од ''пластике'', а може и стварно од пластике, јер, не заборави да Били не воли узгајано природно. Добро, бурек може да буде и са зељем. Мало лицемерно би било да му донесе са сиром, а овамо је против крава.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 минута, Рапсоди рече

У ери интернета, спа(е)м порука, видео стриминга, авио загађења....итд, мало лицемерно звучи помињати мале телиће као главне кривце  глобалног загревања....загађења.:D

Pa nisam odgovorio na tvoju poruku, nego na Sanjinu i ostale u kojima se pričalo o zlom i bolesnom planu da se pobije sva stoka (umesto da se vodi u Diznilend as usual ;))...

• Оплаках :)) 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 20 минута, Avocado рече

Pa nisam odgovorio na tvoju poruku, nego na Sanjinu i ostale u kojima se pričalo o zlom i bolesnom planu da se pobije sva stoka (umesto da se vodi u Diznilend as usual ;))...

Само сам ја  у посту употребила израз " телићи " . Ти јеси адвокат, али зато ја радим у  истражном ....:ani_biggrin:

• Хахаха 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 26 минута, Рапсоди рече

Колико рачунара има на свету, колика је њихова производња, колико та њихова производња оставља со2 ''отисак'' у природи и сад ће лицемер да нас учи како узгој животиња повећава ефекат стаклене баште. Па тај лицемер се залаже да се све онлајн и електронски обавља и колико сва та дигитализација, рад свих тих електронских уређаја доприноси ефекту стаклене баште, повећању производње електричне енергије.. Не кажем да се требамо вратити у прошлост по питању технологије али све је ово лицемерно.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Avocado рече

Jel ima neko ko zna da komunicira sa trogodišnjacima da prevede šta na srpskom jeziku (kad odrasli pričaju) znači rečenica "ti i ja i Bili imamo identičan stav o tome" i šta ne znači?

Стамени човече, не дај трогодишњој ђеци да те изнервирају. Полако.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 25 минута, Рапсоди рече

ја радим у  истражном

Хајд' истражи следеће па ми реци да ли је лицемерно на пример подржавати производњу електричних аутомобила, а притом производња литијума за батерије представља еколошку бомбу за животну средину, а на страну да ставимо што би сви ти аутомобили захтевали масовно повећање производње електричне енергије.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Плаво Небо рече

Хајд' истражи следеће па ми реци да ли је лицемерно на пример подржавати производњу електричних аутомобила, а притом производња литијума за батерије представља еколошку бомбу за животну средину, а на страну да ставимо што би сви ти аутомобили захтевали масовно повећање производње електричне енергије.

Испада....истина је оно што Билић заступа.Ако каже..макните телиће...макнућемо телиће, ако каже...примите вакцине, примићемо вакцине...ах та љубав  према Билићу :ani_biggrin:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 11. априла 2021. године, у четврту недељу Великог поста - Недељу средопоснуа, свету архијерејску Литургију у параклису Светог Јована Богослова на Православном богословском факултету Универзитета у Београду.

Његова Светост Патријарх је изразио велико задовољство и радост што је у прилици да богослужи на Православном богословском факултету: - Факултет је једна од најважнијих тачака живота наше Цркве. Богословски факултет је корен из којег расте стабло и рађају плодови мисије наше Цркве. Факултет је наша кућа и место где се трудимо да учимо аутентично богословље, богословље које није само стерилна философска, макар и најсавршенија, мисао, а није ни само реч о Богу, него богословље које је истовремено живот у складу са оним у шта верујемо.
      Његовој Светости Патријарху српском г. Порфирију су саслуживали архимандрит Прокопије (Тајар) из Антиохијске Патријаршије, јеромонах Нектарије (Ђурић), протонамесник Драган Поповић, јереј Бориша Шањић, јерођакон Сава (Бундало) и ђакон Здравко Јовановић. 

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх московски и све Русије г. Кирил разговарао је 7. априла 2021. године телефоном са Архиепископом охридским г. Јованом, који борави у посети Руској Православној Цркви са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија.

Патријарх Кирил је топло поздравио архијереја Српске Православне Цркве и изразио жаљење што се њихов лични сусрет, који је требало да буде тог дана, није могао одржати због епидемије.
      Предстојатељ Руске Православне Цркве се распитао о здравственом стању и лечењу архиепископа Јована обављеном током посете, изразивши жељу да се уважени гост врати својој пастви са новом снагом.
      Архиепископ Јован је захвалио Његовој Светости Патријарху Кирилу на бризи коју је указао организовањем његовог лечења у Русији и поделио утиске о боравку у Москви и плану да посети Санкт Петербург.
      Архиепископ охридски Јован је предстојатељу Руске Православне Цркве изнео своје виђење тренутног стања међуправославних односа и црквене ситуације у Украјини. По мишљењу архијереја Српске Патријаршије, Православна Црква је сада у стању нарушеног јединства, што је унело напетост и разједињеност у живот свих помесних Православних Цркава.
      Архиепископ Јован је нагласио потребу очувања вековног канонског поретка. Православна Црква, како је истакао, „никада није имала и не може имати један центар по узору на Римокатоличку Цркву“, јер свака од помесних Православних Цркава поседује пуноћу апостолског наслеђа. Архијереј је нагласио да је Украјинска Православна Црква „савршена апостолска Црква која је добровољно одлучила да остане под јурисдикцијом Московске Патријаршије и ужива аутономију у границама Руске Православне Цркве“.
      Архиепископ Јован је приметио да се при одређивању редоследа поступања у вези са расколницима увек сматрало кључним мишљење киријархалне Цркве, која најбоље познаје ситуацију у оквиру своје надлежности. „Немогуће је да Синод било које географски удаљене Цркве детаљније и више зна о расколницима и самопроглашенима (самосветима, саморукоположенима) у Украјини“.
      „Српска Православна Црква поштује организациону структуру Московске Патријаршије, чији је саставни део самоуправна Украјинска Православна Црква, на чијем је челу Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине г. Онуфрије. Српска Православна Црква је увек била и остала чувар догмата, то јест на страни истине и канонског поретка”, рекао је архиепископ Јован.
      На молитвено сећање, Архиепископ охридски г. Јован је поклонио Његовој Светости Патријарху московском и све Русије г. Кирилу икону Свих охридских светитеља, од Светог Климента Охридског до последњег канонизованог који је службовао на тој древној столици, светог Николаја Велимировића.
      Извор:  Служба за комуникацију Одељења спољних црквених послова Московске Патријаршије (https://mospat.ru/ru/news/86962/)
    • Од JESSY,
      Беседа јеромонаха оца Петра, игумана манастира Пиносава, у Крстопоклону недељу Часног поста 2021. л.Г. Јеванђеље по Марку, зачало 37 (8,34-38; 9,1) 34. И дозвавши народ са ученицима својим рече им: „Ко хоће за мном да иде нека се одрекне себе и узме крст свој, и за мном иде. 35. Јер ко хоће живот свој да сачува, изгубиће га, а ко изгуби живот свој мене ради и јеванђеља онај ће га сачувати. 36. Јер каква је корист човеку ако задобије сав свет а души својој науди? 37. Или какав ће откуп дати човек за душу своју? 38. Јер ко се постиди мене и мојих речи у роду овоме прељуботворном и грешном, и Син ће се Човечији постидети њега кад дође у слави Оца свог са светим анђелима.” 1. И рече им: „Заиста вам кажем: има неки међу овима што стоје овде који неће окусити смрти док не виде Царство Божије да је дошло у сили.”
  • Креирај ново...